Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

pred 1 uro, maus pravi:

no .. pa sm si nabavu še škornje in rokavice za na pot ... ta let zihr nau deževal, če pa bo .. gorotex nepremočlivi škornji in rokavice

tko da .. dž ... briga me :lol1:

20180515_201402.thumb.jpg.d1ec4ce859fcda166d473e7a51dd33be.jpg

20180515_204248.thumb.jpg.137576d850842f8ad02b371c67393f8f.jpg

So končno odprli otroški oddelek? :ras:  Kaj se toliko bojiš dežka, a si iz sladkorja, miš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Arzen pravi:

So končno odprli otroški oddelek? :ras:  Kaj se toliko bojiš dežka, a si iz sladkorja, miš?

Lej atomsko število 33 ...mene je tokrat na poti opral, da se ti nisi u žiulenju tokrat stuširu :ras:

vedno sem potoval z race škornji in race rokavicami ... ta let sem mal obrnu taktiko, ker pol nau deževalo ... štekaš :huh:

p.s.

gorotex škornje kupujem že 10 let, katere bom meu sam na potovanjih ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Arzen pravi:

So končno odprli otroški oddelek?

 

pred 41 minutami, maus pravi:

gorotex škornje kupujem že 10 let

Upam, da ne rasteš več, ker so goratex zadeve drage, da ne boš moral drug let spet v šoping.t8710.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Quest pravi:

 

Upam, da ne rasteš več, ker so goratex zadeve drage, da ne boš moral drug let spet v šoping.t8710.gif

js se že manjšam :lol1:

... res je .. gorotex zadeve so drage ampak so bile do sedaj vse vredne vsakega centa ... razne druge nepremočljive zadeve ne dihajo in pol si moker znotraj od švica ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

razne druge nepremočljive zadeve ne dihajo in pol si moker znotraj od švica ;)

 

Se spomnim ko imel še gate mokre od švica po dežnim...pol kupil Dainese dežjaka...nikoli uporabil in mislim lani prodal...

le enkrat uporabil palerini za škornje,ki sta se odrezali z odliko..

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Se spomnim ko imel še gate mokre od švica po dežnim...pol kupil Dainese dežjaka...nikoli uporabil in mislim lani prodal...

dežjak je druga zgodba ... pod večino švicaš, ker je plastika ... gorotex dežjaka še nisem zasledil :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

Lej atomsko število 33 ...mene je tokrat na poti opral, da se ti nisi u žiulenju tokrat stuširu :ras:

vedno sem potoval z race škornji in race rokavicami ... ta let sem mal obrnu taktiko, ker pol nau deževalo ... štekaš :huh:

p.s.

gorotex škornje kupujem že 10 let, katere bom meu sam na potovanjih ;)

 

Kupuješ preko neta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Arzen pravi:

Kupuješ preko neta?

ne ... take stvari kupujem direktno v moto trgovini ... to sem kupil v BS moto center

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Arzen pravi:

Kupuješ preko neta?

Miška hodi v TC ali v Eliso,kjer ga še z nasmeškom iin kavo postrežejo...

Kak to da si menjo štacuno?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

dežjak je druga zgodba ... pod večino švicaš, ker je plastika ... gorotex dežjaka še nisem zasledil :P 

Ko je goretex enkrat moker nič več ne diha, samo na "srečo" v dežju ni tako vroče, da bi švical in ko neha dež je hitro suh in spet "deluje" (obleka ne "dežjak" )  .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, franc pravi:

 samo na "srečo" v dežju ni tako vroče, da bi švical in ko neha dež je hitro suh in spet "deluje" (obleka ne "dežjak" )  .

lp

Odvisno za kuk daleč moraš uporabiti dežjaka...za 20 km ti verjamem...sam ko me začelo prati takoj za mejo z Italijo in sem mogu 300 km domov...dainese jakna,kavbojke,kratka majica,štumfi,gate vse ful prešvicano...škornji premočili sem čofotal v njih...zato takoj kupil palerino zanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Odvisno za kuk daleč moraš uporabiti dežjaka...za 20 km ti verjamem...sam ko me začelo prati takoj za mejo z Italijo in sem mogu 300 km domov...dainese jakna,kavbojke,kratka majica,štumfi,gate vse ful prešvicano...škornji premočili sem čofotal v njih...zato takoj kupil palerino zanje...

