Skoči na vsebino

Yamaha XJ 600 Diversion


RAF
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Uporabniški priročnik: 13188.pdf

Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...

Pred dvemi meseci sem kupil novo diversion-ko,pa me zanima ali obstaja za ta motor kakšen drug ispuh.Akrapovič ter wings nimata v programu izpuhe za ta motor,tko da ne vem,kje bi dobil bolj odprte rore za ta motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvemi meseci sem kupil novo diversion-ko,pa me zanima ali obstaja za ta motor kakšen drug ispuh.Akrapovič ter wings nimata v programu izpuhe za ta motor,tko da ne vem,kje bi dobil bolj odprte rore za ta motor...
Leo Vince jih ima ... če te zanima piši PM.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leo Vince jih ima ... če te zanima piši PM.

Hotchko more pa skoz reklamo delat, da jih poceni zrihta :lol:

lp pa brez zamere :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvemi meseci sem kupil novo diversion-ko,pa me zanima ali obstaja za ta motor kakšen drug ispuh.Akrapovič ter wings nimata v programu izpuhe za ta motor,tko da ne vem,kje bi dobil bolj odprte rore za ta motor...

Če hočeš met dober in poceni izpuh, je stvar dokaj enostavna!!!! Izdelal sem jih sam, drugače pa ti ga izdela vsak malo boljši klepar!!!! Če te zanimajo dimenzije in ostali podatki, me kontaktiraj na PM!!!

Motor je postal živahnejši , ima več moči v nižjih obratih hkrati pa sem pridobil tudi na končni, kar pa konec koncev ni toliko pomembno!!! Pa tud glas je taprav, ne pretih, ne preglasen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat hvala za odgovore glede izpuha,bi pa imel še nekaj vprašanj glede samega motorja,ker imam prevoženih samo 15 km,od štacune do doma.

Zanima me pri kolko vrtljajih ima največ moči,kako je s prehitevanjem solo ali v dvoje,koliko pomaga givijeva srednja šipa pri zaščiti proti vetru,ali bom lahko lovil enduraše in čoperiste(drugih itak ne bom mogel),pa še to kupil bi rabljen givijev kovček 48L ali več pa me zanima če kdo prodaja ali pozna koga...

Toliko zaenkrat ,če se bom pa še kaj spomnil bom pa še vprašal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel, je motor povsem nov :!: :P :!:

Pametno je dobro prečitati navodila proizvajalca in v začetku motor utekati po teh navodilih :!: :!: :!: , še posabaj, če boš imel motor nekaj časa.

Sam sem imel tak motor (sedaj ga ima RAF :twisted: :twisted: :!: ). Motor je izredno dober. To ali boš lahko lovil čoperiste in enduraše pa je odvisno od tvojih vozniških sposobnosti in vozniških sposobnosti tistih, s katerimi se boš vozil naokoli.

Po moji oceni je to motorno kolo izredno vodljivo in za svoje kubike in namen zelo zelo dobro.

Srečno vožnjo.

V enem izmed topikov smo o tem motorju pred časom že "nabijali"! Poišči, je dosti informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš met dober in poceni izpuh, je stvar dokaj enostavna!!!! Izdelal sem jih sam .....

Če vrjamete ali ne, res mu je ratalo :!: :!: :!:

Oblika: +4

Glas: 5

Ne bom pa povedal katera ocena bi bila najvišja :twisted: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ker se počasi bliža sezona,sem začel pridno ulaufavati mojo novo Diversionko.Zanima me če je pri tem motorju normalno,da se čuti resonanca mašine od 3000 do 4500 obratov v minuti nad 5000 obrati pa se mašina umiri.

Prosim lastnike takega motorja da mi odgovorite,če je to normalno,da ne bom po nepotrebnem zaskrbljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbi nič!Sem imel diveržna dve sezoni in je super motor!

Tudi glede plesanja balance smo že nekaj govorili!

Preglej tisto temo...uporabi iskalnik !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se počasi bliža sezona,sem začel pridno ulaufavati mojo novo Diversionko.Zanima me če je pri tem motorju normalno,da se čuti resonanca mašine od 3000 do 4500 obratov v minuti nad 5000 obrati pa se mašina umiri.

Prosim lastnike takega motorja da mi odgovorite,če je to normalno,da ne bom po nepotrebnem zaskrbljen...

Čisto normalno, čeprav sem jaz mislil, da tisto resonanco dela poloklep, pa izgleda da to ni to. Ti imaš menda naked-a!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se počasi bliža sezona,sem začel pridno ulaufavati mojo novo Diversionko.Zanima me če je pri tem motorju normalno,da se čuti resonanca mašine od 3000 do 4500 obratov v minuti nad 5000 obrati pa se mašina umiri.

