Skoči na vsebino

Gilera Runner 180


Priporočene objave

Dons se je zacel motor cudn obnasat. Tapru mi je zacel trokirat oz. je kar crknu za trenutek pri polovici gasa ne pri pospesevanju, sedaj mi pa to dela tudi pri ful gasu in pospesevanju. Zamenjal sem sveco.

Kaj bi to lahko bilo?

Kje je kaksen spodoben ugoden serviser na gorenjskem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste zelo zaskrbljeni zaradi nedelovanja mojega mopeda. Vasih skrbi je konec. Dela mi! Zica, ki pride na cingspulo iz svecke je bila delno pritrjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo! :yea1: Najprej bi povedu da sm nov tuki ane da nau ksnih nesporazumov prec na zacetku hehe :P No sm ze mau gledu po forumu pa nism nikjer upazu nic v vezi z Gilero Runner 180..al sm pa narobe gledu :oops:

No jst sm zdej ponosn lastnik le te recimo da en tedn pa bi jo rd mau u red spravu k je bla prej bl zanemarjena :angry2: zravn nism dubu tud nubenih knjizic pa tega..ni pa "najdena" ker sm jo ze reg. brez problemov :) Zdej me pa zanima..kok je praviln pritisk v gumah..jst mam zdej spredna 1.7 zadnja 1.9 :whistle: hehe aja pa se za el. statrter me zanima.. zdej mi ne dela pa sm ga ceuga vn uzeu ker mi na servisu itak reku da bi rabu novga..to pa baje košta ful.

Ce kdo kej ve..kr na dan z besedo lol :slap: Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobrodošel. sam sem bil lastnik take gilere do 3 dni nazaj :cry:

seveda ni bila originalna ampak sem dla gor vse možne dele ki jih malossi proizvaja za ta skuter, tako motor kot vzmetenje.

moj je bil original 125, 180 pa za mestno rabo j eže v osnovi kar solidn.

če hočeš kaj več od motorja maš tu par reči za zamenjat.

prvo delo se zamenja majhno glavo na cilindru z malossijevo cca 90 euru kar poveča kompresijo v ciindru in bolše odzivanje.

drugi korak je variator malossi, ki ti doda kakih 5kmh več in nekja bolše pospeške.

z temi dvemi komponentami in pravilno nastavljenim uplinjačem je skuter zelo zanimiv za vozit.

glede zaganjača pa ne verjamem da je šel v k.... saj to je skoraj večno, edino če ni bil skuter v vodi 1 leto :hmm:

v glavnem zaganjašč se dol dapa spuc anotr, pa provaj g an aeni bateriji če se lepo zavrti. če se zavrti brez problemov je napaka v bateriji, oziroma v napeljavi. gilera kot večina skuterjev ima eletrični vžig povezan z zavorno lučjo. če naprimer ne del azadnja luč tud vžgal ne bo. novo se ne splača ke rpride kakih 50-100 euru, raje na nogo vžigaj.

glede tlaka v gumah n evem odvisno akke gme maš gor. jst sm fural samo sava racing soft in medium. in odvisno od temperature zraka in asfalta. spredaj gre od 1,7-1,8bar zadaj pa 1.8-1.9bar, več barov kot ima bolj je guma napetain zato dosti bolj nervozna ob vsaki napaki, mehkejša kot je manj je odzivna na napakah( v bistvu z nižjim pritiskom se je lažje rešit pri kaki napaki v ovinku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe hvala :OK: Ma ne ne jst bom pustu masino tako kot je..je bla glih na servisu menani valjcki in use (pri 8000km :hmm: ) tko da..masina res ful lepo dela. Am ja za gume ne vem se tocn..hehe si jih nism sou kej prevec ogledvt:P še... drgač sm pa to zato rpasu k mi je nekdo reku da nej pupam not 2.2 spredna pa do 2.3 zadnja..in mi blo mau sumljivo :naughty: glede starterja pa..serviser je reku da bi blo treba nouga ane..sam tud to mi blo tko mau čudn.. ker kokr si reku..je povezan z zadnjo lučjo in to use nurmalno dela..na baterijo vezat bom pa se probu nism sploh pomislu na to :slap: ja glede noznega starterja..ja0..morm ga zmer dt na stender pa pol zagnt..k drgac noce..in se mi ne da to delat :naughty:

aja btw..kaj blo s tvojo..si jo prodou al..kej druzga?! :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sm zdej ta el. starter sprobu na bateriji in enkrat se zavrtel enrkat ne..pol cez neki cajta sm spet pa isto :hmm: ne vem zdej kaj bi ga lah matral. A jst nej to spucam z navadno vlazno rkpo al s cem drugim <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA JST SM MOJEGA PRODAL ŽAL, ker rabim $$$ za dirke. sej malo mi g aje žal ker je bil res raketa, najhitrejši na goriškem in daljni okolici, končn ahitrost 155kmh ( na valjih 184kmh :afro1: ) pospeški pa res fenomenalni. 0-100 kakih 6 sekund.

glede štarterja, pa naredi tako. ima dva vijaka n akrižno glavo. ta dva odvij, verjetno bo malo težko . če ne si pomagaj z skalpelom in kladvom za jih odvit pol pa notr vse skup spucaj z razmaščevalcem in potem vse skupaj očistit z suho krpo, kajti vs emore bit suho. in potem sestavi vse in probaj.

