Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

PERVY hm...ne bom se delal pametnega, ker tega še nisem dal skozi ampak jaz sem razmisljal ravno obratno:

prvi dan bom spočit in bom zato lahko nardil dosti km z gasom, ko pa si zmantran in pade koncentracija (slabe izkusnje :? )...sicer pa bo ta "GASA" na PeGASU zgledal bol tak...in zakaj bi domov prišo zdolgočasen, če lahko pridem dobre volje? :o

Lansko leto na poti proti Franciji smo naredili isto kot razmišljaš ti, Ob 16. smo štartali iz Ljubljane ob 22.00 smo imeli zaseboj 600km in bi jih naredili še najmanj 200 če se ne bi ulilo, tako da smo jo mahnili v hotel.

Je pa problem na avtocesti, DOLGČAS. Kadar smo padli v gužvo je kolega začenjal z baletno predstavo, lastovke in podobno... :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi na potovalno hitrost 140 km/h. Če jo boš hotel doseči, boš moral neprenehoma voziti med 180 in 200 km/h. Pri izračunih računaj na potovalno hitrost največ 110 km/h, ki jo boš dosegel, če boš stalno tiščal na 140 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potovalno hitrost po italijanskih navadnih cestah (ne AC) bos imel okoli 60-80 km/h..........ce. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za novo leto sem bil v Barceloni. Zelo v redu je to, ker imajo ogromno prakirnih hiš. Ne moreš verjeti, ampak v skoraj vsaki ULICI je parkirna hiša. Tako, da parkiraš motor tam, ali pa si poiščeš hotel s parkiriščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na cesti ga pa ni za pustit?

Jest sem ga lansko leto pustil vsak večer na pločniku v Turčiji pa sploh ni blo panike!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob cesti je parkirano ogromno motorjev, mopedov in scooterjev, vendar pa so bili VSI kar rabljeni oz. starejši modeli. V vsej barceloni sem videl samo enega cestaka: R1.

Glede na to, da imamo slovenci zelo radi svoja prevozna sredstva, jih lepo vzdržujemo in pazimo nanje, je vseeno parkiranje v parkirni hiši po mojem mnenju bolj priporočljivo. V primeru, da ja za krajši čas, bi ga jest osebno tudi pustil ob cesti, vendar ne brez mojega pogleda nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na cesti ga pa ni za pustit?

Jest sem ga lansko leto pustil vsak večer na pločniku v Turčiji pa sploh ni blo panike!!!

Ciao,by Pero

Ja, ampak Turčija ni zahod :!: Tam kriminal še ni dosegel evropske ravni (pa bi radi v Evropo, haha :lol: :twisted: :wink: ), čutiti ga je kvečjemu v Istanbulu, pa še tam ga vodijo predvsem Rusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob cesti je parkirano ogromno motorjev, mopedov in scooterjev, vendar pa so bili VSI kar rabljeni oz. starejši modeli. V vsej barceloni sem videl samo enega cestaka: R1.

Glede na to, da imamo slovenci zelo radi svoja prevozna sredstva, jih lepo vzdržujemo in pazimo nanje, je vseeno parkiranje v parkirni hiši po mojem mnenju bolj priporočljivo. V primeru, da ja za krajši čas, bi ga jest osebno tudi pustil ob cesti, vendar ne brez mojega pogleda nanj.

vsaka garažna hiša ima tudi posebni prostor za motorje, toplo ti priporočam da ga pustiš tam, cene niso omembe vredne ti pa bolj mirno spiš. če boš spal v hotelu pa tako imajo navadno garažo in je to najboljše.

sam se probam navadno "spoprijateljit" z varnostnikom, receptorjem, itd. kako pivo in povabilo na cigareto pa par besed o ženskah ponavadi naredi čudo. naenkrat ni problem kdaj greš in prideš, povejo ti za dobre gostilne in place, ki se jih splača videt, seveda pa je tudi motor dosti bolj varen. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob cesti je parkirano ogromno motorjev, mopedov in scooterjev, vendar pa so bili VSI kar rabljeni oz. starejši modeli. V vsej barceloni sem videl samo enega cestaka: R1.

