Skoči na vsebino

Yamaha XJ 600 Diversion


RAF
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Uporabniški priročnik: 13188.pdf

Priporočene objave

Ve kdo kje bi se dalo ugodno kupiti podložke (shims) za ventile za XJ 600S/N? Če naročim original, je 1 podložka 10 eur. Na Aliexpressu pa ni dovolj velikih (premer 25 mm).

Še to. Koliko olja vam pijejo stare XJ 600S/N? Ugotavljam da ga moram dolit cca 1,5 l na 3000 km, ne vem a je to ok ali je že problem v obrabljenih obročkih ali ventilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo (sam) sinhroniziral vplinjače na stari XJ 600? Čudno je, da ko sem podtlak enakomerno razporedil (resda samo z dvema manometroma, tako da je bilo dosti zajebancije), sem ugotovil, da so mi obrati na štantgasu narasili iz 1500 na 3000. VIjak za štantgas sem čisto odvil, tako da ni to razlog. Ko sem spremenil podtlak med vplinjačem 1 in 2, tako da sta bila razštelana, se je pa štantgas nazaj umiril na 1500 rpm. In zdaj imam to jebo, ali nesinhronizirani vplinjači in normalen štantgas, ali pa obratno.

Če ima kdo kakšno pametno pojasnilo, se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, po moje bi bilo bolje s štirimi manometri hkrati to uravnavat ali pa steklenicami vode...kako ti je to uspelo z dvema si težko predstavljam. Sam sem uporabil steklenici z vodo, imam le 2 cilindra in mi je dobro uspelo. 

Ashampoo_Snap_2019_04.01_16h31m28s_001_.png.6359e3cdad10ad95a92d22700ea208e8.png

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vandrovec 

On 4/1/2019 at 4:30 PM, vandrovec said:

Ne vem, po moje bi bilo bolje s štirimi manometri hkrati to uravnavat ali pa steklenicami vode...kako ti je to uspelo z dvema si težko predstavljam. Sam sem uporabil steklenici z vodo, imam le 2 cilindra in mi je dobro uspelo.

Dobro si to naredil. Mogoče bom kupil poceni manometre iz aliexpressa:)

Drugače sem z dvema naredil tako, da sem najprej syncal vplinjač 1 in 2, potem 3 in 4, nato 2 in 3. In še enkrat vse pregledal. Zamudno. Vglavnem, če naredim s štirimi hkrati in bo potem vse ok (štant gas normalen), sporočim v tej temi, mogoče še komu pride prav kdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!