Skoči na vsebino

Priporočene objave

O poti iz Igumenitse do Turčije lahko najbrž veliko povesta Pero in Climber, a je res tako dolgočasna. Se pa splača it tja gor do Istanbula, ker maš tam res kaj videt, potem pa ob obali navzdol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Travellers arriving in the Republic of Cyprus may enter the Republic only through the legal ports of entry. Larnaka and Pafos International Airports, or the ports of Larnaka, Lemesos (Limassol) and Pafos. The Ports of Ammochostos (Famagusta), Kyreneia and Karavostasi, as well as the airports in the part of the Republic illegally occupied by the Turkish invasion forces have been declared by the Government as prohibited ports of entry and exit and no passenger should enter or leave the Republic through these ports.

Hm, zgleda, da moja prejšnja ideja ne bi bila izvedljiva :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je izvedljivo skoraj vse, samo da nikoli nimamo toliko časa na razpolago, da bi lahko kar potoval. Vse je seveda tudi denarno zelo povezano. Verjetno bomo ubrali kar preizkušeno pot iz Igumenitse pa čeprav se bomo pol mal vozli dle cajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kako bi kaj zgledala varianta prek Cipra. Greš iz Aten na grški del Cipra, po kopnem greš v turški del in pol z ladjo v Turčijo. Hm, bo treba kake turške ciprčane najdit.

Ni je... imam prijatelja na Cipru (Ciper je samo eden, grški), ki pravi, da ni variante prehoda med vojnima conama. Pozabi na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kako bi kaj zgledala varianta prek Cipra. Greš iz Aten na grški del Cipra, po kopnem greš v turški del in pol z ladjo v Turčijo. Hm, bo treba kake turške ciprčane najdit.

Ni je... imam prijatelja na Cipru (Ciper je samo eden, grški), ki pravi, da ni variante prehoda med vojnima conama. Pozabi na to.

Aha, hvala. Se mi je kar zdelo, da bo kaj takega. A se lahko pozanimaš, če je možno priti iz Cipra v Turčijo (na celino mislim)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala. Se mi je kar zdelo, da bo kaj takega. A se lahko pozanimaš, če je možno priti iz Cipra v Turčijo (na celino mislim)?

Ni šans... se zelo ne marajo... pa tudi tako kot je Brrrm rekel... (mimogrede, sem tudi jaz že imel podobne ideje lansko leto ehehe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kako bi kaj zgledala varianta prek Cipra. Greš iz Aten na grški del Cipra, po kopnem greš v turški del in pol z ladjo v Turčijo. Hm, bo treba kake turške ciprčane najdit.

Ni je... imam prijatelja na Cipru (Ciper je samo eden, grški), ki pravi, da ni variante prehoda med vojnima conama. Pozabi na to.

Morda tudi je varianta-sam sem jo preiskusil že davno nazaj-08.08.1988,ko sem s pomočjo avstrijskega vojaka-koroškega Slovenca ,člana modrih čelad-v Nikoziji prečkal mejo med grškim in turškim delom Cipra-in se še istega dne vrnil prek check pointa nazaj.

Veliko pa se je govorilo o temu,da je pot možna samo v eni smeri.

Turški del Cipra-po okupaciji 1974 leta-je za turizem lepši-lepše plaže ,še posebaj v okolici Famaguste,bistveno cenejši,iz turškega dela pa je možen dostop do Turčije v luko Anamur...vendar samo za Turške državljane in državljane republike turški Ciper,ki jo je priznala le Turčija !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ej nima smisu komplicirat!Trst Igoumenitsa je po mojih poizvedovanjih in samem preizkusu ena od najhitrejših (oz najhitrejša) in najcenejša varianta kako pridet do turčije!No pa še grčijo vmes pofirbcaš vsaj meteoro!!!No vsekakor pa kilometrov ne zmanjka !Midva sva jih naredla v 25 dneh kar 5500 in takoj bi zadevo ponovil!Kar takoj k je kle pr nas vreme čist v ku:::!!!No kakorkoli kdor si misli ogledat Turčijo naj pohiti kajti čez 2-3 leta bo ratala turisstična dežela in temu primerno nesramno draga!!Tako kot sedaj Grčija!Če rabi še kdo kak naslovček ali napotek pa sem pripravljen z veseljem pomagat sam kontaktirat me bo treba po mailu al pa prek osebnih sporočil!Nudim ogled slik in definitivno predlagam ogled istanbula, kapadokije, juga turčij......No se pišemo!

