Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Hahaja, seveda, pri Moto Charliju dobimo dobre cene. Hlače sem gledala na Kozini, vendar niso imeli prave številke.

Dainese imajo tudi v Trstu, morda bi šla še tam pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2015, Jereb01 pravi:

Tudi jaz imam nov kos opreme za moj moped. Eden cenejših kosov opreme do sedaj, samo 16 EUR in je videti cisto Ok. Aja, skoraj sem pozabil, kupil sem pokrivalo, da ne bo preveč umazan.

Kje in kakšno pokrivalo si dobil za takšen denar? Je kaj vredno? Jaz tudi kupujem, samo imam bolj vlažno garažo, pa bi bilo fino, da bi material dihal.

Ob 15. 11. 2015, Jereb01 pravi:

Tudi jaz imam nov kos opreme za moj moped. Eden cenejših kosov opreme do sedaj, samo 16 EUR in je videti cisto Ok. Aja, skoraj sem pozabil, kupil sem pokrivalo, da ne bo preveč umazan.

Kje in kakšno pokrivalo si dobil za takšen denar? Je kaj vredno? Jaz tudi kupujem, samo imam bolj vlažno garažo, pa bi bilo fino, da bi material dihal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Petrolovi internet strani. Naročiš in izbereš na kateri pumpi bos prevzel in plačaš ob prevzemu. Sori, nimam slike.

Damo, prezgodaj sem stisnil odgovor, pol pa melje, melje... Prevleka ni iz polivinila, videti je kar kvaliteto, bi mogoče lahko dihala. Nisem ziher. Itak se ne vsede direktno na motor, ker obvisi na vizirju, na ogledalih in zadaj na nosilcu in spodaj ne pride cisto do tal. Misli pa, da ne bi bilo dobro, če bi pokril vroč avspuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Jereb01 pravi:

Na Petrolovi internet strani. Naročiš in izbereš na kateri pumpi bos prevzel in plačaš ob prevzemu. Sori, nimam slike.

Damo, prezgodaj sem stisnil odgovor, pol pa melje, melje... Prevleka ni iz polivinila, videti je kar kvaliteto, bi mogoče lahko dihala. Nisem ziher. Itak se ne vsede direktno na motor, ker obvisi na vizirju, na ogledalih in zadaj na nosilcu in spodaj ne pride cisto do tal. Misli pa, da ne bi bilo dobro, če bi pokril vroč avspuh.

Jest sem kupu pr lojzet-mi je tud kr visela pol sem pa rinke nabil okrog pa vrv noter -zategnes pa je .Tud burja na morju ji ni prisla do zivga,in tud dez lepo drzi-pokrit moped cez zimo,vse ok Po voznji pocakal urco pol pa moped zovil,da se ni cvrla na auspuhu.(cena-okoli18€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, nisem dobro razložil. Pokrivalo  ima spredaj in zadaj elastiko in lepo objame motor. Jasno pa je, da se ne prilepi na celo površino motorja, ker ni najlonka. Sem zadovoljen z nakupom, nisem pa preizkusil na burji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2015, KARMEN1 pravi:

Hahaja, seveda, pri Moto Charliju dobimo dobre cene. Hlače sem gledala na Kozini, vendar niso imeli prave številke.

Dainese imajo tudi v Trstu, morda bi šla še tam pogledat.

Dej povej ce bos kej zapravljala,mene tud dnar zul:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznavalci pomagajte prosim :D

Iscem hlace, cevlje in rokavice (jakno in celado ze imam) za motor, pa me zanima kje kupiti... Preko neta odpade, ker nisem en od tistih ki jim je prav vse kar vrzejo na sebe :D  Imam dost unikatne dimenzije hehe :P  Trenutno se nagibam k trgovini Louis v Avstriji, ker je edina ki jo res poznam.

Kako je kaj stanje v Sloveniji?

Smo cenovno konkurencni (cena mi je zelo pomembna ker mam zelo tight budget), imamo dobre stvari?

