Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

pred 1 uro, alko1 pravi:

????

Hudo dober odgovor.

Moj glavni problem je med vožnjo v glavi, ker imam ali dobim nek slab občutek, da tole pa ne bo držal ?? Ko se odločim za neke gume in v kolikor nisem imel nekih slabih izkušen enostavno nimam jajc, da bi jih menjal s kakšno drugo znamko. 

Nekaj podobnega kot vem da Dunlopa (Roadsmart - še z VFR-ko) ne bom vozil, ker mi je zadnja po Dolomitih ene parkrat malo zdrsnila in to brez, da bi kaj pretirava.

Ravno tako sem imel neke zadržke z Mitas ST. Pri širini gume 190 ima popolnoma drugačno krivuljo zadnje in nekako ni šla tako v ovinek kot sem bil vajen iz SF+.

Za pokonc vozit so pa vsake dobre.

Kakorkoli hvala za mnenja in širitev obzorja

 

ma ne komplicirat, kar poznaš, v kar se zaneseš, kar ti odgovarja furaj. Namesto 10 kkm kot bi naredila, pač menjaj prej, ko te začne motit (bo pač 7 al 6 jurjev namesto 10). Ko rata trikotna. Saj jaz počnem isto. Za tistih 20€ vrednosti kolikor ostane gume, ampak ne pada več lepo v ovinek (pade, pa se ustavi, potem jo moraš silit) je brezveze vztrajat. Ti pa 100% garantiram da drži, le prekladanje ni več lepo.

Meni osebno je pomemben filing, in velikokrat menjam gumo mnogo prej, kot bi jo lahko. Čez vse je nova :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si ze zadosti star bi lahko ze vedel ,da sprasevanje o cemerkoli na tem forumu nima smisla ce vozis bmw,sprasevanje pride v postev ce imas tastarga vesaceta al pa vast ktm.Majster v Radljah mi je rekel, ko sem hotel namontirat mitas, da se tudi s kaksno kio solidno peljes, da pa to ni to. Metzeler ali pa Conti.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, luxsa pravi:

Glede na to da si ze zadosti star bi lahko ze vedel ,da sprasevanje o cemerkoli na tem forumu nima smisla ce vozis bmw,sprasevanje pride v postev ce imas tastarga vesaceta al pa vast ktm.Majster v Radljah mi je rekel, ko sem hotel namontirat mitas, da se tudi s kaksno kio solidno peljes, da pa to ni to. Metzeler ali pa Conti.?

ne seri po forumu, če ti ne odgovarja greš zlahka na drug forum. Pa nadražje gume gor. Mitas ni za bmw prestiž :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMK,glede na to da eni konstantno vsakodnevno serjejo po forumu nevem zakaj ne bi obcasno se jaz. Zdej pa hitr pobris. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, luxsa pravi:

Glede na to da si ze zadosti star bi lahko ze vedel ,da sprasevanje o cemerkoli na tem forumu nima smisla ce vozis bmw,sprasevanje pride v postev ce imas tastarga vesaceta al pa vast ktm.Majster v Radljah mi je rekel, ko sem hotel namontirat mitas, da se tudi s kaksno kio solidno peljes, da pa to ni to. Metzeler ali pa Conti.?

Odvisno od klienta, ko je videl, š čim si prišel, je videl, da bo lahko lepo ostrigel.

Poučene in izkušene motoriste pa samo vpraša na kolko napumpa...

GSarji so plemenske ovce :)

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, luxsa pravi:

BMK,glede na to da eni konstantno vsakodnevno serjejo po forumu nevem zakaj ne bi obcasno se jaz. Zdej pa hitr pobris. ?

ne bom, bom pustil ,da mal pojokaš :P pol te bom pa brcnil :P

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na sliki je Wireless charger za telefon, ki se namesti na nosilec BMW navigacije. Na telefonu potem deluje navigacija itd preko BMW Motorrad Connected.

 image.png.8e64020c4fcfa587c7c33c70baeaed14.png

Nedavno nazaj sem zasledil predstavitev BMW Motorrad Connected Ride (Cradle)

V čem je razlika? Pozna kdo to drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Mi se zdi,  da je standardna dolžina 12 ali 16... Drugače pa kaka trgovina z vijaki.  Pri nas je metaloprema iz Izole kar dobro opremljena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, tomash pravi:

Iščem vijak Torx M5x14. Za pritrditev plastik... ve kdo, kje se to najde

Kam ima Inox inbus vijake z enako "lečasto" glavo...

