Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Občasno kupim wurth-ov brake cleaner...........................pazi kaj čistiš z njim ker je kar agresiven ,zna puščat bele lise po črnih jeklenih ali alu delih ,preverjeno . Oziroma takoj očistit da ga ne puščaš gor ,saj pa v vsakem primeru zelo hitro hlapi.

a je kakšen sprey, da si muhe iz hrbta spravim dol? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kakšen sprey, da si muhe iz hrbta spravim dol? :)

Vpraš tistega ki ima Versysa ..... :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo uporablja Karcherja, oprema je od serije K7 (verjetno paše tudi na kakšno drugo), nosilec ima zadaj en zobec od petih zlomljenega, je pa vse še nerabljeno, drugače pa je samo čistilo v trgovini 7,99eur ...... komplet za 8eur

 

post-43324-0-86038200-1441690518_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne priporocam.

Ceprav sem splaknil z vapom je zgleda nekaj gor ostalo in crni deli postanejo flekasti.

In potem zadeva ni sla vec dol.

Se dobro da sem nasel en ostanek jamalube cistila ki je zrihtal zadevo.

Yamalube cleaner?

to:

http://www.kmc.si/si/razprsilec-yamalube-parts-cleaner-400ml-i28244.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

da ti jaz povem. Za plastiko ne uporabljam polirne paste, če je že nujno uporabim čimbolj fino, načeloma pa raj uporabljam poliše z voskom, ki so bolj vosek kot polirno sredstvo. Vendar pa po vsakem pranju raje motor premažem z maxibrillom ali voskom, gre naslednjič svinjarija lažje dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma tudi sam čistim z Maxbrillom.

Sem mislil, da kdo uporablja kakšno polirno pasto za plastične dele (maske, stranske plastike, zadnji del mopeda ... itd), ker vse polirne paste niso za vse. Zasledil sem, da ene celo topijo nalepke ... itd. Ravno zato sem mislil, če ima kdo že kakšno preizkušeno varjanto, ki jo uporablja že nekaj časa, da bi delil z nami. 

Saj razumeš, ne bi rad pokupil vse polirne paste, pa potem testiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen polirne paste je brušenje, četudi je zelo fina ščasoma zbrusi lak in se mesto, kjer si poliral ne sveti več kot bi se moralo., drugo je če je cel moped zgubil lesk in ga po par letih spoliraš, da obnoviš sijaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi rada s plastičnih delov izbrisala kakšno majhno praskico ali nepravilnost.

Te majhne poškodbe izgledajo bolj kot če bi z gumo gor podrsala ali kaj takega (mat lise).

Ker se velikokrat na motor vsedem z desne, skoraj vedno s škornjem kam podrsam in to se pozna.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od skornja lisa je ostanek gume-podplata...in se da odstraniti.....ali pa bolj razsiri noge, ko se spravis nanj....    :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm s skornji na obeh motorjih ogulila dol barvo (a* smx plus skorbji). tako da, ce imajo skornji plasticno zascito (proti torzijskemu zasuku) lahko le-ta tudi kaj oguli. 

jst sm mopedek do sedaj enkrat spolirala kar s polir pasto od avta. neka s petrola. ni videt da bi blo kej narobe, so pa vse nalepke pr meni lakirane. edini pazit je treba na spoje plastik, da ti tja ne zaide pasta, je mal sitno jo vn bezat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punci...predlagam vama tecaj joge za povecanje gibcnosti....da lahko bolj razsirita nogi, ko se spravljata gor....

:P

pride prav se kje drugje.... Recimo na A-lojtri, ko belita stanovanje....  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punci...predlagam vama tecaj joge za povecanje gibcnosti....da lahko bolj razsirita nogi, ko se spravljata gor....

:P

pride prav se kje drugje.... Recimo na A-lojtri, ko belita stanovanje....  :P

mah jst sm pac slaba sopotnica, kaj hocemo. 

drgac pa za praske majo od turtle wax eno polirno k je v barvi vozila. mi zgleda obetavno. sicer pa vsako cistilno sredstvo velja najprej preizkusit na kaksnem bolj skritem delu, ce tam ni kake nezazelene reakcije pa se gre to delat na celo povrsino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebenti...Cika....sem ti ze 100x reku, da stikle s petkam niso za na motor pa za v postlo... Sej zgleda huuuudo dobr..samo skoda se pa dela vseeno....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. sicer pa vsako cistilno sredstvo velja najprej preizkusit na kaksnem bolj skritem delu, ce tam ni kake nezazelene reakcije pa se gre to delat na celo povrsino. 

... a to prakticiraš tudi, ko kupiš kako novo tekoče milo za telo...   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem tiste pronto pene niso škodljive za aluminij?

Rabil bi za hladilnik od motorja in za izmenjevalec od toplotne črpalke spucat.

neee, špricaj in pucaj po mili volji.

jst pucam ama lih vse s prontom in do danes še nisem našel materiala, ki bi mu škodovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a to prakticiraš tudi, ko kupiš kako novo tekoče milo za telo...   :P

ja najprej stastiram na spodnji strani nadlahti :lol1::P

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo .. js sm ga ščistu in pol namazu s Renapur-jem

 

kombinezon.jpg

Evo .. js sm ga ščistu in pol namazu s Renapur-jem

 

 

kombinezon1.jpg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem meu priliko, pa sem nabavu še Effax Leader-Balsam ... bom poročau, če je tut v redu...

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!