Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

A pozna kdo kakšno ucinkovito cistilno sredstvo, ki vso umazanijo (mastne madeže, ostanke gume, bencina...) brez dodatnega drgnjenja pospravi iz motorja. Danes sem z enim cistilom probaval, pa potem pod pritiskom izpiral in je vse, razen dveh pticjih kakcev in mušic, gor ostalo.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ti malo stare topice presnofaj.je bil en topic nekje (valda splosno,ne vem),kjer smo to temo ze obravnavali.mogoce tudi v zvezi z verigami.....

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce kaksen Sonax za muhe za sprednje dele. Za verigo je pa baje dober CET ali pa kar Pril na krpo in drgni. Gre precej lazje kot brez sredstva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober je vsak, ki je dober za pecice (vprašaj mamo ), sicer pa o tem vedo mame veliko, za smolo je dober terpentin, za nafo in olje pa petrolej, za drekce voda (vroca). Vse to je poceni in ucinkovito. Za smolo se dobi sicer se dobi tudi neki RESIN REMOV, nori pa je terpentin in sifon, da šprica in da je drago kot svinja.

Srecno

Leko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pucal motor - dve uri! Ampak s Prilom je pa sel smir s koles dol, ampak brez drgnjenja vseeno ni slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... s Prilom je pa sel smir s koles dol, ampak brez drgnjenja vseeno ni slo...

Lahko bi uporabil tudi WD40 (topi smir), samo potem moras DOBRO OPRATI gumo.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

JAZ MOJEGA XR600 PEREM S KARCHERJEM JEBI GA SAJ GA NASLEDNJIC SPET USEREM..

kolikokrat si pa ze tesnila menjal?

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haloha

Deck; feltne, veriga, vilice zadnje obvezno z nafto, prednje vilice masko in ostale zadeve pa z navadnim detergentom (špricnca) pa mal pocakaš da mušicke mal popustijo pol smo pa zmagal a ne? Drgac pa sej veš, ce ga sprot drgneš ga najman drgneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ tastar: mmmm-hhmmmmmmmm......tasty.nafta.mmmmmmmmmm.....da se ne zmotis in tankas dizel,ker ti motor po temu smrdi.

se enkrat: npr.gericke prodaja 5l cistila (ATS 150.-),ki preverjeno deluje in je ekolosko ok.lahko,da imajo drugi tudi kaj podobnega v sortimanu,samo cenejsega IN ucinkovitejsega cistila se nisem nasel.eno kanto imam ze dve leti,pa za letos bo se sigurno.perem pa tako enkrat na mesec ali dva.poraba ca.0,3l za enkratno pranje.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A tudi hladilna rebra valja kar z milnico?

Brrrm

to mene sprasujes? ta od gericke se uporablja takole: cel motor naspricas z nerazredcenim cistilom,pocakas 15 min in potem operes z vodo.vse,kar ne gre takoj dol,s krpico enkart potegnes in pico bello.

edino na krivinah moras malo drgniti (zapecene musice ali ter).

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....se enkrat: npr.gericke prodaja 5l cistila (ATS 150.-),ki preverjeno deluje in je ekolosko ok....

best

Ice

Ali se dobi tole cistilo tudi kje pri nas ali samo v A ? Kje ?

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ hotschko: gericke-cistilo samo pri gericke

@ tastar: rok trajanja? pogledal,nikjer nic ne pise.kupil pred dvemi leti,zadnja uporaba pred tremi tedni.deluje.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

@ hotschko: gericke-cistilo samo pri gericke

best

Ice

Že, že. Ampak kje pa je to ? Na internetu, v Graz-u, na Dunaju, v Celovc, takoj cez mejo v Ferlach-u ??? Pa ne zamert, ce prevec sprašujem, ampak res rabim dobro cistilo, sploh ce je ekološko sprejemljivo.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra stvar za odstranjevanje trdovratnih madežev je NOVATIO - SAFETY CLEAN. Odstranjuje lepilo, tesnilo, olje, mašcobo, silikon, vosek, katran, parafin, tiskarsko barvo, ... uvoznik je NOVO-TECH d.o.o. (za Noise Data ker ga je zanimalo).

Drugace se pa za šmir od ketne obnese tudi White spirit (1l - 450 SIT, za par let)

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro cistilo za motor je SONAX motorrad reinigung ki se dobi v Spar-u v celju ali Ljubljani in je namenjeno prav za to.Drugo so cistila od firme motorex,ki ima vse za motor,tudi za cišcenje verig,zavor,itd.Mislim da se jih dobi pri Tonkotu nad Hrastnikom,kdo pa je uvoznik pa ne vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

NOVATIO - SAFETY CLEAN odstranjuje lepilo, tesnilo, olje, mašcobo, silikon, vosek, katran, parafin, tiskarsko barvo, ... uvoznik je NOVO-TECH d.o.o. (za Noise Data ker ga je zanimalo).

Jep, tole rabim da spokam dol vse nalepke ki jih imam na motorju... Ene sem se že losal (tiste kjer piše da ne smeš pit ko voziš )...

Zdej pa še ostale - vse od motorja itd., samo ga moram med odstranjevanjem posnet/pofotkat, da bom pokazal slike, ko ga bom kdaj prodajal (cez ene tri leta) -- drugac ja ne bo noben verjel da sem "dal nalepke sam dol"...

No, ok... aja, še to: FalcoR, kje zaboga se dobi tole zadevo - sem mal gledal pa nikjer našel...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nalepke dol spravljati je najboljsi.........fen za lase.malo otoplis nalepke in je brez problema v celoti dol potegnes (lahko spet "uporabis" nalepko,ko prodajas motor).

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, ok... aja, še to: FalcoR, kje zaboga se dobi tole zadevo - sem mal gledal pa nikjer našel...

[/font=Verdana][/maroon]

Zato sem ti pa povedal ime uvoznika. Ce greš na tis.telekom.si tam izveš, da se nahaja na špelini ulici 2, maribor - tel:02/4625740

Hope it helps!

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

malo otoplis nalepke in je brez problema v celoti dol potegnes (lahko spet "uporabis" nalepko,ko prodajas motor).

Kam pa jo naj dam vmes?? Na avto ?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zato sem ti pa povedal ime uvoznika. Ce greš na tis.telekom.si tam izveš, da se nahaja na špelini ulici 2, maribor - tel:02/4625740

Sam ne mi rect da si ti to v MB šel kupit...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kam pa jo naj dam vmes?? Na avto ?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

jaz jih imam spravljene v mapi.lepilo skoraj nic vec ne prime,tako da ni problema.samo se tisti dve veliki moram dol spraviti,pa bo.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!