Skoči na vsebino

Nockalmstrasse


Priporočene objave

Hola,

sem bil prejšnji vikend, pa me cesta nekako ni presunila, saj je precej zmahana :BUA: najbrž sem preveč razvajen od Dolomitov (in še posebej) od Sardinije... še Turacher Höhe se mi je zdela veliko bolj fajn, pa še zastonj je :naughty: ampak narava/razgledi pa res špica!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Bil včeraj na Nockalmu (Maribor-Dravograd-Brückl-St.Veit-Feldkirchen-Nockalm(v obe smeri)-skok v Bad Kleinkircheim-Feldkirchen-Celovec-Velikovec-Dravograd-Maribor) - cca. 460 km.

Cesta v odličnem stanju, na več mestih na novo preplastena. Samo ne enem mestu je bilo na cesti nekaj peska in zemlje (spravilo hlodovine), pa še to je bilo označeno. Glede na to, da je ne nekaj mestih še kar precej snega, je bila cesta presenetljivo popolnoma suha (le na enem mestu je teklo preko ceste). Cena: 8 eur.

Cesto prevozil še v odličnem vremenu, tudi pretirano mrzlo ni bilo na vrhu (okoli 14 stopinj), le nekoliko je pihalo. Na celi poti preko Nockalma (tja in nazaj) videl le nekaj motoristov (morda 10).

Na poti nazaj proti Sloveniji se je pooblačilo in pihal je močan veter. Za Velikovcem je pričelo rahlo deževati in pogled v smeri vožnje ni obetal nič dobrega - odločitev: oblačenje dežnega kombinezona. Odločitev se je na koncu pokazala le kot trening, saj je do Maribora padlo le še nekaj kapelj. Je pa bila cesta v glavnem precej mokra, kar je kazalo na to, da je moralo malo pred tem kar precej deževati. V Maribor sem se pripeljal po suhi cesti in v soncu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Včeraj je bilo na Nockalmstrasse in na Malti prav lepo. Ne prevroče, prometa malo.......

Sicer je bila cesta od Spitalla do Gmunda na enem delu zaprta, tako da smo jo "obirali in ovinkarili" po enih avstrijskih vukojebinah, ampak....ni zime za eskime.

Aja..pa še Weissensee je padu, ampak z napačne strani. Za pridet na drugo, naseljeno stran bi rabu ene pol ure vožnje. Sem ga pustil za drugič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je bila cesta od Spitalla do Gmunda na enem delu zaprta, tako da smo jo "obirali in ovinkarili" po enih avstrijskih vukojebinah, ampak....

... je vsaj označeno kot treba. Sem bil prejšnji teden.

S tem da smo se peljali še po Villacher Alpenstrasse.

Villacher Alpenstrasse 7€ ... za pogledat je it, kaj več pa ne.

Nockalm Strasse 8€ ... mogoče bom šel še kdaj, čeprav me ni posebno navdušila.

Maltatal 9€ ... Lepo, mogoče bom še na kak izlet tja, čez nekaj let.

Skratka za enkrat it pogledat je vredno, ker je narava res lepa, a človeka zmotijo "cestnine" ki so roko na srce, previsoke.

Pa asfalt ni ravno za dirkat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka za enkrat it pogledat je vredno, ker je narava res lepa, a človeka zmotijo "cestnine" ki so roko na srce, previsoke.

Pa asfalt ni ravno za dirkat!

Avstrijci pač znajo in vejo, zakaj se cestnina pobira. Asfalt res ni za dirkat, je pa dokaj dobro vzdrževan. Itak je na Nockalmstrasse omejitev 70 km/h. In meni je prav to čar, ker vsi vozijo dokaj umirjeno, po omejitvah, prehitevanja malo, izsiljevanja skoraj nič......vsaj tako jaz doživljam Nockalmstrasee zadnja štiri leta...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Vprašanje ...

Je šel kdo v te kraje na dvodnevni izlet ??? In če , kako je s prenočišči v tem letnem času (raspoložljivost , cena) , če mi lahko kdo priporoča kaj bi poleg nockalmstrasse še prevozil , seveda s predpostavko da grem z boljšo polovico , kateri celodnevno jezdenje motocikla ni tako blizu kakor meni ... za kakršnokoli informacijo bom zelo hvaležen , lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem bil pred 3 leti. šli smo še si pogledat akumulacijsko jezero na Malti, cesta je tudi gorska: http://www.nationalpark-hohetauern.at/de.aspx/Sehenswertes/View/563 , spala sva v kraju Malta (privat app) za 27€ z zajtrkom, ki je zdržal cel dan. Ogledaš si lahko tudi prvi zasebni Porsche muzej v Evropi. Na večerjo smo šli v bližnji kamp tud je blo poceni oz porcije prekomerne... Naslednji dan pa preko Nockalma proti Turracher Hohe in domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem bil pred 3 leti. šli smo še si pogledat akumulacijsko jezero na Malti, cesta je tudi gorska: http://www.nationalp...wertes/View/563 , spala sva v kraju Malta (privat app) za 27€ z zajtrkom, ki je zdržal cel dan. Ogledaš si lahko tudi prvi zasebni Porsche muzej v Evropi. Na večerjo smo šli v bližnji kamp tud je blo poceni oz porcije prekomerne... Naslednji dan pa preko Nockalma proti Turracher Hohe in domov...

