Skoči na vsebino

Suzuki GSXR 1300 Hayabusa


vicko

Priporočene objave

Specifications HAYABUSA

Model Number GSX1300RK8

Type Sportbike

Warranty 12 month unlimited mileage limited warranty.

Suggested Retail $11999

Engine 1340cc, 4-stroke, four-cylinder, liquid-cooled, DOHC, 16-valve, TSCC

Bore & Stroke 81.0 x 65.0mm

Compression Ratio 12.5:1

Fuel System Fuel Injection

Lubrication Wet sump

Ignition Digital/Transistorized

Starter Electric

Transmission 6-speed, constant mesh

Final Drive #530 chain

Overall Length 2195mm (86.6 in.)

Overall Width 740mm (29.1 in.)

Overall Height 1170mm (46.1 in.)

Seat Height 805mm (31.7 in.)

Ground Clearance 120mm (4.7 in.)

Wheelbase 1485mm (58.5 in.)

Dry Weight 220 kg (485 lbs)

Suspension Front Inverted telescopic, coil spring, fully adjustable spring preload, adjustable rebound damping and adjustable compression damping

Suspension Rear Link-type, gas/oil damped, fully adjustable spring preload, adjustable compression & rebound damping

Brakes Rear Single hydraulic disc

Tires Front 120/70-ZR-17

Tires Rear 190/50-ZR-17

Fuel Tank Capacity 21 liter (5.5 gal.) 20.0 liter (5.3 gal.) CA. model

Color Orange/Black, Black/Gray, Blue/Black

Upam, da bo imela nova 2008 Busa porihtano zadevo, zaradi katere sem (v glavnem) prodal svojo 2005... Sem ljubitelj nocnih vozenj in kar me je predvsem motilo pri Busi je izredno sibka in slabotna luc! Ne kratek, ne dolg snop ne osvetlita ceste niti priblizno dovolj za tako mrcino, no mogoce bi lahko resil zadevo z zamenjavo, dal gor Xenonko...

ZX-14 ima to neprimerno boljse postimano, no se vedno pa ni to svetlobna parada kot na GoldWingu.

Sicer pa pride 2008 Busa v trgovine tukaj v ZDA (vsaj tako pravijo) tam jeseni.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Angleži so jo že vozili...

Ja, saj sem jo jaz ze tudi..... od zadnjega postinga 22. julija namrec.

Glede na to, da sem ze imel 2005 Buso, nisem bil pretirano impresioniran z 2008 modelom, res ne vidim prave razlike (razen lepsega designa).

Je pa Busa (nova in tudi stara) precej straight bike, zase mislim, da z ZX-14 se vedno lazje obvladujem ovinke.

Vsakemu svoje, ostajam na ZX-14 za zdaj...

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo imela nova 2008 Busa porihtano zadevo, zaradi katere sem (v glavnem) prodal svojo 2005... Sem ljubitelj nocnih vozenj in kar me je predvsem motilo pri Busi je izredno sibka in slabotna luc! Ne kratek, ne dolg snop ne osvetlita ceste niti priblizno dovolj za tako mrcino, no mogoce bi lahko resil zadevo z zamenjavo, dal gor Xenonko...

ZX-14 ima to neprimerno boljse postimano, no se vedno pa ni to svetlobna parada kot na GoldWingu.

Sicer pa pride 2008 Busa v trgovine tukaj v ZDA (vsaj tako pravijo) tam jeseni.

LP iz Chicaga!

Motor si prodal samo zaradi tega ker je mal slabše svetla luč? Svašta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor si prodal samo zaradi tega ker je mal slabše svetla luč? Svašta...

Ni samo "malo slabsa" ampak za hitre nocne voznje neuporabna (skoraj). Govora je o stari Busi z originalno lucjo. Prenevarno, verjemi! Nisem gor dajal custom, mogoce bi bilo boljse.

Lp iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni samo "malo slabsa" ampak za hitre nocne voznje neuporabna (skoraj). Govora je o stari Busi z originalno lucjo. Prenevarno, verjemi! Nisem gor dajal custom, mogoce bi bilo boljse.

Lp iz Chicaga!

Ja no ma on je mislu da se da tud kej predelat predn se odlocis za prodajo motorja...vsaj pri takih stvareh...za super osvetljavo pri nocni voznji bi bila kaksna predelava in dodelava nedvomno potrebna... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no ma on je mislu da se da tud kej predelat predn se odlocis za prodajo motorja...vsaj pri takih stvareh...za super osvetljavo pri nocni voznji bi bila kaksna predelava in dodelava nedvomno potrebna... :rolleyes:

Točno to sem mislu, vržeš ksenonke gor in gas, nevem no... Če ljudje dajejo 2000€za avspuhe, bi dal še tistih 300-500€ za luči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to sem mislu, vržeš ksenonke gor in gas, nevem no... Če ljudje dajejo 2000€za avspuhe, bi dal še tistih 300-500€ za luči

Ja auspuhi so bli gor Yoshimura pa zadek porihtan itd. Pa pride pravi kupec in mi ponudi VEC kot sem dal vse skupaj za Buso. Ej pa j.... ga - sem prodal.

