Skoči na vsebino

Priporočene objave

Si mogoče kaj planiral kam boš šel, al se boš dol odločal? Jaz grem v smeri ure: Istambul, Kapadokija, Sredozemsko morje, vmes Pamukale, nazaj do morja, pol pa verjetno počasi proti domu ali juga ali jadranska magistrala.

Plan je samo okviren in odvisen od več dejavnikov, kot so vreme, temperature, časovni preobrati, itd.. skratka, kamor bo veter zapihal... šel bom kolikor vzhodno bodo dopuščale razmere... Močno si želim điro po Kurdistanu ampak za to bo verjetno na tistem koncu že malo premrzlo - ali pač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je samo okviren in odvisen od več dejavnikov, kot so vreme, temperature, časovni preobrati, itd.. skratka, kamor bo veter zapihal... šel bom kolikor vzhodno bodo dopuščale razmere... Močno si želim điro po Kurdistanu ampak za to bo verjetno na tistem koncu že malo premrzlo - ali pač...

Tuki lahko spremljaš vreme:

http://www.wunderground.com/global/TU.html

Normalno septembra še ne bi smelo biti mzrlo tudi tam. Toda kot sem že dejal; vreme ni več normalno.

Sam gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkule je pa zgledal Kurdistan letos konec aprila, ko je bilo pri nas že vroče ...

post-38-1188542853_thumb.jpg

( največji grič na sliki je Ararat )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki lahko spremljaš vreme:

http://www.wunderground.com/global/TU.html

Normalno septembra še ne bi smelo biti mzrlo tudi tam. Toda kot sem že dejal; vreme ni več normalno.

Sam gasa.

Ja tole zgleda na moč obetavno! Tnx

Še tole: A na bencinskih lahk plačuješ s karticami, al je gotovina u igri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Jo!

Pa smo že nazaj in blo je superca. Narejenih 7600km. To bo za enkrat, me cajt.

Super dej kaj slikc prpopi da vidmo kaj in kako je blo!

Drgač pa se lahk tud za kakšen :beer2: zmenmo pa prededbatiramo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dej kaj slikc prpopi da vidmo kaj in kako je blo!

Drgač pa se lahk tud za kakšen :beer2: zmenmo pa prededbatiramo!

Imam kompjuter samo na šihtu, tako da je kakšno umetnikovanje s slikcami oteženo. Sem bolj pristaš, da ob pivci morda tudi kakšno rečemo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole: A na bencinskih lahk plačuješ s karticami, al je gotovina u igri?

Šele danes videl.... V veliki večini se lahko plačuje s karticami. Je pa dobro imeti nekaj gotovine pri sebi za vsak slučaj, če kaj ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele danes videl.... V veliki večini se lahko plačuje s karticami. Je pa dobro imeti nekaj gotovine pri sebi za vsak slučaj, če kaj ne dela.

Če imaš kartico s čipom :headbang: bo velika jeba, ker njihovi aparati(posi) so čist v kurcu... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam kartico s čipom pa je vse normalno funkcioniralo. Dobro je to, ker so se zmeraj potrudili, da sem lahko plačal s kartico. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Istanbul je ok. samo one fukojebine :headbang: mogoče so pa tudi že poštimali to zadevo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tudi v tisti fukojebini in še dlje na vzhod ( Kurdistan ) plačeval z bančno kartico NLB. Vsak bencinski, ki je vsaj nekako izgledal ali pa tudi ne je omogočal tovrstno plačevanje. Je malce daljša procedura kot pri nas, toda to je za pričakovati če se odpravljaš vzhodno od nas.

Zanimivo pa je, ko se vračaš domov čez Grčijo ( celinsko ), ki je že ne vem koliko let v EU, pa komaj najdeš bencinsko, da bi pa lahko s katerokoli kartico plačal za bencin tam, pa lahko le sanjaš. No, na eni je bila možnost, a programerja, ki bi znal kartico potegnt ni bilo v izmeni.

To so seveda moje izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jst osebno nism imel nobenih problemov s placevanjem po Turciji (vsi predeli), vecino racunou sm poravnau s kartico visa electron, stvar je urejena v trenutku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst osebno nism imel nobenih problemov s placevanjem po Turciji (vsi predeli), vecino racunou sm poravnau s kartico visa electron, stvar je urejena v trenutku.

Čip ali zapis???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No, glede na septembersko stornacijo izleta v TR, se počasi (ampak res počasi :( ) bliža novi čas odhoda... :yea1: to je 26.4., trajal bo pa vse do 25.5.

Po klimatskih podatkih sodeč bo ta čas za potovanje ugoden, nekje 20 celzijev naj bi bilo povprečno...

Ker vem da vas je lansko leto ogromno potovalo tam doli, me zanimajo najnovejši (približni) podatki o cenah motelov in prehrane ter vstopninah na razne znamenitosti (za bencin pa vem da je najdražji na svetu)..

Potujeva par na Varaderu in vkolikor se nama bi kdo rad pridružil je vljudno vabljen

Lp vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26.4- zna bit na jugu 20 celzijev. Cene niso strašne, malo se pogajaš, tudi v hotelih. Imata že turo? Lp

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turca bo v grobem takale: do istanbula direkt-AC, potem ankara potem pa proti jugu do morja in ob morju počasi in lagano nazaj proti istanbulu, potem pa odvisno od počutja - ali preko makedonije in albanije nazaj, ali pa trajekt iz grčije.. vglavnem si svoje poti splaniram zelo na splošno potem pa se sproti prilagajam iz dneva v dan...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole nekak sva si zamislila:

post-9880-1200756871_thumb.jpg

kakšne pripombe in opombe in opomniki in opozorila vedno dobrodošli!

V Pamukkale se najbrž splača zapeljat a ne, čeprov so majčken iz poti... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pamukale niso slabe, pa še vstopnina ni bila pretirana 5 Evrov, kar pa ne morem reči za Trojo kjer je bil ogled 10 Evrov in nisi videl skoraj nič razen enega komercialnega Trojanskega konja in nekaj kamnov, ki ležijo v grmičevju ali pa v skoraj meterski travi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole nekak sva si zamislila:

post-9880-1200756871_thumb.jpg

kakšne pripombe in opombe in opomniki in opozorila vedno dobrodošli!

V Pamukkale se najbrž splača zapeljat a ne, čeprov so majčken iz poti... :photo:

Za prvič je kar vredi, pamukale moraš vidit. Lahko se kdaj dobima pa ti povem še kaj več. :yea1: Tam ne vem zakaj zavijaš na Burso, ko greš nazaj domov(mogoče jo hočeš vidit) :rolleyes: Jaz bi čez kanakale in hitro v Grčijo po pocen bencin... :kva2: Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!