Skoči na vsebino

Daelim VT 125


gebre

Priporočene objave

de kr tle napišem, mi lhko kdo pove kje naj prvo iščem vzrok, zakaj daelimček ne vžge, gre pa absolutno za elektriko... ta niti ne pride do svečke, ki sledeč temu ne da iskre... kaj bi lahko bilo narobe, možnih je tolk stvari de nevenm kje naj se lotim, mi lahko kdo svetuje?? :cry:

Hvala!

mogoče crknla CDI enota. To je 21.000 sit, pa bo verjetno spet delov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče crknla CDI enota. To je 21.000 sit, pa bo verjetno spet delov .)

hejla, in kako preverm, de je res to šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daš gor tako k dela in vidš, če vžge je to to, če ne daj nazaj staro in išči naprej :D

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daš gor tako k dela in vidš, če vžge je to to, če ne daj nazaj staro in išči naprej :D

jah sj to mi j znan ja, sam je niam take d vem d dela, am bom kolegu rekla pa posod pa bomo vidl kej bo dal :? upam d ni tu no, pomoje j kj druga!

thanks vsejn .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah sj to mi j znan ja, sam je niam take d vem d dela, am bom kolegu rekla pa posod pa bomo vidl kej bo dal :? upam d ni tu no, pomoje j kj druga!

thanks vsejn .)

Pomoje da je to to, ker drugače bi bil v kablu štrom. Če pa tudi z delujočo CDI enoto ne bo delal, pol je pa kakšne kabel prekinjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje da je to to, ker drugače bi bil v kablu štrom. Če pa tudi z delujočo CDI enoto ne bo delal, pol je pa kakšne kabel prekinjen.

oki, sj bom probalo to, še dns :angry2:

hvala ti, ti sporočim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oki, sj bom probalo to, še dns :angry2:

hvala ti, ti sporočim :OK:

mogoče ti je pa sam varovalko skurl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ti je pa sam varovalko skurl :)

varovalka j vredu, zej mi rews ni nč vč jasn :slap:

vsake tuk vžge, pa spt neče, kr kukr mu zapaše, vžge na kurbl zmer u prvo, sam tk pa noče, n vem pomoje j čist ena malenkost nnek kak kabl slb stik al kj podobnga, za dns mam ga počas dot se bom jut naprej zajebavala z njim, pomoje njbul k bi šla od začetka mert štrom...

bom vidla! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varovalka j vredu, zej mi rews ni nč vč jasn :slap:

vsake tuk vžge, pa spt neče, kr kukr mu zapaše, vžge na kurbl zmer u prvo, sam tk pa noče, n vem pomoje j čist ena malenkost nnek kak kabl slb stik al kj podobnga, za dns mam ga počas dot se bom jut naprej zajebavala z njim, pomoje njbul k bi šla od začetka mert štrom...

bom vidla! :blush:

mogoče kkšna celica v akumulatorju crknla .) Nekomu reč, če ti posod akumulator, pa prkluč gor, pa če dela boš mogla akumulator zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kkšna celica v akumulatorju crknla .) Nekomu reč, če ti posod akumulator, pa prkluč gor, pa če dela boš mogla akumulator zamenjat.

am, akumulator mam gor od fazerke pa isto nrdi, to ni to...

bomo ž najdl, dons bom premerla štrom pool bomo pa vidl kej bo dal :OK:

papa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima če je kdo poskušal menjat zobnike.Na netu sem zasledil da prodajajo zobnike 15,16 in 17.Original jih ima 14(vsaj moja čebelica vs125f).Kupil sem rabljeno v avstriji.Letnik 1999 prevoženih 7k km.Sem pa dal 560 evrov.Za nakup sem se odločil potem ko sem tule prečital da ste še kar zadovoljni s temi motorji.Mojo mnenje:ODLIČEN MOTOR za začetnika(do sedaj so moje edine iskušnje pol leta vožnje z avtomatikom pred 16 leti).Po prevoženih 700 km moram reči super vodljiva stvar,zelo nizka poraba 2,52l na 100km,nizko zavarovanje 33k sit.Edino malce je švoh(je pač 125).Najlepše se pelje tam okrog 90km/h pri 7500 vrtljajih.Sem pa se vozil z hčerko in se mu dodatna teža skoraj ne pozna,tako da sem glede tega kar zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo poskušal menjat zobnike.Na netu sem zasledil da prodajajo zobnike 15,16 in 17.Original jih ima 14(vsaj moja čebelica vs125f).Kupil sem rabljeno v avstriji.Letnik 1999 prevoženih 7k km.Sem pa dal 560 evrov.Za nakup sem se odločil potem ko sem tule prečital da ste še kar zadovoljni s temi motorji.Mojo mnenje:ODLIČEN MOTOR za začetnika(do sedaj so moje edine iskušnje pol leta vožnje z avtomatikom pred 16 leti).Po prevoženih 700 km moram reči super vodljiva stvar,zelo nizka poraba 2,52l na 100km,nizko zavarovanje 33k sit.Edino malce je švoh(je pač 125).Najlepše se pelje tam okrog 90km/h pri 7500 vrtljajih.Sem pa se vozil z hčerko in se mu dodatna teža skoraj ne pozna,tako da sem glede tega kar zadovoljen.

Menat zobnike, ud ketne? jah jst sm menala komplet oba zobnika in ketno predučerišnjem, zakaj sprašuješ? Glede menjave ni problem, mopi je pa vredi se čist strinjam s tabo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:? Mene zanima , če je kdo imel probleme z menjavo prvega zobnika . Jast ga nikakor ne morem odviti . Na zobniku je (šplenta) , ki je privita z dvemi vijaki . Enega normalo odvijem drugi pa je brez šestglave kape in se je neda prijeti , da bi jo odvil . Če kdo kaj ve o tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za spredn zobnik ne vem kako se ga odšravfa, ti pa nekaj priporočam glede zadnjega: Po nekaj kilometrih kontroleraj zadnji zobnik, če se kaj maje levo in desno, ker majo teli daelimi serijsko napako pri vpetju zadnjega zobnika in ko je enkrat zobnik odšravfan, se pol tiste gumjaste puše razmajejo in posledica tega je da se zobnik začne majati levo in desno, kar pa loh povzroči, da ti odtrga ketno (tko se je men na Daystarju zgodil).

Velik sreče pr šravfanju .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Mene zanima , če je kdo imel probleme z menjavo prvega zobnika . Jast ga nikakor ne morem odviti . Na zobniku je (šplenta) , ki je privita z dvemi vijaki . Enega normalo odvijem drugi pa je brez šestglave kape in se je neda prijeti , da bi jo odvil . Če kdo kaj ve o tem ?

Jest sm menala oba zobnika skrati... prvega res ne moreš odvit, jst sm poskušala na vse načine... in na konc snm ga kr vn zbila z bor mašinco :blush:

Drgač ni šlo, pa ni panike sploh... am daš lpo tak šrauf kokr je tadrug in gre... Sporoč če ti bo uspelo, upam de bo... :OK: jest sm tko, lh pa š koga prašaš...

Dobr zrihti...

papa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm menala oba zobnika skrati... prvega res ne moreš odvit, jst sm poskušala na vse načine... in na konc snm ga kr vn zbila z bor mašinco :blush:

Drgač ni šlo, pa ni panike sploh... am daš lpo tak šrauf kokr je tadrug in gre... Sporoč če ti bo uspelo, upam de bo... :OK: jest sm tko, lh pa š koga prašaš...

Dobr zrihti...

papa!

