Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

quote:

YAMAHA XJR 1300 letnik 1999:

- po mestu = 8 l/100km, pa ne šparam z gasom

- v Dubrovnik 2 na motorju + 3 polni kovcki + tank torba + šotor = 6,5 l/100 km

- norenja skupaj z ninjami (skoz gas do daske) = 9,5 l/100 km

samo tisto gas do daske z ninjami me moti.bi mogli biti malo vec (po lastnih izkusnjah do 11,5 l).1300 ccm je le prostornina,ki jo je treba najprej napolniti.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tud GPZ500s in se veckrat peljal po avtocesti ful gas dokraja, pa mi nikoli ni potrosil vec kot 6,5l.

Ja pa se to GPZ500s pri koncni hitrosti ne gre v rdece polje, ker je mu pr koncni hitrosti zmanjka moci. Edino ce ga sfriziras (avspuh,filter,...),bi sel v rdece polje, sam se pa ze maloko si v rdecem polju ful spremenijo vzigalni casi in zadeva deluje kot blokada(omejevalnik vrtljajev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Y2K bike,ki ga je en amerikanec skup scimral,porabi 32 l na 20 minut! masina je GE turbina iz huey-helikopterja.vrti do 60.000 rpm,pri 20.000 pa vzge izgorevanje.V-max okoli 320 km/h.enjoy,pervy!

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam viragota 250 poraba pa sledeca:

Ce bi ga šparal z gasom bi ga spravil najbrž tudi na tri litre. Ob normalni vožnji (tudi dva) 3,5 litra. Na morje gas "do konca" po stari cesti dva na motorju ne vec kot štiri litre.Zato mislim da vec kot 4 litre realno ne more pokurit.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da razjasnim tistih 13 l. to je spil na poti od splita do slo meje pri rogaski. bil sem nalozen (visoka tank torba, na zadnjem sedezu spalka, sotor, ostalo,....) in sem za 470 km porabil slabe 4,5 ure v glavni sezoni (popoldan - same kolone cehov). vozil sem skoz na max, kar pomeni skoz gas do konca in ker je konec pri 210 sem kjer je to bilo mozno toliko peljal, tudi celi cas avtoceste med karlovcem in zagrebom.

nikoli prej in nikoli pozneje se ni tolko spil, ko sem lani sel v spanijo je z konstanto 160-170 po avtocesti pil okoli 8,5 l (spet polno nalozen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EL PRED 5 LETI sem imel tudi gpz 500 pa je kuro od 5.3-9 sam sem prevozo z masino 15000 km plus 3000 jih je imel ko sem ga kupo (4 mesci).sluzo mi je super etape od 150-180 kmh ovinkasta cesta ga ni blo hitrejsiga ,ampak pol je ze ketna ruzla kompresija pa sn ga prodal.pol sem se mel par cestakov pa je najbol hecno ko se vsi menijo kak ga zgejo pol pa guma samo po sredini he he he tak da xr 600 zakon jebes ti cesto ko ga mi picimo iz pohorja na roglo po samo sumi sama stajga ni za plenicnike pa mamine maze.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend sem na Lošinju bil. Na Krku sem napolnil rezervoar. Sem prvic tocno izracunal porabo goriva. 6,7l/100; polna tank torba, poln nahrbtnik in sopotnica.Motor VFR 750, l.86! Koliko porabi pri športni vožnji ne vem, mislim pa, da ni velikega odstopanja od zgornje številke.

psiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem prvic tocno izracunal porabo goriva. 6,7l/100

vseeno malo veliko.kaksne 0,5 l manj je normalno tudi z prtljago in sopotnico.bi na tvojem enkrat sinhroniziral in scistil fergazerje.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pzdravljeni!

Sam vozim Aprilia Pegaso in ma kar veliko porabo: tja do dobrih 8 litrov ce ga priganjam, na 5,5 l pa mi ga še ni uspelo spraviti, tako da ne ven kako to uspee Noisedatu!

P.S.

Vomberger je opravljal zadnji servis in od takrt je še požrešnejši!!!

LP Kasti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

za gpz 500 je 9 litrov cisto normalno ce ga bolj stiskas. saj meni ZR7 ki ma podobno masino tudi do 13 l spije ce ga gonim.

tkole bom reku....za GPZ-ja je 6.5 litrov minimum (absolutni), drugac pa gre tut do 12 litrov (pa še verjetno vec)...

konje je treba nahranit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se ne cudit o takih porabah.GPZja lahko komod vozis tudi z 5-6 litrov in celo tezje motorje dohitevas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Moj Pegaso golta min 5,5 litra (ne glede na težo), pa tudi tja do 7 je že prišel enkrat (samo sem res ful teral+mestna neumirjena vožnja)... Je pa tko al tko znano, da ce ga fajn priganjaš, bo kar žejen :)

Vecinoma mi rata 5,5...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Ja po sliki sodec ki si jo objavil na forumu, imava enak motor, enak kovcek in celo enako celado! Ocitno kupuješ v TC Motoshopu! Še vedno pa mi ni jasna poraba 5.5l/100 km! Enkrat bi se morala skupaj kam zapeljat, da bi lahko primerjala porabo!

mitja.kastelic@avto-phone.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo! Men ste pa en reply zbrisal sem zdejle opazu?! Mislm!

