Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

ko takole berem s čim vse čistite motorje :wacko:

čisto navaden avtošampon(amway)+ wd40+ tekoča voda(ne vap)+vileda mikrokrpa+2 uri dela= popolnoma čist motor, ki je star 4 let in izgleda kot nov

seveda pa je to treba početi redno

@dtofant5: dvomim, da boš lahko. poskusi s polirno pasto za kovine.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bi sčistil krivine od izpuha, ki so izgubile kovinski sijaj? ( na fazerju )

v louis u se dobi posebno čistilo za krivine in izpuh samo našpricaš in spereš pa so kot novi ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bi sčistil krivine od izpuha, ki so izgubile kovinski sijaj? ( na fazerju )

.....ti kr purol pasto kup pa zdrgn -pa bo----seveda po mrzlih rorih!!! :yes:

l.p.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bi sčistil krivine od izpuha, ki so izgubile kovinski sijaj? ( na fazerju )

Najprej jih operi in osuši,potem pa polir pasto bolj fino npr.za metalik barvo potem,pa poliraj (na žgance) OK!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S fino polir pasto ne gre. Preizkušeno.

Lp

Simon glej,kadar poliraš krom,plexi,metalne barve,ki so nato lakirane z prozornim lakom vedno uporabljaj čimbolj fino polirpasto res da je precej težje ampak sigurno NEPOŠKODUJEŠ sijaja OK.Če pa so izpušne cevi npr:titan,rosfraj,itd. potem jih lahko najprej spoliraš z grobo polir pasto(gre hitreje) nato pa še s fino.Če se s polir pasto neda očistit ni stvari,ki bo očistila,ostane edino,demontirat cevi in strojno poliranje OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo kdaj probal s tem:http://www.sonax.com/sonax-e/katalog_produ..._product=339200

pucati feltne. Jaz pucam s tem kolo. Vsa umazanija gre takoj dol. Felten od motorja se pa ne upam, ker se bojim da je malce premočan tale sprej. Kaj pravite?

Za vse dele motorja je zakon MOTUL moto wash. Našpricaš, pustiš 10-15 minuz in spereš s curkom:Gre dol tudi najbolj trdovratna umazanija pa še potem se zlepa ne prime nova sploh na lučeh in šipcah. Je pa plastenka s šprico in ne spray.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse dele motorja je zakon MOTUL moto wash. Našpricaš, pustiš 10-15 minuz in spereš s curkom:Gre dol tudi najbolj trdovratna umazanija pa še potem se zlepa ne prime nova sploh na lučeh in šipcah. Je pa plastenka s šprico in ne spray.

Edino nekaj si pozabil dodati. Visoka cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meglio ne priporočam za aluminij in za izpuhe iz titana ker izgubi sijaj . za ostalo je pa zakon :worship:

Točno tako. Sem ga malo našprical po malem delu aluminija. Prvič zadnjič in nikoli več. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem z vodo doslej opral vse, kar se mi je nalimalo na motor. Najprej sem malo namočil umazanijo nato pa z viledo spucal. Kettensprej gre pa z maxi-brillom (sprej za lesk armature avtomobila) stran, samo našpricaš in obrišeš, brez drgnenja. Meglio pa se mi zdi preveč agresiven da bi ga kar zlival po motorju (dihtunge, ketna...), samo posamezne dele, ki jih poberem z motorja, našpricam z njim, recimo pokrov zobnika...voda je zakon :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slučajno veš kako se imenuje?

Za čiščenje inox krivin sem zasledil, da se uporablja čistilo Optiglanz (OptiGlanz Edelstahlreiniger), ki se dobi v Louisu za 11,95 €.

http://www.louis.de/promotion/a1_2k_politur.asp

primer uporabe optiglanza in poliranja

BeforePipes.jpgAfterPipes2.jpg

Glede na komentarje po forumih naj bi bila zadeva precej učinkovita. (sam še nisem poizkusil vendar ne dvomim v to, ker je verjetno zadeva podobna pasti za čiščenje inox zvarov, ki pa dela čudeže)

PickweldSeam.gif

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Drage kolegice in kolegi!

Ker se pripravljam na "spomladansko čiščenje" motorja (ja, jaz sem eden tistih "winter riderjev" in moj motor potrebuje malce več nege) vam posredujem nekaj navodil, kako temeljito očistiti motor. Pri ogledu filma bodite pozorni na lasnosti čistilnih sredstev, da s čiščenjem dosežete boljše in ne slabše stanje motorja.

Uživajte (pri ogledu filma, pri čiščenju dvomim :evilgrin: ):

1.

2.

3.

4.

5.

lp,

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mogoče je blo že napisano ampak vseen.S čim vi spravte lise iz alu. okvirja :hmm:

poglej drugo polovico tretjega videa zgoraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

uporabil iskalnik, ničesar podobnega našel...tko de

no, zdej k vemo kolkrat ga čistite bom tud vedu čigavo mnenje bolj upoštevat...aja, sej nimam poimenskih rezultatov :unsure:

šalo na stran...ker je moj motor črn je na laku vidna prav vsak prstni odtis, praskica, posušena kaplja, prah oz vse kar je možno. Zato me zanima kako perete motor, kakšna mila uporabljate ter s kakšnimi krpami ga dokončno obrišete de na laku ne pustite sledi oziroma poškodb. Sam uporabljam za1x jelenovo krpo za brisanje, perem pa ga večinoma samo z vodo ter autošamponom, ne pa s klajtngo...

Slišal sem da obstajajo neke mikro krpe posebej za brisanje motorjev ki ne poškodujejo laka? ve kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabil iskalnik, ničesar podobnega našel...tko de

no, zdej k vemo kolkrat ga čistite bom tud vedu čigavo mnenje bolj upoštevat...aja, sej nimam poimenskih rezultatov :unsure:

šalo na stran...ker je moj motor črn je na laku vidna prav vsak prstni odtis, praskica, posušena kaplja, prah oz vse kar je možno. Zato me zanima kako perete motor, kakšna mila uporabljate ter s kakšnimi krpami ga dokončno obrišete de na laku ne pustite sledi oziroma poškodb. Sam uporabljam za1x jelenovo krpo za brisanje, perem pa ga večinoma samo z vodo ter autošamponom, ne pa s klajtngo...

Slišal sem da obstajajo neke mikro krpe posebej za brisanje motorjev ki ne poškodujejo laka? ve kdo?

Jaz tudi uporabil iskalnik. Najdel tole, pa še kup specifičnih tem o čiščenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, vpisal "čiščenje", "čistilo", "nega", in nikoli nič našel oziroma samo teme kot so z750 (z ali brez strehce) ipd...

se pravi je ta isklanik en k... vredn...najdeš kar ne iščeš :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, s kom in kako polirate aluminij, če je malce poškodovan ?

Purol recimo, pa mašina za poliranje bi mogla dat dober rezultat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer sam tega še nisem počel......polirpasta za aluminij, mašinca za polirat ter goba na mašinci

Purol recimo, pa mašina za poliranje bi mogla dat dober rezultat

a ni purol pregrob :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mogoče je blo že napisano ampak vseen.S čim vi spravte lise iz alu. okvirja :hmm:

Uporab PUROL polirno pasto :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!