Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Ziv, vprasal bi s cim cistite masten smer z motorja. Specificno bi rabil za prostor okrog malega veriznika ketne pri motorju. Jasno najprej grobo poberem, potem me pa zanima ali obstaja kaj za pospricat in da ostanek sam odtece dol brez kaksnega matranja? :lol1:Je tezko dostopno tam. Po moznosti kaj iz za motorje nespeacializiranih trgovin, Merkur... Sam sem nasel dva WD-40 degreaserja, je to za kaj? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, zan0088 pravi:

Ziv, vprasal bi s cim cistite masten smer z motorja. Specificno bi rabil za prostor okrog malega veriznika ketne pri motorju. Jasno najprej grobo poberem, potem me pa zanima ali obstaja kaj za pospricat in da ostanek sam odtece dol brez kaksnega matranja? :lol1:Je tezko dostopno tam. Po moznosti kaj iz za motorje nespeacializiranih trgovin, Merkur... Sam sem nasel dva WD-40 degreaserja, je to za kaj? Hvala

Se pridružim Bifu in dodam brakecleaner....ali pa čopič pa bencin...

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa brake cleaner po aluminiju nic ne skodi pa tam okol motorja? Ga moram itak za diske kupit. Z Megliom  pa navadnim WDjem sem pa probal, je mal bols, kaj hudo magicnega pa itak najbrz ni :D Hvala za predloge. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 22 minutami, VS800 pravi:

A kdo ve, kje okol Lj bi dobil tole kanto?

V trgovinah z rezervnimi deli Batrog na Fužinah ali Dolenjski cesti

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sayo pravi:

V trgovinah z rezervnimi deli Batrog na Fužinah ali Dolenjski cesti

Super, hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kot novopečeni prebivalki bloka, po tridesetih letih v hiši, mi nekaj ni jasno... Kako oprat motor, če v svoji skromni polovički garaže nimaš ne elektrike, ne vode? Samopostrežna avtopralnica? Old school sistem z vedrom vode in gobo?

Ker sm zihr da zdej toplo vodo odkrivam, v dobesednem in prenesenem pomenu, me dejte prosim razsvetlit :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samopostrežna avtopralnica je še najmanj komplicirana rešitev. Lahko pa za extra kondicijo in moč vedra z vodo naokoli nosiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem doma v bloku in zadevo rešujem na način, kot ga je predlagal jskrablin. Porabim največ dva žetona (2 po 1eur), nato ga za silo obrišem. Med vožnjo ga dokončno posuši. Ko pa pridem domov, namažem še verigo in je zadeva rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lucif3rka a nimaš kakega znanca, znanke, prjatla, prjatlce, ki bi mela hišo, pa si greš tja zadevo uštimat? Tud sam sem v bloku in mam maotor pr prjatlu v garaži, in tudi pri njem si perem vse po vrsti, pecikle, avto in motor. Uslugo mu pa vrnem na ta način, da še njemu in njegovi lubici spedenam avta in mator :D, pa še kdaj kj pomagam pr opravilih okol bajte :).

 

Popravljeno . Popravil Danilo D
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam isto težavo zadnjih 6 let. Perem kar z vedrom. Tahudo svinarijo razmočim s pomočjo papirnih brisač. Alternativa je še kakšna poceni škropilnica za sadje iz hofra/lidla.

sprica.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luciferka, če nisi v nevemkaterem nadstropju, lahko na pipo v kuhinji ali kopalnici namontiraš priklop za cev in in ajde pranje dol pod blokom :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšno čistilo za odstranjevanje lis na platiščih, katere nastanejo zaradi mačjega urina. Ta golazen šprica ravno po platiščih...:angryrant1:

20170406_094322.thumb.jpg.b97ae0d7f7f74519584481b1abd1c34b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to more it z vsakim čistilom za platišča dol, al pa kakim čistilom za zavore in razmaščevalcem. Pol pa kaj spoliraj pa z voskom 2x zaščiti pa se bo vsa svinarija dost manj prijemala gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Danilo D pravi:

Ma to more it z vsakim čistilom za platišča dol, al pa kakim čistilom za zavore in razmaščevalcem. Pol pa kaj spoliraj pa z voskom 2x zaščiti pa se bo vsa svinarija dost manj prijemala gor.

