Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

30 minutes ago, xtzs said:

Aha, če te prav zastopim..... če se pelješ v Trst kar tam tudi natočiš, ker tebi je to, da je tam benz 20 procentov dražji "terciarni strošek", važno  je le , da imaš poln tank. .........No sej , tudi take mamo:headbang:

Meni je v motorizmu in sicer v življenju racionalnost pomembna in samoumevna, ker si denar služim sam. Povdarjam racionalnost, ne stiskaštvo, ker v tem primeru sigurno nebi imel motorjev.

 

Prvi del posta mi je totalna uganka, kaj si mi hotu povedat. In me zanima, od kje ti podatk, de sm pravkar s Trsta hehe.

 

Sicer pa mi povej, kje v citiranm postu je napaka v matematiki. Ker cifre so, kakrsne so. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Zok said:

Pravkar mi je pri 167 prevozenih km utripnila lucka za rezervo... :lol1:

eh to ni nic.

jaz sem se 70km z lucko peljal.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, xtzs pravi:

Res je! Ko pa izbiraš motor, ga po nekih svojih kriterijih. Eden izmed teh je lahko tudi poraba, normalno. Sam  ne vem zakaj se nekaterm zdi to tako noro in nemogoče in neumno......:headbang:

Sam vozim nekaj kar mi je všeč in me osrečuje. Če je poleg tega še ekonomičen....:grupni:

Če je poleg tega še ekonomičen..

si zmagal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, XTR pravi:

Zakaj bi upal na manj. Pogledaš odklone od povprečja in približno veš kaj lahko pričakuješ. Pri novih modelih ravno ne gre, če ni podatkov. Đabe ti je upati na nižjo porabo, če ga pa nihče ne spravi pod 6,46 l/100km (MT-10).

Ne gre pri vseh motorjih, nekateri so žejni že pri umirjeni vožnji in nima smisla cincati.

 

lej ne vem....tudi SDGT ima baje 6,5, no moj ma 5,7-5,8 in to je to, se ne obremenjujem, vedno tankam polnega :D in vozim zlo počasi, včasih celo v rikverc :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Prvi del posta mi je totalna uganka, kaj si mi hotu povedat. In me zanima, od kje ti podatk, de sm pravkar s Trsta hehe.

 

Sicer pa mi povej, kje v citiranm postu je napaka v matematiki. Ker cifre so, kakrsne so. 

Meni je tale tvoj uganka......najini mnenji se zgleda razhajata, a se mi vseeno zdi, da sva oba vsak po svoje srečna....kar pa tudi šteje:beer2:

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

lej ne vem....tudi SDGT ima baje 6,5, no moj ma 5,7-5,8 in to je to, se ne obremenjujem, vedno tankam polnega :D in vozim zlo počasi, včasih celo v rikvecr :P

 

kaj ne, še črke ti bežijo v rikverc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

...res je to bolj kot ne drobiž glede na vse ostale stroške.

Imam SS moped, žre mi pa 5,5 litrov +/- kaka malenkost.  ... naredim cca 250 km s 14 litri. ..... in se ustavim "šele" vsakih 250 km za tankat.... in ne vsakih 180. Zame je to velika razlika.

... začel sem to debato z MT-10, ki je sodoben stroj, žre pa 2 litra več, kot moj, ki je 8 let star..   

khm...kok ti žre na pisti? Sampovem....vzameš kar ti je lepo, ne pa tisto kar špara. Ker potem nas ima vsaj polovica tule napačne mopede.

pred 5 urami, krucymucy pravi:

Isti si ko dami. Razlika je samo v temu, da si team suzuki.

preveč se sekiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom drugače vprašal:

kdo je kupil moped zaradi male porabe????

Kdo je kupil moped zaradi tega ker mu je všeč, ker ima prave konje ciklistiko udobnost itd...

Če še mal rabi je fajn, če mal več, pa se da preživet.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, DAMI34 said:

Če je poleg tega še ekonomičen..

si zmagal :D

 

Ja. Jest mam enacbo dalso. Kaj hocem kaj rabim in kaj lahko. Ker je budget za nabavo omejen, ker enovalniki in mali dvovalniki ne pridejo v postev, pac pije mal vec. 

