Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Vse stvari kupim vsako leto v Nemčiji, ko so sejmi. Je še najceneje. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoce ve kje bi se dal stvari od Zupina pr nas dobit?

:rolleyes: MOTO ZIP v Kranju!!!!!!!!

7AK, si prepričan? Sem Kranjčan in po mojih informacijah MOTO ZIP-a ni več.

BlazS: Kar se tiče zadev od Zupina, pa bo najbolje, da kontaktiraš firmo GiL Motosport, kjer ti bodo sigurno znali pomagat. Poglej spletno stran GiL Motosport-a, kjer boš našel tudi kontaktne številke in naslov.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk a kdo ve kaka je ponudba PLANET BIKE, u Trstu, kake so cene, itd, itd,...

Če te zanima PLANET BIKE v Trstu poglej na internetni naslov:

www.planetbike.net

Trenutno imajo tudi do 40 % popusta na določene artikle, ne vem, mogoče bi bilo tudi kaj uporabnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Iz naftalina potegnano ;)

PS: jutri grem prvič v tale Pignolo pogledat, kaj je to zaena zadeva... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil že večkrat v Moto shop Pignolo. Eni hvalijo, drugi grajajo!? Jaz imam dobre izkušnje. Znajo slovensko. Kolikor sem videl, imajo Dainese in GIVI kar ugodno. Zaloga ni ravno velika (saj je tudi trgovina bolj majhna), imajo pa nekaj robe (tudi rabljene!) čez cesto v skladišču, ki je v bistvu avtomehanična delavnica... je treba vprašat. Lahko tudi naročiš, pa te obvestijo. Lahko pa tudi sam povprašaš po zalogi info@motoshoppignolo.it Prometni davek IVA ti odbije že v trgovini, ampak mu moraš pustiti nekaj kavcije (jaz sem dal 5 EUR), da boš res prišel nazaj...vseeno pa moraš papirje TAX free potrditi na meji.

Sam sem najbolj navdušen nad Hein Gericke v Beljaku, kjer sem tudi najvec opreme kupil. Cene so ugodne, roba je kvalitetna. Do Beljaka je lušten izlet, ni daleč. Trgovina je velika, z zalogo moraš pa imeti kar srečo, ker lahko naletiš na precej pobrane police. Tudi tukaj lahko povprašaš po zalogi villach@gericke-shop.at

Od slovenskih pa sem npr. Nolanko kupil pri Habatu, je bila ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sedaj pa eno čisto preprosto vprašanje. V zimi bom kupil vso opremo (jakno, hlače, čelado, rokavice, podkapo, čevlje, ledvični pas,...) in me zanima kje mi najbolj priporočate? Italija raje ne ker sem iz čisto drugega konca Slovenije, Avstrija pa lahko, ker je blizu. Mislim, da se za vso opremo splača iti v tujino zaradi velikega povrnjenega davka (še posebej če poznaš kakega carinika, da ti ne teži.

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa ne le zaradi cen, pomembneje je da so stvari na zalogi, da lahko opremo preizkusiš, potipaš, dobiš občutek...

...jp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte prosim še povedat kdaj imajo razne avstrijske firme (in naše) popuste na opremo? Samo jeseni ali tudi pozimi (jan, feb)?

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani od Hein Gericke (http://www.hein-gericke.de) sem videl, da imajo nekaj stvari po znižani ceni.

Me zanima, če ima kdo izkušnje s kupovanjem pri Gericke... (Sem se zagledal v kombinezon PSX-T1 (gore tex), ki je spuščen iz 550 na 370 EUR. B) B) B) ) so stvari na zalogi? Se mi ne da zastojn vozit do Celovca ali Beljaka... <_<

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani od Hein Gericke (http://www.hein-gericke.de) sem videl, da imajo nekaj stvari po znižani ceni.

Me zanima, če ima kdo izkušnje s kupovanjem pri Gericke... (Sem se zagledal v kombinezon PSX-T1 (gore tex), ki je spuščen iz 550 na 370 EUR. B) B) B) ) so stvari na zalogi? Se mi ne da zastojn vozit do Celovca ali Beljaka... <_<

Urbi

pejd prej u TC pogledat majo baje neke 20 % popuste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bil v italiji in nasel v Planet Bike-u na via Mira Mare ogromno popustov. Tudi 40%.

Glede obleke za punco. Nasla hlace + jakno + rokavice firme Mtech za 400E vendar so brez scitnikov.

