Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

pred 8 urami, Mareex_ pravi:

Ima kdo kakšne izkušnje s trgovino Saplex v Račah

Mesec dni nazaj sem pri njih naročal stranske kovčke. Na maile odgovarjajo hitro, so ustrežljivi (so šli v skladišče, odprli škatlo, poslikali in mi poslali kar me je zanimalo). Dostava naslednji dan.

 

LP,

Davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej zanima me ali kdo ve za trgovino,kjer prodajajo usnjeni kombinezon velikosti 60 ali več.

Vsi bol kot ne prodajajo samo do velikosti 58

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zdravo,

ja pa ze lep cas iscem usnjene moske hlace, probal ze vsega boga, nic ni pasalo. Ker niso imeli moskih 54 sem probal zenske 44, naj bi bile iste?

A si nej zenske hlace kupim ce so koncno OK al raj se mal pocakam na nove modele? :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/30/2016 at 1:22 PM, zan0088 said:

Zdravo,

ja pa ze lep cas iscem usnjene moske hlace, probal ze vsega boga, nic ni pasalo. Ker niso imeli moskih 54 sem probal zenske 44, naj bi bile iste?

A si nej zenske hlace kupim ce so koncno OK al raj se mal pocakam na nove modele? :lol1: 

Kaj pa, ce bi jih dal delat? Poklici, pa vprasaj Musher, ce jih naredi. Po moje nebi smel bit problem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Yagi-san pravi:

Kaj pa, ce bi jih dal delat? Poklici, pa vprasaj Musher, ce jih naredi. Po moje nebi smel bit problem.

Blaga iz katerih šivamo so predvsem kvalitetne bombažne tkanine različnih barv, debelin in sestav kot so jeans, kepri, platna, žamet,... poleg njih tudi lan, scholler 

Očitno nimajo mašin za šivanje debelejšega usnja...

@zan0088, raje čekiraj eBay, Ogromno te robe se najde tam gor. Pa v kontaktu s potencialnim prodajalcem se da točno izvedet dimenzije (dolžine hlačnic, premer ali obseg v pasu...). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kje v Sloveniji ali Italiji blizu nase meje se da kupiti izdelke ducati (kombinezon, rokavice)? Za AS Domzale vem, se kaksna alternativa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, a79 pravi:

Kje v Sloveniji ali Italiji blizu nase meje se da kupiti izdelke ducati (kombinezon, rokavice)? Za AS Domzale vem, se kaksna alternativa? 

Sam imam veliko casual oblačil ducati...v Rimu naletel na ducati  trgovino,kjer bilo ugodno cenovno.res,da se tam kupo moped in bil konkreten popust a vseeno.Pri nas so itak omejeni s cenami!Ne spomnim se točnega imena trgovine,saj bi ti drugače povedal...v komplet opremi imaš plačane stroške prevoza plus delovni dan!

Res! Drugače si nikakor ne bi zmogel kupiti tako veliko casual oblačil!Moto oprema vsaj moja ne sme izgledat laiku dobra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Moje vprašanje glasi:

Kaj od zaščitne opreme date nase, ne glede na letni čas in dolžino relacije?

Mislim na zaščitno opremo, ne tehnično perilo in take.....

To vprašanje se mi zastavi ob vsaki nesreči, v kateri je udeležen motorist.

Dami je zase že povedal, ko je imel nesrečo, ampak lahko še ponovi :cool:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na dolzino relacije: tastara celada, tastare rokavice (tak fajne pa mehke! :wub:), na nogah pa najmanj sportni copati.

Dlje kot 2 ali 3 km: lederkombi, tanove rokavice, skornji, podkapa iz bombaza, "tafajna" celada.

Aja, pa po navadi mam gor vsaj se gate in majico... :P Pa v gornjem primeru seveda se nekaj od hlac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada, rokavice, želva, kombinezon, škornji, spodaj pa tehnično perilo, da se mi ne lima na kožo.

Zelo redko so spodaj samo kavbojke in športna obutev ali pa nizki mehki moto čevlji (ko grem na tehničnega ali pa nekam res blizu), pa še takrat imam čuden občutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 7. 2017 ob 16:14, KARMEN1 pravi:

Moje vprašanje glasi:

Kaj od zaščitne opreme date nase, ne glede na letni čas in dolžino relacije?.....

.....To vprašanje se mi zastavi ob vsaki nesreči, v kateri je udeležen motorist.

Na forumu lahko vsi mi modrujemo, pa se spomnimo kakšne svoje individualne izkušnje, kako nas je ta in ta čelada rešila pred (hujšo) poškodbo glave. Ali pa ta in ta želva pred poškodbo hrbtenice. Ali pa te in te jeans hlače (s takim in drugačnim kevlar ojačitvami) pred odrgninami... A ni bilo enkrat izpostavljeno, da je voznik na motorju ene 13x (ne vem točno) bolj ogrožen kot pa voznik v avtomobilu? Karkoli že nase navlečemo, je ob morebitnem krešu zelo veliko spremenljivk v enačbi, ki se za marsikoga (če beremo črno kroniko) žal ne izidejo najbolje. Poleg opreme so tudi okoliščine...

