Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

par predlogov:

-od genove do monaca obvezno po AC, obalna cesta je katastrofa, kot da bi se 100 km vozil skozi nabito poln portorož, sama gužva :wacko:

Kaj mislis pa o poti cez dolomite do gardskega jezera pa naprej ob obali po stari cesti (ne AC) do barcelone pa nazaj nekje cez pireneje in francijo to imamo v nacrtu za letos.

lp :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par predlogov:

-od genove do monaca obvezno po AC, obalna cesta je katastrofa, kot da bi se 100 km vozil skozi nabito poln portorož, sama gužva :wacko:

Kaj mislis pa o poti cez dolomite do gardskega jezera pa naprej ob obali po stari cesti (ne AC) do barcelone pa nazaj nekje cez pireneje in francijo to imamo v nacrtu za letos.

lp :ninja:

od montpellier-a naprej proti bareceloni je čisto OK po starih, največji problem je od genove do monaca pa okoli marseilla. iz dolomitov na obalo imaš 1000 možnosti, izogibaj se le omenjeni genova-monaco po stari cesti, vse ostalo je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od montpellier-a naprej proti bareceloni je čisto OK po starih, največji problem je od genove do monaca pa okoli marseilla. iz dolomitov na obalo imaš 1000 možnosti, izogibaj se le omenjeni genova-monaco po stari cesti, vse ostalo je OK.

Hvala za nasvet :OK:

lp :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

OK gospoda, ... a se je kdo že svaljkal po teh poteh konec maja/začetek junija?

Predvsem me zanimajo izkušnje z vremenom. Any comments?

Aha ruta podobna tisti prej narisani ima že v osnovi, če se človek vozi po avtocestah do Španske meje, ostalo pa po navadnih cestah, 9000 km. Je pa res, da so v zaključku vključeni dnevi v francoskih, švicarskih in italijanskih alpah.

Vreme sem že omenil, naslednje so cene sob in kampov (takole iz prve roke, ne teoretične vrednosti iz buklic ali teoretiziranje :P ).

Zoolo :blink:

P.S.: Sicer se bo pa še kaj našlo za vprašati. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK gospoda, ... a se je kdo že svaljkal po teh poteh konec maja/začetek junija?

Predvsem me zanimajo izkušnje z vremenom. Any comments?

Aha ruta podobna tisti prej narisani ima že v osnovi, če se človek vozi po avtocestah do Španske meje, ostalo pa po navadnih cestah, 9000 km. Je pa res, da so v zaključku vključeni dnevi v francoskih, švicarskih in italijanskih alpah.

Vreme sem že omenil, naslednje so cene sob in kampov (takole iz prve roke, ne teoretične vrednosti iz buklic ali teoretiziranje  :P  ).

Zoolo :blink:

P.S.: Sicer se bo pa še kaj našlo za vprašati. :whistle:

midva z gogijem sva bila lani v drugi polovici julija na teh poteh tja do loret de mar. vreme je bilo vseskozi lepo in vroče.

cene v hotelih pa od 40 eurov naprej za dve osebi z zajtrkom. za kampe ne vem...

upam da sem ti kej pomagala.... :blush:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak odgovor sigurno kej pomaga, .... sploh pa če je še dejansko odgovor na vprašanje.

ThanX,

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Če se kdo slučajno odpravlja na krog po obalah Španije in Portugalske in ima dodelan strašno dober plan, se lahko javi in mi ga zaupa, da vidim če je moj boljši. :D

Se odpravljamo dol 9.9.2005 pa me zanima, če sem kaj pozabil ali kaj spregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto na hitro.

AC preko Italije, nato čez Gap in čim manj po AC do Andore, nato čez Pirineje po N260 in N240 do Pamplone, mimo Vitorie do Santanderja. Sledi severna obala Španije seveda bo treba tudi čez Portugalsko. Južno od Lizbone bolj k obali in nato ob obali do Denie, kjer bom sopotnici privoščil par dni Ibize in Malorke, potem s trajektom do Barcelone, ne vem pa še ali ob obali ali čez Andoro proti domu, to je odvisno od shoping sposobnosti . Malo sem še v dilemi ali se zapeljati na Sierra Nevado ali kar mino. Spalo se bo v šotoru, imam pa 23 dni časa?????????,

Aja, še to muzeje, cerkve, mestna jedra itd.., bom gledal, ko bom v penziji in bom imel več časa.

bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ostalo vse OK ampak trajekt do barcelone :eek: :nono: - boš najlepši del spustil :glare:

OBVEZNO - od lisbone po obali v algarve (faro) in skoz po obali do gibraltarja pa do seville, potem malo v celino (najboljši približek ameriškim cestam po puščavi iz filmov) in v barcelono. bi raje spustil sever španije kot pa južno obalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če sva se razumela, spustil bi samo del med Valencijo in Barcelono in še to samo zaradi časa, iz Palme se za isto ceno trajekta lahko pripeljem v Valencijo ali pa v Barcelono, se mi zdi. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če sva se razumela, spustil bi samo del med Valencijo in Barcelono in še to samo zaradi časa, iz Palme se za isto ceno trajekta lahko pripeljem v Valencijo ali pa v Barcelono, se mi zdi. :?

si si mistejka to mejka - dober plan ampak boš na tesnem z časom.

moja tura: SLO-genova-cannes (2 dni pavze) - barcelona (2 dni pavze)-gibraltar (1 dan pavze)-lisbona (1 dan pavze) - faro (4 dni pavze) - madrid (samo mimo) - andora - gap - domov je trajala 25 dni pa sem vsak dan delal 300 do 600 km razen omenjenih dnevov počitka - skupaj okoli 8300 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si si mistejka to mejka - dober plan ampak boš na tesnem z časom.

moja tura: SLO-genova-cannes (2 dni pavze) - barcelona (2 dni pavze)-gibraltar (1 dan pavze)-lisbona (1 dan pavze) - faro (4 dni pavze) - madrid (samo mimo) - andora - gap - domov je trajala 25 dni pa sem vsak dan delal 300 do 600 km razen omenjenih dnevov počitka - skupaj okoli 8300 km.

Jaz sem nameraval vozit vsak dan, včasih več cca 600-800 prva dva dneva, potem pa cca 200-400, dokler na Ibizi ne prevzame komande lepša polovica (6-7 dni) in seveda dva do tri dni iz Barcelone ali Valencije domov.

Ti si imel pavzo redno jaz pa jo planiram bolj za na konc, časovno pa bo nekako...

bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo slučajno odpravlja na krog po obalah Španije in Portugalske...

ekipa Rokovnjačev nas je šla predlanskim obkrožit Pirinejski polotok...

smo imel tud kar zanimiv tour, mal preber če te zanima

več --> (klik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obvezni so avilla, salamanca, ronda, granada(sierra nevada)

gibraltar je pa vse skupaj en shit!

nope v gibraltarju so zelo cool fantje od Gibraltar MC in imajo mega clubhouse z delavnico, gostilno in sobami za goste, jih ni treba nič poznat, mene so ustavili na cesti in mi potem igrali vodiče in gostitelje 2 dni. In ko ti oni pokažejo gibraltar delaš samo :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Živjo vsem.

Čez dobrih 14 dni jo z mojo lubico mahnem na Portugalsko, vendar je splet okoliščin pripeljal do tega, da prijateljica, s katero sva skupaj planirali pot, ne more it .... :(

Dopust štartam v sredo, 7. junija in bom vesela družbe motorista, motoristke. Vem, da sem se malo pozno spomnila tega, ampak .... mogoče se vseeno kdo najde.

Komaj čakam,

She

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje pozno, kot prepozno :grim

Drugače pa srečno na poti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, :kva2: bodo šefi tole prestavli v pravo temo :OK: kao bi jaz šel zraven... :yes:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imas kaksen bolj dorecen plan ,kam tocno , za koliko dni, stil voznje(avtocesta,magistralka) , nočitve(hoteli,privat sobe , sotor),koliko kilometrov?

Bi me znalo zanimat.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole vse skupaj zaenkrat zgleda. S službo nadaljujem 26. junija, torej mi vmes ostaneta 2 tedna in pol za uživanje. Precej je še nedorečenega, ker je veliko odvisno od tega, a grem sama ali ne. Namen sem imela it po avtocesti do Genove, pa na trajekt do Barcelone, naprej pa po severnem delu Španije do Porta. Potem bi šla malo raziskovat notranjost Portugalske, vmes kakšen dan izležavanja na plaži (ampak res samo kakšen). Spanje v kampih, ostalo izjemoma.

Kilometrov malo morje, odvisno, a bo vmes ladja, sicer pa jih je samo do Portugalske več kot 2500, torej skupaj med 5 in 7.000.

Ja, pa še nekaj pomembnega .... vsi norci na motorjih odpadete :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!