Skoči na vsebino

Priporočene objave

...Turki so pa itak najprijaznejši ljudje na zemlji...

Jst poznam še dosti prijanejše .) ...

Čestitam za opravljeno pot, kje po TR ste pa fural?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst poznam še dosti prijanejše .) ...

Čestitam za opravljeno pot, kje po TR ste pa fural?

1.DAN do ĆIFLIKA (prenočili za zelo soliden denar že večkrat PRIPOROČAM)

2.DAN preko Bolgarije do EDIRNE,prenočili malo naprej v HAVSA-motel na levi strani.

3.DAN mimo Istanbula do ADAPAZARI,prenočimo v ličnem hotelu,

4.DAN Karapurcek,Nalihan,Baypazari,mimo Ankare do GOLBASI,tu je ob desni strani Motel Kapadokya,tu smo srečali Jeseničana Tomaža z domačim Brinjevcem za dobrodošlico!.

5.DAN smo se skupaj peljali ob jezeru( TUZ GOLU)v NEVSEHIR in že smo v KAPADOKYI.(Tu smo prenočili v AVANOS-U,v hotelu ki je v votlini.

6.DAN preko KONYE do BEYSEHIR,malo pred mestom je bencinska z Motelom.

7.DAN preko SARKI KARAAGAC do EGIDIR,kjer smo spali ob obali v penzionu Sahil.

8.DAN Burdur,Yesilova,Denizli ,seveda PAMUKKALE do ALASEHIR,kjer smo prespali v penzionu na levu v Yesilyu,

9.DAN Salihli,Akhisar,Soma,Bergama,Gomec,do EZINE v bližini TROJE,kjer smo prenočili v penzionu ALY.

10.DAN mimo Canakkale do Lapeski z trajektom do Boyalir pa Kesean,Uzunkopru,Babaeski in smo spet v HAVSI,na prvi postaji v Turčiji.

11.DAN pa preko Bolgarije do ČIFLIKA.

12.DAN DOMOV dopusta ni več :headbang: :headbang: :headbang: Tako je zgledalo naših 5338km,prelepih pokrajin,preravnih cest,in ZEELLOO,ZEELLOO prijaznih Turkov :whistle: :naughty: :worship: PO VRSTI DODAJAM SLIKE PRENOČIŠČ!!!Vmes smo si pa ogledali ogromno ZANIMIVOSTI

post-2665-1181142756_thumb.jpg

post-2665-1181143913_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je Štajersko Turška ekipa z Gorencem Tomažem,ki smo ga posvojili na poti!

post-2665-1181147367_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živ!

Enkat okrog 8.9. planiram en điro po Turčiji za cca 3 tedne, pa me zanima, če ima še kdo takrat podobne misli.

Za dol bi šli (jaz, ona in Edvina(motor)), po bivši Jugi, čez Bolgarijo, da vidmo zakaj je njihovo morje črno, potem pa en klasičen krog po Turčiji. Ker nisva ravno ljubitelja razo razmnih okamnin (Edvini je pa itak vseeno) bo poudarek bolj na pokrajini, Kapadokija, Pamukale(piši kao što govoriš), potem pa proti morju.

Več kot se bo vmes videlo, več bomo lahko pozabli.

Če koga slučajno zanima se lahko oglasi, če ne pa nič.

A ja ... vse bo šlo LT-lagano turistički.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še zaščitni znak Turčije, tulipan, pa še moja boljša 1/2.

post-593-1183578195_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil vulcan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ma dobro, kaj res ne gre nobeden septembra v Turčijo? :? Bom moral it res sam kot vsako leto. :hmm: Ja no, bo pa po starem. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro, kaj res ne gre nobeden septembra v Turčijo? :? Bom moral it res sam kot vsako leto. :hmm: Ja no, bo pa po starem. B)

Vsak leto sam? :eek: Pa ja ne greš vsako leto dol?

Drgač pa tudi na mene še čaka Turčija, sam ne letos.

Rad bi šel maja pa nikakor ne moreva uskladiti dopusta, ker ima žena obvezni tri tedenski kolektivni v avgustu. :(

To naju j..e vsako leto.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro, kaj res ne gre nobeden septembra v Turčijo? :? Bom moral it res sam kot vsako leto. :hmm: Ja no, bo pa po starem. B)

če rabiš kaj povej... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak leto sam? :eek: Pa ja ne greš vsako leto dol?

Drgač pa tudi na mene še čaka Turčija, sam ne letos.

Rad bi šel maja pa nikakor ne moreva uskladiti dopusta, ker ima žena obvezni tri tedenski kolektivni v avgustu. :(

To naju j..e vsako leto.

Ajd

Sej ne grem vsako leto v Turčijo. Grem letos prvič, upam.

In sloh ni več panike gremo že trije: moja, jaz in motor. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš kaj povej... :yea1:

Kje imaš potopis, ga nikakor ne najdem. :naughty:

Ne vem ali naj vzamem pribor za kuhanje ali dve flaši jagermaistra za razkuževanje morebitnih želodčnih ran po vseh silnih kebabih in podobnih rečeh.

Si imel kake črevesne probleme, morda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje imaš potopis, ga nikakor ne najdem. :naughty:

Ne vem ali naj vzamem pribor za kuhanje ali dve flaši jagermaistra za razkuževanje morebitnih želodčnih ran po vseh silnih kebabih in podobnih rečeh.

Si imel kake črevesne probleme, morda?

Daj pošlji mi gsm cifro te pokljičem... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa vremenske razmere septembra in oktobra? Je za it, al je že malo pozno?

Tema je tudi že kar kmalu... !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa vremenske razmere septembra in oktobra? Je za it, al je že malo pozno?

Odvisno kam greš. Turčija je velika. Če greš tako kot večina le na zahodni del ( Istanbul, Kapadokija, Sredozemlje ) je to lep čas za motoriziranje. Gorovje v skrajnem vzhodu ( Kurdistan ) zna biti že precej hladno.

Vreme pa sam vidiš kake fu** špila. Sedaj več ne moreš reči avgusta je pa najlepše na morju, januarja je najbolje za smučat, ... Teoretično pa bi moralo biti septembra v TR idealno ( ne prevroče, toplo morje, brez padavin ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa vremenske razmere septembra in oktobra? Je za it, al je že malo pozno?

Tema je tudi že kar kmalu... !?

Ti samo gasa :yea1: pol se pa na vreme prilagajaj, če bo mrzlo pa zaviješ na jug. Mislim ,da bo lahko tudi kakšna ploha... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še devt-krat spat, pa gremo. :D

Jest grem tud dol v roku 10-14 dni... Mogoče se nam bodo poti križale :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem tud dol v roku 10-14 dni... Mogoče se nam bodo poti križale :OK:

Lp

Si mogoče kaj planiral kam boš šel, al se boš dol odločal? Jaz grem v smeri ure: Istambul, Kapadokija, Sredozemsko morje, vmes Pamukale, nazaj do morja, pol pa verjetno počasi proti domu ali juga ali jadranska magistrala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!