Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Pa še en A je nekje v zraku, ane?

Ni za šlampat pri oznakah...…… Na mojem odgovoru je točno to, kar je na tvoji sliki, kopirano z proizvajalčeve uradne strani. Tako, za mene je to hladilno - mazilno sredstvo za obdelovalne stroje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...katero podmazuje in ščiti pred korozijo. Če ne bi bilo antikorozivno bi vsi izdelki na CNCjih bili drug dan rdeči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2018 ob 15:45, Quest pravi:

Zima se bliža

Kaj pa KENT....ko sem leta nazaj ko mukc delal v enem od kiinih servisov smo redno špricali v vrata za blatnike itd....in na teh avtih nisi videl gnilih vrat in pragov.....

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz pozimi zaščitim kovinske (jeklene) dele tako, da vozim smučke v strešnem kufru...čene kante ful zarjavijo, če jih vozim na strehi.

... ko pa ne smučam več, pa pride na vrsto motor..   :P

 

...malo za štos ...malo za hec..    :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo!  Moje iskreno opravičilo.

Slikal sem napačno embalažo, katero so mi dobesedno “uvalili” pred aparat.

Prava zadeva z katero izvajamo antikorozijo je tale.

 Izpodriva vodo in tvori zelo tanek film. Za zaščito pred soljo je dovolj, saj ne pusti, da bi voda izpodrinila olje in ima antikorozivno delovanje. Uporabljamo ga za zaščito zahtevnih obdelovancev na CNC strojih, saj izpodrine vodo katera je ostala na produktih kot hladilno-mazalno sredstvo.  Po strojni obdelavi se z brizgalko nanese malo tega olja in obriše.

Vemo, kje naj ne bi bilo olje na motorju in vemo, kje ga je potrebno zaščititi. Do plastike ni agresivno.

 

34BB7E1E-4D17-4346-82FD-97E7267DD1DF.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden imajo v lidlu cistilne robcke za usnje... Cisti kdo kombinezon s tem, oz. je za poskusit? Spreje za ciscenje in mazanje verige sem ze kupu...:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, a79 pravi:

Ta teden imajo v lidlu cistilne robcke za usnje... Cisti kdo kombinezon s tem, oz. je za poskusit? Spreje za ciscenje in mazanje verige sem ze kupu...:panic:

mal tople vode pa žajfe, mikrofibra cuna pa je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, a79 pravi:

Ta teden imajo v lidlu cistilne robcke za usnje... Cisti kdo kombinezon s tem, oz. je za poskusit? Spreje za ciscenje in mazanje verige sem ze kupu...:panic:

... robčki so brezveze. ...bolje se očisti z Wurth robčki za mehanikarje...

...čistilo za verigo  je o.k.

...mazivo za verige..  :hmm: ... ne uporabljam.  Uporabljam olje.

 

Drugače pa usnjen  kombinezon po koncu sezone očistim s Karcher parnim čistilnikom v kombinaciji z Wurth robčki....in namažem z Renapur (semizdi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... aja... če pa smrdi...pa narediš tako kot @maus...

... se oblečeš v kombinezon...in se greš kopat v banjo z aromaterapijo....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 12 minutami, b-sprint pravi:

Kako naj očistim ostanke lepila od centrirnih uteži na feltni?

 

Hvala, lp

… vulkanizerji imajo tako radirko… kot en gumijast disk za na bormašino...in se lepilo enostavno zradira dol. Drugače pa z bencinom...al pa tudi sem že videl po trgovinah neko tekočino za odstranjevanje nalepk… nisem pa še probal s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, b-sprint pravi:

Probal z bencinom, acetonom.. ni šans

drgni sine drgni, točno 5 minut drgnenja pa strganja je bilo danes. Predhodno sem mal z nafto namazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

… najprej mehansko s kako plastiko odstrani čimveč tiste penice in lepila…. dobro gre tudi z blazinicami od prstov… da posvaljkaš dol to lepilo…. samo potem bolijo prsti..pa za nohti...

…. z bencinom samo natopiš tisti zadnji sloj lepila s feltne, ki je ostal gor… in potem podrgneš dol.

ACETON...  :nono: … lahko uničiš lak na feltni, če ni prašno barvana...

 

...viš… tudi tale ima namensko sredstvo za odstranjevanje lepila...pa ga na roke drgne ko budala.

 

...za take stvari je tudi WD 40 dober.

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, b-sprint pravi:

Probal z bencinom, acetonom.. ni šans

Namaži s kuhinjskim oljem in malo počakaj. Vzami strgalo za steklokeramiko in previdno strgaj. Trikrat postopek ponovi in bo čisto. Enak postopek je za vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Namaži s kuhinjskim oljem in malo počakaj. Vzami strgalo za steklokeramiko in previdno strgaj. Trikrat postopek ponovi in bo čisto. Enak postopek je za vinjeto.

Bom poizkusil vinjeto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Bom poizkusil vinjeto...

...pa to na letošnji naredi… k na tastari se je lepilo verjetno preveč zasušilo….

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zivnorc pravi:

...pa to na letošnji naredi… k na tastari se je lepilo verjetno preveč zasušilo….

Hmm....se 5 starih...letosnja pa glih letna tako,da se bom z 5 dost natreniral in predvidevam namatral...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prou rad bi vidu kaka so platisca ko lepilo utezi odstrnis z strgalom za steklokeramicno plosco ?.

Jaz prvo utezi odstranim z sravfcigrom, seveda feltno podlozim z krpani da kaj ne odrgnem, potem pa z prsti in nohti v akcijo. Ce se kaj malega ostane krpico mal pospricam z petrolejem in malo podrgnem, potem pa se z kakim cistilom "ala stelex" na fino obrisem. Ce ostanejo kake lise pa se z kako fino polir pasto potegnem cez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a vi uteži gor pa dol dajete?...   :huh:

..a to trenirate z njimi?

:P

 

Če to večkrat delate se splača kupiti tole, kot sem omenil par postov višje:

https://lincos.si/si/2785-guma-za-odstranjevanje-lepila-na-platiscih.html

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

...a vi uteži gor pa dol dajete?...   :huh:

..a to trenirate z njimi?

:P

 

Predvidevam,da imas prav...jz nisem nikoli se s tem ubadal,ker sem bil leni in se mi ni dalo trenirati:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle kupcek pa nastane, ko se odstranijo centrirne utezi iz koles na avtu ?

FB_IMG_1551005478720.jpg.678e16517158b38033112004f6083c3b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!