Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Seos Brumer.

Lepo si napisal,dodal bi le,da ko bodo prenehali s proizvodnjo boxarjev mi2 ne boma več vozila po tej zemljici.

Ostani v cvetju in lp .)

jp :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Brumer, na srečo vsi ne mislijo tako kot ti. Verjamem da tudi vodilni v BMW-ju ne.

Če bi prodajne številke kazale na to, da se kupci raje odločajo za nove K -je in druge vrstne motorje potem je mogoče, da bi se proizvodnja prevesila v korist teh, do takrat pa bo boxer ostal hišni paradni konj.

Tudi v dirke se vračajo z boxerjem.

:worship: post-5391-1186859740.gif :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos Brumer.

Lepo si napisal,dodal bi le,da ko bodo prenehali s proizvodnjo boxarjev mi2 ne boma več vozila po tej zemljici.

Ostani v cvetju in lp .)

Jaz sem optimist in pravim,da bova.Lahko bi navel še veliko argumentov proti box-agregatu,pa nebom, to ste me že naučili na forumu. :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut pred ene 25 leti ko so začel z k-75 pa k-100,so naveliko govoril,kako

bodo zbokserji zaključil.

Kako je pa bilo smo pa hitro dočakal,ko so zaklučil z k-75.

Tako kot vse 3 cilindrske mašine.(razn Triumph)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kdo reče BMW motor, na kaj takoj pomislite? Je to boxer ali K? Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj naj bi boksarje povozil čas? kolikor vem uspešno konkurirajo drugim dvovaljnim motorjem. poleg tega je zasnova tako enostavna, da se da pošraufat na vsakem koraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bi pa jst neki vprašal...

Kaj sploh pomeni, da je nekaj povozil čas ?? To, da ni več moderno ?

Ok, recimo da je boxerja povozil čas. Se pravi, bi morali zdej vsi vozit K-je (ki so, mimogrede, čisto drugačni motorji)? Zakaj? Da smo moderni? Da izpademo večji jacki...da smo boljši od sosedov?

Kaj smo res slovenci tako neumni, da gledamo samo še na imidž in na to, da smo boljši kot drugi? Žalostno. Užitek pri vožnji je itak na zadnjem mestu. Če ti je pa že všeč motor, ki ga je "povozil čas", pa to itak praviš samo zato, ker si ne moreš privoščit boljšega. Res žalostno, da nekateri sploh tako razmišljajo.

Ko grem v Avstrijo ali Francijo prav z veseljem pogledam lepo ohranjene starejše motorje (10 stare in več), ki jih pri nas ne vidiš več, ker nisi moderen, če kaj takega voziš. In to so zame pravi motoristi, ne pa tisti, ki si kupijo novega K1200R za se parkirat pred prvi kafič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vzet vsega tako osebno, roko na srce, dotični boxer je omejen.

Ampak meni pa je ravno ta tradicija všeč, še posebej ker deluje!

Raje imam, da ima kakšen konj manj, kot pa da bi uvedli vodno hlajenje.

Saj verjetno čez čas ga bodo (v kolikor ga ne bodo ukinili), upam pa, da ne še tako kmalu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....roke gor tisti, ki ste naredili več kot 100.000 km z boxerjem......

potem se lahko pogovarjamo o zastarelosti,omejenosti,itd......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....roke gor tisti, ki ste naredili več kot 100.000 km z boxerjem......

potem se lahko pogovarjamo o zastarelosti,omejenosti,itd......

Kakšno vezo ima tehnologija s kilometri. ??

Moj fotr je naredu z Zastavo kamjonom preko 1mio kilometrov (ena generalna pa mesečno šraufanje), pa ne moreš reč da ni zastarel in omejen.

Zato pa smo ga lahko šravfali "pod orehom" in nikoli ni ostal na cesti da bi moral klicati vlečno službo, še vedno se ga je spravilo do doma, pa čeprav s 40 km/h.

Za BMW pa tudi tega ne moremo trditi, žal!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sami užaljenci na kupu, ko nekdo nekaj reče čez bmw-ja. :headbang: :wacko:

Edini problem boxerja je zračno hlajenje in zaradi tega ni tako čist, močan in učinkovit kot vodno hlajeni litrski dvovaljniki.

Pa brez floskul, da je čist dovolj močan, hiter, ekonomičen, dobro zgleda, navor, bla bla bla...

Nikoli ni tako dobro, da ne bi moglo biti še bolje. :naughty:

Aja, pa vedno se oglašajo fanatični bmw riderji. Malo objektivnosti ni še nobenga pobralo. :whistle:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre za užaljenost. Problem je v tem, da Brumer zagovarja enega od BMW-jevih modelov, ki je sicer krasen motor, ampak pravi predstavnik BMW-ja sigurno ni.

In mi, ki vozimo boxer-je, jih ne vozimo zato, ker pač ne zmoremo kupiti tehnološko tako dovršenega motorja kot Brumer, ampak zato, ker si želimo box motor.

In ni nas malo. To dokazujejo prodajne številke. To tudi dokazuje, da boxer še zdaleč ni za odpis.

Ljudje si želimo take motorje in proizvajalec, ki bi ukinil proizvodnjo takih motorjev, bi sam sebi pljunil (še kaj hujšega) v skledo.

To je poanta vsega.

Naj živi BOX-er :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sami užaljenci na kupu, ko nekdo nekaj reče čez bmw-ja. :headbang: :wacko:

je zračno hlajenje in je čist, močan in učinkovit kot vodno hlajeni litrski dvovaljniki.

je čist dovolj močan, hiter, ekonomičen, dobro zgleda, navor, bla bla bla...

