Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

Pa gremo naprej, iz Granade v pokrajino La Mancha znano po mlinih na veter. Izbrala vasico Consuegra, na hribčku so mlini na veter in grad, vse okrog je vse ravno, res zanimivo :) po ogledu je sledila vožnja do Valencije, kjer sma slučajno videla tablo za dirkališče in šla pogledat. Naslednji dan v Valenciji je bil ogled Oceanografica, največji akvarij v EU, res je veliko in lepo urejeno. Proti večeru sma si še ogledala mesto Valencija, meni najbolj všeč je bil park ki naj bi bila izsušena rečna struga, sedaj služi kot park, ki je lepo urejen in dolg kar 9km. Naslednji dan je bila Barcelona, po poti do nje je že začel ležaj zelo ružit :/ (ležaj je ružil že od Andore naprej ampak čisto malo, sedaj pa je res začelo "šrotat"). Zvečer v Barceloni grema do Camp Nou-a in v njihovo trgovino, na stadion nisma šla.  Kasneje sma še šla samo v hotel kjer sem se začel zanimati za ležaj in naslednje jutro najprej akcija za ležaj, najprej BMW Barcelona, nato vsaj 5 različnih mehanikov, nič uredila ( več je napisano v temi pomoč na poti). Tako da po kakšnih treh urah vožnje po Barceloni od mehanika do mehanika mi je bilo vsega dovolj, grema po Barceloni, ker z ležajem nebo nič... Tako da ogled Barcelone je bil kar kratek, pa še večino znanih stavb prenavljajo...

Zjutraj grema naprej proti franciji, od doma sma 1.600km, zato upama da bo vse ok. Po kakšni uri po AC zavijem dol in nastavim v navigaciji Lidl, pripelje naju do njega, malo pred njim pa prodajajo dele, super, mogoče pa le dobima ležaj, mehanika boma že našla. In sreča prijazen trgovec nama uredi ležaj in ga lahko dobi v eni uri, vprašama še za mehanika in ne moreš vrjeti, za trgovino imajo nevem koliko delavnic za motorje, avte, atv-je,. ni da ni. K sreči sma imela ležaj zamenjan, tako da sma bolše volje. Sicer nama od dneva ni ostalo nič pa dobro. Tako sma naslednji dan šla iz Gordesa na Mont Ventoux, na samem vrhu je tako pihalo da motorja nisem moral spustiti. Ko sma se spustila so sledila polja sivke, ko sma videla prva polja sma bila čisto navdušena pa čeprav so bila kar slaba. Skozi celo pot od Apta do mesteca Valensole so sama polja sivke, povsod tako lepo diši, najlepša polja pa so v okolici mesteca Valensole. Med sivko bi še kar ostala vendar sma morala naprej do jezera Sainte-Croix in nad kanjonom Verdon do mesta Castellane.

Tukaj sma se odločala če bo dež naslednji dan grema kar domov saj se nima smisla po prelazih vozit v dežju. Ampak naslednje jutro je bilo brez oblačka, tako da francoske alpe, prihajama :) zelo lep odsek je cesta D28 proti kraju Beuil, Vozila sma se v kanjonu obdanem z rdečimi skalami, zelo zanimiva cesta skozi tunelčke, lepo. Nadaljevala sma na najvišji prelaz v eu ( je ali ni ) Col de la Bonette in nato še čez nekaj prelazov katerih si nisem zapomnil, vem da sma se peljala skozi smučarsko središče Vars. Ker sma imela cilj Chamonix sma zavila na v Italijo do mesta Oulx in po AC naprej. Tukaj nisem več spremljal karte in sem gledal table za Chamonix in pa navigacijo, tako sem prišel do tunela ( plan je bil drug) kateri se plača v eno stran okoli 28€ ( ne ni tunel pod Motn Blancom) in je približno enako dolg. Zvečer prispema v bližnjo vas pri Chamonix-u. Odločitev za naslednji dan je bila, če bo oblačno grema domov, če bo lepo vreme grema na 3842m. Super jutro je bilo brez oblačka tako sma ob sedmih zjutraj že čakala v vrsti za gondolo. Zgoraj je vaauu, ko prideš gor kar hitro pozabiš na tistih 55€/osebo kolikor stane gondola. To kar doživiš in vidiš zgoraj ne moraš slikat, nekaj posebnega in nepozabnega. Po spustu v dolino naju je še čakala dolga utrujajoča vožnja po AC do doma in seveda tunel za katerega sma ponovno plačala 28€.

 

maps: http://goo.gl/wGIjWJ

 

Še nekaj podatkov:

22 noči, 8910km, 8 držav

približni stroški:

- nočitve 1200€

- hrana približno 1200€

- bencin približno 1000€

- cestnine: italija 110€, francija in nekaj na portugalskem. (španija ima hitre ceste brezplačne, omejitev 120) 

- tuneli ~60€

- razne vstopnine ( bus porto, bus lizbona, bus barcelona, alhambra, oceanografic, izlet z čolnom, gondol,.. .)

- menjava ležaja z materjalom 100€

- razni spominki

- obe gumi sta zdržali, z zadnjo sem naredil še 3000km

slike: http://www.motosvet.com/album/13411-iberski-polotok-z-provanso.html

 

mislim da bo to vse, če pa sem kaj pozabil pa kar vprašajte. 

se opravičujem za moje nenadarjenost za pisanje :)

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ali gdo planira v letu 2016 skočit do Portugalske za 3-4 tedne?

