Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

V Louisu imajo res dobr no vsaj men se zdi,sprej njihove znamke insektenentferner al kako ze piše, gre res dobr dol vse sam naspricaš pa počaš.....pa se kettenentferner za čistit verigo in lahko čistis vse pol tud druge dele motorja....sm zadovoljnen pa se drago ni tako.Bom sel gor iskat k zmanjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupu motor sem porajtu, da ga je prej nek indijanc s precej agresivnim sredstvom pral, kar ima za posledice rahlo oksidirane ALU dele - recimo ročke in vilice. Pa me zanima, če se je kdo že spravil odstranit oksidacijo z zlatih sprednjih vilic? Ali se rajš ne spuščam v to, ker bom sam barvo dol spravu?

Če je tako zeleno, potem WD-40. Na mojem Jodlarju sem sam pošrpical cevke ki so bile zelene in bele od oksidacije in so zdej kot nove... Brez drgnjenja, še dol nisem obrisal, je izhlapelo zarad toplote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa včeraj mojega opral in mi je dala mati en dober nasvet! Motor sem najprej našprical z vodo, nato sem ga pa predrgnil z navadnim čopičem. Svinjarija gre odlično ven iz kotov in kotičkov okrog mašine, zavor,... Skratka iz tam, kjer sem si prej lomil prste! Edino tisti železni del, ki žimo skupaj drži je treba zalepit s salotejpom, da motorja preveč ne popraskaš!!

post-4329-1213290510_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa ketno najperj operem z petrolejem, z njim očistim tudi zadnjo felgo nihajko in blatnik kjer se nahaja nekaj ketnspreja. Ostale dele našpricam z motulovim gelom, nato pustim par minut nakar ga zmočim in še enkrat zdrgnem z gobo. Na koncu ga obrišem z jelenjo kožo in namažem ketno, vam rečem motor je ko nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tako zeleno, potem WD-40. Na mojem Jodlarju sem sam pošrpical cevke ki so bile zelene in bele od oksidacije in so zdej kot nove... Brez drgnjenja, še dol nisem obrisal, je izhlapelo zarad toplote

Bom probu, čeprav kr mal dvomim, da WD40 skenslu oksidacijo. Na ALU ročkah bi prej probu s kako Purol pasto. Ampak ajde, ročke me še ne motijo, une bele lise po vilicah bi pa dal stran, če se da. :)

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrav!

mene pa zanima s čim lahko najlažje operej tekstilno jakno?če je kakšno sredstvo ki je učinkovito pri tem?

predvidevam da je ne smem dat v pralni stroj ampak samo tako mal spucat.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tega je že ful napisanega po forumu...malo poišči

Drugače pa natankaj v banjo mlačno vodo, notri zli malo šampona za lase, vrzi noter opremo in mal prebekslej. Simpl ko keks :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

mene pa zanima s čim lahko najlažje operej tekstilno jakno?če je kakšno sredstvo ki je učinkovito pri tem?

predvidevam da je ne smem dat v pralni stroj ampak samo tako mal spucat.

lp

krtačo, krpo in toplo vodo pa gasa :) drugače pa jaz svojo tekstilno jakno in hlače (Wintex) perem v pralnem stroju na 30 stopinj, seveda prej poberem ven vse ščitnike. pogledal sem tudi etikete na jakni in hlačah če imajo oznako, da se jih ne sme prati v pralnem stroju in te oznake ni, na jakni pa tudi ni vidnih kakršnihkoli deformacij ali kakrkoli drugega. se pa ne pere to v stroju ravno vsak teden :D

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz svojo opral v pralnem stroju, pa čeprav ima na komolcih tudi nekaj usnja. Pranje preživela brez vidnih posledic, razen tega, da je sedaj čista :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
lep pozdrav!

mene pa zanima s čim lahko najlažje operej tekstilno jakno?če je kakšno sredstvo ki je učinkovito pri tem?

predvidevam da je ne smem dat v pralni stroj ampak samo tako mal spucat.

lp

vzemi puromat in jo speri, preverjeno,"prej sem imel štircikla pa sem ves blaten domov hodu"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

fantje mam 1 uprašanje. Na prstih sm mev ud akumulatorja kislino , pa sm prjev za okvir (aluminij)..sedaj me pa zanima s cim bi to dol odstranil,ker me motijo moji prstni odtisi na okvirju.

