Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

On 2/23/2019 at 7:59 PM, skalaprava said:

Preverjam sicer kar redno, ker je pri naših oljno hlajenih boxerjih to res enostavno opravilo, ampak se zdaj na pamet ne spomnim, kdaj sem jih nazadnje dejansko moral tudi nastavljati....V glavnem že lep čas se zračnost ne spreminja. Agregat ima sedaj cca. 260k km in so se vsi deli že zdavnaj prilagodili in usedli. Še notranje napetosti na bloku in ostalih ulitkih so se verjetno že zdavnaj sprostile. 

Edini komponenti, ki se kljub redni kontroli nikakor ne ustalita in se redno zmanjšujeta, je nivo goriva v tanku in globina profila na gumah.... čisto sem že obupan, zato prosim za nasvete :kva2:

 

A mas zastavlen kak cilj, kako delc more pridet, al enostavno cakas, kolk to zdrzi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

 

A mas zastavlen kak cilj, kako delc more pridet, al enostavno cakas, kolk to zdrzi? 

Ma to ne moreš dočakat konca, preveč trpežno....to bo vozil še moj sin , ki je trenutno tri leta star, pa potem vnuk.....skratka še vsaj pet generacij:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kje se da pri nas dobit adapter za elekrtično vtičnico na motorju na standardni "cigaretni" priključek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, ftp pravi:

Kje se da pri nas dobit adapter za elekrtično vtičnico na motorju na standardni "cigaretni" priključek?

A iz tistega BMW priključka na cigaretni? Kolega je ravno teden ali dva nazaj nabavil za GSA...v Motocharlie TS. Glede na napisano lokacijo tukaj na MS ti trgovina ne bo daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel išče tole: 

 

881ab510-88b6-4555-9538-527c500fc1de.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Rey said:

Če sem prav razumel išče tole: 

 

881ab510-88b6-4555-9538-527c500fc1de.jpg

Ne, rabim iz priključka na BMW-ju na "cigaretni" priključek, da lahko priklopim mini kompresor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Ne, rabim iz priključka na BMW-ju na "cigaretni" priključek, da lahko priklopim mini kompresor.

no sej to je to. samo, da ta ima navaden USB type A ti pa rabiš od BMWja verzijo. Takega je kolega nabavil v Charliju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ftp pravi:

Kje se da pri nas dobit adapter za elekrtično vtičnico na motorju na standardni "cigaretni" priključek?

Tole iščeš?

For-BMW-DIN-Hella-DC-12V-24V-EU-Plug-Motorcycle-Charger-Socket-Outlet-Converter-Car-Cigarette.jpg_640x640.jpg.9640d2f865c5b11ca227c0e6e403adc2.jpg

Išči pod DIN Hella 12V plug

Louis pa tudi kakšna avtotrgovina na sončni strani Alp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

...spet en nov priključek na BMWju

Ne! takšne prikljčke so imel že prvi K-ji in potem vsi modeli naprej...

HELLA si je izmislila tak priključek za priključitev raznih naprav a avtomobilih (je standarden DIN), obstaja kopice adapterjev...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Ne! takšne prikljčke so imel že prvi K-ji in potem vsi modeli naprej...

takega imam v prtljažniku od opla (40 let staro vozilo) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

so imel že prvi K-ji

Takrat so bili namenjeni ogrevanim kombinezonom. Časi, ko še ni bilo mobilnih telefonov, GPS-ov, digitalnih fotoaparatov, interfonov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, MiNa pravi:

Takrat so bili namenjeni ogrevanim kombinezonom. Časi, ko še ni bilo mobilnih telefonov, GPS-ov, digitalnih fotoaparatov, interfonov....

In cigarete so z vžigalniki prižigal.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Rey pravi:

rabim iz priključka na BMW-ju na "cigaretni" priključek, da lahko priklopim mini kompresor.

Na tej vtičnici pri BMW-jih je omejitev toka 5A (omejuje CAN BUS kontroler). Kompresorček pa rabi skoraj 2x toliko, ko je obremenjen - sem pomeril na svojem. V primeru, da pride do preobremenitve, se vtičnica izklopi do izklopa kontakta in ponovnega vklopa.

Bolje da klasično "cigaretno" vtičnico priključiš direkt na akumulator, seveda varovalko ne pozabi (15A) in jo namesti nekje pod sedež.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2019 ob 18:17, MiNa pravi:

Na tej vtičnici pri BMW-jih je omejitev toka 5A (omejuje CAN BUS kontroler). Kompresorček pa rabi skoraj 2x toliko, ko je obremenjen - sem pomeril na svojem. V primeru, da pride do preobremenitve, se vtičnica izklopi do izklopa kontakta in ponovnega vklopa.

Bolje da klasično "cigaretno" vtičnico priključiš direkt na akumulator, seveda varovalko ne pozabi (15A) in jo namesti nekje pod sedež.

predlagam takšno vtičnico in vtikač, pa lahko tudi polniš akumulator, če imaš vezano direkt na akumulator.

image.png.63b3e89f1cb2d9fc7efae27b45bf7328.png

image.png.8503df2de6ffd111d25696971dc2ae03.png

 

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 5. 2019 ob 10:05, fwcabrio pravi:

A ima mogoče kdo tak tester, ali pa samo kakšna uporabna informacija,

Imam tole  novejši model, lahko potrdim, da je vreden svojega denarja, čeprav ni ravno poceni.

V primeru, da sam servisiraš motor (BMW) skoraj nepogrešljiv pripomoček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 17 urami, TomyK pravi:

Pozdravljeni!

Ker se zanimam za nakup rabljenega R1200rt, me zanima, če ima kdo izkušnjo z nakupom pri Avto-Moto Damjan, Govce, Laško?

 

Letos pomladi ko sem kupoval R1200RT, sem jih šel gledat jih je imel pet. Prvi vtis dober, lična garaža kjer se nahajajo, motorji očiščeni, urejeni skratka na 10 metrov vse odlično. Ko pa malo podrobneje pogledam na vseh aluminijasti deli oksidirani, vijaki na 4 od 5 rjavi. Kot bi nekje stali v neki vlagi dalj časa, izpušne cevi spolirane z nekim grobim šmirkom. Kasneje mi pove da so motorji z Anglije in so kao vsi odlični. Pa števec pri vseh polepljen z novo folijo ker original je v miljah- če to kaže točno ne vem. Razumem da se njemu ne splača kupit tam lep motor ker potem cenovno ni konkurenčen.  Mene ni prepričal, lahko je pa tudi z mano kaj narobe, z mano je bil še kolega ki je bil istega mnenja. ? To je samo moje mnenje najboljše da se zapelješ do njega in sam pogledaš. Jaz sem ga nato sam šel iskat v Nemčijo, motor kot iz škatlice me je pa prišel nekaj eurov več.

Popravljeno . Popravil fwcabrio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!