Skoči na vsebino

Priporočene objave

No za letos planirava z mojo bolšo polovico it z motorjem (itak) do Turčije in si ogledt čim več Turških znamenitoti ter preizkusit njihove specialitete in ponudbo!!

Če ima kdo kak predlog glede poti prosim za nasvet(Climber!?)!Greva za cca 20 dni in izkrcava se v Igumenitsi!Če pa ima kdo podobne želje po odkrivanju lepot Turčije je vabljen da se pridruži!Greva cca od 1 do 25 avgusta!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz - Turcija - zelja - velika - !

Ampak ne vem, ce bi mi uspelo iti za 20 dni... Ampak clovek ne ve... mogoce pa. Pocakajmo, da se priblizajo dopustniski dnevi...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No za letos planirava z mojo bolšo polovico it z motorjem (itak) do Turčije in si ogledt čim več Turških znamenitoti ter preizkusit njihove specialitete in ponudbo!!

Če ima kdo kak predlog glede poti prosim za nasvet(Climber!?)!Greva za cca 20 dni in izkrcava se v Igumenitsi!Če pa ima kdo podobne želje po odkrivanju lepot Turčije je vabljen da se pridruži!Greva cca od 1 do 25 avgusta!

Ciao,by Pero

Uf, Pero, avgusta? Vroooooočeeee! Climberjev lanski termin je bil boljša varianta. Crknila bosta od vročine, še posebej, če nameravata dol proti Antaliji.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tudi mene vabi Turcija, sem bil ze dvakrat a le na vzhodni obali (Troja, Izmir). Tokrat bi tam sele startal - v Izmiru namrec. Nekako zagovarjam tezo, da ce si hocem ogledati Turcijo, ni glih najbolj pametno startati "na drugi strani" Grcije...

Iz Izmira bi zavil na SZ, skozi Kapadokijo in preko Ankare do Crnega morja in ob obali do Trabzona, nato proti jugu, mimo jezera (se ne morem spomniz imena) in malo po notranjosti, malo po juzni obali (Antalya, Alanya) nazaj v Izmir (pot bi izbral pac tam, kjer so znamenitosti), spet na barcico po morju plava in domov. Slabe tri tedne z ladjo vred, najraje septembra. Za natancnejso pot moram se malo pregledati Lonely planet in kaksne bukvice... Dobrodosli predlogi tistih, ki ste tam ze bili.

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 22/03/2002 ob 11:37:33

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turcija avgusta je po mojem za potovalni nacin bivanja prevroca. Mene oktobra ni zeblo niti enkrat. Racunati je treba da je od Igumenice do turske meje malo vec kot 800 km grskih cest, ki so kolikor sem jih jaz videl posebne. Poleg tega je v avgustu polno turistov.

Za kaj vec je pa najbolje ce se enkrat dobimo in pokramljamo. Kar vem ob dobri pijaci in papici povem

Eni so srecni drugi pa trezni

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest sem planiral nekako tako(kot slišim sem si zadal očitno preveč!!)-Igumenitsa,Solun,Istambul,obala č. morja,Ankara,Antalia,Izmir!No to bo vsekakor preveč kot vidim, še posebej glede na stanje Turških cest!

S cajtom je pa takole-Junij izpiti,julij služim za pot do turčije, javgust Turčija, september izpiti in Absolvent,oktobra pa verjetno na eno enotedensko turco(glede na vreme-z motorjem po slovenski meji)!!

No Suzuki dej prosim povej kje lahko dobim ažurne podatke glede trajektov v Turčiji!??Hvala!

Climber za pijačko je pa zmenjeno ob prvi priliki(mogoče bomo pa še kako o Turčiji rekl)!!

Glede vročine-hm no ja bomo pa bl zgodi zjutri ustajal in se takrat vozil, čez dan se bomo pa kopal in užival!Vročina ni blem sam da se gre!!!!!!!!!!!Torej??!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa imam planirano skupaj s par prijatlji iz kluba "MK-R.R." nasljednjo pot v začetku junija: Patras,Attiki,otok Kriti,Rhodes, Antalya,proti Ankari, Bolu, Adapazari,Istanbul,proti Thessalonikom,Larisa, Igoumenitsa ! nekaj naštetih mest na poti, ki je cca. 2.500 km in naj bi bilo za cca. 17 dni!

zaenkrat je to okvirna pot, kak bo pa potekala pa se bomo tud odločli na samem potovanju!

kakšni nasveti, mnenja?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

No Suzuki dej prosim povej kje lahko dobim ažurne podatke glede trajektov v Turčiji!??Hvala!

...

Ciao,by Pero

Za nas je najbrz najboljsa linija tista iz Benetk v Izmir. Za podrobnosti na Netu uporabi Googla, jest bom pa doma se pogledal v Motorrad - lansko leto poleti je bil noter opis VSEH trajektnih linij v EU, bom sporocil ko najdem. Ta hip najhitreje: poklici na AMZS - oddelek za trajekte ((01) 530 53 06). Tam lahko karte tudi rezerviras/kupis.