LP Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti jih gor. Če ti slučajno ukradejo moped, ga bodo forenziki igraje našli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krtačo, krpo in toplo vodo pa gasa :) drugače pa jaz svojo tekstilno jakno in hlače (Wintex) perem v pralnem stroju na 30 stopinj, seveda prej poberem ven vse ščitnike. pogledal sem tudi etikete na jakni in hlačah če imajo oznako, da se jih ne sme prati v pralnem stroju in te oznake ni, na jakni pa tudi ni vidnih kakršnihkoli deformacij ali kakrkoli drugega. se pa ne pere to v stroju ravno vsak teden :D

Ko smo že pri pranju, kolega je pred leti imel tekstilni kombinezon. Bil je svetlejše barve, seveda se je hitro umazal. Pa ga da mami oprat. Lep, kot nov. Ampak na furi, ko ga je dobil dež, je bil v trenutku moker. Mama ga je oprala na 90 stopinj... :eek: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni problema... Na koncu je samo namesto mehčalca "pozabila" dodat impregnacijo...

A da to tudi obstaja -mislim da dodaš pri pranju zraven... Včasih smo samo sprey imeli. So imeli, jaz sem bil vedno v ledru, tekstil šele dve leti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem vse jakne pral v pralnem stroju. Tudi ta zadnjo goretex. Samo: 30 stopinj, ta nežen program z obilico vode, izklop centrifuge (na koncu samo par obratov, da ti ne zalije čist kopalnice. In bundo zapnem tako, da notri ujamem rokave (insajdaut).

Pa: bolj predk - bolš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem našel na jubitolu enga strica, ki čisti moped, pa si lahko pogledate kako se je spravil početi dotično stvar.

Še povezava:

LP R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da malo pretirava z wdjem, sploh tam po diskih in verigi :rolleyes:

Pa verigo se tudi da bolj elegantno namazat, pri takem načinu, brez kartona za verigo je nahitro tudi feltna zraven "namazana"

Drugače, si je pa kar vzel čas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Oz. kako vi to delate ;)

l.p-jaz si ozamem pri pucanju kar veliko cajta najprej ga pospricam z cistilom sonax za odstranjevanje insektov,pospricam ga tam kjer je veliko music,nato ga nasamponiram z mehko gobico(sampon od sonaksa z dodatkom voska)nato da sperem z vodo pod neznim pritiskom samo plastike.ga z jelenovo krpo obrisem pocakam da se posoci ter plastike pospricam z maksi brilom ter nato spoliram vse plastike.vzame veliko cajta ampak motor se zelo lepo sveti ko poliras odstranis zelo lepo madeze ki ti jih povzroci ketna l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabiu sem omeniti za feltne jaz uporabljam cistilo meglio ali sprej za olne madeze pospricam ter nasamponiram in spoliram sveti se kot nova feltna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabiu sem omeniti za feltne jaz uporabljam cistilo meglio ali sprej za olne madeze pospricam ter nasamponiram in spoliram sveti se kot nova feltna

Sem videl da dost uparabljate ta MEGILIO pa me zanima kje ga dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl da dost uparabljate ta MEGILIO pa me zanima kje ga dobit?

Vzami SGRASATORE (zelo podobno a mislim da boljše), ga dobiš v vsaki TUŠ ali SPAR trgovini, med gospodinjskimi potrebščinami. Jaz uporabljam tistega mlečne barve v razpršilu. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl da dost uparabljate ta MEGILIO pa me zanima kje ga dobit?

INPOS(100%), mislim da tudi v JAGRU in večjih INTERSPARIH. Sam čistim izključno z MEGLIO.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!