 

 

15 minutes ago, xtzs said:

Meni je tale tvoj uganka......najini mnenji se zgleda razhajata, a se mi vseeno zdi, da sva oba vsak po svoje srečna....kar pa tudi šteje:beer2:

Ja gotovo se mnenji razhajata. Pa uporaba tudi. Kolkr vem, ti nakrcas kobilco in gres. Grcija maroko.....jez teh ambicij nimam. Z enovaljnikom sm prezivu lansko sezono. So bli momenti, k mi je slo pod celado skor na jok. :D ko nalozm se gospo..en bat..ej, ne. Do idrijske bele. Kam dlje raj ne. 

 

Pol mas pa izbiro. 3 jurje pa 6-7 porabo, al mal krede, motor>10kek pa porabo 5,5-6. Kreda je pr men izredno nezazelena. 

 

Zakaj pravm de je benz terciarn strosk? Pogosto se na furi za hrano pjaco in kofetke zapravi vec ko za benz. Glavn kolpo je pa itak nabava. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ja. Jest mam enacbo dalso. Kaj hocem kaj rabim in kaj lahko. Ker je budget za nabavo omejen, ker enovalniki in mali dvovalniki ne pridejo v postev, pac pije mal vec. 

 

 

Ja gotovo se mnenji razhajata. Pa uporaba tudi. Kolkr vem, ti nakrcas kobilco in gres. Grcija maroko.....jez teh ambicij nimam. Z enovaljnikom sm prezivu lansko sezono. So bli momenti, k mi je slo pod celado skor na jok. :D ko nalozm se gospo..en bat..ej, ne. Do idrijske bele. Kam dlje raj ne. 

 

Pol mas pa izbiro. 3 jurje pa 6-7 porabo, al mal krede, motor>10kek pa porabo 5,5-6. 

 

Zakaj pravm de je benz terciarn strosk? Pogosto se na furi za hrano pjaco in kofetke zapravi vec ko za benz. Glavn kolpo je pa itak nabava. 

Meni je bencin primarni strošek na poti(dnevno ponavadi največji strošek), ker mi luxuz in restavracije ne pomenita nič, 1kkm in več na dan pa nič nemogočega. Prejšnji mesec sem skočil do J Albanije in sem prvo noč prespal v ČG v eni sobi -"hlevu" , v AL pa po spletu dogodkov po hotelih. Vse za isti dnar, a pri tistem stricu v ČG je blo smeha :kva2: v zglancanem hotelu pa :( dougcajt. Še dobro, da prenočišče iščem že pozno, da grem le pod tuš in spat, ko se naredi dan, včasih še to ne:jezik:, pa gas naprej...

Enovaljnika pa še zdaleč ne doživljam kot slabost (imam samo takšne pri hiši), nasprotno, ima nek čar...Prihaja nova Tenerejka, pa imam prav pri tem malo pomisleka, da nima enega valja preveč. Bo treba preskusit, a se ne mudi, moja še zdaleč ni zmahana....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Bom drugače vprašal:

kdo je kupil moped zaradi male porabe????

Kdo je kupil moped zaradi tega ker mu je všeč, ker ima prave konje ciklistiko udobnost itd...

Če še mal rabi je fajn, če mal več, pa se da preživet.

 

Nekateri gledajo grafe in ga kupijo. Menda je tudi poraba v tistih grafih :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal sem olje in zračni filter - leti ko sneta sekira. Komaj sem prišel do 4 litrov :010:010:010.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Nekateri gledajo grafe in ga kupijo. Menda je tudi poraba v tistih grafih :jezik:

je, sam je irelavantna. Grafe pa dimenzije gledaš, kako ti bo karakter mopeda sedel, pa dimenzije da ne boš stal na prstkih. Porabe pa nisem nikol gledal, bolj sem upal da bo manj kot pišejo in je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz nikoli gledal grafov...Vsec...preizkus...nakup...veliko jih po kratkem casu prodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!