Skoči na vsebino

Regulator napetosti - Regler


Tamav

Priporočene objave

takole... zdaj sem dobila regler (nov), sem ga zmontirala, vendar je težava še vedno ista (hitreje kot se peljem, tišje dela trobla/pipka/hupa/...), kar pomeni, da verjetno ni bil regler zanič, čeprav so vse meritve kazale na to.

ima mogoče kdo še kakšen predlog, kaj bi lahko bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole... zdaj sem dobila regler (nov), sem ga zmontirala, vendar je težava še vedno ista (hitreje kot se peljem, tišje dela trobla/pipka/hupa/...)

Morda pa se tebi samo zdi da dela tišje, ker je pač več vetra okol tvoje čelade? Ali pa je pokvarjena trobla/pipka/hupa - bolj kot veter piha v njo, slabše dela... :slap:

Ker odkrito rečeno, ne vem, kaj bi lahko bilo narobe na elektriki od mopeda, da bi to bilo odvisno od hitrosti vožnje in ne od vrtljajev motorja.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navitje, stator?...sm ga tut jest vcerej zamenjou

http://homepage.mac.com/reddog99/SV650SV_k...all/Image13.jpg

novi so drgac dokaj dragi...lahko ga das pa previt

koliko pa pride ta zadeva? nov ali pa da ga previjejo? in kdo to previja?

Morda pa se tebi samo zdi da dela tišje, ker je pač več vetra okol tvoje čelade? Ali pa je pokvarjena trobla/pipka/hupa - bolj kot veter piha v njo, slabše dela... :slap:

Ker odkrito rečeno, ne vem, kaj bi lahko bilo narobe na elektriki od mopeda, da bi to bilo odvisno od hitrosti vožnje in ne od vrtljajev motorja.

D.

nova trobla/pipka/hupa bo zmontirana konec tedna, ko pridem domov. jo bova iz drugega motorja vzela dol, da probava, če je to pokvarjeno.

ni samo to, da bi se mi zdelo. zakaj pa jaz slišim fantam, ko trobi? on pa mene ne? oz. še sama se ne slišim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko pa pride ta zadeva? nov ali pa da ga previjejo? in kdo to previja?

za mojo R6ko pride mal pod 240 eur

previt sm ga pa dau za 60 eur, ksn avtoelektrirac bi ti znou vsaj predlagat koga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nova trobla/pipka/hupa bo zmontirana konec tedna, ko pridem domov. jo bova iz drugega motorja vzela dol, da probava, če je to pokvarjeno.

ni samo to, da bi se mi zdelo. zakaj pa jaz slišim fantam, ko trobi? on pa mene ne? oz. še sama se ne slišim.

Tamala... dokler ti motor dela normalno, se ne bat za tole pipko .) Ko je men regler napihnil, mi je prec požrlo akumulator ----> posledično mi je motor crkoval. Če ti moped dela OK, boš tut s bolj tiho pipko lahko vozila ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkrat pa dejansko trobis na motorju...

je se nisem

so kretnje bolj ucinkovite :D

ni dolgo nazaj, ko bi pošteno potrebovala nekaj za potrobit. ko sem ravno prehitevala 2 avta pred seboj (na ravni cesti, kjer je omejitev 90, sta se peljala 63), je tisti na moji desni, brez da bi pogledal zavil proti meni. še dobro, da sem predvidevala, kaj bo naredil in sem bila pripravljena. takrat bi trobila, kolikor bi šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo slučajno kdo kupoval regler, ga prodam. Lahko prodam starega (malo ceneje) ali novega (za toliko, kolikor sem jaz dala).

Če nebi neki na slepo poskušala in šarila po mopedu, ampak bi se najprej malenkost posvetovala s serviserji, potem odpeljala tja, bi te veliko cenej prišlo..Ahh, nekoč se boš že naučila, Rozika saj bo :whistle: :whistle: ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nebi neki na slepo poskušala in šarila po mopedu, ampak bi se najprej malenkost posvetovala s serviserji, potem odpeljala tja, bi te veliko cenej prišlo..Ahh, nekoč se boš že naučila, Rozika saj bo :whistle: :whistle: ..

serviserji oz. električarji so mi merili napetosti in vse mogoče. pa so mi rekli, da je 100% regler. toliko o tem, da ne peljem motorja k strokovnjakom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni dolgo nazaj, ko bi pošteno potrebovala nekaj za potrobit. ko sem ravno prehitevala 2 avta pred seboj (na ravni cesti, kjer je omejitev 90, sta se peljala 63), je tisti na moji desni, brez da bi pogledal zavil proti meni. še dobro, da sem predvidevala, kaj bo naredil in sem bila pripravljena. takrat bi trobila, kolikor bi šlo.