PS: Kok je fajn spet kej na motosvet napisat po 4 mes premoru!!!:)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej nima smisu komplicirat!Trst Igoumenitsa je po mojih poizvedovanjih in samem preizkusu ena od najhitrejših (oz najhitrejša) in najcenejša varianta kako pridet do turčije!No pa še grčijo vmes pofirbcaš vsaj meteoro!!!No vsekakor pa kilometrov ne zmanjka !Midva sva jih naredla v 25 dneh kar 5500 in takoj bi zadevo ponovil!Kar takoj k je kle pr nas vreme čist v ku:::!!!No kakorkoli kdor si misli ogledat Turčijo naj pohiti kajti čez 2-3 leta bo ratala turisstična dežela in temu primerno nesramno draga!!Tako kot sedaj Grčija!Če rabi še kdo kak naslovček ali napotek pa sem pripravljen z veseljem pomagat sam kontaktirat me bo treba po mailu al pa prek osebnih sporočil!Nudim ogled slik in definitivno predlagam ogled istanbula, kapadokije, juga turčij......No se pišemo!

PS: Kok je fajn spet kej na motosvet napisat po 4 mes premoru!!!:)

Ciao,by Pero

Kaj pa čez Yugo in Bulgarijo, je draži ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa čez Yugo in Bulgarijo, je draži ?

Se po moje ne splača tukaj nabijat kilometrov, raje si dlje v Turčiji ali pa še malo v Iran pokukaš... če pa imaš cajt, pa seveda, kar cesto pod kolesa... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehod iz grskega na turski del Cipra je mozen. Ampam mozen je samo osebno! To, da bi preckal mejo z motorjem oz. avtomobilom lahko kar pozabis.

Tadej

..seveda,ker je najem motorja zelo poceni (problem je samo smer vožnje-v grškem delu Cipra vozijo po levi..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hm preko bivše juge se zaenkrat nebi upal peljat sploh pa ne z motorjem-res pa je da je to še seveda strah in neobveščenost iz preteklosti!No pa zakaj bi rinu k pa je varianta z ladjo do Grčije tako cool!!

No k pa se vsi prtožujete kok km vse skup znese-u izi jih narediš 400 na dan brez pretiravanj!Tako da če zračunaš maš tri tedne popolnoma dovolj za celotno potovanje in ogled znamenitosti!Benz je 1euro spanje in hrana pa recimo.........no recimo.............skor zastonj!!!!Torej turčija, ja kr razmičlam da bi jo leta 2003 še enkrat pihnu tja!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te v Jugi ustrelijo ali kaj. Jast še vseeno računam na pot preko YU in BUL, nazaj pa z ladija iz Izmir.

Argumenti zakaj ne oz. nevarno, nepriporočljivo plis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te v Jugi ustrelijo ali kaj. Jast še vseeno računam na pot preko YU in BUL, nazaj pa z ladija iz Izmir.

Argumenti zakaj ne oz. nevarno, nepriporočljivo plis.

No da bi te ustrelil glih nisem ziher da bi pa tam motor 'neprostovolno' pustu pa mislim da ni zanemarljiva stvar!¨

No zdej pa zares ladja do Igoumenitse je dokaj ugodna in če jo že jemlješ vzemi obojesmerno ker j e samo še cca 30% doplačila pa še loh se vkrcaš za nazaj v Patrasu tako da greč nazajgrede en del o drugi poti!