Še muzej: http://www.auto-museum.at/

Malo poguglaj, pa bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa za info , bom še malo poguglal pa vidim ... ali sta v Maltu kaj rezervirala apartma , ali sta ga pač našla med potjo , oz. ali mogoče veš ali je veliko turistov v tem času in so kapacitete zasedene , ali pač ni problema najti prenočišče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ena ljubših cest je na Nockalm... če naredite malo ovinka, greste naprej od odcepa za Nockalmstrasse še na Turracher hoehe - zelo lep odsek. Maltatal se splača obiskat, na poti imate še najvišji koroški slap. Mam tut en filmček - ga pa ne mislim dat gor, ker folk itak vse pogrize. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledaš si lahko tudi prvi zasebni Porsche muzej v Evropi.

Brošure kratka predstavitev na TV itd...je na voljo tudi v slovenščini. Sem bil prav prijetno presenečen. Poleg tega pa lastnik z veseljem pove, da mu "tapicirnge" dela nek tapetnik iz okolice Kranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje ...

Je šel kdo v te kraje na dvodnevni izlet ??? In če , kako je s prenočišči v tem letnem času (raspoložljivost , cena) , če mi lahko kdo priporoča kaj bi poleg nockalmstrasse še prevozil , seveda s predpostavko da grem z boljšo polovico , kateri celodnevno jezdenje motocikla ni tako blizu kakor meni ... za kakršnokoli informacijo bom zelo hvaležen , lp

Pred tremi leti smo šli na dvodnevni izlet, ki je obsegal Maltatal, Nockalmstraße, Großglockner Hochalpenstraße in okoliške ceste. Spali smo v Zell am See-ju. Smo pa kupili Tour karte, ki je obsegal Nockalm, Großglockner in Gerloss (Cenik). Peljali smo se mimo Bischofshofna, pa Turacherhöhe in še en kup lepih ovinkastih cest. Sam Nockalm in Großglockner sta lepi cesti, ki pa zaradi plačila ne bosta znova na sporedu - morda z drugo družbo. Je zanimivo - treba je biti tam in se poslikati - splača se it pogledat, ni pa za vsakoletno drajsanje - je preveč lepih in zastonj cest, kjer ni pred tabo kup avtodomov, ki zapirajo cesto in kolesarjev,ki ti nabijajo slabo vest, da bi tudi ti lahko nekaj storil za svoj kardiovaskularni sistem. Če ti je pa cesta zelo všeč, lahko tudi obrneš pred postajo in ponoviš vajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je Nockamstraße neke vrste klasika in jo obiscem vsako leto, seveda obvezno se preko Turracher, Letos sem prvic spodaj obrnil in ponovil vajo, ce ze moram placati za voznjo po njej. :) Maltatal je pa res samo za enkratno ponovitev, je pa zelo lepo za pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je pa za Maltatal cestnina???

razmišljam če bi šu naslednji teden

Ce se prav spomnim je 10€.

Res je lepa cesta in cudovita okolica.

G

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil to sredo gor z mojo boljšo polovico. Ob 6.00 sva že krenila iz Trebnjega, da sva bila ob 8.30 pri jezu Kölnbrein (ne vem zakaj vsi pravijo Maltatal, ker je to samo eden od krajev, ki jih srečaš na poti proti jezu). Še nobene gužve, sončno vreme z slabimi 20 stopinjami C, izredno lepa cesta. Na poti proti Nockalmstrasse sva se ustavila še pri slapu, v parku oslov (blizu mesta Gmünd) in seveda v Porschejevem muzeju (V mestu Gmünd). Ko sva šla ob opoldne po tej cesti je že začelo rahlo pripekati in tudi malo več prometa je bilo. Vendar vse v mejah normale oz. ob vožnji po svežem gorskem zraku in občudovanju narave pozabiš na vse drugo. Vse je bilo vredno vsakega € ker sva res veliko videla in uživala. Ko sva se popoldan vrnila je bilo na števcu 505 kilometrov.

Naslednji vikend pa na Grossglockner :-)

LP M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem lep vikend na avstrijskem koroškem je za nama , bilo je lepo in vreme je služilo , lepe ceste , nekaj tudi prometa , v celoti pa fino , kakor že ugotovljeno v nekaj prejšnjih postih , ceste niso ravno dirkaške narave , je pa okolica toliko lepša in asfalt tako dober da se izplača. Prenočila sva v Berghotelu pri jezu (dobra arhitektura) , in prijazni ljudje , če bi bil sam ne bi spal gor (ni poceni) , tako pa sem bil z boljšo polovico in sva se malo pocrkljala , ker se odkar imava najino punčko le redko uspeva kam sama spravit za cel vikend . Hvala vsem za napotke , če pa od ostalih koga kaj zanima , pa le na plano z vprašanji ... lp Blaž

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

A je že kdo bil letos gor? Webcamera kaže, da so ceste OK, kakšna je pa temperatura? Napovedi na žalost ne najdem, mi lahko kdo pomaga?

 

LP, BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Bo uredu, ja....sploh DATUM! ;)

 

Probaj poiskati vreme za kraj pred in kraj po tej cesti....žal pa tud vsaka stran o vremenu mal drugač pokaže! :BUA:

 

Kot npr. to : http://www.bergfex.si/innerkrems/wetter/

 

                   http://www.wetter.com/oesterreich/feldkirchen_in_kaernten/ATAT20080.html

 

....seveda so pa hribi druga zgodba....

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!