Druga trgovina pa malo bolj sportna kombinacija jakne in hlac (oboje firma spidi, scitniki na kolenih, ramenih, komolcih, hlace in jakno se da z zadrgo spet skupaj in se moznost pripeti scitnik za hrbtenico) z enakimi rokavicami pa za okrog 500E. Obe kombinaciji izredno fajn paseta. Prva je bolj cruiser varianta, druga pa je bolj sportno potovalna, se pravi bolj primerna za vec motorjev (mogoce bom kaj menjal..), varnejsa...

Sedaj je kar malo v dilemi. Jutri pa greva dol nabavit. Kaj bi vi izbrali? Jaz se kar nagibam k varnejsi.

Mimogrede, sprobala sva vec stacun:

AUT

hein gericke = podn od ustrezljivosti prodajalcev (prodajalko je bilo potrebno klicati za vsako vprasanje, na koncu pa je izginila in je ni bilo vec. Tip pa je visel na telefonu.

SLO

TC motoshop = zlo prijazen prodajalec, kar precej izbire (bolje kot v hein gericke), le malo visoke cene

Habat = prav tako zelo prijazen, manj izbire kot pri TC motoshopu.

TRST

Moto Racing = dokaj tecen prodajalec, ko je bilo omenjen bolj klasicen stil je rekel da tega v trstu ni,samo sportasi, ko da bi naju hotel spoditi...

PK Moto = par 10m naprej od Moto racing-a pa ima marsikaj tudi klasicnega stila, prodajalec prijazen, kar zalozena trgovina, lahko placas na roko brez racuna, lahko ti pa da fakturo in gres na mejo itd.. Brez racuna je kakih 10e vec kot ce da fakturo..

Planet Bike = izbira najvecja izmed vseh trgovin, placas lahko tudi s kartico ceprav ne vedo ce je pol kaj drazje. Prodajalk je kar nekaj, izredno prijazni, ves cas ob tebi, celo 2 in nosijo oblacila.. Dobr vtis.

lp, alexb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi vi izbrali? Jaz se kar nagibam k varnejsi.

yep,me too.

BTW: gericke v beljaku?! ce ja,je storija znana.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- SLO kupujem pri Habatu, v TC-ju in pri Pilkotu (predvsem potrosni material in manjse stvari)

- Nemcija pa POLO in LOUIS ( velika izbira razlicnih stvari)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, ja HG v beljaku...

mogoce ti kaj pove podatek,da se iz celovca vozijo v graz kupovat v tukajsno gericke-trgovino.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ima kdo rolbare na Fazerju?

Bi prosu kako sliko (od blizu), da vidim, kako so narejeni in kam so pritrjeni, da prek zime nekaj podobnega skup zvarim. B)

30.000SIT res ne mislim dat za dve železni štangi! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo rolbare na Fazerju?

Bi prosu kako sliko (od blizu), da vidim, kako so narejeni in kam so pritrjeni, da prek zime nekaj podobnega skup zvarim. B)

30.000SIT res ne mislim dat za dve železni štangi! :lol1:

vidu sem enkrat enga na ridah z novim fazerjem rdeče barve s tisto plastiko pod motorjem in akrapotom...je imel tudi to zadevo gor....več ti ne morem povedat...poglej malo na www.fazer.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo rolbare na Fazerju?

Bi prosu kako sliko (od blizu), da vidim, kako so narejeni in kam so pritrjeni, da prek zime nekaj podobnega skup zvarim. B)

30.000SIT res ne mislim dat za dve železni štangi! :lol1:

Iz zanesljivih virov slisim, da je pri vecjih nagibih rollbar lahko problem, ker z njim nasedes na tla (Fazer 600) - kar dokaj gotovo pomeni padec. Drugace pa lahko tudi s crashpadi na Fazerju 1000 nasedes (sem videl na lastne oci) - samo moras met res sticky gume (v danem primeru slicki od Metzelerja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo link do "krisi kros" firme, ki naj bi takšne zaščite delala. Mislim, da je Transalp enkrat govoril (pa še omenil da so njihovi rollbari dragi), pa Jason je tudi v soboto omenil, da jih je na EICMA v Milanu videl... (jaz pa sem že vrgel stran CD-katalog razstavljavcev od letošnjega sejma :()...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo link do "krisi kros" firme

Stupid me... Valjda nisem nič našel, če pa je firma dejansko Riky Cross in ne Krissy Cross kot sem jaz mislil. Če koga zanima --> www.rikycross.it

Aha, tole pa še povezava direktno na ITA/ENG katalog rollbarov in ostalih "zaščit".. : www.rikycross.it/pdf/cataloghi/accessori_rally.pdf

(PS: samo za soft enduro motorje, da ne bo kdo iskal kaj za kakšno YamR1 :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!