Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

pred eno uro, Kawalir pravi:

Ne vem, zakaj bi bile usnje-tekstil kombinacije tako drage? Posebej vzameš hlače, posebej jakno, vsaj jaz sem tako naredil. Poleg tega usnje sploh ni tako vroče, kot misliš. Zame je za motor usnje, ostalo so alternative oz. približki. 

In kaj imas ti za eno obleko? Tut predloge sprejemam. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kawalir pravi:

Jaz pa sem ubral srednjo pot: imam dvodelni usnjen kombinezon MGP, pa ne vem, če sem ga trikrat oblekel, ), tako, da si vsak omisli obleko po svoje. 

Kva ti pa blo,da si kupo usnjen kombinezon za na skuter?Se mi ne bodo smejali bi ga jz obleku kdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kawalir pravi:

Tole je zame povsem neprimerno zaradi dveh razlogov:

- revma na starost bo garantirana

- če se zložiš, te bo oluplo kot banano. Koža bo po asfaltu, kot bi rolal tepih. Bi imel zastonj "čiščenje ribe"... :D

Dobro, da imaš vsaj ledvični pas, ker bi sicer še ledvička hitro zamjavkala. :D

Ledvični sem imel samo zaradi tega da mi ne dviguje majce :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Dainese Horizon hlače in sem zelo zadovoljen. Tisti zračniki dejansko res pomagajo in prepustijo precej zraka. Jakno pa imam Dainese usnjeno brez zračnikov in poleti, ko so temperature okoli 30'C je kar vroce. Sploh na semaforju :dry: Bo treba se Horizon jakno nabavit, da bom fensy šmensy ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Raavi pravi:

In kaj imas ti za eno obleko? Tut predloge sprejemam. B)

Probaj takole. Na Bolhi imaš raznih jaken v izobilju. Nabavi eno usnjeno (dobiš jo že za 30-40€). Pa boš videl, če ti usnje sploh ustreza. Če ne prodaj naprej (izguba bo zanemarljiva), in probaj drug material, cordura ali leder-kordura mix...Simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, izibajker pravi:

Probaj takole. Na Bolhi imaš raznih jaken v izobilju. Nabavi eno usnjeno (dobiš jo že za 30-40€). Pa boš videl, če ti usnje sploh ustreza. Če ne prodaj naprej (izguba bo zanemarljiva), in probaj drug material, cordura ali leder-kordura mix...Simpl.

Tekstil vedno pride prav za v trgovino....

Moto optema za kovance je neuporabna...

Usnjene reči v katerih se dobro počitiš pa nikakor ne gre za kovance kupit!

Kvalitetno opremo gre na netu najdit z 50% in več procentnimi popusti...

Na fc moto.de so glih ful popusti na Berik....https://www.fc-moto.de/en/Brands/B/Berik/Jackets

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Moto optema za kovance je neuporabna... Usnjene reči v katerih se dobro počitiš pa nikakor ne gre za kovance kupit!...

Ne pretiravaj. Nabaviti se da tako ali drugače, če se malo znajdeš. Ena izmed mojih ful leder moto jaken, Hein Gericke, 60€ (kompletno s poštnino) iz eBaya. Leder hlače isti proizvajalec tudi podobna cena. Ni pa to lanski super duper model, ampak jaz se v njem počutim odlično.... Za nekoga, ki odkarta 10x višji znesek so ti novci res bolj kovanci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, izibajker pravi:

Ne pretiravaj. Nabaviti se da tako ali drugače, če se malo znajdeš. Ena izmed mojih ful leder moto jaken, Hein Gericke, 60€ (kompletno s poštnino) iz eBaya. Leder hlače isti proizvajalec tudi podobna cena. Ni pa to lanski super duper model, ampak jaz se v njem počutim odlično.... Za nekoga, ki odkarta 10x višji znesek so ti novci res bolj kovanci...

Recimo jz kupil l.95 ledvični pas za cca 650 dem...še vedno imam in super...

Seveda gre kupit za 60 eu in manj opremo a kako se počutiš v njej...kuk dejavnikov veš,da te moti...ko pa sprobaš nekajkrat dražjo opremo top klase in firme...pa kasneje opaziš,še dodatne pomanjkljivosti.  

V mojem linku so berik jakne od 99 do 200eu.. Po 130 že velika izbira....in vsaj moto jakne ne kupuješ vsako leto in sam nikoli imel rabljene ali slabe...

Slaba stane vedno vsaj 50 eu kvalitetne po 200eu pa danes z lahkoto najdeš na goglu po 130...in jakno imaš vsaj 5let...po tvoji logiki je boljše prišparati 70eu in imeti slabo ali celo rabljeno kot novo in kvalitetno??? 

Na letni ravni manj kot15 eu ali 4 škatle cigaret!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, sesir pravi:

...po tvoji logiki je boljše prišparati 70eu in imeti slabo ali celo rabljeno kot novo in kvalitetno??? 

Ma daj @sesir, navadi se točno prebrat predno repliciraš. Bom ponovil, čeprav se mi ne da nadalje komentirat, ker očitno ne štekaš...

