Skoči na vsebino

Suzuki GSX-R 1000


suzuki

Priporočene objave

So imeli gsxr-i 1000 od letnika od 09 pa do 12 kakšne večje napake oz. težave? Nekje sem slišal, da naj bi se motorji kvarili, vendar temu nikakor najbolj ne verjamem. Ve kdo kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...neeenooooooo... :eek:

....a's mogu to rečt..... :mad:

.....zdej se mi bo pa pokvaru... :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zivnorc pravi:

...neeenooooooo... :eek:

....a's mogu to rečt..... :mad:

.....zdej se mi bo pa pokvaru... :dry:

 

Kaj bi rad, ti maš 750 al ne? :D

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

...ne vem ziher.....ampak mislim, da ima štiri cilindre.

Grem pogledat čez par minut....sem glih na wc zdele.

:D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... uff... si me ćist prestrašu.

Ima štiri krivine iz mašine ven. :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... uff... si me ćist prestrašu.

Ima štiri krivine iz mašine ven. :D

Ena je fejk :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno mnenje fantje..

Na 1000ki k8 sem opazil da se original blazilnik krmila premika gor in dol ce ga premikas z roko. Kot da se je nekaj losalo mislim da tam na sredini ko je glavna luknja - tam ko pride na vilce pritrjeno.. Ce veste kaj mislim:) ali je to normalno ali mora biti stabilizator pri miru ko ga probas dvigovat in spuscat z roko? Med voznjo sem opazil tudi da prednji konec motorja trese v stilu kot da bi bila grbinasta oz.neravna cesta skace gor in dol mislite da ima povezave kaj z blazilnikom? Tudi vibracije se kar cuti.. Hvala za odgovore!

 

Aja.. Gor imam trenutno sport smart 2 skoraj na indikatorjih..

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je normalno.

Blažilnik je vpet v krogelne zglobe.

...tudi meni gre na živce to ropotanje...mi celo po plastiki tolče, ko zapeljem v kako luknjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivnorc hvala.. Zanimivo da je ves majav na R1 je bil pri miru:)

Za malenkostno tresenje bodo najbrz krive gume potem:)

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem že študiral, da bi ga obesil na eni strani na kako elastiko, da bi ga šponalo navzgor...ne navzdol.

...konec batnice blažilnika na zunanji strani  je naslonjen na notrnjo plastiko od maske...pa ropota po luknjah....

A R1 si prodal?

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

... sem že študiral, da bi ga obesil na eni strani na kako elastiko, da bi ga šponalo navzgor...ne navzdol.

...konec batnice blažilnika na zunanji strani  je naslonjen na notrnjo plastiko od maske...pa ropota po luknjah....

A R1 si prodal?

Pa mogoce ves zakaj je tako narjeno da ni fiksno? No pri meni nic ne ropota ampak se mi cudno zdi da kar tam nekaj visi..

 

Ja ja.. r1 je sla od bajte ze konec julija naslednji dan pa je bil ze gikser v hisi.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, stankolovski pravi:

Pa mogoce ves zakaj je tako narjeno da ni fiksno? No pri meni nic ne ropota ampak se mi cudno zdi da kar tam nekaj visi..

 

Ja ja.. r1 je sla od bajte ze konec julija naslednji dan pa je bil ze gikser v hisi.. 

Tega Suzukija, ki si ga sedaj ti lastiš je kakšni 2 leti nazaj imel znanec v lasti. Takrat ko ga je prodajal je nekaj govoril, da so vilice uničene. Sicer ne vem potem kaj je bilo narobe, ker ga je kmalu dal v eno avtohišo. Upam, da je potem tisti lastnik pred tabo odpravil to težavo z vilicami. Če ne tam poglej če je mogoče kak razlog za tresenje. Drugače je pa vse ostalo bilo ok in tudi motor je bil takrat zelo lepo ohranjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, cesko pravi:

Tega Suzukija, ki si ga sedaj ti lastiš je kakšni 2 leti nazaj imel znanec v lasti. Takrat ko ga je prodajal je nekaj govoril, da so vilice uničene. Sicer ne vem potem kaj je bilo narobe, ker ga je kmalu dal v eno avtohišo. Upam, da je potem tisti lastnik pred tabo odpravil to težavo z vilicami. Če ne tam poglej če je mogoče kak razlog za tresenje. Drugače je pa vse ostalo bilo ok in tudi motor je bil takrat zelo lepo ohranjen.