Bi bilo pa zelo zanimivo, če bi ob vsaki nesreči z motorji policisti izpolnili enoten formular, ki bi moral biti dobro premišljen in strukturiran.  Na njem bi vpisali podatke o vrsti poškodbe, vrsti opreme in predvsem okoliščine nesreče ( hitrost, najverjetnejši vzrok, krivda, lokacija, tip ceste...). Skozi nekajletno obdobje bi vsi ti podatki, obdelani v enotni bazi, pokazali kar lepo statistično sliko kaj in zakaj se dogajajo ti neljubi dogodki oz. kakšen tip poškodbe iz tega sledi... O vsem tem bi @borutt lahko kaj napisal, v kakšni obliki to realno obstaja in kakšni so rezultati.

Oprema (vsaj zame) ne pomeni samo zaščite, ampak tudi počutje.  Ker najboljša oprema bi itak bila ene 5mm debel usnjen kombinezon, pa kovinski ščitniki kot so jih imeli vitezi v srednjem veku. Pa čelada z še enkrat več stiropora, kot ga imajo današnje. Samo, kdo bi pa potem v takem skafandru sploh zdržal, in bil primerno okreten?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, izibajker pravi:

Na forumu lahko vsi mi modrujemo, pa se spomnimo kakšne svoje individualne izkušnje, kako nas je ta in ta čelada rešila pred (hujšo) poškodbo glave. Ali pa ta in ta želva pred poškodbo hrbtenice. Ali pa te in te jeans hlače (s takim in drugačnim kevlar ojačitvami) pred odrgninami... 

Res je.

Jaz pa žal lahko iz lastne izkušnje povem, da mi je primerna oprema rešila življenje. Čelada iz kompozita ima 45 cm dolgo razpoko, tako da se lahko vidi notranjost in stiropor in kako se je le-ta deformiral. Referenca je tudi, da jo ima motorist reševalec (ki je bil prvi na mestu nezgode in me je dal v umetno komo) še vedno shranjeno na telefonu in na raznih šolanjih pokaže, kaj je primerna čelada. Škornji so mi tudi najbrž rešili nogo, saj bi verjetno v nasprotnem primeru bil brez desnice, tam nekje nad gležnjem bi jo bilo konec. Kombinezon je tudi opravil delo, saj nisem imel na telesu nobene rane (razen zaradi dvojnega odprtega zloma noge) in rahlo rdečico pod brado, ki jo je naredil jermenček čelade (na srečo se je zapenjalo z dvojnim D obročem, ker bi drugače lahko šla dol, saj sem drsel z glavo zadaj). Želva pa je verjetno tudi naredila veliko, saj sem imel "le" zlom tretjega vratnega vretenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Moje vprašanje glasi:

Kaj od zaščitne opreme date nase, ne glede na letni čas in dolžino relacije?

Mislim na zaščitno opremo, ne tehnično perilo in take.....

To vprašanje se mi zastavi ob vsaki nesreči, v kateri je udeležen motorist.

Dami je zase že povedal, ko je imel nesrečo, ampak lahko še ponovi :cool:.

mah, js sem včasih tut u kavbojkah (celo jugo prefural), pa mrežasti jaknici..pa pntoflnih. Seveda se pa najbolje počutim v usnju. Brez kakih želv ali podobne šare, level 2 zaščita za hrbet in to je to, ostalo je več al manj odvisno od sreče.

pred 2 urami, gretzky pravi:

Čelada, rokavice, želva, kombinezon, škornji, spodaj pa tehnično perilo, da se mi ne lima na kožo.

Zelo redko so spodaj samo kavbojke in športna obutev ali pa nizki mehki moto čevlji (ko grem na tehničnega ali pa nekam res blizu), pa še takrat imam čuden občutek.

samo za šalo, jaz sem mel karambol 7 km od doma :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

samo za šalo, jaz sem mel karambol 7 km od doma :P

 

jaz pa 10 km. Pa ne za šalo. ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, gretzky pravi:

jaz pa 10 km. Pa ne za šalo. ;)

živi smo, vse ostalo je samo še "neslana šala" :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, izibajker said:

Bi bilo pa zelo zanimivo, če bi ob vsaki nesreči z motorji policisti izpolnili enoten formular, ki bi moral biti dobro premišljen in strukturiran.  Na njem bi vpisali podatke o vrsti poškodbe, vrsti opreme in predvsem okoliščine nesreče ( hitrost, najverjetnejši vzrok, krivda, lokacija, tip ceste...). Skozi nekajletno obdobje bi vsi ti podatki, obdelani v enotni bazi, pokazali kar lepo statistično sliko kaj in zakaj se dogajajo ti neljubi dogodki oz. kakšen tip poškodbe iz tega sledi... O vsem tem bi @borutt lahko kaj napisal, v kakšni obliki to realno obstaja in kakšni so rezultati.

Kolikor vem so to že naredili, pa ne policisti, ampak posebna ekipa, ki so jo poklicali na mesto nesreče motorista, če se prav spomnim je to omenjeno v knjigi Magisterij vožnje motorja, in preverili in zapisali so vse živo, tudi na prvi pogled čisto banalne stvari... Za bolj točne podatke bi moral pa v knjigo pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, izibajker pravi:

...

O vsem tem bi @borutt lahko kaj napisal, v kakšni obliki to realno obstaja in kakšni so rezultati.

...

Da ne boš ostal brez odgovora. 

Napišemo, kakšno opremo je motorist imel in sicer ali so bile hlače motoristične ali navadne, je bila čelada motoristična ali kahla od none, ... 

Nekaj podatkov je. Če jih pa kdo obdeluje, pa ne vem. Verjetno jih ne. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!