Moja leder jakna Hein Gericke je second-hand, ampak ohranjena odlično. Vrhunska izdelava za tisti čas, evidentno je bila tudi zelo malo nošena in dobro čuvana. Kvaliteta usnja, model, lega na telesu... je vse odlično, in mi služi bp...   Leder jakne nosim že par deset let, izmenjalo se jih je vsaj 15. Trenutno jih imam 8 (moto+civilne), samo dve sta bili kupljeni novi. 

Z dobro ohranjeno, rabljeno in kvalitetno robo nimam nobenih problemov niti predsodkov. Keš, ki ga ob tem prišparam, pa namenim za bolj koristne stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, izibajker said:

Ma daj @sesir, navadi se točno prebrat predno repliciraš. Bom ponovil, čeprav se mi ne da nadalje komentirat, ker očitno ne štekaš...

Moja leder jakna Hein Gericke je second-hand, ampak ohranjena odlično. Vrhunska izdelava za tisti čas, evidentno je bila tudi zelo malo nošena in dobro čuvana. Kvaliteta usnja, model, lega na telesu... je vse odlično, in mi služi bp...   Leder jakne nosim že par deset let, izmenjalo se jih je vsaj 15. Trenutno jih imam 8 (moto+civilne), samo dve sta bili kupljeni novi. 

Z dobro ohranjeno, rabljeno in kvalitetno robo nimam nobenih problemov niti predsodkov. Keš, ki ga ob tem prišparam, pa namenim za bolj koristne stvari.

Jaz rabljenih cujn ne kupujem, kot tudi ne bi kupil rabljene čelade, pa naj bo še tako ohranjeno in "čuvano". Ampak to sem jaz, ne bom pa nikomer solil pameti, kaj naj počne oz. ne počne on sam. Če bi pa že kupil rabljene cunje, bi to bilo samo v primeru, ko se je nekdo "namukal" in si kupil premajhno ali preveliko obleko in jo zato prodaja tako rekoč novo, morda oblečeno enkrat ali dvakrat. Ajde, v tem primeru bi še kupil kaj takšnega, samo ne verjamem, da bi dobil za pol cene, poleg tega pa je danes možno cunje tudi vrniti v trgovino in jih zamenjati, če ti ne ustrezajo glede velikosti ali česa drugega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Kawalir pravi:

. Če bi pa že kupil rabljene cunje, bi to bilo samo v primeru, ko se je nekdo "namukal" in si kupil premajhno ali preveliko obleko in jo zato prodaja tako rekoč novo, morda oblečeno enkrat ali dvakrat. Ajde, v tem primeru bi še kupil kaj takšnega, samo ne verjamem, da bi dobil za pol cene, poleg tega pa je danes možno cunje tudi vrniti v trgovino in jih zamenjati, če ti ne ustrezajo glede velikosti ali česa drugega. 

50% gre tak popuste najdit...al mislis,da bi kdo novo prodal po 1.4 cene...hmmm...na tak način kupo novo z etiketami mitsubishi jakno....če ne bi bilo nanji etiket je ne bi kupo! Kljub ceni....menjava ni bila možna,ker dobil za darilo...

Sam sem vedno "šparal" in vozil rabljene motorje a vedno top gume,bremze in nova top oprema kupljena z velikimi popusti.. 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem uporabljal gornji del proizvajalca Spyke in spodnji del od drugega manj znanega proizvajalca in oba dela sta omogočala odstranitev notranje podloge, kar mi je omogočalo vožnjo v Dolomitih v mesecu septebru pri jutranji zunanji "negativni" temperaturi in tudi v avgustu na Malem Lošinju pri zunanji "precej pozitivni" temperaturi.

IMG_6219.JPG.240ac3235edf21a769d98c9ecef1a376.JPG

IMG_6220.JPG.08365e4b7310a05830c1b1af7dba9ea9.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kawalir pravi:

Jaz rabljenih cujn ne kupujem, kot tudi ne bi kupil rabljene čelade, pa naj bo še tako ohranjeno in "čuvano". Ampak to sem jaz, ne bom pa nikomer solil pameti, kaj naj počne oz. ne počne on sam. Če bi pa že kupil rabljene cunje, bi to bilo samo v primeru, ko se je nekdo "namukal" in si kupil premajhno ali preveliko obleko in jo zato prodaja tako rekoč novo, morda oblečeno enkrat ali dvakrat....

A te zgornje misli si podal glede na svoje tozadevne praktične izkušnje ali imaginarne predsodke? Nikomur ne narekujem, kaj mora za na motor obleči.  Podajam samo svoja praktična izkustva v zvezi s tem, kot eno izmed možnosti 

Marketinški slogani v stilu "dražje je boljše je" pa se me niti najmanj ne dotaknejo.

 

pred 17 minutami, RobiRoberto pravi:

Jaz sem uporabljal gornji del proizvajalca Spyke in spodnji del od drugega manj znanega proizvajalca in oba dela sta omogočala odstranitev notranje podloge, kar mi je omogočalo vožnjo v Dolomitih v mesecu septebru pri jutranji zunanji "negativni" temperaturi in tudi v avgustu na Malem Lošinju pri zunanji "precej pozitivni" temperaturi.

