Skoči na vsebino

YAMAHA TTR 600 enduro rocker


D.J.

Priporočene objave

tole je pa novo zame... polno natankana zadeva , z oljem end stuff... 149kg? hm...

Hmm ja, baje, IKE mi je na chatu rekel da je 149kg "pripravljen za voznjo".

TTR 153? erm... uhhh... težko tole. Moja DT ma pomojm okol 130kg ready to drive pa jo komaj dvignem na nagnjenem terenu z boka (če je na tleh).

Oh, saj z nekaj srece pades na pravo stran in imas bajno olajsano delo :D

kaj pa suzuki...da ne bom spet koga zavajal  <_<

Na Motorradu trdijo "Leergewicht 144 kg". Ampak kdo pa pravi, da so tile podatki tocni, ce naj velja da je prazen KTM lc4 145kg, potem ne more biti poln samo 149kg - in obratno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bi lahko rešili popolnoma le tako ,da bi dal vse te motorje na vago. Tega pa ne moremo narest. tako da.... shit happens :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne šufer, nisem bil jaz..včeri sem bolj okoli save trgal korenine in kamne :D

drugače pa, zakaj toliko filozofiranja...ko sem prvič videl TTR-ko sem se zapiču vanjo, v forume in osebne kontakte, ki so bili na žalost večinoma tujci in izvedel vse slabosti ter kvalitete zame trenutno najboljšega motorja pod soncem

to je zadevca, ki poleg 1A offroada omogoča tudi potovalne zmožnosti dolgih razdalj

tistih par kil razlike v teži med različnimi modeli in igre z suho in nesuho težo so čisti psihološki nateg, koliko kil več kot 100 ima nek motor bla bla, pa sej to niso kroske in tut take okretnosti in hitrosti ni za pričakovat od njih, le daljšo življ. dobo in precej zamaknjene intervale potrebnih servisov...kar se pa potrošne robe in čiščenja tiče pa je vsak svoj malar

jebeš KTM, če ga hočeš zato, da bojo kolegi rekli uaaaaaaa, TTR kupiš zato, ker je redek motor, redkokdo ga dobro pozna in tudi nekaj tradicije se zadeve drži in ta tradicija v praksi, na terenu dejansko funkcionira, vsaj zame, čeprav imam 12 konjev manj kot na prejšnjem motorju

torej, TTR edini pravi enduro motor v svoji kategoriji, živa legenda, svetovni popotnik in ljubitelj zahtevnih terenov (seveda govorim samo za mojo ljubico B) )

no, tut DR-z ni od mušic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U piz... zdej smo pa dobil po glavi:):):)Ne sej načeloma je vse res edino od Jebeš KTM pa vse do konca je pa tko kot bi bil DJ v stanju zmanjšane prištevnosti!DJ nevem zakaj tako zelo udrihaš čez KTM(in to že odkar berem forum)???Če te je kdaj kdo z njim zbil ali kaj podobnega za to NI kriv KTM!! :P :P In tudi to da se KTM kupuje zaradi kolegov.....takih primerov ne poznam!Kdor si ga kupi ve zakaj si ga kupi in zakaj ga bo rabu(prav gotovo ne za poziranje).Za take manevre so boljše Ninje in podobno...To da je pa TTR edini pravi enduro motor v svoji kategoriji(kjer je sam),živa legenda,svetovni popotnik,ljubitelj zahtevnih terenov .... je pa samo na tvojem zelniku zrastlo,kar je pa seveda pravilno!!!!Tudi jaz enako trdim za mojega bivšega KMX-a(izvzeto svetovni popotnik :D ) in vsak enduraš za svojo kobilico...No v glavnem ne bit alergičen na KTM pa bo QL!Ko ga boš imel ,se znjim vozu spoznal njegove napake ga boš pa lohko kritiziral ,samo da takrat ga ne boš hotu ker se boš v njega zaljubu in ne boš hotu več dol :P :P :P :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah... vsak motor ma svoje prednosti in slabosti. Na tebi je ,da se odločiš kaj ti je pomembno in kaj ti ni. Na podlagi zbranih informacij se odločiš kaj boš jahal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar prjatli svetujejo in občudujejo :D

vsak ima svojo glavo in svoj žep..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

živjo, po dveh letih je pa treba mal to temo odpret

sem lastnik yamahe TT600 naj bi bla letnik 89, uporabljam jo za off road

zanima me ke ma cifre na gištelu (a jih ne bi mogla met pr balanci)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a prometne nimaš?