Moj 5 let star zastarel grd raček je tolk vreden kot ena "lepa", nova, Japonska 4cilindrska mašina. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ti to pomaga, če si v osnovi dal enkrat več za njega :unsure: razlika v izgubljenem denarju je pri tebi večja kot pri japonski mašini. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sami užaljenci na kupu, ko nekdo nekaj reče čez bmw-ja. :headbang: :wacko:

Edini problem boxerja je zračno hlajenje in zaradi tega ni tako čist, močan in učinkovit kot vodno hlajeni litrski dvovaljniki.

Pa brez floskul, da je čist dovolj močan, hiter, ekonomičen, dobro zgleda, navor, bla bla bla...

Nikoli ni tako dobro, da ne bi moglo biti še bolje. :naughty:

Aja, pa vedno se oglašajo fanatični bmw riderji. Malo objektivnosti ni še nobenga pobralo. :whistle:

Moje je blo navadno vprašanje, zakaj bi morali vsi imet najnovejši in najhitrejši motor.

Problem boxerja ni samo zračno hlajenje, ampak ima tudi precej drugih "problemov", od glomaznosti (štrleči cilindri) do porabe olja in še kaj bi se našlo...poanta jev t em, da se je meni (in očitno tudi veliko drugim) lepše peljat s tako kanto, kot pa z novimi K-ji ali pa japonci. Sem probal tudi druge motorje, ampak me noben ni zabaval kot trenutno moj boxer. Pa čeprav v ovinkih ni najhitrejši in niti ni najmočnejši in je zastarel. Zakaj bi bil užaljen, mi pa tudi ni jasno, itak slišim kritike čez bmwje vsepovsod (to itak ni motor ampak traktor, je grd ko odojek...in podobno). In nisem pristaš bmwjev, sem mojega dobil čisto po naključju, ampak zdej mi je zelo všeč.

Rad bi povedal samo, da nekateri ne vidijo dlje od številk in grafov ter trenutnega modnega trenda. Kar je za moje pojme žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ti to pomaga, če si v osnovi dal enkrat več za njega :unsure: razlika v izgubljenem denarju je pri tebi večja kot pri japonski mašini. :whistle:

Tud možen, sam po dvajsetih letih bo še zmer tolk vreden kot tvoj (nov) v trgovini.

Sicer pa če bi gledal sam cene, BMW-ja ne bi kupu nobeden.l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi povedal samo, da nekateri ne vidijo dlje od številk in grafov ter trenutnega modnega trenda. Kar je za moje pojme žalostno.

jp :worship: - maš prav! Men ga čez bokserje ni - sam videt to kobilo, tak široko da je noro!!!

jebiga eni pač damo na tradicijo eni pa sam da je modern pa najboljš!!! ahjej

hirabbit solze si mi spravu v oči :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte no fantje/možje.

Boste kmalu postali kot zagovorniki HDja v dotični temi. :fredy:

To ni ženska, da jo je treba slepo zagovarjat/hvalit pred drugimi, zaradi ljubega miru in dobrega podnebja v hiši. :winkiss:

(Pa čeprav si to vedno ne zasluži.)

So takšni(e) kakršni(e) so in mi jih imamo radi.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje je blo navadno vprašanje, zakaj bi morali vsi imet najnovejši in najhitrejši motor.

Problem boxerja ni samo zračno hlajenje, ampak ima tudi precej drugih "problemov", od glomaznosti (štrleči cilindri) do porabe olja in še kaj bi se našlo...poanta jev t em, da se je meni (in očitno tudi veliko drugim) lepše peljat s tako kanto, kot pa z novimi K-ji ali pa japonci. Sem probal tudi druge motorje, ampak me noben ni zabaval kot trenutno moj boxer. Pa čeprav v ovinkih ni najhitrejši in niti ni najmočnejši in je zastarel. Zakaj bi bil užaljen, mi pa tudi ni jasno, itak slišim kritike čez bmwje vsepovsod (to itak ni motor ampak traktor, je grd ko odojek...in podobno). In nisem pristaš bmwjev, sem mojega dobil čisto po naključju, ampak zdej mi je zelo všeč.

Rad bi povedal samo, da nekateri ne vidijo dlje od številk in grafov ter trenutnega modnega trenda. Kar je za moje pojme žalostno.

Jutri od 11h naprej sem na golici :worship: pa lahko sprobamo tudi po ovinkih, če vas bom lahko dohajal (japanezarje)... :naughty: da vidimo vozne lasnosti in hitrost. Lp

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri od 11h naprej sem na golici :worship: pa lahko sprobamo tudi po ovinkih, če vas bom lahko dohajal (japanezarje)... :naughty: da vidimo vozne lasnosti in hitrost. Lp

Ne prilivaj olja na ogenj Motoristek :nono:

P.S.

:devil: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bes džaver še krik iz valov,in potem vse tiho je bilo...

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem optimist in pravim,da bova.Lahko bi navel še veliko argumentov proti box-agregatu,pa nebom, to ste me že naučili na forumu. :worship:

cisto :topic:

brumer, ti se vedno imas doma centralno kurjavo ? mogoce na olje ali ze (spet) na trsa goriva ?

v primeru da pritrdilno kimas, bi ti lahko zacel nastevati razloge kako si nazadnjaski in nenapreden s taksno (centralno) kurjavo (vseeno ali olje, plin, les, cetrto).

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!