Glede na to, da imamo slovenci zelo radi svoja prevozna sredstva, jih lepo vzdržujemo in pazimo nanje, je vseeno parkiranje v parkirni hiši po mojem mnenju bolj priporočljivo. V primeru, da ja za krajši čas, bi ga jest osebno tudi pustil ob cesti, vendar ne brez mojega pogleda nanj.

vsaka garažna hiša ima tudi posebni prostor za motorje, toplo ti priporočam da ga pustiš tam, cene niso omembe vredne ti pa bolj mirno spiš. če boš spal v hotelu pa tako imajo navadno garažo in je to najboljše.

sam se probam navadno "spoprijateljit" z varnostnikom, receptorjem, itd. kako pivo in povabilo na cigareto pa par besed o ženskah ponavadi

naredi čudo. naenkrat ni problem kdaj greš in prideš, povejo ti za dobre gostilne in place, ki se jih splača videt, seveda pa je tudi motor dosti bolj varen. :wink:

Izkušnje velikega popotnika!! :lol: Bom še mal o ženskah prebral da bo moj motor res varn! :idea:

Hvala za informacije!!!Torej enkrat bomo še kako osebno rekl o Španiji velja??

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas pot vodi okrog Andore, se velja vzeti en dopoldan za postanek, lahko tudi kampirate, kampov je dovolj. Sama Andora ni sicer nič posebnega, sploh če si pod vplivom španskih znamenitosti, dobiš vtis da nimaš tam praktično kaj iskati. Jaz se nisem mogel znebiti občutka da sem na šopingu v Trstu. Celo mesto je namreč ena sama trgovina. Cene so namreč zaradi davčne politike zelo ugodne, in trgovine praktično okupirajo Francozi in Španci. In kar je zanimivo za MOTORISTE, so MOTORISTIČNE ŠTACUNE. In teh je ogromno. Če iščeš nek kos obleke, ga boš dobil v prvi štacuni, če ne, pa v drugi, tretji, četrti....šestnajsti...razumete ?

Skratka, če se ravno peljete mimo, pa bi kupili kak del opreme, se ustavite, drugače pa ni vredno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi pa še na poti gumo kupu in da bi bila ta cenejša to pa skor ne verjamem!!So cene tudi za nas zelo ugodne???

A imajo sploh gume ipd??

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za gume res nisem gledal, ker me to ni niti slučajno zanimalo. Vem pa da Španci in Francozi tam kupujejo vse živo od rezervnih delov in dodatne opreme za avtomobile. Jaz sem si kupil rokavice, drugega pač nisem potreboval, cena podobna kot v Italiji. Bistveno je da imaš morje trgovin in veliko izbiro, o kateri lahko na primer v Trstu ali Gorici le sanjamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi pa še na poti gumo kupu in da bi bila ta cenejša to pa skor ne verjamem!!So cene tudi za nas zelo ugodne???

A imajo sploh gume ipd??

Ciao,by Pero

VSE JE CENEJŠE!!!! (no saj bilo je :roll: )

leta '98 sem zamenjal zadnjo gumo, takrat me je bridgestone stala manj kot pri nas najcenejša dunlop, mislim pa da je bilo okoli 250 DEM. ker nisem tam ostal sem pripeljal motor, šel za 2 uri na ogled in nadaljeval proti domu z novo gumo in ključavnico (preveč časa sem bil v trgovini da nebi nič kupil :roll: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz planiram na pot Španija-Portugalska nekje v drugi polovici Septembra.

A menite, da bo prepozno? (Ker bi se rad tudi kopal...)

Autoroute je preračunal za mojo varianto ~7500 km, ampak po občutku (glede na izračune Autorouta in mojih "stranpoti") bi to ocenil za ~9000 km.

Časa bom imel predvidoma okoli 20 dni.

Spanija.gif

Pot je zaenkrat začrtana bolj približno...za občutek.

Če ima kdo kakšno dobro idejo, kam naj še zavijem in/ali spremenim svojo pot, bi bil pa vesel.