Berner pa tudi Torx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 12. 2021 ob 16:42, Joker pravi:

Pa tudi če boš šel na BMW po originalnega, ne bo stal bogastvo. Meni so 2 kar šenkali...

sem naročil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni 

Ne vem če sprašujem v pravi temi pa vendar.

Na bmw r1200rt l.2010 ki ima montiran original nosilec za bmw navigator bi rad montiral tomtom rider. Ali mogoče kdo ve če obstaja kakšen adapter da bi bilo to kompatibilno brez kakšnih predelav. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12. 1. 2022 ob 19:37, vrtičkar pravi:

 

Ob 12. 1. 2022 ob 19:37, vrtičkar pravi:

Pozdravljeni 

Ne vem če sprašujem v pravi temi pa vendar.

Na bmw r1200rt l.2010 ki ima montiran original nosilec za bmw navigator bi rad montiral tomtom rider. Ali mogoče kdo ve če obstaja kakšen adapter da bi bilo to kompatibilno brez kakšnih predelav. 

Poglej tukaj:

https://www.adapter3dmotorrad.com/prodotto/e-navxt/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 20 urami, ftp pravi:

22 let in 1 dan razlike  😁

 

DSCN9272.thumb.jpg.94261b124216948077fee067228a4ab8.jpg

DSCN9274.thumb.jpg.35986079e32d035678015d8ea98f3726.jpg

DSCN9278.thumb.jpg.4b8f04617184e801ef628d80240bcd07.jpg

DSCN9280.thumb.jpg.10ae263ec228ce79889c24851e4d8570.jpg

Toti Švabi so res zaostali...

Za ta en deci so rabili 20 let.

Pri nas je liter ali pa nič 🙂 !! Na uro, ali pa še manj...

Srečno in varno vožnjo želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, MariborBMW pravi:

Toti Švabi so res zaostali...

Za ta en deci so rabili 20 let.

Pri nas je liter ali pa nič 🙂 !! Na uro, ali pa še manj...

Srečno in varno vožnjo želim.

Hvala.

 

Samo ta dodaten deci pa dobro zaračunajo, za liter več bi pa težko zbrali 😄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Se vala doma komu pokvarjena BMW abs enota? Potrebujem pokrovcek iz abs enote da si izdelam special tool. Abs enote baje kar rade crkujejo. Vecinoma na potovalnih bmw z servo brake asist.

k1200sk40pressuremodulatorintegralabs_1000.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, eno strokovno vprašanje.

Sklopka precej trda in po dljši furi bolijo prsti. Se da to predelati na hidravliko in koliko bi pomagalo pri mehkobi stiskanja?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, joc987 pravi:

Kolega, eno strokovno vprašanje.

Sklopka precej trda in po dljši furi bolijo prsti. Se da to predelati na hidravliko in koliko bi pomagalo pri mehkobi stiskanja?

Hvala

Ne rabiš hidravlike. Ampak daljši vzvod. Ali ročica na levi strani krmila ali spodaj na agregatu daljša roka. Za ktm 790/890 huso in podobno dobiš pri rotweilerju pa pri camelu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 22. 4. 2022 ob 9:27, marincspeedshop pravi:

Se vala doma komu pokvarjena BMW abs enota? Potrebujem pokrovcek iz abs enote da si izdelam special tool. Abs enote baje kar rade crkujejo. Vecinoma na potovalnih bmw z servo brake asist.

Meni bo kot kaže spet odpovedal abs modul...kako je s popravilom. Pred nekaj leti sem ga že dal popravljat pa je bolj malo časa zdržal. Sem našel en zanimiv video, kjer zamenja motor absa z podobnim iz Ford Focusa....

...če mogoče kdo ve, od katerega Focusa bi bil pravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtor prispevka na "tubi" je na enako vprašanje odgovoril takole...

"It`s a uk spec car just search for ford focus ABS pump. make sure the motor is black and not bolted on, but held on by peined over tabs."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!