Skoči na vsebino

Nockalmstrasse


Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Lani smo jo prevozili is smeri Innerkrems-a, letos pa verjetno še v obratni smeri; mislim, da bistvene razlike ni - vedno plačaš, v vsakem primeru po eni strani plezaš gor, pa po drugi dol - bom pa letos priključil še Maltatal z jezom in mogoče še Katschberg ...

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katschenberg :hmm:

Nockalmstrasse, Maltatal, Katschenberg, Grossglockner, glih za 1 dan. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo levo-desno po dolini, edino do Zell am See je malo dalje. Imam nekaj takega v planu, s tem da vključim še Krimmlske slapove, ter ob povratku Grossglockner iz Zell am See strani (je nisem prevozil pred dvema letoma na povratku iz Dolomitov). Tura za vikend..... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani smo jo prevozili is smeri Innerkrems-a, letos pa verjetno še v obratni smeri; mislim, da bistvene razlike ni - vedno plačaš, v vsakem primeru po eni strani plezaš gor, pa po drugi dol - bom pa letos priključil še Maltatal z jezom in mogoče še Katschberg ...

LP :yea1:

V vsakem primeru greš vsaj dvakrat gor in dol. :D

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...st&p=977571

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katschenberg :hmm:

Nockalmstrasse, Maltatal, Katschenberg, Grossglockner, glih za 1 dan. :ninja:

In kaj imaš pol od tega, da letiš skozi ko nor :hmm:

Tura za vikend..... :naughty:

:grim :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj imaš pol od tega, da letiš skozi ko nor :hmm:

Bolečo rit.

Saj tega tudi moja ne razume.

No, razne znamenitosti ob cesti me načeloma ne zanimajo. Ponavadi se mi še toliko ne da počakat, da bi kaj slikal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečo rit.

Saj tega tudi moja ne razume.

No, razne znamenitosti ob cesti me načeloma ne zanimajo. Ponavadi se mi še toliko ne da počakat, da bi kaj slikal.

:unsure: :wacko: :( .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V soboto grem gor. Žal se za dvodnevni izlet ni izšlo...Predvidena pot: Celovec-Feldkirchen-Patergassen-Raichene Ebenau-Nockalmstrasse-Innerkrems-Katschbergpass-St.Michael in Lungau-Preditz-Turracher Hoehe-Raichene Ebenau-kavica v Bad Kleinkircheimu- Patergassen-Klagenfurt........ :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še slike ponedeljkove ture: Celovec-Feldkirchen-Gnesau-Patergassen-Ebene Raichenau-Nockalmstrasse-Innerkrems-Kremsbrucke-Katschberg pass-St.Martin in Lungau-Predlitz-Turacher Hoehe.......te pa domov (ker je blo od tu naprej vroče ko v peči)....Lepih 498 km. Cesta na Nockalm fantastična, zame osebno lepša od Grossglockner hochalpenstrasse (skomercializirana, gužva), ta je bila prazna. Fantastična cesta od St. Michaela in Lungau do Predlitza, ter dalje po dolini do Turacher Hoehe......

post-6744-1182957009_thumb.jpg

post-6744-1182957045_thumb.jpg

post-6744-1182957079_thumb.jpg

post-6744-1182957104_thumb.jpg

post-6744-1182957151_thumb.jpg

post-6744-1182957176_thumb.jpg

post-6744-1182957204_thumb.jpg

post-6744-1182957235_thumb.jpg

post-6744-1182957258_thumb.jpg

post-6744-1182957298_thumb.jpg

post-6744-1182957322_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xr a zato te ni bilo na Grobnik a? :P :P :P

No po fotkah sodeč upravičeno, kaj hočeš austrija je le austrija. :grim :grim

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xr a zato te ni bilo na Grobnik a? :P :P :P

No po fotkah sodeč upravičeno, kaj hočeš austrija je le austrija. :grim :grim

Žena zapovedala obisk smučarskih središč poleti....Kajčeš....Užival, kot že dolgo ne......Sem vas videl doli, ja (na slikah), sem slišal, da je bilo kar zanimivo :naughty: :whistle: Ceste, Zx, da te kap. Bomo enkrat potegnili to traso, se javim za vodjo poti..... B)

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja na momente je bilo res zanimivo ja :whistle: :whistle: morda se pričakovanja(izpred Večerkota) vseh vendarle niso uresničila, drugače pa ja, ko spravim zadevo v prave tire komaj čakam da spet vidim malo Jodlarije, jo že prav pogrešam. Spomladi smo žačeli kar dobro z temi manjšimi turam čez lavamind...... zdaj pa vidim da se nič kaj ne dogovarjajo za te manjše đire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel danes pogledat nockalmstrase. Cez Jezersko, Volkermarkt, Felfkirchen. Potem 7 EUR in gasa. Je bilo tako malo prometa, srecal manj kot 10 motoristov. Se je pripravljalo k dezju, ampak k sreci ni bilo. Ko sem prisel do druge cestnine, sem obrnil in po isti poti nazaj. Tako sem jo prevozil iz obeh strani... In po isti poti domov. Malo pred Volkermarktom je sel pa tako dez, da so avtomobili stali za cesto. No po nekaj km sem tudi sam ugotovil, da bo bolje pocakat nekaj minut, da se malo zlije... In Jezersko je bil suh...

Lepa cesta, ampak ce primerjam z Golico mi je slabsa...

Popravljeno . Popravil TomazC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Prejšnjo soboto obiskal NP Nockalm in se peljal po tej krasni 35 km dolgi razgledni cesti. Mejo prečkal pri Dravogradu (vič)- Lavamund -Bruckl- Sankt Veit an der Glan- Feldkirchen an Karnten-Gnesau-Bad Kleinkircheim-Gmund- Innerkrems in čez Nockalmstrasse nazaj. Cesta vseskozi prekrasna, neprometna, vreme fantastično. Vse skupaj do Tepanja cca. 500 km, cena Nockalmstrasse 7€.

post-19479-1245338319_thumb.jpg

post-19479-1245338338_thumb.jpg

post-19479-1245338354_thumb.jpg

post-19479-1245338366_thumb.jpg

post-19479-1245338380_thumb.jpg

post-19479-1245338392_thumb.jpg

post-19479-1245338404_thumb.jpg

post-19479-1245338417_thumb.jpg

post-19479-1245338432_thumb.jpg

post-19479-1245338445_thumb.jpg

post-19479-1245338462_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!