Kaj pa si vozil, kolo? To se meni dogaja na kolesu (kljub goretex dežni jakni in hlačah) . Na motorju pa v dežju nisem nikoli švical (tudi v plastičnem dežjaku ne) , je pa problem "vmesni čas" (predno se odločiš, da se slečeš, ko enkrat neha/ne neha deževat) in takrat sem tudi jaz švical in se seveda slekel 5 minut preden je spet začelo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 5. 2018 ob 18:20, Scarabeo 500 pravi:

Imam Revit sand troslojno.

Po vseh pranjih in klatenju gre jakna h koncu. Postala je letna in ne celoletna. Cordura je orng prepišna - ko nastaviš usta na tkanino z lahkoto pihneš skozi njo.

Če mi kdo zna svetovati, kateri model jakne je neprepišen (cordura). Rad bi nabavil touring celoletno jakno - svetlejše barve. Firma mi ni pomembna in ne predrago z zračniki spredaj in zadaj.

Scarabeo

Cordura je dober zunanji sloj zaradi vzdržljivosti materiala, nevnetljivosti, itd. Cena je odvisna od kvalitete: 500D je cenejša kot 1000D.

Gore-tex je odličen notranji sloj: ne premoči, diha, ne prepiha (Windstopper je recimo od Gore-texa).

 

Rev'it Sand ni iz Cordure. Je iz PWR, materiala, ki so ga sami namešali, enako kot to počnejo pri Dainese, Clover in še n-ostalih znamkah zaradi nižje cene. + Tvoja jakna nima Gore-tex podloge.

 

Če iščeš neprepišno jakno v kateri se poleti ne boš kuhal, kupi tako iz Gore-texa. Druga opcija je jakna iz cenejših materialov, vendar z ogromno zračniki. Gore-tex boš zelo težko najdel za razumno ceno. Uporabljajo ga Alpinestars, Dainese, Gaerne, Held, Klim, Rev'it in Rukka. Vzemi v zakup še menjavo zadrge (jakna-hlače), če boš vzel drugo znamko kot so hlače.

Od cenejših jaken (torej brez Gore-texa in z dosti zračniki :D) lahko pogledaš tudi Clover (slika spodaj; dva zračnika na rokavih, en čez cel hrbet, 4 na trupu, dosti žepov, vezice, da ti ščitniki stojijo tesno ob telesu tudi ko slečeš zimsko podlogo) in Spidi. Ima pa po mojem mnenju Rev'it zračnike bolj enostavno rešene - na zadrgo.

p.s. Naslednjo soboto imajo pri Charlie-u zopet znižanja.

1723%20Crossover-3%20Airbag%20N-GR%2013%

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, maus pravi:

Lej atomsko število 33 ...mene je tokrat na poti opral, da se ti nisi u žiulenju tokrat stuširu :ras:

vedno sem potoval z race škornji in race rokavicami ... ta let sem mal obrnu taktiko, ker pol nau deževalo ... štekaš :huh:

p.s.

gorotex škornje kupujem že 10 let, katere bom meu sam na potovanjih ;)

 

še vedno pride vroče v njih, če ni zračnikov, preverjeno, so pa qul rešitev v obsezonskih časih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem pri njih kupil čelado in so mi poslali napačno številko. Sem se kar dolgo ubadal z reklamacijo, tudi klicaril (ena je govorila hrvaško). Šele, ko sem zagrozil z disputom na plačilo, so odreagirali in mi poslali najprej nalepko za poštni paket in potem pravo velikost.

Čez mesec pa so imeli isto čelado v Lojzu s popustom za isto ceno.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Charlie v Trstu vem, da prodaja Berik. Moja je tam kupila rokavice...

Pokliči in zahtevaj Damirja...

https://www.motocharlie.it/

AS Domžale je tudi prodajal Berik. Ne vem če še in najbrž še kdo (TC, KMC...)