tam ko prijamata 2 magnetka zbrusi malo z kakim finim 600-800 vodobrusnim papirjem za boljši pretok elektrike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-8091-1121414996_thumb.jpgpost-8091-1121414996_thumb.jpgaha a pol je bla tista zelena tvoja k je bla na vto netu? :kva2: tisto sm jst hotu kupt..pa mi falil ene par cekinov :P hehe

glej jst raj nism nc po motorju sraufu ker..se se prvajam :rolleyes: in mi en frend pumagu..in zdej sploh ne vem ce je tapravo zuni.. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo najboljš, da se oglasiš do enega avtoelektričarja in naj ti pogleda kaj je ... mogoče so krtačke za zamenjat al pa kaj manjšega in se da popravit. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :D ma ja sej bom..pol mau kasnej k zdej sm lih not u

sraufanje padu..ja0 :slap: to bom pol pelu k bom kej res unicu :P hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet jst :P uglaunm..starter mi je usepl unict..fedrck vn apdu looool :oops: tko da sm ze narocu novga...ni tok drago kokr sm mislu 8000sit <_< a je kašna razlika med starterji od Runner-c 50-125-180 al majo use isti? No pa umes mi se steuc crknu :BUA: se en strosek vec <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce ti je samo zajla ven padla al pa ti je polzek iz tiste lukne na felni ven pado ce pa je stevec hin........je mogoce kdo kilometre prestavlo in kaj zje*o :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm..ves da ne vem :hmm: glede na to da je motor letnik 2000 pa da ima "samo" 8500km bi lah blo kej taknjen tm..sam sm ga od frenda kupu tko da..recmo da vrjamm da ni blo nc :rolleyes: heh za zajlo pa res niam blage veze..to se mi prvic zgodil sploh, tko da niam kej prevec pojma o tem :? bomo vidl ju3 kaj bodo rekli na servisu :xx: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! :yea1:  Najprej bi povedu da sm nov tuki ane da nau ksnih nesporazumov prec na zacetku hehe :P No sm ze mau gledu po forumu pa nism nikjer upazu nic v vezi z Gilero Runner 180..al sm pa narobe gledu :oops:

No jst sm zdej ponosn lastnik le te recimo da en tedn pa bi jo rd mau u red spravu k je bla prej bl zanemarjena :angry2: zravn nism dubu tud nubenih knjizic pa tega..ni pa "najdena" ker sm jo ze reg. brez problemov :) Zdej me pa zanima..kok je praviln pritisk v gumah..jst mam zdej spredna 1.7 zadnja 1.9 :whistle: hehe aja pa se za el. statrter me zanima.. zdej mi ne dela pa sm ga ceuga vn uzeu ker mi na servisu itak reku da bi rabu novga..to pa baje košta ful.

Ce kdo kej ve..kr na dan z besedo lol :slap:  Lp. Jure

kako pa da nisi dal gor cilinder od 210ccm3,a ni da naj bi tudi ta cilinder obstaju?

Kolk ma motor kg?Mas kaksne posnetke takega motorja v akciji ker me zanima kako to zgleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO NAJ VAM MALO RAZLOŽIM. sam sem imel runner 125 in vse možn epredelave.

za to mašino obstaajo naslednji cilindri

polini evolution 175ccm cca250euru

malossi mhr 172ccm cca250 euru

fabrizi 207ccm ( ima povečan tudi hod) cca 1500 euru cilinder + gred + izpuh

simonini tud neki del asmao je bog pomagaj.

ne mi neki givirut o 210ccm ki sploh ne obstaja, to so malossi cilindri za 4t runerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud kokr jst vem ja 210ccm za Runner-ja 200 k je 4takten .) drugace pa jst ne bi lih kej prevec predelavu k ze tko gre tsss :OK: markob: ti bi slikce moje Gilere al unih dirkalnih <_< B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

a ma kdo elektricno shemo za runnerco 180, ker mi ene par kablov fali pa nevem kam prklopt..? Rabu bi pa za letnik 98.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi uporabo ISKALNIK, je kar nekaj tem od Runnera 180. Shemo probaj poizkat na kakšni uradni strani od Gilere.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo elektricno shemo za runnerco 180, ker mi ene par kablov fali pa nevem kam prklopt..? Rabu bi pa za letnik 98.

Kak misliš fali (manjka)? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa res nemoreš brez nabijanja :BUA: ..... Pa v skoraj vsaki temi neke smejkote postaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No pa da spet aktiviramo mal to temo :P

Vodna pumpa za Gilero 180: je zmrznla in je šlo vse u kur*c <_< kolk pride nova ? Če kdo kej ve bi biu hvaležn za odg. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No zdej sm meu na servisu mojo Runnerco 180 in je baje pr mašini kr dost pizdarije. Ker novo pride kr drago, sm se odloču da bi mal pogledu po oglasih pa tko. :)

In zdej me zanima.. če nekdo prodaja Agregat za 180ko to pomen da ubistvu prodaja celo mašino ?

Al..kaj? Nej mi to en mal razloži k o temu pa res pojma nimam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!