Skoči na vsebino

Priporočene objave

A jo bo kdo letos za prvomajske mahnil do Francije?

Js imam še nekaj dolgov od lani, tako da "moram" obdelat še Provanso.

Okviren načrt je čimhitreje tja in nazaj, tam pa kolikor bo pač časa (27/28.4 - 4.5).

Če bo kdo tam okoli, naj se javi na kak :beer2:

LP, M.

PS. Če ima kdo še kakšno dobro idejo, kaj pogledat v notranjem okviru začrtane poti, kar z besedo na dan!

post-2433-1145365919_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jo bo kdo letos za prvomajske mahnil do Francije?

Js imam še nekaj dolgov od lani, tako da "moram" obdelat še Provanso.

Okviren načrt je čimhitreje tja in nazaj, tam pa kolikor bo pač časa (27/28.4 - 4.5).

Če bo kdo tam okoli, naj se javi na kak :beer2:

LP, M.

PS. Če ima kdo še kakšno dobro idejo, kaj pogledat v notranjem okviru začrtane poti, kar z besedo na dan!

Ko si v Avignonu si oglej še Pont du Gard, Camargue (S. M. de la Mer) in nato v Avignon.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si v Avignonu si oglej še Pont du Gard, Camargue (S. M. de la Mer) in nato v Avignon.

Srečno

Tonček

Hvala za idejo!

Tvoji dve lokaciji imam pripravljeni "za rezervo", če bo še dovolj časa...

V Camargue rezervatu sem že bil, SMdlM pa se mi ne zdi nič posebnega...no, razen luštnega bazena v kampu :blush:

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Pozdrav.

Mene zanima, kako je s prenočišči in parkiranjem po provansi (Nice, Avignon) in potem proti Lyonu. Malo sem gledal te hotele F1. Cene so kar solidne in večinoma odprti 24h. Kaj priporočate?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Franciji se splača kampirat, ker je zelo zelo urejeno in poceni.

Midva sva dajala za motor, 2 osebi in šotor/ noč po 20€ za vse. 

To je res poceni. Seveda če imaš plac za kamp opremo in voljo za kampirat. 

V kampih imaš ponavadi igrišča, bazene, markete, restavracije, senco, urejene WC, pipo na vsaki tretji parceli, na parceli trava ne pa mivka... skratka ni da ni. 

Kampov je ogromno in v vsakem mestu te table vodijo proti kampom, ne rabiš rezervirat v naprej, samo prideš in se odločiš za enega, kar med vožnjo, ki ti odgovarja. Nama se je avgusta zgodilo, da je bil zaseden samo eden, ampak 1 km naprej je bil drugi kamp in sva šla pač tja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Mene zanima, kako je s prenočišči in parkiranjem po provansi (Nice, Avignon) in potem proti Lyonu. Malo sem gledal te hotele F1. Cene so kar solidne in večinoma odprti 24h. Kaj priporočate?

 

Hvala

 

Mi2 sva vadrala tam naokoli dve leti nazaj (prvomajske) in nekaj malega lani poleti, privat penziončkov kolikor hočeš, nikoli nisem rezerviral vnaprej, cene za dva z zajtrkom 60-80€, motor parkiran običajno za ograjo, čisto in lepo, super prijazni, prav nikakršnih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Konec maja gremo v Provanso za en teden. Radi bi prevozili tudi čimveč gorskih prelazov. Ima kdo kakšen koristen nasvet!?

Lahko začnete z Dolomiti. Nato skozi švicarske Alpe in še francoske Alpe do Provanse.

Nazaj pa po najbližji poti, ker bo zmanjkalo časa.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Provansi gorski prelazi?

Jaz se ne spomnim nobenega.

lp

Na primer: Col de la Bonette je v Provansi in še nešteto drugih :smoke:

 

V Franciji kupi Michelinovo karto Alpes-de-Haute-Provence (področje 04) v razmerju 1 : 200000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec maja gremo v Provanso za en teden. Radi bi prevozili tudi čimveč gorskih prelazov. Ima kdo kakšen koristen nasvet!?

Če greste za en teden je bolje Italijo preletet v enem kosu čimprej, ker je to izgubljen dan. Pa za nazaj tudi. Ostane vam še pet dnevnih tur in če hočeš videti čimveč je treba spati vsako noč drugje. Hotel dobiš v vsakem mestu, večji vasi ali cestnem križišču od 60 € - soba za do tri osebe, brez zajtrka. Parkiranje večinoma varno, v večih imajo tudi garažo. Vsi hoteli so v navigaciji F1, IBIS.........

 

Za konkretne informacije me kontaktiraj. Ceste in naravo poznam dobro, muzeje pa malo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec maja gremo v Provanso za en teden. Radi bi prevozili tudi čimveč gorskih prelazov. Ima kdo kakšen koristen nasvet!?

Če ti bo kaj v pomoč....

 

http://www.moto-potepuh.si/index.php/potopisi 

 

Če vam bo čas dopuščal ne izpustit tega "hribčka"....men je, žal.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Mont_Ventoux

 

Dvakrat bil tam okrog, pa nisem šel gor....imam pa zato razlog spet enkrat tja  :OK:

Uživajte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat do kam "seže" Provansa in očitno sem  par prelazov celo odpeljal, ampak vtisa (da bi šel zaradi njih) pa niso pustili (lahko da sem se "lotil" napačnih) .

Ne vem pa če je konec maja pravi čas, jaz sem šel "skozi" v začetku junija in potem nazaj konec junija pa je bila razlika očitna (res pa je da sem imel slabo vreme v začetku junija) . Za sivko in te "scene" je maja še prezgodaj (saj jaz imam takšno izkušnjo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

post-30160-0-09474100-1433050712_thumb.jpgpost-30160-0-88134900-1433050737_thumb.jpgKer obljuba dela dolg...startali smo trije kameradi...po celodnevni vožnji (skoraj 900km) prispeli v Menton. Po avtocesti pičili do nekje 100km pred Ventimiglia(avtocesto plačali 46eur!!!), ker je bila taka gužva, da smo zadnjih 50 km pred tem vozili po moje eno uro ali še več!!!!...neverjetna gužva in še dež...zato odločitev, da gremo po obalni cesti, kjer po resnici povedano ni bilo veliko boljše...ampak lepo...prispeli pozno popoldan v hotel in si privoščili pivo, ki pa je za francoske cene še zmerno drag 5eur...juti v Avignon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj iz Mentona preko Monte Carla do Nice in nato po notranjosti Provanse preko Verdona v Avignon. Danes pa nazaj na vzhod preko Mont Ventoux-a do Valberg-a(blizu Isole 2000). Jutri je namreč plan preko Col de la Bonette in Col d'Iseran do Albertvilla. Vreme zaenkrat super, pa tudi napoved za jutri ni slaba. Vožnje so en sam užitek!! Še nekaj slik.

post-30160-0-62686900-1433187261_thumb.jpg

post-30160-0-02393000-1433187389_thumb.jpg

post-30160-0-81030200-1433187437_thumb.jpg

post-30160-0-96821500-1433187524_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanimivo in lepo napisano.

Vidim, da sta resnično uživala, super.  :OK:

 

Samo sivke pa nisem kje zasledil  :D .

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sivka je šla z nama v vrečkah domov. Polja sivke so pa mislim da spomladi tam, tako da bi bilo treba jit takrat še enkrat tja. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!