 

Katere znamke, materiale priporocate, katere odsvetujete, kaksni drugi napotki..? :) 

 

Vnaprej hvala za odgovor.

 

Lp, Gr33n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Gr33nh0rn said:

Poznavalci pomagajte prosim :D

Iscem hlace, cevlje in rokavice (jakno in celado ze imam) za motor, pa me zanima kje kupiti... Preko neta odpade, ker nisem en od tistih ki jim je prav vse kar vrzejo na sebe :D  Imam dost unikatne dimenzije hehe :P  Trenutno se nagibam k trgovini Louis v Avstriji, ker je edina ki jo res poznam.

Kako je kaj stanje v Sloveniji?

Smo cenovno konkurencni (cena mi je zelo pomembna ker mam zelo tight budget), imamo dobre stvari?

 

Katere znamke, materiale priporocate, katere odsvetujete, kaksni drugi napotki..? :) 

 

Vnaprej hvala za odgovor.

 

Lp, Gr33n

Kaj iščeš, usnje/tekstil? Katere znamke imaš jakno?(če je tekstil lahko skombiniraš vse, pri usnju se malo zatakne zaradi zadrge, ki poveže skupaj jakno&hlače).

Ti pa priporočam, da si še omisliš želvo(niso pa poceni).
Kar se pa tiče trgovin se splača pogledati v moto-oprema, laba, tc, bs, dainese outlet v kozini.. Obvezno pa uzemi nekoga ki se vsaj malo spozna na opremo in kako moraš izgledati ter se počutiti drugače ti bodo prodali od predolgih/preširokih/prekratkih/preozkih hlač in iskali izgovor samo da ti prodajo :) Sam osebno sem verjetno probal čez 10 kompletov dokler nisem našel 'tapravega'

Veliko sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Jereb01 pravi:

A upaš na dvojno božičnico, ker si napisala 2 X?

Hahahaaaa, ja, skoraj B).

Če ta forum ne bi vsak moj komentar shranjeval 10 minut, ne bi dvakrat pritisnila :dry:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ukica said:

Kaj iščeš, usnje/tekstil? Katere znamke imaš jakno?(če je tekstil lahko skombiniraš vse, pri usnju se malo zatakne zaradi zadrge, ki poveže skupaj jakno&hlače).

Ti pa priporočam, da si še omisliš želvo(niso pa poceni).
Kar se pa tiče trgovin se splača pogledati v moto-oprema, laba, tc, bs, dainese outlet v kozini.. Obvezno pa uzemi nekoga ki se vsaj malo spozna na opremo in kako moraš izgledati ter se počutiti drugače ti bodo prodali od predolgih/preširokih/prekratkih/preozkih hlač in iskali izgovor samo da ti prodajo :) Sam osebno sem verjetno probal čez 10 kompletov dokler nisem našel 'tapravega'

Veliko sreče!

Jakno imam Held-ovo kupljeno v Louisu; bi rekel da nekaj takega (čeprav nisem prepričan da točno ta izdelek) :)  

Glede želve; verjetno si jo bom dokupil kasneje ja, ko spet pridem malo nazaj k denarju (okoli poletja), ko bodo itak razmere takšne da na krajše relacije ne bom hodil v polni motoristični opremi pa definitivno en komplet ki vključuje želvo pa še kakšne ščitnike za pod jopco... :) 

Ampak za začetek imam plan samo čevlje, rokavice in hlače. No ja, pa ledvični pas še! :D 

 

Popravljeno . Popravil Gr33nh0rn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ce kupujes Held-ovo jakno, potem ni neumno dokupit Held-ov SAS-TEC  back protector, katerii se preprosto vstavi v jakno. Mislim, da imajo vse Held-ove jakne ze predpripravo za to zadevo. 

held_sastec_back_protector_detail.jpg

 

SAS-TEC

 Back Protector

Cutting edge SAS-TEC material is intelligent armor constructed from visco elastic soft foam smart molecules.  It has earned the highest CE rating available (CE level 2), during an impact, the armor freezes and hardens, absorbing the shock and distributing its force over a large area to reduce the risk of fractures. The protector is not destroyed by impact, but reverts back to its original state and maintains its capability to protect from multiple impacts.