 

 

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Toncek pravi:

Planiramo, vendar za cca. 17 dni. Termin junij ali september, zavisi od dela.

Tudi jaz mislim na junij. Ali ni 17 dni malo za cc.9000km?

pred 31 minutami, Danilo D pravi:

Pero a že v penziji da greš za tolk časa? :)

Nisem v penziji, ampak časa pa na pretek  :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, vendar večji del Španije, predvsem osrednjo in južno poznamo. Razmišljam celo o varijanti prevoza z trajektom iz Genove v Tanger in nato takoj v Algeciras.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajekt ni slaba izbira,samo vožnja traja 48 ur,pa mora bit dobra družba gor.pa sploh ni drag.tako da dobra varianta je Genova,trajekt,po Maroku,pol pa južna Španija,pa po Portugalski nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 11. 2015, zmilan pravi:

Trajekt ni slaba izbira,samo vožnja traja 48 ur,pa mora bit dobra družba gor.pa sploh ni drag.tako da dobra varianta je Genova,trajekt,po Maroku,pol pa južna Španija,pa po Portugalski nazaj.

48 ur je pa res dolgo,sploh pa na trajektu.koliko pa stane ?  Če se ne mudi,pa v tem času tudi dosti vidiš! Počasi bo treba začeti malo resneje planirati,ker pomlad bo hitro tu! Ju hu hu :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš sedež je enosmerna okoli 130 eur.Vendar za 48 ur , moraš kar imet kabino, to pa je 156 eur.Trajekt je zanimiv  zato, ker se nazaj itak vračaš  po kopnem.Ćasovno in stroškovno pa itak ni primerljivo.Bolj je izbira v tem ali delaš krog po eni strani Španije , pa v Maroko, potem pa se vračaš po Portugalski.Je pa to kar poštena vožnja, kilometri in časovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je najboljše; centralna Francija, lokalne ceste okoli grand Masiva, Aragonija, centralna Španija.

Slika je iz Portugalske, ko sem hotel odtočit minus dva deci sem prebral, da me lahko iz te višine val odnese?!?

DSCN2365.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
On 11/13/2015 at 8:12 AM, PERO58 said:

Ali gdo planira v letu 2016 skočit do Portugalske za 3-4 tedne?

morda ampak je še precej v zraku...

 

planiram tole turco za vsaj 4 tedne... štart bi bil enkrat v maju 2016...če bo volja pa še morda malce naprej (UK) ampak to je že druga pesem, ki vključuje veliko "če"-jev.

Eno vprašanje za izkušene...doma me nekaj strašijo z zaprtimi kampi...v maju so kampi po večini odprti na celi liniji (torej IT, FR, SP...) kajne? :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, zzigon pravi:

planiram tole turco za vsaj 4 tedne... štart bi bil enkrat v maju 2016...če bo volja pa še morda malce naprej (UK) ampak to je že druga pesem, ki vključuje veliko "če"-jev.

Eno vprašanje za izkušene...doma me nekaj strašijo z zaprtimi kampi...v maju so kampi po večini odprti na celi liniji (torej IT, FR, SP...) kajne? :)

lp

Kampi so seveda odprti, ampak na Booking.com dobiš  sobo za isto ceno,tako da nima smisla vozit še 20 kg kamp opreme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, PERO58 said:

Kampi so seveda odprti, ampak na Booking.com dobiš  sobo za isto ceno,tako da nima smisla vozit še 20 kg kamp opreme!

thanks :)

bom sproti preveril še hostle in bookinge...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogosto so kampi zaprti pozimi. Seveda pa je cisto odvisno od regije. Po moijh izkusnjah se v Franciji marsikateri kamp odpre s prvim vikendom v maju. Recimo ravno v centralnem masivu, Gorge du Tarn je bil od stirih kampov pred prvim odprt samo en.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj tud prej jih najdes, samo niso ravno vsi odprti, pa se moras vcasih do naslednjega odpeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎2‎.‎4‎.‎2016 at 18:14, PERO58 pravi:

Kampi so seveda odprti, ampak na Booking.com dobiš  sobo za isto ceno,tako da nima smisla vozit še 20 kg kamp opreme!

Mi smo bili tam (Španija + Portugalska - 3 tedne) junija 2014 - 4 osebe 3 motorji. Spali v kampih - bungalovi, brez dodatne opreme za taborjenje (smo pa za vsak slučaj imeli sabo spalne vreče). Seveda se da dobiti poceni prenočišča tudi drugje (Booking), vendar je običajno problem v garaži (v Španiji in Portugalskem je to zelo priporočljivo). V kampih smo si zagotovili nekakšno varovanje motorjev (recepcija) tudi ko smo se šli v mesto potepat, drugače pa so motorji itak parkirani v neposredni bližini bungalova.

Pot: tja s trajektom Genova - Barcelona. Kabina - se naspiš in si drug dan spočit za vožnjo. Se splača. Potem par dni Barcelone, pa čez Zaragozo na sever in potem okoli Iberskega polotoka. Spanje (bungalov) smo imeli rezervirano samo v Barceloni, ostalo smo iskali spotoma.

Nazaj smo vozili (Monako, Millau in na žalost tudi dosti AC čez Italijo - je grozno ampak hitro :)).

Pot krasna. Vroče. Ne izpustiti Sierra Nevado - super!!! Na koncu pa itak ugotoviš, da potrebuješ za vsak del Španije en dopust.

LP in srečno - MDR

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!