Nekaj mesecev potem sem pa tako ZX-14 nabavil, da zakljucim temo o moji stari Busi.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

heheehe fantje hayabusa.... tale poba je nekje pobral napačno sliko z neta:) ampak ok novi motor je vredu to ni motor za dirkališče temveč za velike hitrosti:):)

in naj nekdo proba se peljat z suzuki 1000 in potem hayabuso:) in bo videl kako je hayabusa mirna pri hitrostih na merilniku nad 300 kmh in čutiš res surovo moč:) zlahka pa jo opremiš z turbo polnilnikom kar ji doda 100 km za hec:) :trance_33_sleep: :rolleyes: :naughty:

1000 pa bo precej nemiren:):)je pa seveda z razliko od hayabuse veliko boljši za pisto:)hehhe če pa se ne znaš peljat pa te itak z 600 vsi nabrišejo:)

pa ne govorit da je motor slab grd-ker je narejen za določeno področje:) evo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je slab ne bom rekel, ker kot si rekel, vsak motor je narejen za določen namen :)

Ampak grd je pa ful :D Je pa res, da je to zgolj moja osebna ocena in da imajo vsake oči svojega malarja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je slab ne bom rekel, ker kot si rekel, vsak motor je narejen za določen namen :)

Ampak grd je pa ful :D Je pa res, da je to zgolj moja osebna ocena in da imajo vsake oči svojega malarja :P

Je grd ampak tako obliko ima bolj zaradi aerodinamike kot pa izleda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ampak to ne spremeni dejstva da je grd :D Verjamem pa, da je hud stroj :OK: Konec koncev je le Suzuki B)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na you tubu je film o smartu s hayabusino mašino.Kako da je smart tako stabilen s tako močno mašino?al ga tip ne tiši kokr gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na you tubu je film o smartu s hayabusino mašino.Kako da je smart tako stabilen s tako močno mašino?al ga tip ne tiši kokr gre?

Poglej še na (you tubu) film kako se pelje Hajabusa čez 300 K/mh. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi ubijalsko hud za pogledat, o tehnični plati ne morem bit pameten, ampak verjetno je tudi vrhunski.

Brez skrbi je vrhunski,samo malokdo je pripravljen za njega toliko odštet zato toliko kritik,kot pri vsakem dražjen motorju.Tudi BMW-eje vsi kritizirajo podolgem in počez,ko pa ga enkrat kupijo potem šele rata 1-A,kul,ful itd. tudi elektronika npr:ABS,ESA,WGS itd. nobenga več nemoti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno imaš prav, ampak lahko bi pomislil tudi to, da nam je enim enostavno res preprosto grd :D 1098 je npr. še dražji, pa ne poznam veliko ljudi, ki bi rekli da je grd pa slab.. Očitno so italjančki bolj zadeli dizajn kot rižotkoti v tem konkretnem primeru :D

Kar se pa tiče tehnične plati pa mislim, da sta oba super motorja, moj komentar se nanaša zgolj na izgled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne da je Hayabusa lih 400€ dražja od GSX-Rja. Brumer in njegov denar, joj kok si ti bogat :worship: A se te lohk dotaknem?

Sem že videl ko je bla konkretno cenejša od Gixerja, in to nova v trgovini

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislim da je Hayabusa super motor, pri takem motorju je težko govoriti o tem da ni dober. Pa tudi, ne vem, težko, oz. nesmiselno ga je primerjati pomoje s 600,1000cc cestaki, ker kot je že en pred mano napisal verjetno ni narejen lih za premetavanje po zaprtih dirkališčih. Jest ga vidim kot en hud športni potovalnik z veliiiko moči :worship: Tako nekako kot zzr 1400, je cestak, ampak je prevelika ''krava'' da bi ga lahko uporablal res za dirkanje. Se pa sigurno velik bolj komot pelješ na daljše ture s takmu motorjam kot pa recimo s 600 ali 1000 ss.

O izgledu pa, vsak ma svoj okus, meni je kr lepa. Če ne zaradi druzga, pa že zaradi tega ker močno izstopa s svojim videzom pa velikostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex bom kratek,kolikor oči toliko malerjev,samo Italjana bi vozil,če bi ga dobil res pod ceno ali,če bi mi ga kdo drug kupil-pa ne zamerit

Ne zamerim, v garaži je itak Japonc, ne Italijan :) :rolleyes:

Sicer pa smo :topic:

Naj raje kdo pove koliko HP pa NM ima ta zverina. Nekje nazaj v temi so sicer pripopani tehnični podatki, ampak podatka o konjih in navoru ni vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!