Skoči na vsebino

Priporočene objave

Pozdravljeni,

verjetno je vse že napisano pa vendarle bi želel, če mi lahko tako po alinejah nekdo odgovori na nekaj vprašanj vezanih na Turčijo. Čimprej letos bi se nas nekaj odpravilo na cca 10 dnevni izlet. Predvidena trasa je dva dni do Istanbula, pet dni po vzhodni Turčiji po severnem delu do sredine obale s Črnim morjem potem mimo Kapadokije do Adane in počez nazaj in potem v treh dneh preko Grčije in Albanije domov. Sedaj pa:

 image.png.cfd243635e6dd757fb75192662d13781.png

- je mogoče traso po Turčiji odpeljati že v marcu, glede na vremenske razmere,

- kako je s prenočišči, ali se da sproti najti brez bookinga,

- je pametno oziroma kje kupit turško SIM kartico,

- kje in za koliko dobroimetja je potrebno nabavit cestninsko kartico.

Če ima kdo še kakšne pomembne podatke prav tako prosim za informacijo. V kolikor pa se komu da v živo spit pivo ali dve in malo podebatirat bi pa tudi bil vesel.

 

Hvala in Srečno!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- da se, ma bodo temperature zelo nizke, sploh skozi cetralno Turčijo. @Kmet2 je šel aprila po severu pa je kar zmrzoval (sicer malo bolj vzhodno)

- da se, težava jezik ker jih večina ne govori angleško in ne vem koliko jih ima pripravljeno odprto v tistem času. Na mestu pa zna bit precej dražje. Rezerviraš zvečer za naslednji dan ali zjutraj za zvečer. V Turčiji je za bukiranje najboljša otelz.com

- v prvem večjem mestu. Na meji se ponavadi ne splača (jaz je nisem)

- kupiš minimalno (bilo je 300 lir, pri nakupu nas je vprašal kam gremo, da ti pove znesek ki ga potrebuješ.), kasneje preverjaš preko računalnika stanje.  Plačlive avtoceste in mostarine so več ali manj samo na severu do nekje okoli Ankare. Ostalo neplačljive hitre ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Bostjan L pravi:

Kakšne so hitrostne omejitve za motorje v Turčiji? Mesto, izven naselja, hitra cesta, avtocesta.

Podobno nam in tiste radarje, ki si jih zgrešil boš plačal na izhodu iz države😁

 

pred 53 minutami, ftp pravi:

- da se, ma bodo temperature zelo nizke, sploh skozi cetralno Turčijo. @Kmet2 je šel aprila po severu pa je kar zmrzoval (sicer malo bolj vzhodno)

- da se, težava jezik ker jih večina ne govori angleško in ne vem koliko jih ima pripravljeno odprto v tistem času. Na mestu pa zna bit precej dražje. Rezerviraš zvečer za naslednji dan ali zjutraj za zvečer. V Turčiji je za bukiranje najboljša otelz.com

- v prvem večjem mestu. Na meji se ponavadi ne splača (jaz je nisem)

- kupiš minimalno (bilo je 300 lir, pri nakupu nas je vprašal kam gremo, da ti pove znesek ki ga potrebuješ.), kasneje preverjaš preko računalnika stanje.  Plačlive avtoceste in mostarine so več ali manj samo na severu do nekje okoli Ankare. Ostalo neplačljive hitre ceste

16 april proti Iranski meji na vseh prelazih pod nulo in sneg brrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Bostjan L pravi:

Kakšne so hitrostne omejitve za motorje v Turčiji? Mesto, izven naselja, hitra cesta, avtocesta.

Mesto 50 oz po omejitvi izven mest 90 tudi na hitrih cestah kjer je sicer za avte 110. (žal preverjeno) :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtocesta 100

https://www.motosikletsitesi.com/wp-content/uploads/2019/12/2019-hiz-sinirlari.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, tomash said:

- je mogoče traso po Turčiji odpeljati že v marcu, glede na vremenske razmere,

- kako je s prenočišči, ali se da sproti najti brez bookinga,

1. osrednji del turcije je relativno visoko nad morjem, in temu primerno hladen.  Največ dežja je spomladi, dezevn del doseže visek nekje maja, kolikor se spomnim. Ampak se vedno gre za mediteransko podnebje, kar pomeni da je lahko tudi zelo lepo vremo. Ne vem, pomisli na Velebit marca. Lahko imaš prekrasno pomlad, lahko imas sneg, lahko imas mrzel veter in nalive. Ce te take zadeve ne spravijo s tira, ampak jih razumes kot del avanture, potem vsekakor.

Btw. jaz junija 2016 nisem moge do Nemrut Krateri, ker je snezilo. Ampak se vedno je bilo vse ostalo vredno vožnje.

2. definitivno jih lahko najdeš skoraj povsod, sploh ce se ti da mahat z rokami skupaj z lokalci, načeloma so, kot povsod po svetu, fejst. No, v Istanbulu ga jaz nebi iskal na pamet, ampak vsakemu svoje.

 

1927257272_Day_0603.thumb.jpg.f171a3c442c5ddd0b33128dbb0ccc823.jpg

Tradicionalna turska popotniška gostilna, z obveznimi lokalci, pepelniki na mizi in sobami v zgornjih nadstropjih iz katerih lahko nadzoruješ dogajanje. Pijaca je bogato sladkan caj. Delujočih jih po mojem ni več ravno veliko, zdaj imaš povsod motele z veliki parkirišči ob prometnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Bostjan L pravi:

Žal na Amzs nimajo napisan za motorje.

@ftp je zalepil slikico z omejitvami. Se jih je dobro držat. V nasprotmen kot je zapisal @Kmet2

So pa na štrafe, ki sva jih dobila 2018 zaradi 1km/h JS in 9km/h moja, na srečo pozabili. Vozila sva po štiripasovnici, kjer avti BP vozijo 110km/h.

Takrat bi bila vsak ob 45€. Izdali so nama globe, ne računajo na licu mesta in dejali naj plačava na davčnem uradu, pošti ali pa ob izhodi iz TR. Mi2 sva jo pobrisala čez mejo brez plačila...

👮‍♂️ nama je razložil, da bi bilo brez štrafa, če bi vozila 99km/ uro ali manj.

Kar se tiče vremena, spanja... so ti pa že odgovorili ostali.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je s temi karticami za cestnino? a se ne da placat vse na licu mesta?

 

jaz se spomnim sem placal na dveh mestih. cannakale most in pred izmirjem. se pa nisem dosti vozil po avtocestah. na izhodu drzave so sicer nekaj omenjali, da sem dolzen za avtocesto ampak se nismo glih dobro sporazumeli, zato sem sel naprej, ker nisem mogel zvedet kje in koliko moram placat.

 

drugace pa ja, gorovja so kar mrzla tudi poleti. zdaj ne vem kako je spomladi ampak poleti so bile izredno pogoste tudi dezne plohe. lokalci se itak furajo v kratkih hlacah in kratki majici in ce jih dobi dez se ne sekirajo. cez pol ure ze sije sonce in se susijo. jaz bedak sem pa skos vlacil dezjaka nase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!