Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

Po tisti sivi gmoti, ki naj bi se imenovala možgani, se mi že nekaj časa potuhnjeno svaljkajo tri ključne besede: avgust-motor-Španija. Bil v iskalniku, rezultat=0. Lahko kdo kaj pomaga? Za vse izkušnje, namige, priporočila.... se vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav,

PEPE

Popravil/a - Ice on 17/05/2002 15:45:37

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kljucna beseda: spanija

kljucni kvadratek: isci tudi v arhivu

kljucni zacetek: isci................................in nasel bos

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rezultati bi morali biti trije; ker spanije kot take nismo obravnavali,je pa bilo veliko napisanega v drugih temah glede spanije,ni v naslovih besede spanija.vseeno preberi tiste tri teme v arhivu (no pivo lahko najbrz spustis ,vsaj temo ),bo pa ta tema najbrz ostala.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrbjeganc, prvega maja žal ne bo šlo- premalo časa, pa tudi tapravega mopeda skoraj gotovo še ne bom smel jahati. Za 250 se mi zdi malo predolga. Če se mi bodo svaljki lepo izsvaljkali, grem avgusta ali konec julija/začetek avgusta. Zaradi službe zame žal edini možni termin. Ostaniva na vezi.

LP, PEPE

Za svež dah in bleščeče bel nasmeh - WC NET, belilni gel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stručko za Španijo je Pervy. Malo potrpljenja, se bo že oglasil.Drži poglavje na vrhu, da ga bo opazil.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo!

Glede Španije primorci razmišljajo tudi v tej smeri.

Da ne zagoniš ravno vsega dnarja preko Italije in Francije za avtoceste in benz, naložiš mopedin na kamion kakega lokalnega šoferja, ki vozi v Španijo.

Za dol zgubiš cca 1 dan in stroški so sigurno neprimerno nižji.

Za nazaj pa po želji, francoske in italjanske avtoceste lahko vidiš samo enkrat, ali pa dobiš moža tudi za nazaj pridet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, če kamiončini vozijo v Španijo tudi avgusta. Kaj pa kak trajekt iz Genove (Livorna) do Španije, pa malo križem kražem, nazaj pa kar lepo čez Francijo, ki po moji oceni tudi ni nujno ogabna in tako polagoma in uživaško domov??

Hvala za namig BOBO.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

Kaj pa kak trajekt iz Genove (Livorna) do Španije, pa malo križem kražem, nazaj pa kar lepo čez Francijo, ki po moji oceni tudi ni nujno ogabna in tako polagoma in uživaško domov??

...

LP, PEPE

Nikarte iz Genove do E z ladjo, prav tam se namrec zacnejo "taprave" ceste, F je pa itak poezija za motoriste - veliko motoristov, uvidevni avtomobilisti in izjemno lepo speljane ceste, posebej v Provansi!!!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

...

Kaj pa kak trajekt iz Genove (Livorna) do Španije, pa malo križem kražem, nazaj pa kar lepo čez Francijo, ki po moji oceni tudi ni nujno ogabna in tako polagoma in uživaško domov??

...

LP, PEPE

Nikarte iz Genove do E z ladjo, prav tam se namrec zacnejo "taprave" ceste, F je pa itak poezija za motoriste - veliko motoristov, uvidevni avtomobilisti in izjemno lepo speljane ceste, posebej v Provansi!!!

