Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

pred 5 minutami, Danilo D pravi:

Takle kupcek pa nastane, ko se odstranijo centrirne utezi iz koles na avtu ?

FB_IMG_1551005478720.jpg.678e16517158b38033112004f6083c3b.jpg

Kaj so ti tud volan centrirali , tok svinca ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Kaj so ti tud volan centrirali , tok svinca ?

To al felge adijo al gume Mitas al pa vulkanizerju blo dolgčas in lepil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Probam sreco se tu :)

Kako bi spoliral madeze (pomojem od agresivnega  čistila)  iz armature? Videti je kot da je nekaj teklo po stevcu...

Ostalo na motorju je ok.

Predvidevam, da lahko s kako pametno polirno zadevo ampak kar se tice plastik sem bolj slab :)

Ducati MTS 1200 drgac 2015...

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj prilepi kako vredi sliko, da se bi videlo za kaj se gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh tolele pa res grdo zgleda. Kok se men vidi, je tole verjetn res zarad pranja. Šampon/čistil se ti zasušil, ker ga predolg nisi dol spral, pa predvidevam, da si ga na soncu pral :D. Če ni blo to z kakim hudim razmaščevalcem al čem takim pranim, pol zgornjega sloja neb smelo kj razžret, tk da to bi po moje mogl it z polir pasto dol. Iz kje pa si? Če nimaš kake paste, se lohk naokol oglasiš pa probamo srihtat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, T pravi:

20190313_193608.jpg

 Zobna pasta in krpica. Nimam izkšunj s tem, a bi lahko delovalo - škodilo verjetno ne bo. No slabše ne more biti :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se ni nč zasušl ker znam prat in čuvam stvari :D

Tole je prejsnjemu lastniku ratal, ker je blo fajn z kakim WD40 ali silikomom naspricano se ni videlo.

Bom probal polirat ja :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa poročaj oz.pokaži kak učinek bo :D.

Meni pa danes bil mal dolgčas, pa sm se spravu malo v klet "ustvarjat". Poškodovano čelado, vizir katere je bil oreng potegnjen po asflatu, sem probal spravit u red. Morem rečt, da sem prou navdušen nad rezultatom :). Je pa pinlock že bil fajn usran, tega pa nisem puca :D . Sem pa vizir prvo ošmirglal z 80 šmirglom na suho, potem pa z vodobrusnim 800, 1000, 1200, 1500 200 in 2500, potem pa še z srednje grobo in fino polir pasto, na koncu pa še nanesel vosek :).

1.jpg.c98924ce179cd05297db748d8d07c1ea.jpg

2.jpg.aabe6688534b4cc9f7d47d6321a9463b.jpg

3.jpg.9265dfd14255ee968fcabfab8e342c9a.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S čim čistite, vetrobrane in žaromete, da se ne vidijo sledi insektov, ko se posuši in obriše? Ko je še mokro zgleda čisto...suho pa drugače.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, tourer pravi:

S čim čistite, vetrobrane in žaromete, da se ne vidijo sledi insektov, ko se posuši in obriše? Ko je še mokro zgleda čisto...suho pa drugače.

 

 

po suhem brisanju ali ko je suho ga špricnem z maxibrillom in prebrišem. Površina je rahlo mastna in insekti naslednjič lepše odletijo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vetrobran in luči sem mel vedn večkrat premazan z voskom. Ponavadi sem tud po vsaki vožnji isto spucal še z brezvodnim čistilom in zglancal z qd- jem. med sezono pa kdaj pa kdaj tudi kak nov nnos voska ....... pač cajt si je treba vzet :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Danilo D pravi:

Vetrobran in luči sem mel vedn večkrat premazan z voskom. Ponavadi sem tud po vsaki vožnji isto spucal še z brezvodnim čistilom in zglancal z qd- jem. med sezono pa kdaj pa kdaj tudi kak nov nnos voska ....... pač cajt si je treba vzet :D.

Cajt že...,kaj pa je to za eno brezvodno čistilo in ta qd, pa vosek, kateri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, tourer pravi:

S čim čistite, vetrobrane in žaromete, da se ne vidijo sledi insektov, ko se posuši in obriše? Ko je še mokro zgleda čisto...suho pa drugače.

 

 

Simpl, seveda če je konec fure doma, staro mokro majico preko vizirjev na čeladah (moje in sopotničine) in drugo preko vetrobrana in luči - par minut da se "omehča" in gre vse lepo stran....:grupni:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomaz69 pravi:

Simpl, seveda če je konec fure doma, staro mokro majico preko vizirjev na čeladah (moje in sopotničine) in drugo preko vetrobrana in luči - par minut da se "omehča" in gre vse lepo stran....:grupni:

Čelado vedno po furi čistim tako, edino majico zamenjam s papirnatimi brisačami, motor pa redko takoj po furi in do čiščenja se zasuši.