Robi, pri takem tipu jakne kot si jo objavil tule zgoraj, ima praktično vsak model "snemljivo termo podlogo", ne glede na proizvajalca. 

Zadnjih par postov v tejle temi je bilo govora o usnju. Čisto druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi usnje sem imel in na UKC so ga izrezali z mene ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Probiker za 180€ nov (akcija starejši model) je bil enako kvaliteten kot sedanji IXS za 700€ (le zračnikov ni imel). Pa čeprav so mi rekli, da ni. Je gladko prenesel nesrečo, nepoškodovan. In zelo zelo malo podrsan. Sem ga pa imel kar 5 let, torej je bil krepko nošen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni misli uhajajo na rabljeno ampak ohranjeno opremo. Ne vidim smisla zakaj bi novo kupoval ce dobis pol ceneje enako kvalitetno opremo. 

Mislim da tudi pri izbiri zene ni noben gledau al je neuporablena al je na "kombinezonu" centi siva poknu. Sami si razlagajte :ras: (nic zaljivega nism mislu punce)

 

Kako je pa z zracniki na usnju? Funkcionalno al te ce odpihat, prevec prepisno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Raavi pravi:

Tudi meni misli uhajajo na rabljeno ampak ohranjeno opremo. Ne vidim smisla zakaj bi novo kupoval ce dobis pol ceneje enako kvalitetno opremo. 

Mislim da tudi pri izbiri zene ni noben gledau al je neuporablena al je na "kombinezonu" centi siva poknu. Sami si razlagajte :ras: (nic zaljivega nism mislu punce)

 

Kako je pa z zracniki na usnju? Funkcionalno al te ce odpihat, prevec prepisno?

1.V tem primeru mi prosim še razlozi zakaj bi pol ceneje kupoval rabljeno,podrajslano,tuj švic za 50% cene,če lahko v trgovini kupim novo še ceneje ali za isto ceno?Recimo kar bom naročil zdaj je popust 67%...

Usnje mora nujno biti perforirano,da se ne potiš..

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

1.V tem primeru mi prosim še razlozi zakaj bi pol ceneje kupoval rabljeno,podrajslano,tuj švic za 50% cene,če lahko v trgovini kupim novo še ceneje ali za isto ceno?Recimo kar bom naročil zdaj je popust 67%...

Usnje mora nujno biti perforirano,da se ne potiš..

samo poleti in samo za dnevne furice, za potovanja ne bi priporočal, je preveč nihanja temperatur, je bolje imeti zračnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam Revit sand troslojno.

Po vseh pranjih in klatenju gre jakna h koncu. Postala je letna in ne celoletna. Cordura je orng prepišna - ko nastaviš usta na tkanino z lahkoto pihneš skozi njo.

Če mi kdo zna svetovati, kateri model jakne je neprepišen (cordura). Rad bi nabavil touring celoletno jakno - svetlejše barve. Firma mi ni pomembna in ne predrago z zračniki spredaj in zadaj.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tole Vanucci okovango II iz Luiđija. Tud na -7 C nisem zmrznu, je pa dost zračnikov za polet.

VANUCCI OKOVANGO II
Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

Trgovina z dobrimi cenami :)

http://www.sonicmotoshop.it/clothing-leather-textile.html?cat=10

 

Za sebe si bom kupil..

1945906557_ScreenShot2018-05-13at06_57_48.thumb.png.5655262971bc790eb32b59ddd379d431.png

 

Vidim, da imajo resnično ugodne cene. Če prav razumem prodajajo samo preko spleta. Na hitro sem našel samo to trgovinico :).

https://goo.gl/maps/dBs44jiq7JC2 

A ti si že kupoval pri njih?

http://www.sonicmotoshop.it/turate.html  Tale mi je zanimiva. Res ugodna cena.

Hvala obema in še iščem ideje za nakup jakne. Raje bi jo preizkusil v trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Hvala obema in še iščem ideje za nakup jakne. Raje bi jo preizkusil v trgovini.

Sam bi,če bi trenutno rabil...

Šel v TC probat berik in arlen ness in po preizkusu isto jakno naročil iz FC moto ker je ziher pol cenejša...

https://www.fc-moto.de/en/Brands/A/Arlen-Ness/Jackets

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je prijetno presenetila Modeka Ventura GT. Še posebej zato, ker so rokavi dovolj dolgi tudi za roke dvometraša.

Ima vse, kar si navedel. 

Enako velja za hlače.

Pri nas prodaja BS Center...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no .. pa sm si nabavu še škornje in rokavice za na pot ... ta let zihr nau deževal, če pa bo .. gorotex nepremočlivi škornji in rokavice

tko da .. dž ... briga me :lol1:

20180515_201402.thumb.jpg.d1ec4ce859fcda166d473e7a51dd33be.jpg

20180515_204248.thumb.jpg.137576d850842f8ad02b371c67393f8f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!