LP suzuki

Imel možnost videti na diapozitivih.Jih je enkrat en vztrajn motorist u Twinu kazal

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo brmm sem opazil:

je spanije je ful lepa pa tudi pot do tja zna bit zanimiva. ker je velika povej kateri del te zanima, da ti lahko povem kaj se splaca. za videt je povsod dosti dobrega, ce mas cas je obvezno treba iti do gibraltarja in ce si ze enkrat tam je jug portugalske (algarve) fenomenalen. lepe ceste ob skalnati obali. tam je konec julija tudi najvecje motoristicno srecanje v J evropi (faro). no jaz sem v 1 mescecu prevozil od genove po obali do gibraltarja in pol po notranjosti do lizbone, od tam po obali na jug port. in preko madrida in andore (raj za motoriste, duty free obmocje in dosti bol poceni oprema, gume,...) domov kar je cca 8000 km. povej kaj bol tocno te zanima pa ti lahko odgovorim.

viva espania e cervesa fria.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej BOBO ti kar nalož motor na kamjon pa pejd v Španijo,me zanima kako ti bo pri srcu ko boš sedel v vroči kabimi kamijona in gledal na cesto ko bojo mimo tebe švigali motorji pol boš pa šoferju verjetno plačal še več sam da te spusti iz kabine.Verjetno pa bi bilo cenejš če bi dol najeli motorje.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ze greš v Španijo je nujno, da greš vsej v eno stran čez prelaze v Pirinejih in to po francoski strani. To bo sigurno najboljša stvar na celi furi. Tako, da v španijo prideš nekje pri Pamploni.

Vračaj pa se preko Andore. Tam je več motorističnih štacun kot v celi Sloveniji in če ti bo slučajno kej denarja ostalo, ga bo sigurno tam pustil.

l.p. gaber

g.k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljsi varianti do francije sta do cremone in po stari cesti do genove in naprej po obali (obvezno avtocesta ker je drugace 300 km kot skozi portoroz) do monaca. naprej po obali mimo marseilla v spanijo do figuerasa (dalijev muzej). naprej proti barceloni po obali ali skozi celino proti madridu.

druga varianta je po avtocesti mimo milana, torina ,...(700 km) do gorskega prelaza na briancon in pocez cez francijo in preko pirenejev v S spanijo. splaca se naredit krog in uporabit obe variante.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja , bi se strinjal z Pervyem , najbolje je ce pot do tja izberes preko cele Francije , kjer je cesta in narava fantazija. Nikakor pa ne idi na trajekt iz Geneove do Barcelone = zamudil bos vse , tudi jaz sem ze sel z motorjem po Španiji, Gibraltar, Portugalska, Andora in potem nazaj - torej če te kaj zanima samo vprasaj!! Drugace pa sem prevozil Španijo po dolgem in po čez , meni osebno se najbolje zdi če obiščeš tudi Baskijo = SZ Španije , ali pa Andaluzijo . Tudi centralna Španija je tudi lepa , povej kaj te najbolj zanima kateri konec , pa bomo že našli kakšno dobro TURO zate. Kot informacijo ti povem , da sem bil v Španiji cca. 4 leta!

Lep pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bo verjetno odvisno od časovne omejitve, ki še ni postavljena, ampak o 1 mesecu lahko samo sanjam. Če bo Španija letos realizirana, bo govora najbrž o vzhodni obali, do koder bo pač šlo, pa malo notranjosti. Zaenkrat samo zbiram info, da ne bo tako kot lani, ko sem se v zadnji minuti odločil za Korziko, pa se v Lj ni dalo dobiti niti enega turističnega vodiča več (knjigice). Saj je bilo božansko, ampak 75% tistega, kar naj bi si ogledal, sem gotovo spustil. Pa kdaj drugič...

I'll be back, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

BRUS-LI

mogoče kdo letos planira proti Portugalcem? al pa če ma kkašne izkušnje v te destinacije?

plp

brus-li

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KEKEC III

1997 - prevozil Portugalsko od Fara do Porta-ceste v zelo slabem stanju (primerljive s slovenskimi) razen v okolici Lisbone-ki je eno najlepših mest na svetu ...vozniki tipično južnaški ,prijazni ljudje,morje obupno mrzlo (atlantik) ozračje neverjetno toplo ,cene podobne našim,ob cesti nasadi agrumijev,aktinidij-raj za ljubitelje morske hrane,kajti zvečer lahko loviš ribe skupaj z domačini...gostilne večinoma v lasti Angležev in Ircev-zato poišči gostilno kjer vidiš irsko deteljico zagotovljeno imaš zabavo ,veliko je priseljencev iz Angole,Mozambika,Zelenortskih otokov...vino pa krasno (Porto).

