Skoči na vsebino

Priporočene objave

Sedaj ko vas je že kar nekaj bilo v Turčiji, tudi sedaj pred kratkim, me zanima, kako je z vizo za Turčijo? Od prvega maja je baje ni potrebno več iskati v Turškem konzulatu v Ljubljani, temveč jo je mogoče dobiti tudi na Turški meji, pa še cenejša je.

Zanima me predvsem če so tudi uradniki na meji seznanjeni s tem, da neki Slovenci po novem lahko dobijo vizo direkt na meji. Ne bi se rad namreč pripeljal do tja in se tam obračal, ker bi bili tam mnenja, da bi jaz vizo mogel že imeti iz konzulata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se boste čim prej vrnili :whistle: . Na poti ste po moje že kakih devet dni :? in cel ta čas je tukaj hladno, deževno - skratka nemogoče :BUA: . Mi bi se radi tud kej vozili, po možnosti brez zimskih podlog. Se prou sprašujem, a ste vso poletno vročino sabo vzel.

Kakor koli: uživajte še naprej in varno pot domov :OK: .

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ko vas je že kar nekaj bilo v Turčiji, tudi sedaj pred kratkim, me zanima, kako je z vizo za Turčijo? Od prvega maja je baje ni potrebno več iskati v Turškem konzulatu v Ljubljani, temveč jo je mogoče dobiti tudi na Turški meji, pa še cenejša je.

Zanima me predvsem če so tudi uradniki na meji seznanjeni s tem, da neki Slovenci po novem lahko dobijo vizo direkt na meji. Ne bi se rad namreč pripeljal do tja in se tam obračal, ker bi bili tam mnenja, da bi jaz vizo mogel že imeti iz konzulata.

direktno iz prve roke ti lahko povem, da stane samo 10eu :kva2: in dober vedo kdo sm :yea1:

Upam, da se boste čim prej vrnili :whistle: . Na poti ste po moje že kakih devet dni :? in cel ta čas je tukaj hladno, deževno - skratka nemogoče :BUA: . Mi bi se radi tud kej vozili, po možnosti brez zimskih podlog. Se prou sprašujem, a ste vso poletno vročino sabo vzel.

Kakor koli: uživajte še naprej in varno pot domov :OK: .

M.

tukaj vrocina, da te kap...pa saj gledate vremensko :kva2: draga, te pogresam, ko golico. :wub: smo ze v Bergami in grem sedaj piti PEEEEER :lol1: Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se boste čim prej vrnili :whistle: . Na poti ste po moje že kakih devet dni :? in cel ta čas je tukaj hladno, deževno - skratka nemogoče :BUA: . Mi bi se radi tud kej vozili, po možnosti brez zimskih podlog. Se prou sprašujem, a ste vso poletno vročino sabo vzel.

Kakor koli: uživajte še naprej in varno pot domov :OK: .

M.

Vse smo zmetali iz kovckov in notri ujeli sonce in vrocino, ki jo pripeljemo s sabo.

Sedaj ko vas je že kar nekaj bilo v Turčiji, tudi sedaj pred kratkim, me zanima, kako je z vizo za Turčijo? Od prvega maja je baje ni potrebno več iskati v Turškem konzulatu v Ljubljani, temveč jo je mogoče dobiti tudi na Turški meji, pa še cenejša je.

Zanima me predvsem če so tudi uradniki na meji seznanjeni s tem, da neki Slovenci po novem lahko dobijo vizo direkt na meji. Ne bi se rad namreč pripeljal do tja in se tam obračal, ker bi bili tam mnenja, da bi jaz vizo mogel že imeti iz konzulata.

Tako je. Dobis jo na turski meji za 10 E.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebni dokumenti potrebni za vstop v Turčijo: potni list RS in vizum. Za pridobitev vizuma se prosim obrnite na veleposlaništvo v Ljubljani.

Prevozno sredstvo naj s tem ne bi imelo veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozno sredstvo naj s tem ne bi imelo veze.

Ja samo, kako pa kupiš vizo na meji, če si s/z avionom :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo, kako pa kupiš vizo na meji, če si s/z avionom :hmm:

Frdamano težko. Mogoče se ipaq splača ravnati po temle nasvetu:

Za pridobitev vizuma se prosim obrnite na veleposlaništvo v Ljubljani.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, ste mi veliko pomagali. Sedaj si morem nabaviti le še mednarodno vozniško, saj jo baje tudi zahtevajo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vize.... Kaj pa ce v Turcijo potujes z letalom? Ima kdo kaksno inf. o tem?