številke so ponavadi med križi

mogoče bi tut slika motorja rešila problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam prometne ker je prpelan iz italije

ja sej moja yamaha dt je mela pr balanci (na unmu roru k je balanca gor) :?

evo še slikce,drgač pa ni dovk k je biv na (Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar huda pa tut lepa zgleda

priporočam ti da greš na bikepics.com in opazuješ razlike med letniki, recimo tvoja ima še boben zadaj, modra barvna kombinacija itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je bla spizdena pa so številke zbrušene, ker motor zgleda obnovljen

namontiri si kolesarski števc gor, pa boš vedu kolk ti gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja najbrž bom res namonteru kolesarski števc

al ma kdo iz foruma navodila za yamaho TT600, za posodt oz. za fotokopirat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam navodil, bi se pa z veseljem malo zapeljal s tem motorčkom :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navodil za ta motor ni, obstaja kvečem uporabniška knjižca, pa še to dobit zna biti problem

za ta pravo servisno knjigo boš pa mogu kam v tujino pogledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mel 02 letnik moped in nemško knjigo, pa sem zatežil in so mi v delta timu zastonj zrihtal kopije v angleščini, ti pa kej dost ne pomagajo podatki kolk gume pumpat pa kako olje zamenjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Živjo!

Zanima me kaj je vzrok, da fotrova TT 600 RE (l. 2004) kar naenkrat crknila in ne vžge več. Ker po 1 km k se je peljal mu je motor crknil in od takrat naprej vergla u prazno, zgleda ne da iskre. Pa je zamenjal svečke, akumulator pa je še vedno isto. Upam, da ni šla elektronika, ker je dost draga.

Prosim za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me kaj je vzrok, da fotrova TT 600 RE (l. 2004) kar naenkrat crknila in ne vžge več. Ker po 1 km k se je peljal mu je motor crknil in od takrat naprej vergla u prazno, zgleda ne da iskre. Pa je zamenjal svečke, akumulator pa je še vedno isto. Upam, da ni šla elektronika, ker je dost draga.

Prosim za pomoč!

Kako pa je"crknila"?

Hocem reci, je kej zasumelo v masini ali pa je prenehal tok?

Prekontroliraj da slucajno kasna zica ni kej pomeckana in da dela kontakt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,ja...zdej bom prodal mojo TTR-ko motard;

ce komu rabi kasen kos naj mi pise en PM,ker imam se kar neki delov!

Ala su!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me kaj je vzrok, da fotrova TT 600 RE (l. 2004) kar naenkrat crknila in ne vžge več. Ker po 1 km k se je peljal mu je motor crknil in od takrat naprej vergla u prazno, zgleda ne da iskre. Pa je zamenjal svečke, akumulator pa je še vedno isto. Upam, da ni šla elektronika, ker je dost draga.

Prosim za pomoč!

Treba je vse skupaj - tokokroge premerit, da se vidi do kam pride napetost iz navitja - lahko je : CDI, kondenzator, vžig.tuljava, lahko je kakšno stikalo, ki je pogoj za vžig(stransko stojalo, prosti tek, stikalo za izklop), samo kaka žica ali oksidiran konektor.

So pri moji TTRki fantje doktorirali na dveh Yamaha servisih, pa nič naredili :naughty: potem sem jo popravil sam skupaj s stricem, ko sva naredila merilni protokol z 30 alinejami!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ah,ja...zdej bom prodal mojo TTR-ko motard;

ce komu rabi kasen kos naj mi pise en PM,ker imam se kar neki delov!

Ala su!

:D

Prodaja je preklicana! :closedeyes:

Masina gre ponovno v delo,zdej jo caka nov rep in druge vragolije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!