S.F.S.N.

S.f.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRUS-LI

se pravi s cestnim motorjem bi šlo od Fara do Porta brez težav?

Kako pa do Portugalske? Koliko časa ste si z motorjem vzeli turo in kje ste do tja potovali.(Francija Italija Španija)....mogoče malo težim na turškem topicu...ampak sem na voljo za kakšno info...ki bi jo posredoval.

plp

brus-li

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

area me je spraseval o poti do barcelone, torej:

varianta, ki bi jo jaz priporocal, da so lepe ceste in vseeno nisi prepocasen.

do cremone ali vsaj verone v IT obvezno po avtocesti, iz MB je okoli 600 km tako da je to recimo prvi dan. od cremone do genove preko hribov po stari cesti, nato nazaj na avtocesto do monaka (stara cesta gre skozi turistična naselja ob obali - velika gužva), ogled monaka in naprej proti nici in cannes-u. za cannes-om se začnejo čudovite ceste po skalnati obali, v enem izmed naselij se ustaviš in prespiš, kampov je dovolj (izberi kakega večjega na plaži, NE hodit v kake sumljive, ki so bolj v notranjosti - dosti kradejo). nekje pred marseilom na avtocesto (dokle se ne konča) nato po lokalnih cestah do perpignana in naprej v španijo. ustavi se v figuerasu (cca 10-20 km od fr-esp meje) in si poglej dalijev muzej (ne bo ti žal). nato na avtocesto in do barcelone. na obrobju barcelone (cca 50 km iz centra :? ) so na obali kampi kjer prespiš. za ogled barcelone je najboljše če si za kak dan vzameš sobo v hotelu v barceloni kjer lahko motor pustiš v varovani garaži in odkrivaš mesto ki je fenomenalno. če si stacioniran v kampu se moraš vozit v center kar pomeni da imaš probleme z opremo in parkiranjem motorja.

nato imaš dve možnosti, odvisno od časa in denarja.

1. naprej proti obali do gibraltarja, super ceste ponekod kot v puščavi, drugje po obali. iz gibraltarja lahko gres na jug portugalske - algarve (kot je kekec napisal - super) ali proti madridu.

kjerkoli ze bos na jugu se bos verjetno vracal cez madrid, od tam v andoro (shopping :P in spanje pred andoro v dolini) in proti S francije na mesto gap (lahko nekje prespis). od gap-a na briancon (gorski prelaz) in v sestriere (I). od tam imas do slo se cca 700 km avtocest kar se da narediti brez večjih težav v enem dnevu.

to je nekako najbolj optimalna tura glede km in cest, moznosti pa je se ogromno ker je lepih cest predvsem v franciji nesteto. taka tura do gibraltarja in z J potrugalsko do lisbone je cca. 8500-9000 km, lahko jo naredis v enem mesecu brez tezav in ne rabis vozit vsak dan.

ce gres samo do barcelone po avtocestah (katerakoli varianta) pa je okoli 1600-1700 km (ali 22 ur ce vmes se spis ako urco :twisted: :wink: )

2. ce se odlocis it v S spanijo (baskija) se lahko vracas tudi preko osrednje francije in alp, ampak to je dosti vec km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od cannes-a severno je mesto grasse - svetovna prestolnica disav )parfumeries).priporocam; tako cesta od grasse-a dalje po platoju do apt (cesta,po kateri je napoleon zacel zadnjih 100 dni svoje vladavine pred izgonom na otok sv.helene) in avignon-a je enkratna,kot tudi okolje z vsemi posebnostmi juzne francije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!