SAS-TEC Armor has a soft and pliable exterior (as opposed to rigid KNOX armor) which offers a great deal of comfort and mobility. This protector is anatomically designed and  fitted to provide superior spine and back protection as well as the base of the neck /between the shoulder blades.

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj če ni homologiran? :O:D:P 

Gr33n, zdj se začnejo popusti... BS je lani imel bone -30%, TC motoshop pa -20%, veljajo pa do konca januarja. Malo se zapelji po trgovinah pa poglej in sprobaj.

vikend 22.1.2016 je tudi v Veroni moto expo. http://www.motorbikeexpo.it/ zanimivo za enodnevni izlet, pogledat babe in motorje pa še en kup opreme imajo po dost ugodnih cenah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kdo mogoče lasti Tschulov kombinezon? Men je dokaj lep, sploh za poleti zna bit zanimiv, cena je ugodna, le hlače mi delujejo šlampasto, saj ima izredno slabo elastiko v predelu pasu. http://www.kmc.si/si/motoristicni-kombinezon-tschul-747-black-white-i31199.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Upam, da imaš vsaj homologiran hrbtni ščitnik v jakni ;)?

mene firbec matra, če si dobila hlače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super!

Najlepša vam hvala ukica, Nearrain, mladench, Danilo in ostali! :) 

Če je homologiran če sem čisto odkrit nimam pojma, ker sem jakno do zdaj uporabljal samo na skuterju, ki je, če bi se zdeval po nevarnosti približno vzporeden biciklu, pa se nisem kaj preveč sekiral... Vem da imam na hrbtu neko peno, ki mi deluje dokaj blažilno, prav trdega ščitnika pa noter nimam. Sem pa opazil da je zadaj prostorček v katerega bi tak ščitnik lahko vstavil, tako da. :) 

Bom pa pogledal pri KMCju glede na akcijo, in si bom že našel nekaj primernega za sebe. :)  Torej dodam na seznam še en ščitnik za hrbet za v jakno vstavit. :D   

Hvala še enkrat;

 

Lp, Gr33n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi tisti originalni v jaknah niso homologirani, v skladu s CE standardi glede stopnje zaščite ob udarcu. Kupiš zaščito hrbta, v skladu s standardom EN1621-2.

nekaj primerov: http://www.fc-moto.de/Protections/Back-Protector

Vsaka zaščita se vloži v že obstoječ žep v jakni.

To je najmanj, kar lahko imaš, dokler se ne odločiš za nakup želve.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, KARMEN1 said:

Ponavadi tisti originalni v jaknah niso homologirani, v skladu s CE standardi glede stopnje zaščite ob udarcu. Kupiš zaščito hrbta, v skladu s standardom EN1621-2.

nekaj primerov: http://www.fc-moto.de/Protections/Back-Protector

Vsaka zaščita se vloži v že obstoječ žep v jakni.

To je najmanj, kar lahko imaš, dokler se ne odločiš za nakup želve.

 

Super, hvala! :)

Bom nabavil potem nekaj takšnega, grem en dan zdaj do trgovine s svojo jakno pa da preverim če paše not in je ok na hrbtu, itd... :)  


Lp, Gr33n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za mojo MT 09 bi si nabavil  crash pade ... pa me zanima kaj od teh dveh stvari na sliki se bolje obnese 1 bunka ali 2 na isti strani .... Na netu tudi nisem najdu neki pametne izbire , je pa tista k je samo ena vizualno veliko lepša pa bolje paše na motor sam katera rešitev je pa boljša za zaščito motorja ???

s-l64.jpg

s-l1600.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!