Pa še to ladja iz Izmir-ja je nesramno draga mislim pa da pelje do Benetk!!!Se ne splača spljoh!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te v Jugi ustrelijo ali kaj. Jast še vseeno računam na pot preko YU in BUL, nazaj pa z ladija iz Izmir.

Argumenti zakaj ne oz. nevarno, nepriporočljivo plis.

Sam se zadnje čase redno drajsam z avtom v Bg, Novi Sad in nazaj. Na celi poti so najbolj nevarne tovornjakarske kolesnice na Hr avtocesti bratstva in jedinstva. Prehitevalni pas na srbski strani je od maja naprej lepo zvožen, tako da ni več trave!!!! na cesti. Je pa res, da varovalnih mrež ni več, in se vozijo traktorji pa kolesarji po odstavnem pasu po nasprotni! smeri. Na nadvozih čez reke pa pazi, ker redno ribe lovijo, parkirajo pa, če je gužva za ribe lovit, na voznem pasu.

Smo pa Slovenci spet zelo dobrodošli pri njih. Avte, predvsem standardne simbole slovenstva - passate, audije, kradejo za šalo, motorji jih pa baje (tako so mi govorili poznavalci) ne zanimajo. Premalo RVCja. Policaji so pa negativno ganjeni na prekoračitve hitrosti. Gre pa s pozornostnimi darili, (kuliji, podloge za miške ...).

Mislim, da boš imel precej več težav z Bolgarijo, še več pa z Makedonijo. Za Makedonijo ti lahko povem, da je čista štala. Vse je korumpirano do amena in zadeva se začne že na makedonski abasadi v Ljubljani (zumba center). Vratar (Andrej) ti zrihta vizo ceneje kot je uradna ali pa ima uradna pribitek z mitom. Računa itak ne dobiš in vrednosti vize tudi ne poštempljane.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvega maja smo se iz Grcije hoteli vrniti po celini. Poskusili smo cez Makedonijo...ni variante, da bi na meji dobil vizo, se bolj pestro je bilo, ko smo poskusili cez Albanijo. :? :D :roll:

:silly:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto :shock: :wink:

4motorji+1motorin......4motoristi+1motoristka :wink:

Hmm...v Meteori je prišlo do navzkrižja interesov, tako da smo jo 3 mahnili proti makedonski in po neuspelem preckanju dalje proti albanski meji.

Priznali poraz, se vkrcali na Krfu in izkrcali v Benetkah.

Druga dva pa: Krf-jug Italije(Bridisi?)-Zadar ali Dubrovnik-Lj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ena zelo dobra novica iz horizonsunlimited foruma:

I proudly announce that 10:00 GMT today, i have changed the regulations of train carriage of Turkey.

Before it was not possible to load a bike to international lines such as Istanbul-Tehran Istanbul-Damascus or Tehran-Damascus and vice versa.

But from now on its possible and my motorcycle will be the first to travel from Ankara to Tehran.

I had to take the train due to severe weather conditions in east part of Turkey.

You can look for details in http://www.tcdd.gov.tr which is also avaliable in english.

Skratka, v Turčiji lahko naložite motor na vlak tudi na mednarodnih linijah in pičite v Teheran ali Damask.

Might be useful if something goes wrong, npr. če se kje v Jordaniji razbiješ z motom ali kaj podobnega (bognedaj)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bomo vidl če bo letos Turčija sploh aktualna destinacija!! :( :o :? :x

Matr me spet tja dol vleče saj nikjer drugje v 'Evropi' nam prišu z 200.000sit čez za en mesec zabave , morja in spanja po hotelih.!!!! :? :roll: :roll: :wink: (joj skor bi kebab pozabu oment) 8) :D :P

Ciao,by Pero

PS:Noise obvesti ko bo Lj-Istanbul na vlak možno dat motor!! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!