To velja tudi za letalski prevoz, vizo dobiš na letališču, in sicer po mojih informacijah te pride 15EUR, kar je bistevno ceneje kot prej :OK:

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, ste mi veliko pomagali. Sedaj si morem nabaviti le še mednarodno vozniško, saj jo baje tudi zahtevajo.

LP

Ko sem jat bil dol ( 03 ) je niso zahtevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To velja tudi za letalski prevoz, vizo dobiš na letališču, in sicer po mojih informacijah te pride 15EUR, kar je bistevno ceneje kot prej :OK:

sem "nabavil" že ene 4 ! samo še niti ene na letališču ! :? AtaTurk ruls ! je rekel ne hodite mi na ambasado ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

Informacije

Slovenskim državljanom

Vizum je potreben.

Slovenski državljani imetniki navadnih potnih listov lahko od 1. maja 2006 dobijo turški vizum za večkratni vstop z veljavnostjo 90 dni neposredno na mejnih prehodih, taksa pa znaša 15 EUR oz. 20 USD.

Izjema: - vizum ni potrebna do 90 dni za imetnike diplomatskih in službenih potnih listov

Varnost potovanj

Obstajajo zadržki za potovanja v posamezne dele države - svetujemo dodatno preverjanje.

Opomba

V vzhodni Antaoliji je bilo letos več oboroženih spopadov varnostnih sil s pripadniki PKK, z nekaj smrtnimi žrtvami.

Varnostni položaj na Vzhodu in Jugovzhodu Turčije (vzhodno od črte Samsun-Kayseri-Adana) se je v zadnjih mesecih poslabšal. Vrstijo se spopadi med pripadniki terorističnih skupin in turškimi varnostnimi silami. Prišlo je tudi do ugrabitev in nesreč, ko so vozila zapeljala na mine. Zaenkrat tujci niso bili vpleteni v spopade, kljub temu pa v ta del Turčije, z izjemo črnomorske obale in gorovja Kaçkar, odsvetujemo individualna potovanja, ki niso nujna.

V mesecu juliju 2005 sta bombna napada v turističnih mestih Çeşme in Kuşadasi zahtevala žrtve in ranjene tudi med turisti. Turške oblasti so okrepile varnostne ukrepe. Zadnji napadi kažejo na širitev teroristične dejavnosti tudi na turistično razvite predele države. Popotnikom in organizatorjem potovanj v Turčijo zato svetujemo večjo previdnost in da temu prilagodijo svoje načrte.

tako Dimsi Rupsi & Co. na www.mzz.gov.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še z AMZSja glede Mednarodnega Vozniškega Dovoljenja

MVD je dokument, uradno priznan od organizacije Združenih narodov. Sprejemajo ga skoraj v 120 državah sveta. V nekaterih državah se zahteva, v nekaterih pa sploh ni potrebno. Za mnoge države se priporoča, v nekaterih državah se zahteva le za določene narodnosti. Vsekakor je povsod v tujini priročen dokument in pomaga vozniku - tudi če ga država ne zahteva - ob policijskih kontrolah, prometnih prekrških in prometnih nesrečah, saj pogosto olajša in pospeši formalnosti. MVD je pravzaprav prevod nacionalnega vozniškega dovoljenja, zato morajo imeti vozniki v tujini poleg mednarodnega s seboj tudi veljavno nacionalno vozniško dovoljenje!

AMZS priporoča MVD voznikom, ki pogosto potujejo z vozilom po različnih državah in še zlasti, če nameravajo v tuji državi najeti ali si izposoditi vozilo. MVD, ki ga izdaja AMZS, je tiskano v obliki knjižice, ki jo predpisuje Konvencija o cestnem prometu (Dunaj, 1968) in velja tri leta od dneva izdaje s tem, da je rok tudi krajši, če veljavnost slovenskega vozniškega dovoljenja poteče pred tem rokom. Nekateri avtomobilski klubi izdajajo MVD v skladu z ženevsko konvencijo (1949), po kateri je veljavnost dovoljenja eno leto. Vendar lahko posamezne države omejijo veljavnost MVD za vsak posamezni obisk njihove države. V vsakem primeru je dolžina obiskovalčevega bivanja določena z veljavnostjo njegovega vizuma ali z drugim dovoljenjem za bivanje.