Vilice zgledajo ok prav tako ne kazejo znakov da bi bile "unicene" sej to se pa ja vidi oz.cuti mar ne.. Par ljudi poznam katerim so sportsmartke dajale cudne tresljaje.. Bomo vidli ko zamenjamo gume:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, stankolovski pravi:

Vilice zgledajo ok prav tako ne kazejo znakov da bi bile "unicene" sej to se pa ja vidi oz.cuti mar ne.. Par ljudi poznam katerim so sportsmartke dajale cudne tresljaje.. Bomo vidli ko zamenjamo gume:)

No sej pravim, da je verjetno že lastnik pred tabo zrihtal ali pa mogoče že tisti diler v avtohiši. Takrat vem da nekaj ni bilo v redu ampak važno, da je to bilo odpravljeno :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, cesko pravi:

No sej pravim, da je verjetno že lastnik pred tabo zrihtal ali pa mogoče že tisti diler v avtohiši. Takrat vem da nekaj ni bilo v redu ampak važno, da je to bilo odpravljeno :) 

Ce imas se kaj kontakta.. Lahko vprasas kaj naj bi bilo oz.kaj je bilo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, stankolovski pravi:

Ce imas se kaj kontakta.. Lahko vprasas kaj naj bi bilo oz.kaj je bilo:)

Se bom probal pozanimat pa ti javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne štekam, kako bi bile lahko uničene vilice?!?

...zelo malo možnosti za tresenje....kvečjemu, če je luft v ležajih v križu...

Pri vilicah nima bit kaj narobe....edino simmering ti lahko spusti (sevega obstaja tudi minimalna možnost, da je kaj drugega).

Zamenjaj gumo. S Spotrtsmart imam grozljive izkušnje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko so tudi vilice...izrabljene puse to probas tako da porivas motor in na hitro veckrat zabremzas in spremljas ce se teleskopi premikaja naprej nazaj..al pa na sprednjo stojalo tisto ki ga podstavis pod kriz in probas luft...prav tako lahko trese tudi disk,meni sta tako ue dva tresla pac iz pol plavajocega je ratal plavajoc (dobil lufte na pusah),lahko pa da je tudi guma...js mam luft v vilcah upam da so samo puse 18eur si pa ne morete mislit kaksne vibracije in cudne zvoke lahko spuscajo,aja pa vilce nic ne puscajo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Ciko86 pravi:

lahko so tudi vilice...izrabljene puse to probas tako da porivas motor in na hitro veckrat zabremzas in spremljas ce se teleskopi premikaja naprej nazaj..al pa na sprednjo stojalo tisto ki ga podstavis pod kriz in probas luft...prav tako lahko trese tudi disk,meni sta tako ue dva tresla pac iz pol plavajocega je ratal plavajoc (dobil lufte na pusah),lahko pa da je tudi guma...js mam luft v vilcah upam da so samo puse 18eur si pa ne morete mislit kaksne vibracije in cudne zvoke lahko spuscajo,aja pa vilce nic ne puscajo..

...lahko da je to..vendar je več možnosti, da ima ležaj luft v križu...

... v teleskopih je lahko lufta v pušah minimalno... je težko ugotoviti.... je pa možno. Lažje je ugotoviti luft v križu.

..kot pravi Čiko.

Naj ti nekdo na mestu z zabrenzanim kolesom ruka motor naprej-nazaj .... ti pa "pošlataj-poslušaj", ali je luft v križu ali teleskopih ali diskih.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fantje vprasanje.. Oz.ga posredujem od kolega ker nima profila na forumu:)

Namrec lasti si suzo k7 1000cc..