Pojdi k elektrikarju in naj ti izmeri napetost v Voltih) pri ca glej tehnične podatke motorja.Če je napetost in Amperaža vredu kupi novo sireno seveda,če je stikalo sirene izpravno in NEKUPUJ karkoli ti kdo napiše. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi k elektrikarju in naj ti izmeri napetost v Voltih) pri ca glej tehnične podatke motorja.Če je napetost in Amperaža vredu kupi novo sireno seveda,če je stikalo sirene izpravno in NEKUPUJ karkoli ti kdo napiše. :headbang:

sirena nabavljena in zmontirano. je dosti bolje, vendar ni 100% delujoče. še vedno ji pobira "zvok" pri večjih hitrostih (tako s starim, kot novim reglerjem).

stara je čisto izdihnila in ni dala niti glasu več iz sebe, zato sem šla kupit drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sirena nabavljena in zmontirano. je dosti bolje, vendar ni 100% delujoče. še vedno ji pobira "zvok" pri večjih hitrostih (tako s starim, kot novim reglerjem).

stara je čisto izdihnila in ni dala niti glasu več iz sebe, zato sem šla kupit drugo.

Če nisi kupila original sirene za motor bo kmalu izdihnila,ker navadna avtomobilska sirena ponavadi ni vodotesna. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkrat pa dejansko trobis na motorju...

Jest trobim ves čas. Ker so original hupe neuporabne, si vedno zmontiram avtomobilsko, na trobento. Dosti bolj učinkovita kot samo navadna okrogla. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi znalo pasat sem. Kakorkoli, danese se vrnem iz fure, vse normalno, postavim motor pred garažo, ga ugasnem. Odprem garažo, hočem vžgat, elektrika sicer je, luči se prižgejo, motor pa ne vžge. Pregledam vse živo, vse normalno, motor ne vžge. Počakam 15 minut, poizkusim, motor pa tokrat vžge. In kasneje vžiga popolnoma normalno. A mogoče regler počasi vrag jemlje??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

regler ne crkne počasi, ampak ali dela ali pa ne.......koliko časa po tem ko si prišel s fure si hotel motor prižgat :hmm: po tvojem opisu sodeč je bil motor takrat pregret, zato ni vžgal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

regler ne crkne počasi, ampak ali dela ali pa ne.......koliko časa po tem ko si prišel s fure si hotel motor prižgat :hmm: po tvojem opisu sodeč je bil motor takrat pregret, zato ni vžgal

Napisal sem,da sem prišal iz fure, se 15 minut zajebaval in potm je motor vžgal......Lahko pa da je bil motor pregret, skrtka čudno mi je bilo vse skupaj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem,da sem prišal iz fure, se 15 minut zajebaval in potm je motor vžgal......Lahko pa da je bil motor pregret, skrtka čudno mi je bilo vse skupaj.....

Napiši ali noče verglat ali vergla pa nevžge :lol1: to je zelo važno,če bi rad sploh kakšen odgovor!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi znalo pasat sem. Kakorkoli, danese se vrnem iz fure, vse normalno, postavim motor pred garažo, ga ugasnem. Odprem garažo, hočem vžgat, elektrika sicer je, luči se prižgejo, motor pa ne vžge. Pregledam vse živo, vse normalno, motor ne vžge. Počakam 15 minut, poizkusim, motor pa tokrat vžge. In kasneje vžiga popolnoma normalno. A mogoče regler počasi vrag jemlje??

Dvomim, da ima regler kako vezo pri tem...

Kot je že Brumer napisal, bi bilo dobro vedeti, ali se zaganjač sploh ne vrti, se vrti 'v prazno' ali pa se vrti 'normaln0,, pa ne vžge. Na podlagi tega bi potem lahko malo špekulirali, ali gre za problem zaganjača ali morda kakšnega senzorja za elektroniko.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši ali noče verglat ali vergla pa nevžge :lol1: to je zelo važno,če bi rad sploh kakšen odgovor!!!! :hmm:

Ni verglal...... :evilgrin:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni verglal...... :evilgrin:

V tem primeru se ti morda samo zatika katero od stikal, ki preprečujejo zagon motorja (npr. stikalo pri stranskem stojalu, sklopki, ...) ali pa rele za zaganjač.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa hvala danci1973.......bomo dali pregledat zadevo.....

Če že po forumu sprašuješ,daj malo podrobneje napiši.Naprimer ali imaš sploh kontak,ča ga imaš kaj se zgodi,ko pritisneš stikalo za vžgat ali kontakt lučke kaj požmignejo,potem probaj dat v ler tako,da se vžge še lučna N nevtral,potem probaj stisnit sklopko,pa stransko tačko gor pa dol.Če bi rad sam popravljal moraš najprej malo sodelovat in nam poznavalcem malo stvar razložit,sicer pa raje pelji na servis ali najdi kakšnega elektrikarja!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!