:OK: No pa sem zrihtal . Kapico vijaka sem zarezal , da sem lahko odvil vijak in tako sem lahko zamenjal oba zobnika in verigo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: No pa sem zrihtal . Kapico vijaka sem zarezal , da sem lahko odvil vijak in tako sem lahko zamenjal oba zobnika in verigo. :OK:

no superca!!! :OK: zdej pa gasa :OK:

pa čez neki cajta mal poglej tazadn zobnik, de se ti nau maju, ker boš mogu drgač menat komplet puše...

srečno vožnjo!

papa!

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

js sm prakticno frisn lastnik tegale daelimcka, par hitrih fotk si lahko ogledate na naslovu

http://www.rula.net/motor/

izpit se cakam... jutr.. oz. ze dans, mam predizpitno (ob 11h - drzte pesti)

zanima me pa malo kar se vzdrzevanja tice... zal nism dobu zram nobene bukvice z navodili (na kolk km je servis, kero olje, svecka, ...) pr avtu je zadeva mal drgac, ko lahk vse izvoham prek autodate, pr motorjih sm pa bolj kot ne pecen..

bom pa dal delat sissy bar pa rollbar pa kake take reci.. pa se kufre si morm nekje ujagat. ampak to pol, cez zimo, ko bom spet neki dnarja nasparal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

js sm prakticno frisn lastnik tegale daelimcka, par hitrih fotk si lahko ogledate na naslovu

http://www.rula.net/motor/

izpit se cakam... jutr.. oz. ze dans, mam predizpitno (ob 11h - drzte pesti)

zanima me pa malo kar se vzdrzevanja tice... zal nism dobu zram nobene bukvice z navodili (na kolk km je servis, kero olje, svecka, ...) pr avtu je zadeva mal drgac, ko lahk vse izvoham prek autodate, pr motorjih sm pa bolj kot ne pecen..

bom pa dal delat sissy bar pa rollbar pa kake take reci.. pa se kufre si morm nekje ujagat. ampak to pol, cez zimo, ko bom spet neki dnarja nasparal...

ej dobrodošu :OK:

č kdaj boš kdaj kj rabu sam povj... pa srečno vožno in velik km-ju :OK:

papa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Moj daelimček ma probleme. Iz vrha cilindra teče olje, kaj bi bilo lahko narobe?? Dihtnge??

Zanima me kje je najbolši servis zanj in koliko bo stroškov s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm prakticno frisn lastnik tegale daelimcka, par hitrih fotk si lahko ogledate na naslovu

http://www.rula.net/motor/

izpit se cakam... jutr.. oz. ze dans, mam predizpitno (ob 11h - drzte pesti)

zanima me pa malo kar se vzdrzevanja tice... zal nism dobu zram nobene bukvice z navodili (na kolk km je servis, kero olje, svecka, ...) pr avtu je zadeva mal drgac, ko lahk vse izvoham prek autodate, pr motorjih sm pa bolj kot ne pecen..

bom pa dal delat sissy bar pa rollbar pa kake take reci.. pa se kufre si morm nekje ujagat. ampak to pol, cez zimo, ko bom spet neki dnarja nasparal...

Kako je šlo na vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Moj daelimček ma probleme. Iz vrha cilindra teče olje, kaj bi bilo lahko narobe?? Dihtnge??

Zanima me kje je najbolši servis zanj in koliko bo stroškov s tem?

ja.. vsekakor dihtnge, razn ce ti kje pr svecki ven tece... najcenej te pride kak crn servis (kak sosed, k je mehanik, s tem da material sam dobis nekje) ali pa ce se sam lotis tega podviga... menjava dihtnge pmsm ni tak baubau, vsaj na avtu ni... za motor je pa verjetn neki podobnga...

Kako je šlo na vožnji?

predizpitno naredu skoraj b.p. neki malga napakc sm delal pri razvrscanju, meu sm povprecno prenizko hitrost, drugace pa sem uspesno opravil!

izpit mam verjetno 3.10. oz. 5.10. (bojda je prvi datum ze cist zaseden)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!