Ne gre, sem poizkusil že z razmaščevalcem in enim čistilom za platišča ki odstranjuje tudi katram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi ne bo šlo...potrebuješ čistilo na encimski osnovi...

Živalski urin vsebuje zelo agresivne kisline, ki se "zaje" v material in, ki se jih z običajnimi čistili ne da enostavno odstranjevati

Ni vse za vse vse povprek....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Kmet naučil eno foro. ko je moped opran in posušen ga celga (razen gum) prešpricaš z maxibrillom in nato narahlo prebrišeš s krpo. Na mopedu ostane tanek masten film in ko naslednjič perem, gre vsa umazanija z lahkoto dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo tudi drugi preparati za to, pa ni nč mastnega, ampak vzame mal več časa da zrihtaš tako kot treba :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Luciferka, če nisi v nevemkaterem nadstropju, lahko na pipo v kuhinji ali kopalnici namontiraš priklop za cev in in ajde pranje dol pod blokom :cool:

....me zanima kako bi te gledali sosedje v 40 let starem bloku, kjer še nima vsako stanovanje svojega števca za vodo. :D  ročna škropilnica pa gasa .......sej v končni fazi je voda itak ista, samo manj se je porabi :D

Popravljeno . Popravil TOMCAT
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, TOMCAT said:

....me zanima kako bi te gledali sosedje v 40 let starem bloku, kjer še nima vsako stanovanje svojega števca za vodo. :D  ročna škropilnica pa gasa .......sej v končni fazi je voda itak ista, samo manj se je porabi :D

Mam sicer svoj števec, pa tudi samo prvo nadstropje sem, ampak vseeno se ne bi šla lih vlečenja šlaufa naokrog. :blush: Čeprav je bil zadnjič podaljšek na podaljšek potegnjen iz četrtega al petega na parking, ampak ajd :P

3 hours ago, Danilo D said:

lucif3rka a nimaš kakega znanca, znanke, prjatla, prjatlce, ki bi mela hišo, pa si greš tja zadevo uštimat? Tud sam sem v bloku in mam maotor pr prjatlu v garaži, in tudi pri njem si perem vse po vrsti, pecikle, avto in motor. Uslugo mu pa vrnem na ta način, da še njemu in njegovi lubici spedenam avta in mator :D, pa še kdaj kj pomagam pr opravilih okol bajte :).

 

V bistvu sm se preselila bolj na frišno in v malo drug konec naše male državice, nimam še takšnih vez. Pa mam filing, da znajo ljudje malo grdo gledat, če se ob spoznavanju najprej pozanimaš če ima hišo/garažo/dostop do vode :D Za pranje avta mi je dost vseeno, ga nimam ni pol tolk rada k motor, pa še srebrn je, to je dvakrat letno dost :P Vračanje uslug pa... Bi prehitro prerastlo to v kakšen bikini car wash, pol znajo bit pa težave :jezik:

3 hours ago, ciciban said:

Imam isto težavo zadnjih 6 let. Perem kar z vedrom. Tahudo svinarijo razmočim s pomočjo papirnih brisač. Alternativa je še kakšna poceni škropilnica za sadje iz hofra/lidla.

Brisačke sm tudi jaz razmišljala ja, samo pri vedru me bolj skrbi to, da nimam pametnega načina kako ga sprat ko ga našamponiram... Mogoče res neka škropilnica al pa kr zalivalka :P 

4 hours ago, JamesTheMan said:

Tudi sam sem doma v bloku in zadevo rešujem na način, kot ga je predlagal jskrablin. Porabim največ dva žetona (2 po 1eur), nato ga za silo obrišem. Med vožnjo ga dokončno posuši. Ko pa pridem domov, namažem še verigo in je zadeva rešena.

Se mi je zdela to še najbolj elegantna rešitev ja. Pač za ta glavna pranja porabiš tista dva žetona, za na vmes bo pa tudi samo brisanje dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!