Prosim lastnike takega motorja da mi odgovorite,če je to normalno,da ne bom po nepotrebnem zaskrbljen...

Čisto normalno, čeprav sem jaz mislil, da tisto resonanco dela poloklep, pa izgleda da to ni to. Ti imaš menda naked-a!?

Ja resonanca pri teh vrtljajih je čist normalna zadeva! Če pa hočeš, poglej mal po netu, ki ti bodo povedal isto!

Uživi in veliko km ti želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kako ste utekali ta motor.Meni v prospektu piše;do 150km-5000obr/min,do500km-7000obr/min,do1000km-ne do konca.

Meni se zdi to malce preagresivno utekanje.Kaj mislite vi... :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za utekanje motorja obstajajo različne teorije in pristopi. Najmanj, kar jim je skupnega, je to, da tisto, kar piše v navodilih proizvajalca ni narobe in škodljivo, a možno je tudi drugače.

Torej, če se boš držal tistega, kar ti piše v knjižici, ne boš zgrešil.

Kakšni drugačni načini, običajno agresivnejši načini, so ponavadi opisani na mednarodnih forumih za tvoj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- do 150km-5000obr/min,

- do500km-7000obr/min,

- do1000km-ne do konca.

Meni se zdi to malce preagresivno utekanje.Kaj mislite vi... :?:

Mislim, da inžinjeri v Yamahi že vedo, kako in kaj :wink: :wink: :!: Število obratov je maxsimum, ne minimum :wink: :!:

Če se držiš manuala ne moreš zgrešiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me ali se da na ta motor oz feltno montirati gumo širine 140 in ali je to smotrno.Kakšne so potem kaj vozne lastnosti?Boljše-slabše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali se da na ta motor oz feltno montirati gumo širine 140 in ali je to smotrno.Kakšne so potem kaj vozne lastnosti?Boljše-slabše?

O tem je bilo že večkrat napisano v različnih topikih.

Osebno menim, da so konstruktorji (inžinjeri) dobro preračunali, kakšne gume morajo biti na motorju! Mogoče motor od zadaj res ne zgleda najbolj impresivno, vendar širina pnevmatike je zagotovo dovolj široka, da dopušča tudi najbolj zahtevne manevre pri max. performansah motorja.

Bojim se, da s širšo gumo ne boš razen izgleda pridobil nič, kvečemu izgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Opet ja... ;) ...in sicer...moja yamahca nerada vžiga.Pri mrzli mašini imam dokonca odprt "zaug" in brez dodanega plina ne vžge za boga.Če imam odprt zaug in dodam plin,mi vžge v drugo ali v tretje???

Motor je nov tko da mi plz povejte,ali je to normalno za vplinjač ali ga moram peljati na servis,da mi vžig naštelajo.Pa še to,topla mašina vžiga brez problema...

Če me bo pa še kaj trlo,bom pa napisal...ajde... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opet ja... ;) ...in sicer...moja yamahca nerada vžiga.Pri mrzli mašini imam dokonca odprt "zaug" in brez dodanega plina ne vžge za boga.Če imam odprt zaug in dodam plin,mi vžge v drugo ali v tretje???

Motor je nov tko da mi plz povejte,ali je to normalno za vplinjač ali ga moram peljati na servis,da mi vžig naštelajo.Pa še to,topla mašina vžiga brez problema...

Če me bo pa še kaj trlo,bom pa napisal...ajde... B)

PS: svetujem, da drugič najprej vprašaš svojega serviserja? ;) :unsure: :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opet ja... ;) ...in sicer...moja yamahca nerada vžiga.Pri mrzli mašini imam dokonca odprt "zaug" in brez dodanega plina ne vžge za boga.Če imam odprt zaug in dodam plin,mi vžge v drugo ali v tretje???

Motor je nov tko da mi plz povejte,ali je to normalno za vplinjač ali ga moram peljati na servis,da mi vžig naštelajo.Pa še to,topla mašina vžiga brez problema...

Če me bo pa še kaj trlo,bom pa napisal...ajde... B)

PS: svetujem, da drugič najprej vprašaš svojega serviserja? ;) :unsure: :blink: :ph34r:

tudi pri fazerki je isto da brez malo gasa ne vžge.....to je yamahin problem...po moje.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi pri mrzli mašini odpret samo pol ali pa 3/4 čoka!!!

Upošteval sem tvoj nasvet in danes hladno mašino startal s pol čoka in brez gasa...palila v prvem poizkusu...najlepša hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Zanima me, kakšne izkušnje imate z njo in kje so hibe tega motorja. Rad bi jo kupu za svoj prvi nakup, pa sem razmišljal o JX ali ER-5. Samo me pri kawasakiju mučijo bobnaste zavore zadaj. Kaj vi mislite?!

hvala vam

lp Gros

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!