Vceraj ob manjsem rosenju je imel problem namrec ko je vzgal moped mu je svetila rdecka lucka na armaturki in zraven napis FI. Po 5 minutah voznje se je ustavil in se enkrat prizgal motor. Lucka ne gori vec. Naredil je ze nekje 30km in ne gori. Je pa opazil da ima motor malce drugacen zvok sploh v visjih obratih malce bolj globok:).. Tudi rocica plina se mu zdi da se malce drugace odziva.. Preden odpelje na servis ga zanima ali imate kaksno mnenje o tem? :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti zagori rdeča luč, nimaš kaj razmišljat in filozofirat. motor takoj na servis. To vem še jaz pa sem ženska. ;) 

 

GSXR Fuel Injection (FI) Code List: 

C14 - THROTTLE POSITION SENSOR 
C15 - ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR 
C21 - INTAKE AIR TEMPERATURE SENSOR 
C22 - ATMOSPHERIC PRESSURE SENSOR 
C23 - TIPOVER SENSOR 
C24 - IGNITION SIGNAL #1 
C25 - IGNITION SIGNAL #2 
C26 - IGNITION SIGNAL #3 
C27 - IGNITION SIGNAL #4 
C28 - SECONDARY THROTTLE VALVE ACTUATOR 
C29 - SECONDARY THROTTLE POSITION SENSOR 
C30 - SECONDARY THROTTLE CONTROL UNIT 
C31 - GEAR POSITION SENSOR 
C32 - INJECTOR SIGNAL #1 
C33 - INJECTOR SIGNAL #2 
C34 - INJECTOR SIGNAL #3 
C35 - INJECTOR SIGNAL #4 
C41 - FUEL PUMP CONTROL SYSTEM 
C42 - IGNITION SWITCH SIGNAL 
C46 - EXHAUST CONTROL VALVE ACTUATOR (1000 ONLY)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stankolovski glede na to kar si opisal... mimogrede FI lučka bi lahko bila oranžna, ker ni take panike tega da bi zaradi tega voznik moral nemudoma ustavit :O  

To lučko ti v tem primeru proži signal C46 ker pri suzukiju zna to kdaj malo zafrkavat da exup kaj zašteka in zagori FI lučka. 

Lahko daš to luputo v odprto pozicijo ter jo odklopiš pa bo mir :smoke:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, NX650 pravi:

Stankolovski glede na to kar si opisal... mimogrede FI lučka bi lahko bila oranžna, ker ni take panike tega da bi zaradi tega voznik moral nemudoma ustavit :O  

To lučko ti v tem primeru proži signal C46 ker pri suzukiju zna to kdaj malo zafrkavat da exup kaj zašteka in zagori FI lučka. 

Lahko daš to luputo v odprto pozicijo ter jo odklopiš pa bo mir :smoke:

Predlagate da vseeno moped odpelje na servis na pregled.. Ali pocaka da zopet posveti?:)

 

Nekaj smo brali po tujih forumih da naj bi lucka posvetila zaradi ventilov.. Je pametno da se jih pelje nastelat/ pregledat? 

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeča lučka nikoli ne pomeni kaj dobrega. Jaz bi ga peljal na pregled. Pred letom dni je kolega na Audiju kljub opozorilu peljal še okoli 80 km. Mašina je zaribala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, stankolovski said:

Predlagate da vseeno moped odpelje na servis na pregled.. Ali pocaka da zopet posveti?:)

 

Nekaj smo brali po tujih forumih da naj bi lucka posvetila zaradi ventilov.. Je pametno da se jih pelje nastelat/ pregledat? 

Če sam ne ve rešit zadeve itak naj pelje na servis, rešit je treba zadevo.

Zakaj bi posvetila zaradi ventilov??

3 hours ago, Scarabeo 500 said:

Rdeča lučka nikoli ne pomeni kaj dobrega. Jaz bi ga peljal na pregled. Pred letom dni je kolega na Audiju kljub opozorilu peljal še okoli 80 km. Mašina je zaribala.

Scarabeo

Seveda ne pomeni nič dobrega rdeča lučka kjerkoli že :P Ni to audi da ribne za vsako malenkost..hec :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!