Pa saj z čistili za odstranjevanje insektov gre kar enostavno dol, vendar se vseeno še kasneje vidijo kaki madeži...Ali obstaja kako namensko  čistilo prav za vetrobran motorja? To me zanima, če kdo uporablja.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to pozabu oment, da preko vizirja, vetrobrana in luči dam vlažne paloma brisače, in pustim nekaj minut da se odmoč. Qd- quick detailer in ostale reči dobiš v vsaki trgovini z avtokozmetiko, tud v kakem šparu ipd. se kaj najde. Maš pa pri nas vsaj 2 fajn štacune z to opremo, operi- avto in spoliraj.si, kjer najdeš ni da ni :D.

 

Sevede je čistilo samo za insekte, samo če maš podlago dobro, tega niti rabu ne boš toliko ali sploh ne.

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tourer pravi:

Čelado vedno po furi čistim tako, edino majico zamenjam s papirnatimi brisačami, motor pa redko takoj po furi in do čiščenja se zasuši.

Pa saj z čistili za odstranjevanje insektov gre kar enostavno dol, vendar se vseeno še kasneje vidijo kaki madeži...Ali obstaja kako namensko  čistilo prav za vetrobran motorja? To me zanima, če kdo uporablja.  

men se nič ne pozna pa so insekti zapečeni gor na šipco in luč tut po več kot 1 teden občasno. uporabljam čist obično univerzalno čistilo iz lojza, fajn namočim, podrgnem z namensko gobo za mrčes, sperem, še 1x čistilo + mikrofibra, sperem, obrišem s suho mikrofibro. ni flekov, prask ali podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, tourer pravi:

Torej enostavno, namakaš, čistiš , drgneš, namakaš....tako dolgo, da je čisto, kot vse ostalo.

Hvala za odgovore.  

edino kar pazi je, da pereš v senci. če sonce nabija ko je našpricano s čistili se pol lahko nardijo fleki. tut sušit ne dat na sonce, ko zadnjič spereš. obrišeš kar se da, ostalo naj se odteče in posuši lepo v senci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

po suhem brisanju ali ko je suho ga špricnem z maxibrillom in prebrišem. Površina je rahlo mastna in insekti naslednjič lepše odletijo dol.

Maxibrill praviš .....le kje si to pobral :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxbril za armaturke je zakon...

Vso opremo sem vedno...zdaj le privat cevlje...lepo z gobico za posodo malo scistis in posusis,naspricas z maxbril,pustis,spet pospricas in obrises(jz vedno z spodnjo neko staro majco,da ni muckic od blaga in majca za tisto leto...)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če znese, po dnevni vožnji namočim in obrišem, sicer pa pri pranju našpricam z navadnim Louisovim čistilom za motor (ne namenskim za mušice), potem pa Karhcer, po potrebi tudi z 1cm razdalje. Po 8 letih in 100kkm+ je vetrobran še vedno kot nov.

Je pa res, da je nemški. Ne vem, če se to obnese pri japonskih...:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Maxibrill praviš .....le kje si to pobral :P

Pri enmu Kmetu :P

prej sem voskal. Ma je boljši Maxibrill.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, tourer pravi:

Čelado vedno po furi čistim tako, edino majico zamenjam s papirnatimi brisačami, motor pa redko takoj po furi in do čiščenja se zasuši.

Pa saj z čistili za odstranjevanje insektov gre kar enostavno dol, vendar se vseeno še kasneje vidijo kaki madeži...Ali obstaja kako namensko  čistilo prav za vetrobran motorja? To me zanima, če kdo uporablja.  

sm kar "picajzl" glede čistoče motorja :blush:, potem ko se odmoči, malo tople vode s kapljico detergenta za posodo, kozmetično vatico namočim in obrišem, kar se je "odmočilo", nato posušim z mikro krpo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomaz69 pravi:

sm kar "picajzl" glede čistoče motorja :blush:, potem ko se odmoči, malo tople vode s kapljico detergenta za posodo, kozmetično vatico namočim in obrišem, kar se je "odmočilo", nato posušim z mikro krpo...

Poznam take a taki vzamejo sampon za lase in nikakor ceta...cet skoduje pravijo...ko pridejo z voznje domov pa hitro zmocijo brisaco in pokrijejo cez masko,da se ja ne bi kera musica primla...

P.S

Eden ma res 5let staro rr in ko iz trgovine...osebno pa sem vedno jz kupo mopi in nikoli on mene...enkrat se z originali nisem hotu peljat pa sem imel dva dni registriran motor ko cakal poliestre...Cel nek lepi mopi...meni not go...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!