Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

pred 23 urami, Umazan pravi:

Uporaba v hladnem in deževnem obdobju (pozna jesen-zima- zgodnja pomlad) za relacijo 10km (dnevno 2x)

Torej so zaželjene lastnosti da me ne prepiha,premoči in da ne zmrznem na tej relaciji. Zaradi trase in razmer na cesti hitrost ne presega 40kmh

Trenutno iščem hlače in rokavice.

Hlače bi jaz na tvojem mestu vzel ene dobro podložene, pa še pravo podperilo bi dal spodaj.

Glede rokavic pa bi se poslužil spodnje rešitve. Poskusil je sicer nisem, je pa somotorist na furi pred enim tednom imel nekaj podobnega http://www.bscenter.si/Nadrokavice-Oxford-Delux-Muffs (sicer eno poceni varianto iz Lidla, ampak tam nimajo vedno tega) in je kljub mrazu zelo pohvalil stvar. Glede na to, da imaš kratko furo, bi moralo biti ok.

Te so pa malo cenejše:

http://www.bscenter.si/Nadrokavice-muffs-Kappa-KS603

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

živjo

prebral sem kar nekaj o oblačilih,sicer nekaj je napisano,a tega je premalo

ker,ne verjamem,da ste večina motoristv in motoristk suhe postave!!

tisti,ki smo bolj obilni pa imamo  težave z nakupom obleke,bilokatere

npr.  grem v trgovino in mi ponudi hlače 54,ok razen v pasu,pa mi da 56 je pa vse v kurcu razen v pasu-predolge in zaščita kolena je zato prenizko :-((((((

a sploh izdelujejo te najbol komercijalne znamke moto blačil obleke recimo zame in meni podobnim ali naj se v trenirki vozim okoli...

visok sem 178,107 kg

pa brez zamere,samo vprašam

l.p.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, alpi80 pravi:

živjo

prebral sem kar nekaj o oblačilih,sicer nekaj je napisano,a tega je premalo

ker,ne verjamem,da ste večina motoristv in motoristk suhe postave!!

tisti,ki smo bolj obilni pa imamo  težave z nakupom obleke,bilokatere

npr.  grem v trgovino in mi ponudi hlače 54,ok razen v pasu,pa mi da 56 je pa vse v kurcu razen v pasu-predolge in zaščita kolena je zato prenizko :-((((((

a sploh izdelujejo te najbol komercijalne znamke moto blačil obleke recimo zame in meni podobnim ali naj se v trenirki vozim okoli...

visok sem 178,107 kg

pa brez zamere,samo vprašam

l.p.

 

mi ki nismo po standardih, si damo delat po meri .. eni kombinezone eni pa kordure ... :dry: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok,razumem,a komercialni proizvajalci me zanima če se s tem ukvarjajo

veš za koga,ki šiva npr. primorska,kras,brkini...

l.p.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, alpi80 pravi:

ok,razumem,a komercialni proizvajalci me zanima če se s tem ukvarjajo

veš za koga,ki šiva npr. primorska,kras,brkini...

l.p.

 

ne poznam ... vem za eno, ki izdeluje kvalitene usnjene kombinezone .... na njihovi strani so tudi tekstilni izdelki... malo prečekiraj:

https://www.psihubik.cz/en/textile-jackets-and-pants-1/

ker se to kupuje za dalj časa, se enim splača ... mi je žal, da nisem standardnih številk, bi velikokrat ceneje skoz pršu :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, alpi80 said:

ok,razumem,a komercialni proizvajalci me zanima če se s tem ukvarjajo

veš za koga,ki šiva npr. primorska,kras,brkini...

l.p.

 

Malo poglej tukaj: http://aleskuncic.wixsite.com/custom-suits. Tam imaš tudi kontaktno številko, ne vem pa iz kje so. Moraš pa upoštevati, da si lahko vse prste oblizneš, če boš sploh našel koga, ki takšne stvari šiva po meri, zato na "glasbene želje" tukaj lahko pozabiš. ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, alpi80 pravi:

...tisti,ki smo bolj obilni pa imamo  težave z nakupom obleke,bilokatere

npr.  grem v trgovino in mi ponudi hlače 54,ok razen v pasu,pa mi da 56 je pa vse v kurcu razen v pasu-predolge in zaščita kolena je zato prenizko :...

...visok sem 178,107 kg

S police sem potegnil katalog Louis (iz leta 2012), in notri najdem poseben razdelek "Bekleidung Grosen.." Poglej na njihovo spletno stran www.louis.de ali jim pošlji povpraševanje na order@louis.de. Ne verjamem, da se nebi našlo tudi kaj zate. Štacuno imajo v Villach-u, kar tudi ni tako daleč...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri veliko modelih se da dandanes dobiti že normalno številko z podaljšanimi oz. skrajšanimi hlačami.
Potrebno bo obiskati večje moto trgovine, kjer na zalogo nabavijo tudi ''neklasične'' številke ... Številke hlač so potem 94, 96, 102, ...
image.thumb.png.7f48810427ecb4afe7f7a9943c3f110d.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

špica

hvala vsem za informacije,že grem v iskanje

l.p.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njim sem hotela poslati ene moje stare moto jeans od Ixon, da mi naredijo enake, pa niso hoteli niti slišati.