No Še enkrat. Moj Pegaso tud pije k pr norcih. In trenutno ga imam pri Vomergerju, kar pomeni (glede na to kaj je napisal kasti), da se mi obeta dolgo vroce in žejno poletje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Halo! Men ste pa en reply zbrisal sem zdejle opazu?! Mislm!

No Še enkrat. Moj Pegaso tud pije k pr norcih. In trenutno ga imam pri Vomergerju, kar pomeni (glede na to kaj je napisal kasti), da se mi obeta dolgo vroce in žejno poletje?!

Ojla Mopedfan!

Ja meni pri povprecni vožnji(beri vcasih na full!!)porabi cirka okrog 8l/100 km(s polnim rezervoarjem - 22 litrov)mi pri prevoženih cca 190km že zacne svetiti lucka za rezervo!!! Preden ga je v roke dobil Vombergar pa se mi je to zacelo dogajati pri cca.220 km, sicer pa mi je edini znal odpraviti napako pokanja iz izpušnih cevi!!!

Možno je tudi da te bo Vombergar malo nategoval s samim servisom, jaz sem ga tam imel cel teden!!!

Ce imaš e-mail ga prosim navedi, da bova lahko izmenjala kakšne izkušnje glede Pegasa oziroma da se bomo z Noisedato zmenili za kakšno furo!!!

Full gas!!!

Uredil - Ice on 24/12/2001 20:55:09

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virago 535 (letosnji, 4000km), minimalno 5l/100km (sam ali s sopotnico), ce ga pa mal po jajckih popraskam pa cez 8l .. mislim, da je to za 535 ccm pljuca kar malo prevec .. ne vem ... kaj pravite?

mejte se!

jado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen forum!

bencin je tko predrag to ze vsi vemo sam zanima me ce kdo tle fura enduro SUZUKI DR 350 in kolk ma porabe!

Moja zverina je skor bolj zejna k jest :)))

- cesta 4.5l

- off road 6l

Lp Yiani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je to kar realna poraba. Saj je enduro, nima aerodinamike, pa še zaradi manj kubikov ga moraš bolj priganjat.

Po cesti bi ga z 80-90kmh moral mogoce spraviti kak liter manj.

OFF Road pa itak.

Ne vem zakaj, vendar se proizvajalci motociklov na porabo kaj malo ozirajo. Po mojem bi bilo kar luštno ce bi kdaj prišel kak tourer diesel z 3l/100 km. S sprejemljivimi voznimi lastnostmi in dizelsko vzdržljivostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj firm se resno ukvarja z uvajanjem dizla v motocikle. Neka ameriška v enduro podoben staremu KLR-ju namenjen bo pa vojski.

Sem nekoc videl sliko - izredno zanimiva: iz auspuha crn dim, pa po tazadnem po plaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mislim, da je to za 535 ccm pljuca kar malo prevec .. ne vem ... kaj pravite?

ni panike,2 cilindra pri visjih obratih zmeri vec zereta,kot trije ali stirje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam KLE, mašinka dela ko Singerca (izjava mojega mehanika), pa mi nekako pri mešani vožnji (malo služba, malo naokoli) popapa 5.8 litra preracunano.

Še nekaj o GPZ mašinah...obstajajo R i S verzije, ki se med seboj kar pošteno razikujejo, zato tudi odstopanje v porabi.

Keep moving

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem so bili le GPZ 500.

Model GPZ 500 S je pac obicajen 60KM 2-valjnik kot KLE, LTD, ER-5

Model GPZ 500 R (že vozu) pa izhaja iz 600 R in jih pri nas ni bilo veliko. Je pa motor cisto drug 4-valjni 16V oblika Ninja.

Izdelovali so ga pa okoli 85.leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Izjava da CBR 600 kuri okoli 5 litrov je zelo cudna...

Meni pije zadnje case Hornet (CB600F) 7,7 v povprecju (res pa je da mam tud roko na gasu težjo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Hornet kljub švahnejši izvedenki iste mašine tudi po testih prevec pije (vsaj do 2000 letnika). Pa tudi brez trde roke.

Res je da ni tako aerodinamicna kot CBR, toda toliko (8 litrov na testu) popapa 1000 ccm motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Honda Hornet kljub švahnejši izvedenki iste mašine tudi po testih prevec pije (vsaj do 2000 letnika). Pa tudi brez trde roke.

Res je da ni tako aerodinamicna kot CBR, toda toliko (8 litrov na testu) popapa 1000 ccm motor.

Ce sem te pravilno razumel, jim je Hornet na testu pil 8 l?

Zanimivo je, da se poraba po opravljenem servisu vedno dvigne, nato pa zopet zniža...

Ice - znaš razložit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!