Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ob 1. 6. 2022 ob 8:38, sunnygirl pravi:

mislim kje se vidi koliko je se denarja na tej njihovi kartici za cestnino?

Online. Moraš se prijavit in tam kontroliraš porabo (stanje) na računu...

Stran je prevedena z Google translate.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

Online. Moraš se prijavit in tam kontroliraš porabo (stanje) na računu...

Stran je prevedena z Google translate.

Hvala :)

Ali je tudi v anglescini? Ker nisem nasla...

Kako to izvesti v praksi, se da kje ocenit koliko pride cestnina in toliko pa se malo gor nalozit?

Ali nekaj nalozim pa potem spremljam koliko se rabim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri najlepsa hvala za podrobne informacije :)

Se nekaj bi vprasala, jaz sem mislila cestninsko nalepko kar nalepiti na zunanjo stran sipe na motorju...ali bolje da ne zaradi morebitne kraje nalepke... 🤔

Hvala

Popravljeno . Popravil sunnygirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sunnygirl said:

@Kiri najlepsa hvala za podrobne informacije :)

Se nekaj bi vprasala, jaz sem mislila cestninsko nalepko kar nalepiti na zunanjo stran sipe na motorju...ali bolje da ne zaradi morebitne kraje nalepke... 🤔

Hvala

Mislim, da bo tako najbolje. Jaz bom jo verjetno z notranje strani nalimal z duct tape, ker imam sipo tako umazano, da nic ne prime gor vec :) Ne rabis skrbet za krajo. Itak je pa na registrsko tablico vezana nalepka. 
 

Kam pa imas namen it vse?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kiri pravi:

Mislim, da bo tako najbolje. Jaz bom jo verjetno z notranje strani nalimal z duct tape, ker imam sipo tako umazano, da nic ne prime gor vec :) Ne rabis skrbet za krajo. Itak je pa na registrsko tablico vezana nalepka. 
 

Kam pa imas namen it vse?

Istanbul, Pamukkale , Efense, Ayvalik, Chanakkale in cez Grcijo Kavala nazaj. Greva z fantom, vsak z svojim motorjem.

Je kaj takega na kar morava biti se pozorna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, sunnygirl said:

Istanbul, Pamukkale , Efense, Ayvalik, Chanakkale in cez Grcijo Kavala nazaj. Greva z fantom, vsak z svojim motorjem.

Je kaj takega na kar morava biti se pozorna?

Nabavita si lokalno sim (turkcell), ampak nikar na meji. Je 4x drazja kot v uradnih turkcell prodajalnah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kiri pravi:

Nabavita si lokalno sim (turkcell), ampak nikar na meji. Je 4x drazja kot v uradnih turkcell prodajalnah. 

Je bil plan nabavit sim.

Baje da z njihovo sim deluje booking? Stvar je v tem da je na obali - Kusadasi ze vse ful zasedeno in sm en hotel preko bookinga dobila.

Oziroma kateri vpn imas? Dela na telefonu tudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, sunnygirl said:

Je bil plan nabavit sim.

Baje da z njihovo sim deluje booking? Stvar je v tem da je na obali - Kusadasi ze vse ful zasedeno in sm en hotel preko bookinga dobila.

Oziroma kateri vpn imas? Dela na telefonu tudi?

Booking ne deluje, ko imaš turški IP naslov. Torej tudi z njihovo SIM kartico ne deluje. VPN imam služben, ne komercialnega. Sicer pa mislim, da bi s katerimkoli moralo delovati. Važno je, da je lokacija VPN izven Turčije.

Vseeno poskusita pogledati še iste termine na https://www.otelz.com/ , ker sem skoraj siguren, da bosta našla precej več ponudbe in po boljših cenah. Sicer pa se ne sekirajta... tudi če bosta šla brez rezervacije, sem skoraj siguren, da bosta našla prenočišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, jutri se odpravljam v turcijo in da na hitro vprasam, a je vzhodni del res tak bavbav?

 

tukaj sem si oznacil nekaj zanimivosti https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1XjmmK72RfNRnLEa5GrlMdfZWEuy4-4o&ll=35.962778711341365%2C34.618089649999995&z=4

rad bi prisel do iranske meje. za navigacijo sem si potegnil dol osmand mapo (nima turn by turn). sim kartice ne vem ce bi kupoval, bi rad sel bolj tko old school. prenocisce mislim najti na blef tam ko bom pac zakljucil dan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/turkey/

 

We strongly advise against all travel within 10 kilometres of the border between Turkey and Syria and to Diyarbakir city. We advise against all but essential travel to the remaining areas of the provinces of Diyarbakir, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mardin, Şanliurfa and Sirnak. In addition, we recommend against all but essential travel to all areas of Siirt, Tunceli and Hakkari provinces.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meja s Sirijo bi znala biti problem, Pred dnevi je Erdogan grozil, da bo napadel (ne on osebno  ampak vojska) obmejno območje in napravil 30km tampon cono...

Se pa tole opozorilo bolj nanaša na...

"General COVID-19 Travel Advisory in Operation" tudi pri nas so bile razne demonstracije zaradi tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je tudi malo skrbelo glede teh Erdoganovih groženj z napadom. Midva sva pred dobrim tednom dni bila tam, pa je izgledalo vse mirno. Šla sva do mesta Sanliurfa in potem po cesti D400 do vasice Dara, ki je par km vstran od meje s Sirijo. Cesta D400 se zelo, zelo približa meji s Sirijo. Ob cesti vidiš celo mejno ograjo. Kontrolne točke na cesti so bile prazne. V glavnem ničesar ni bilo tam, kar bi nakazovalo, na kakšno povišano napetost. Se pa vse skupaj lahko spremeni v nekaj dneh oziroma čez noč.

So naju pa kar ustavljali na checkpointih na cesti D300 od Tatvana v smeri proti Elazig. Na eni kontrolni točki me je celo prosil za vozniško. Sem vprašal, če passport, pa je ponovil "no, driving licence". Pogledal z obeh strani in zaželel srečno pot :) 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

-Turska raspoređuje dodatne tenkove i oklopna vozila u zonu predstojeće vojne operacije na sjeveru Sirije.

Očitno se spodaj res počasi kuha. Če prav razumem situacijo, bi Turki želeli pod svoj nadzor spraviti območje med mestoma Manbij in Tell Rifaat na sirski strani pod svoj nadzor. To je nekje med Gaziantepom in Sanliurfo (ampak na sirski strani). Vseeno je pa tudi obmejno območje tam okoli Dare in naprej proti Cizre na sirski strani pod kurdskim nadzorom. Tam se cesta D400 čisto približa meji. Jaz bi v vsakem primeru zelo aktivno spremljal situacijo, če bi bil na poti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!