Dvakrat bi morala iti na pomerjanje, to pa jaz nisem hotela niti slišati. Preveč komplicirano zame!

Tako imam sedaj doma moto jeans 2x Ixon, 1x PMJ, kupljeno seveda v Charliju v TS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim si opremo kupit, pa nimam pojma al naj tekstil al usnjeno?

Mislim se vozit samo ko je sezona, ne ko bo vni 5 stopinj.. ampak prijetno soncno in necem da me fršlok od vrocine not rukne. Torej se splaca tekstilno? Al tudi usnjene niso tako kriticne da krepas v nje?

Hvala za vsak,odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V usnju krepaš, razen če je perforirano.

V bistvu je usnje primerno za zelo kratek prehodni čas.

Pozimi me v njem zebe, poleti pa mi je vroče.

Ampak je pa lepo :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

V usnju krepaš, razen če je perforirano.

V bistvu je usnje primerno za zelo kratek prehodni čas.

Pozimi me v njem zebe, poleti pa mi je vroče.

Ampak je pa lepo :winkiss:

Se ne strinjam, usne je zelo kul od 15-25C. Če so nižje temp od 15C, rabiš termo podlogo, ali brezrokavnik, če je več kot 25C rabiš zračnike na kombinezonu. Perforiranega nočem. Hočem pa usnje, samo v njem se počutim ok. Kordura mi ne sede in jo uporabljam samo pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem ubral srednjo pot: imam dvodelni usnjen kombinezon MGP, pa ne vem, če sem ga trikrat oblekel, ker običajno nosim tekstilne hlače (so podložene, vendar lahko to poleti snameš dol), gor pa usnjeno jakno. Zame je usnje še vedno usnje in nekako sem prepričan, da se pri padcu bolje obnese kot tekstil oz. se vsaj jaz bolje počutim v njem. K sreči me vročina toliko ne moti, ker itak med vožnjo ves čas piha, vendar mi je bolj pomembno, da te ne prepiha, zato recimo vedno, tudi poleti, nosim ovratnik, običajno pa še podkapo, ker je vrat vedno precej izpostavljen vetru, podkapo pa zaradi čelade, ker jo tako dlje časa ohranjam čisto oz. podaljšujem življenjsko dobo. Sem pa videl že veliko folka na motorju v kratkih rokavih in samo z ledvičnim pasom (predvsem v mestu seveda, na relaciji ne), tako, da si vsak omisli obleko po svoje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, KARMEN1 pravi:

...V bistvu je usnje primerno za zelo kratek prehodni čas. Pozimi me v njem zebe, poleti pa mi je vroče...

Pozabila si dodati še element geografije. Pri vas na Primorskem je pol sezone kot v filmu Easy rider...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako?:hmm:lahko povem da v kratkih je dosti bolj vroče kot v poletnem usnjenem kombinezonu :D

FB_IMG_1494960518499.jpg

Popravljeno . Popravil Ciko86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Ciko86 pravi:

A tako?:hmm:

Ma usaj rolerske kolenčnike + komolčnike bi lahko gor navlekel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Ciko86 pravi:

A tako?:hmm:lahko povem da v kratkih je dosti bolj vroče kot v poletnem usnjenem kombinezonu :D

FB_IMG_1494960518499.jpg

poskusi to na KTM RC8 agregatu...boš kmal mel trdo kuhana jaja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Ciko86 said:

A tako?:hmm:lahko povem da v kratkih je dosti bolj vroče kot v poletnem usnjenem kombinezonu :D

FB_IMG_1494960518499.jpg

Tole je zame povsem neprimerno zaradi dveh razlogov:

- revma na starost bo garantirana

- če se zložiš, te bo oluplo kot banano. Koža bo po asfaltu, kot bi rolal tepih. Bi imel zastonj "čiščenje ribe"... :D

Dobro, da imaš vsaj ledvični pas, ker bi sicer še ledvička hitro zamjavkala. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem se spomnila, da imam na usnjeni jakni celo zračnike.

Ko sem odprla vse štiri, če ne bi imela vso zapeto do vratu, bi mi jo med vožnjo sleklo čez glavo :blush:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to mi ni jasno. Al vzet tekstil pa v voznji uzivat, pa upas da ne pades al pa usnje pa te itak frslok ko zakuhas.  Usnje tekstil kombinacije so pa tk drage da ojoj... zato vas sprasujem o mnenjih kaj si mislite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, Raavi said:

No sej to mi ni jasno. Al vzet tekstil pa v voznji uzivat, pa upas da ne pades al pa usnje pa te itak frslok ko zakuhas.  Usnje tekstil kombinacije so pa tk drage da ojoj... zato vas sprasujem o mnenjih kaj si mislite.

Ne vem, zakaj bi bile usnje-tekstil kombinacije tako drage? Posebej vzameš hlače, posebej jakno, vsaj jaz sem tako naredil. Poleg tega usnje sploh ni tako vroče, kot misliš. Zame je za motor usnje, ostalo so alternative oz. približki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!