Hvala in LP,

Matjaz

Ps. ČE pa koga zanima, pa se lahko pridruži...tempo bo...mam BMWjevo kravo, tako da... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest osebno bi šel rajši po severni in zahodni obali, sredozemsko pa bi spustil in šel v notranjost. ampak ti si že povedal, da se boš še malo kopal, zato......

ko smo bili mi v španiji s kombijem si je vredno ogledati:

madrid, granada s sierro nevado, avilla, toledo, sevilla(bikoborbe in flamenko), ronda. baje je zelo lepa tudi campostela. mi tam nismo bli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaben naslov je naslov Španske turistične organizacije in vsi linki, ki z njega visijo. Čisto na hitro, ko sem par sekund strmel v tvoj načrt poti, sem se vprašal, zakaj ne greš v Jerez, če si že v Sevilli, od tam imaš lepe ovinke v Arcos de la Frontera, pa potem v Rondo in od tam direkt za Gibraltar.

Čez kastiljsko ravnico je malo dolgčas (ne vem, kaj voziš), bolj zanimiva varianta je po severni obali, potem pa še cel kup skrivnih poti čez Portugalsko, pa... tooooliko je tega!

Daj, če te res zanima, se lahko kje dobiva s karto na pivu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, 20 dni se mi sicer zdi malo malo za dve tako lepi deželi, a verjetno časa prav na pretek nimaš. Jaz bi na tvojem mestu usekal kar direktno po najbližji poti na Toulouse.

Kopaš se konec septembra še lahko, a kvečjemu vzhodno od Gibraltarja (morje ob zahodni portugalski obali doseže max. temperaturo poleti 17 st C)! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Kopal, plaval :? Prvi teden v septembru 2003 na Costa brava, Costa del sol.... 40 stopinj C, temperatura morja 24 stopinj ali več O:-) ,tempretura pod čelado :doze: , temperatura v corduri :doze: .

Sicer pa uživaj.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaben naslov je naslov Španske turistične organizacije in vsi linki, ki z njega visijo. Čisto na hitro, ko sem par sekund strmel v tvoj načrt poti, sem se vprašal, zakaj ne greš v Jerez, če si že v Sevilli, od tam imaš lepe ovinke v Arcos de la Frontera, pa potem v Rondo in od tam direkt za Gibraltar.

Čez kastiljsko ravnico je malo dolgčas (ne vem, kaj voziš), bolj zanimiva varianta je po severni obali, potem pa še cel kup skrivnih poti čez Portugalsko, pa... tooooliko je tega!

Daj, če te res zanima, se lahko kje dobiva s karto na pivu.

Ej, z veseljem te povabim na pivo.

Ves, tisto karto sem pac naredil za izhodisce, zdaj pa pridejo na vrsto detajli...

LP, Matjaz

PS. Od kod pa si? Js sm iz Cjela, pogosto pa sem tud v LJ...to civilno...z mopijem pa...saj ves, kako je to :D

PS2. Hvala za link.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacija MB-LJ. pošlji na PM, pa se zmeniva. Danes in jutri sem še v naših krajih, kasneje kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par predlogov:

-od genove do monaca obvezno po AC, obalna cesta je katastrofa, kot da bi se 100 km vozil skozi nabito poln portorož, sama gužva :wacko:

-andoro si splaniraj tako da boš tam menjal gume (duty free cona - dosti ceneje), če greš od doma z novimi idi v andoro po poti nazaj, drugače na začetku

-od gibraltarja do seville idi po obali je ful lepo

-od seville po obali na faro (zahodni rt) in po obali naprej gor do lisbone, super obala

- 20 dni je dovolj časa če nimaš večdnevnih postankov, podobno pot sem naredil brez problemov in z par dni pavze brez vožnje v 23 dneh

- čez italijo idi po AC, malo preden greš preko hribov proti genovi na zavij na OBVEZNO na stranske, super pot čez hribe do genove

- nazajgrede priporočam pot na gap in briancone do sestrierja potem pa ne AC in domov, stranske so dolgočasne za umret pa gužva, sploh od torina proti SLO naprej

če te še kaj zanima, prakticiram svetovanje ob pivu :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

... avgust-motor-Španija...

PEPE

------------------------

Kaj pa Portugalska?

Ta je pa še lepša!!!

En teden več! - V (septembru).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Então, de quê precisa em relação a Portugal? Vprašajte, se bom potrudil pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz planiram na pot Španija-Portugalska nekje v drugi polovici Septembra.

Če ima kdo kakšno dobro idejo, kam naj še zavijem

Matjažek!

Faro si izpustil! Tam spodaj.

V Sevilli je Kolumbov muzej

Kilometre si pa kar zadel.

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!