Skoči na vsebino

Yamaha XT 125sm


medy

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nove Yamahe XT 125 in me zanimajo vaša mnenja.

Ima kdo kaj izkušenj z enduro motorji (končna, pospeški, predelave...)

Hvala

Popravljeno . Popravil medy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nove Yamahe XT 125 in me zanimajo vaša mnenja.

Ima kdo kaj izkušenj z enduro motorji (končna, pospeški, predelave...)

Hvala

tud mene zanima,.....sm zgleda da bo treba počakat še kakšen teden za info,...mamreč takrat pridejo,......no takrat bom pa tud jest lahko kaj več napisal sploh o xt125x SM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ergonomski (ne ekonomski!) pogoji za nakup XT 125 SM:

višina uporabnika max: 165 cm; razdalje krmilo-sedež-stopalke so na tem motociklu najmanjše v primerljivi konkurenci. Npr: medosna razdalja (razdalja med kolesoma) in razdalja mašine od tal (zelo pomembno za vožnjo čez robnike!)je na tej yamahi 1335 mm oz.: 190 mm; Aprilia SM 1500 mm oz. 290 mm , Husqvarna SM 1470 mm oz. 265 mm, MZ 125 SM 1440 mm oz . 220 mm, yamaha DT 125 1396 mm oz 252 mm. Za dva konkretna srednješolca ta jamaha zagotovo ni!

XT je zelo mali motor z zelo švohcanim vzmetenjem (hodi vzmeti so cca 30% manjši kot pri opisani konkurenci) in z najšibkejšim enovaljnikom med vsemi.

O tuningu: 35 let stara konstrukcija zračno hlajenega štiritaktnika ni osnova za kake herojske frizure. Če ga spraviš iz osnovnih 10 konjev (podatki slovenskega uvoznika o 12 konjih ne držijo - motor mora imeti katalizator ki požre 2 konja) na 13 do 14 konjev si že genij (strošek min.150 000 tolarjev - izpuh, uplinjač, nova glava, ostrejša odmična gred, hladilnik olja...)

zaključek: če se hočeš peljati (ne capljati) pozabi na to yamaho, glej Evropejce.

Mimogrede: ta yamaha ni japonski izdelek!

Vse kar je na prvi pogled lepo na tej yamahi je cena. A poceni nakup je vedno drag nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišlam tudi med Hondo NSR ali CBR 125.

nimaš kaj za razmišlajt .. no odvisno kaj prikačuješ od motorja .. z CBR neboš mel nekih nevem kakih pospeškov&končne .. z NSR pa kar fajn .. .. sam odloči se itaq sam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

medy priporočam ti nsrko :) ma zadovoljive pospeške in je med najbol vzdržljivimi motorji kr je pac honda :) cbrke pa ti nei priporočal preveč.res da malo žere,... ampak te nebo ravno zadovoljila.sicer pa sam se odloči :) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem yamaho pred 1 dnevom kupil in je čist ql motor imam 190 cm pa čist ql sedim na njem zvok motorja je pa itaq legendaren :worship: :worship: ! tak da vsi ki tako hvali 2T mašine ste lahko samo tiho ! Ker takrat ko morate it vi že na bencinsko se lahko 4T lepo še dolgo vozi okrog pa glede olja je isto ! Tak da 4T ruls :yea2:

post-8015-1120908318_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak da vsi ki tako hvali 2T mašine ste lahko samo tiho

nono,preveč napaljen ti pa vseen ni treba bit :grrr majo že svoje (tehtne) razloge .)

pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak mi pol ko na pumpi dotankamo te po 3km ujamemo ker nam gre več :OK:

:friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nove Yamahe XT 125 in me zanimajo vaša mnenja.

Ima kdo kaj izkušenj z enduro motorji (končna, pospeški, predelave...)

Hvala

Če že misliš imet Yamaho supermoto rajš kupi DT 125X, 2T pa lepa je tud, sam mal dražja je, je pa tud močnejša, BTW na primerjalcu je bla XT 125 najslabša (1. tomos 125 sm, 2. MZ 125 SM, 3. Derbi, 4. Yamaha XT)

Namesto tebe, če bi rad mev 4T supermoto bi kupil MZja al pa bi še mal počakov na TOMOSa (cena bo baje mal čez 700k sit pa še deli so pocen)

uglavnem pametno se odloči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

ja am jes ma mtole xt jko pa je full dobra morm povedat je pa res je sm 190 velk pa je mal mjhna mapk dobr drgač pa je res da je mašina oz motor nrjen u malaguti fabrki to ti tud piše pod zicem kjer maš spisek kaj je malagutijevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja am jes ma mtole xt jko pa je full dobra morm povedat je pa res je sm 190 velk pa je mal mjhna mapk dobr drgač pa je res da je mašina oz motor nrjen u malaguti fabrki to ti tud piše pod zicem kjer maš spisek kaj je malagutijevo

mal poglej kdaj je bla zgornja objava napisana... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem yamaho pred 1 dnevom kupil in je čist ql motor imam 190 cm pa čist ql sedim na njem zvok motorja je pa itaq legendaren :worship: :worship: ! tak da vsi ki tako hvali 2T mašine ste lahko samo tiho ! Ker takrat ko morate it vi že na bencinsko se lahko 4T lepo še dolgo vozi okrog pa glede olja je isto ! Tak da 4T ruls :yea2:

Jst te pa z original RS50 (razn blokade in avspuh) prehtim, pa se ne izmišljam, k jo ma frend, pa ga prehtim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst te pa z original RS50 (razn blokade in avspuh) prehtim, pa se ne izmišljam, k jo ma frend, pa ga prehtim :OK:

Uau B)

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa po mojem mnenju se motorja 125 ne kupuje novega..Ker čez 2 tedna bo premalo moči, ko bo izpit pri 18 pa boš lahko vozu kar boš hotu boš ga produ ..Za kolko ? 1/10 cene.. Če pa kupiš eno 125 za 350-400 tisoč

pa čez 2 leti prodaš pa prodaš za 250 pa še veliko izkušenj pobereš pa ne izgubiš toliko..

Premisli..

Na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) sem videl neke husqvarne ..Mogoče ti bodo všeč so pa od 300-500k več pa se ne splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!