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 25/03/2002 ob 11:38:55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki-hvala za enkrat!Ko najdeš še kaj več se spet priporočam!

Huba-buba-ej kere motorje pa boste dol pelal!Jet grem z endurco upam pa da bo kak cestica taprava zame!No bomo v kontaktu!Se zmenmo ob kakem pivu??!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero!

Če te karkoli zanima okrog Turčije, ti lahko mogoče pomagam...Po vzhodni Turčiji, ki je res 'prava' Turčija, sem se potepala mesec in pol....na zahodu pa sem bila turistični vodič.

Ti samo reci, kaj bi rad videl, kaj te zanima (ljudje, življenje, tradicija, kultura, zgodovina, nore plaže...).

Jaz ti vsekakor svetujem, da greš na vzhod in da ne začneš iz Igumenitse, ampak da greš z vlakom (iz Dunaja ali Budimpešte) do Istanbula ...in potem dalje. Vlak je noro poceni (iz Budimpešte za 1 osebo krog 50 EUR povratna karta + motor).

Vzhod ti pa priporočam, ker tam res vidiš, kaj je to tradicionalna Turčija in Turki ter Kurdi z njo vred. Pa nič bat - so najbolj prijazni in ustrežljivi ljudje na svetu.

Torej...javi se, če te zanima.

Dijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v vednost vsem, ki boste potovali v Turčijo. Nikar ne hodit s trajektom iz Grčije v Turčijo Ker ti zaračunajo kar mastno takso. Naju s kolegico je pot z Rodosa do Marmarisa (45 minut) stala več kot pot od Aten preko Santorinija in Krete do Rodosa (9+30 ur). Pa še z Rodosa takrat ni vozil trajekt v Marmaris temveč sam gliser. Pa potne liste ti poberejo in jih dobiš nazaj šele ko zlistaš tistih par tisoč drahem (ups, zdaj ni več drahem) no par deset evrov.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja-super mislim da bom kar izkoristil tvoje izkušnje iz Turčije!Boš mal svetvala in mi pomagala načrtovat(okvirno)eno lepo turco za cca 20dni!Te pišem po mailu!

Macica-tvoj nasvet zapisan z rdečo med nasvete glede turčije!Hvala!

No kdo od motosvetovcev je še/že bil v Turčiji, tako ali drugače!?(peš,vlak,trajekt,bicikl,motor,avto,bus)-kje vam je bilo najbolj všeč!?

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ja no, dol med Turke sem hodil redno štiri leta. Do Vana žal nisem nikoli prilezel, zato je moje najljubše področje tam Kapadokija. Sicer me je pa Istanbul popolnoma očaral. Je pa tolk za videt, da se ti zmeša. Samo nikarte v Ankaro hodit, je živa beda. Vem iz prve roke, ker sem tam preživel večino časa.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero, zaenkrat smo trije: jaz z hornetko, kolega Capenordom ter BMW GS-om ! če si zainteresiran se lahk pridružiš, če ne pa ti javim kasnejše vtise

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky-Ja mogoče se bomo pa Ankari res izognl, saj jo tudi v vodiču neopevajo prav posebej.

Huba-buba-Za zmenit se je.Kako pot boste ubral?

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pero,ko tole berem me kar matra, da bi sel zraven. Posteno matra. Bomo se mal prespal, pa se v OLP se bova mal pomenla. Je pa zadeva ravno dovolj nora in pestra, da bi bla kot nalasc zame.

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero!

Že tri dni ti poskušam poslat mail, pa mi ga vedno pošlje nazaj...

Te pokličem.

Kdaj pa sploh greš v Turčijo?

LP

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero res je neki narobe s tvojim PC oz pošto,tudi jaz sem ti nekaj pošiljala pa mi vrača nazaj.No morda si vendarle dobil odgovor na tvoje zadnje pismo.Doma imam en cd od kolega ki je šel z ER5 v Turčijo pa je gor nekaj sto fotk pa pot je mal označena pa te zadeve,če želiš ti ga pošljem.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja Seba7 prosim prosim pošlji mi!Ti naslov pošljem po mailu(tko folk z mojim mailom ni NIČ narobe (čeprav tako piše)-zato hitr kaj pište!!

Aja se vidimo - pa še enkrat - počas voz!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja valda sam teb mi noče pošte poslat.Itak vozim full počas sploh ker je moja rdeča strela šla od hiše,kupila xv650a pa itak ne morem jit hitro,rabim en strup vsaj nad 70 konjičkov.Bo že ja cd ti pošljem

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

V četrtek po vsej verjetnosti pade končna varienta poti po Turčiji tko da hitr verigo namažte in keš prpravte da gremo skupi!!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seba7 hvala za CD!

Je tako cool in na njem najdeš vse tko da sem skor celo Turčijo vidu in se sprašujem če se mi sploh še splača it v tiste kraje!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!