Skoči na vsebino

Priporočene objave

<p>

<br />

V notranjosti res zna biti mrzlo, ker Anatolija je kar visoka. Na žalost ti glede prenočevanj težko kaj povem, ker smo spali večinoma v šotorih ali prek www.couchsurfing.org (na slikah spodaj je tudi en kamp, kjer smo bili na drevesnih hišah).<br />

Tukaj je naša kratka reportažica s podobnega tripa.<br />

<strong><a class="bbc_url" href="http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/804700/an/0/page/1#804700" rel="nofollow external" title="Zunanja povezava">http://www.alter.si/...0/page/1#804700</a></strong><br />

</p>

<p> </p>

<p>Bravo! Lepa avantura, dober izbor fotk. Me veseli, da se še najdejo taki in ne samo hotel-avanturisti. Z manj denarja do večje avanture. Tistle kaučsrfing bom zgleda mogu mal raziskat - kako približno to deluje? LP<br />

 </p>

<p>dopolaoro:</p>

<p>Gl<span style="display: none;"> </span>ede datuma obiska Turčije je morda bolje malce kasneje it, da se še v morje vržeš. No, zmrznili ne boste, če boste spali po hotelih. Niti ni rečeno da boste naleteli na mraz in dež, ker ne grete toliko vzhodno. Lani sva sicer v aprilu z ženo na poti v Maroko zopet spala v šotoru na -3°C brez kake solidne opreme afkors (se niti ne veselim morebitne starosti). Je tudi razlika ali se doma pri +3 pelješ iz Ljubljane do Portoroža, ali po cele dneve furaš več kot 100 na uro pri +10 stopinjah. So pa pokrajina, narava in vreme ravno v aprilu/maju najbolj spektakularni, ter za fotografiranje tako boljši kot poleti.</p>

<p>Vreme je pa vreme. Lahko boste vozili po vročini, lahko preseneti tudi kak sneg... Važno da se gre. Več je sranja večja je avantura.</p>

<p> </p>

<p>aministrator:</p>

<p>Če premaknete temo v matično temo &quot;TURČIJA&quot; bo več koristnih informacij na enem mestu. Hvala. LP</p>

<p> </p>

<p> </p>

<div id="cke_pastebin" style="position: absolute; top: 168px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; left: -1000px;"> </div>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V notranjosti res zna biti mrzlo, ker Anatolija je kar visoka. Na žalost ti glede prenočevanj težko kaj povem, ker smo spali večinoma v šotorih ali prek www.couchsurfing.org (na slikah spodaj je tudi en kamp, kjer smo bili na drevesnih hišah).

Tukaj je naša kratka reportažica s podobnega tripa.

http://www.alter.si/...0/page/1#804700

Bravo! Lepa avantura, dober izbor fotk. Me veseli, da se še najdejo taki in ne samo hotel-avanturisti. Z manj denarja do večje avanture. Tistle kaučsrfing bom zgleda mogu mal raziskat - kako približno to deluje? LP

dopolaoro:

Glede datuma obiska Turčije je morda bolje malce kasneje it, da se še v morje vržeš. No, zmrznili ne boste, če boste spali po hotelih. Niti ni rečeno da boste naleteli na mraz in dež, ker ne grete toliko vzhodno. Lani sva sicer v aprilu z ženo na poti v Maroko zopet spala v šotoru na -3°C brez kake solidne opreme afkors (se niti ne veselim morebitne starosti). Je tudi razlika ali se doma pri +3 pelješ iz Ljubljane do Portoroža, ali po cele dneve furaš več kot 100 na uro pri +10 stopinjah. So pa pokrajina, narava in vreme ravno v aprilu/maju najbolj spektakularni, ter za fotografiranje tako boljši kot poleti.

Vreme je pa vreme. Lahko boste vozili po vročini, lahko preseneti tudi kak sneg... Važno da se gre. Več je sranja večja je avantura.

aministrator:

Če premaknete temo v matično temo &quot;TURČIJA&quot; bo več koristnih informacij na enem mestu. Hvala. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistle kaučsrfing bom zgleda mogu mal raziskat - kako približno to deluje? LP

http://www.couchsurfing.org/ je spletna stran, kjer se registriraš in narediš dober profil. In če potem potuješ, izbereš mesto kjer bi spal, in ti vrže ven že včlanjene couchsurferje, ki so ti pripravljeni nuditi sobo/kavč/garažo/dvorišče. Skratka prebereš profile in se odločiš komu boš pisal. Oseba te nato sprejme/zavrne, odvisno ali ima čas/mu je tvoj profil zanimiv/slučajno ni zaseden. Skratka DOBER profil se tukaj obrestuje, kaka slika, ker dejansko se s to osebo potem srečaš in ker se dogajajo tudi čudne stvari je dober profil pogoj za preboj ledu. Kasneje se ti potem nabirajo reference od ljudi, ki jih srečaš/pri njih prespiš/se udeležiš kakega skupnega dogodka (tudi motoritične dogodke imamo). Pogoj, da imaš tudi ti pripravljeno prenočišče za druge ni pogoj. Je pa stvar super, ker so to odprti ljudje, te peljejo kamor te ponavadi turistični vodiči in vodniki ne, se udeležiš kakega lokalnega žura, okusiš res domačo hrano, pijačo, skratka doživiš precej iz prve roke.

Skratka super zadeva za poceni potovanja in veliko izkušenj, a kot sem rekel, je treba naredit dober profil, prebirati reference in jih potem tudi pisati. Tako kot na ebayu, če ima človek pozitivne reference, boš z manj skrbi pri njem robo kupil.

LpTuši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če je kak interesent za vodeno turo po Turčiji 14 dni, odhod 22.4. Vodi izkušen "turk" Slavko iz Celja, njegov telefon za informacije 041 851 742

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

še 30 dni :010 ............ upam na ugodno vreme :whistle: ....

kje ste spali v Istambulu?

greš v center (Sultanahmet) in vprašaš v turističnem biroju. Tam lahko izbiraš cene, lokacijo itd... Lahko pa si ga preko neta rezerviraš, kar pa nisem prakticiral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še 30 dni :010 ............ upam na ugodno vreme :whistle: ....

kje ste spali v Istambulu?

Badabing hostel 5 dni nazaj. 30m stran od hostla je servis motorjev, pa ni hudič, da ti ga ne bi dal pod streho za par evrov. Po mestu pa koristiš javni prevoz. Majo nekaj podobnega urbani, cena pa smešno nizka. Medva nisva bila z mopedom. Povratna z Turkiš floto za 100 orlov iz Brnika... šla za 8 dni, pa se mi zdi, da sem se od dobre hrane kar malo zredil. Folk prijazen, pa za videt maš tut kej... Z motorjem pa tut enkrat pade. Verjetno do Grčije z ladjo, pa raje potem kakšen dan več v Turčiji. Se nima it smisla samo zapelat "malo" čez mejo, ker je preveč stvari za pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po več kot 30 letih spet v Istanbulu. Mesto se je tako spremenilo, da ga ni za spoznat. Tokrat z avionom, konec septembra pa greva po Turciji z boljso polovico z motorjem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po več kot 30 letih spet v Istanbulu. Mesto se je tako spremenilo, da ga ni za spoznat. Tokrat z avionom, konec septembra pa greva po Turciji z boljso polovico z motorjem.

Predvidevam na slabš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidi đamija

617c1328.jpg

Suljo pred "ta Plavo"

617c1350.jpg

Učasih ne plešejo uči po ovinkih, ampak še čez kake druge grbine, pa tud čez krofke

617c1441.jpg

Konjske sile viška

617c1566.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še znamenitosti mesta ... H.Sofija

617c1445.jpg

in B.Mosqe z distance

617c1531.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADMIN, dej porihti tale EDIT !!! Ker bebec si je zmislu par sekund možnosti za popravljanje? Ne gre tko easy!

Hagia Sofija še enkrat:

617c1217.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ker sem temo začel...

Za novo leto se vsi zaobljubimo, kam se bomo peljali,.obiskali.(tako sem jaz) .... Vmes se dosti od tega zgodi, malo realizira....

Prvotni plan je bil 1. maj obiskat Turčijo...( palo v vodo)

V soboto se bo začela realizirat moja zaobljuba.... :yea1:

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Merhaba Turčija je za nama :010 . Polizdelek delal bp... Vsekakor pa Turčija preseneča na vsakem koraku, od prijaznost ljudi do cene benza :OK: . Je pa tako, da je vedno majn barantanja razen na bazarju v Istanbulu, drugje so napisane cene in tega se držijo, tudi po hotelih za nočitev se ni dalo kaj dosti pogajat. Vsekakor je 18 dni premalo za celo Turčijo , tako da sva vzhodni del pustila za drugič... Če mi uspe naložim še kakšno sliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!