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo kdo vedel:

Kje v bližini (mogoče Avstrija) je kakšen večji BMW dealer, kjer prodajajo oblačila in jih imajo na zalogi. Pred cca 9 leti sem se zapeljal v Munchen ker sem izvedel da imajo tam vse na zalogi, lahko probaš in kar ti paše potem vzameš.. Vem da se lahko izmeriš in ti SLO dealerji to potem dobavijo.. Bi pa vseeno rajši probal prej zato sprašujem...

Vnaprej hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Someone12 pravi:

Mogoče bo kdo vedel:

Kje v bližini (mogoče Avstrija) je kakšen večji BMW dealer, kjer prodajajo oblačila in jih imajo na zalogi. Pred cca 9 leti sem se zapeljal v Munchen ker sem izvedel da imajo tam vse na zalogi, lahko probaš in kar ti paše potem vzameš.. Vem da se lahko izmeriš in ti SLO dealerji to potem dobavijo.. Bi pa vseeno rajši probal prej zato sprašujem...

Vnaprej hvala za info!

Euromotors Graz je pred cca 5 leti imel kar veliko BMW robe na zalogi.
Upam, da se do sedaj ni pokvaril, ker nisem bil v zadnjih letih nič pri tam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 6. 2018 ob 7:35, boych pravi:

Euromotors Graz je pred cca 5 leti imel kar veliko BMW robe na zalogi.
Upam, da se do sedaj ni pokvaril, ker nisem bil v zadnjih letih nič pri tam ...

ooo super.. bom preveril kaj imajo... lepa hvala! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

kupujem neko gore-tex tekstilno jakno+hlače. Pogoj, da so podaljšani modeli (dolžina). Mislim, da okrog 50 številke (višina 1,9m, teža: 85 kg).

Kak predlog kaj in kako? Cena? raje dam več pa da spet drži vsaj 5 let, tak da tam v rangu 1.000€ recimo oboje.

 

Kaj priporočate? dainese sem gledal D-explorer, vendar več ni skoraj nobene številke na zalogi, D-cyclone je pa samo navadna, ni podaljšanih modelov, če sem prav zasledil.

 

Predlogi kaj izbrati? Se pravi Gore-tex + sport/touring teksilna varijanta.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, cb650f pravi:

predlogi kaj izbrati? Se pravi Gore-tex + sport/touring teksilna varijanta.

 

 

Jz imam yamaha takšno jakno...ekstremno zadovoljen...imam snemljivo notranjo podlago...

Po tvojih kriterijih ima eno veliko napako in to je prenizka cena...jakna res super!

 

GTeuKgGTImDA.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 6. 2018 ob 8:33, cb650f pravi:

oj,

kupujem neko gore-tex tekstilno jakno+hlače. Pogoj, da so podaljšani modeli (dolžina). Mislim, da okrog 50 številke (višina 1,9m, teža: 85 kg).

Kak predlog kaj in kako? Cena? raje dam več pa da spet drži vsaj 5 let, tak da tam v rangu 1.000€ recimo oboje.

 

Kaj priporočate? dainese sem gledal D-explorer, vendar več ni skoraj nobene številke na zalogi, D-cyclone je pa samo navadna, ni podaljšanih modelov, če sem prav zasledil.

 

Predlogi kaj izbrati? Se pravi Gore-tex + sport/touring teksilna varijanta.

 

 

Sam sem pred cca 8 leti nabavil od BMW-ja Streetguard 3 jakno in hlače. mislim da me je takrat skupaj prišlo nekaj pod 1.400 eur oboje. Glavna odločitev za BMW obleko je pa bila ravno velika izbira številk. Takrat sem tehtal okrog 85kg, v višino merim 190. BMW ima za večino svojih oblek kar tri kroje, normalen, za močnejše in za suhce. Mogoče pogledaš malo še BMW opcije. S Streetguard 3 obleko sem zelo zadovoljen. Letos ali drugo leto grem verjetno v nabavo nove obleke - bo po mojem BMW prav zaradi možnosti izbire različnih velikosti za "dolgine".

Sem se pa moral zapeljati v Munchen v BMW salon, saj so imeli tam prav vse velikosti na voljo za sprobat. SLO dealerji seveda nimajo še regular fit velikosti, kaj šele strong oz slim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!