Za pridobitev MVD je potrebno predložiti

* izpolnjeno vlogo (dobite jo tudi na okencu enote),

* veljavno slovensko vozniško dovoljenje,

* potni list ali osebno izkaznico,

* sliko velikosti 35x45mm.

Cena: 5.200 SIT (21,70 €)

Cena za člane AMZS: 4.680 SIT (19,53 €)

Informativne cene v evrih so preračunane po centralnem paritetnem tečaju (1 EUR = 239,640 SIT).

Če je oseba že v tujini, mora za pridobitev MVD poslati v Slovenijo originalno vozniško dovoljenje in osebni dokument ali kopijo, ki jo žigosa Slovenski konzulat v državi, kjer se nahaja.

MVD ne morete pridobiti, če imate v nacionalnem vozniškem dovoljenju vpisano prepoved in v primeru, če imate zaradi izgube ali kraje slovenskega vozniškega dovoljenja le začasno potrdilo.

Nekatere države, ki niso podpisnice Konvencije o cestnem prometu (1968) in ki poleg nacionalnega dovoljenja zahtevajo tudi MVD:

Angola, Argentina, Avstralija, Barbados, Bangladeš, Čile, Dominikanska republika, Egipt, Indija, Indonezija, Jamajka, *Japonska, Jordanija, Kanada, Kenija, Koreja, Libanon, Malezija, Mehika, Namibija, Nigerija, Nova Zelandija, Panama, Peru, Singapur, Sudan, Sirija, Tajska, Tunizija, Venezuela, ZDA.

*Japonska - prizna le MVD, izdana v skladu z ženevsko konvencijo (1949). Slovenski vozniki, ki bi radi vozili ali najeli motorno vozilo na Japonskem, morajo zamenjati slovensko dovoljenje za japonsko pri enem izmed centrov za vozniške izpite prefekture, ki je najbližja njegovemu prebivališču. To lahko storijo brez dodatnega praktičnega ali teoretičnega izpita, predložiti pa morajo naslednje dokumente:

* veljavno slovensko vozniško dovoljenje,

* uradni prevod slovenskega dovoljenja v japonščino (izda ga naše veleposlaništvo v Tokiju),

* dokaz, da je v Sloveniji prebival še najmanj 3 mesece od dneva izdaje slovenskega vozniškega dovoljenja,

* registrsko kartico za tujce (Aliens' Registration Card),

* eno fotografijo velikosti 3 cm x 2,4 cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto jaz nisem rabil mednarodne vozniške.

Viza se dobi na šalterju na letališču, ko priletiš. Zdaj je to res super, prej smo bili pa po moje eni zelo zelo redkih, ki so rabili vizum (na seznamu nad šalterjem, kdo ima pravico do vizuma, je bilo n držav, vse do zumbalandije in koromandije, in nihče ni potreboval... nas pa nikjer... pha. tolk o diplomaciji, po moje še turška država sploh ne ve,da je tam v hribih pri Ankari ena bajta, kjer je obešena SLO zastava in kao eni modeli dol ždijo in zapravljajo davkoplačevalski denar).

No, pa sem spravil kamen iz prsi.

Pha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž Turki še wedno kuhajo zamero, zaradi Martina Krpana B)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nas. Turška odprava je doma cela in zdrava. Naredili ( še ne vem kok ) km. Bilo je svinjsko vroče. sonce pripeljali s seboj. Več sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak naše ceste so pa zakon, :kva2: od Krškega do Celja :yea1: fantastika :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse čestitke!!! :worship: :OK: :OK: :OK: :010 :010 :010

Men' se pa zdi, da ste b'li pol leta dol!!! :o :o :o :grim :grim iz same foušije :naughty: :grim :D :D (:nono:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse čestitke!!! :worship: :OK: :OK: :OK: :010 :010 :010

Men' se pa zdi, da ste b'li pol leta dol!!! :o :o :o :grim :grim iz same foušije :naughty: :grim :D :D (:nono:)

samo eno uro pred vami.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!