Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Sintrane, za cestno uporabo.

Carbone Lorraine (CL) SBK5 je stara oznaka...nova oznaka je sedaj XBK5 ... skratka ista zadeva.

http://www.cl-brakes...ts/bikes/range/

po grafu sodeč primejo C59 v spodnjem hitrostnem območju enako, v zgornjem pa veliko bolje.. vprašanje je samo kako bi se obnašale hladne..

ni pa mi všeč da cvili.. me to zna full motit :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na netu sem zasledil čipanje ECU-ja, popravil bi naj predvsem blokade ki jih ima motor v brzinah od 1 - 3.

Naj bi se zbrisale originalne mape in naložile nove.. a je kdo že kaj podobnega delal ali ve za koga ki bi se s tem ukvarjal?

en link do ameriškega foruma:

http://www.fz1-forum.com/forum/gen-ii-tech/11514-fz1-ecu-tuning-1.html

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo fajzeraši,

mene pa zanima, če ma gdo namontiran GPS sledilec. Je po netu kr neki teh zadev, se tud na naših straneh najde. Se zlo nagibam k tej zadevi, v primeru kraje (premik motorja) dobiš na gsm sporočilo in lahko takoj ukrepaš.

http://www.globepoint.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3492&detailID=7558&segid=0&ime=GPS_sledilna_naprava_Haicom_HI-603_za_vozila .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fajzeraši,

mene pa zanima, če ma gdo namontiran GPS sledilec. Je po netu kr neki teh zadev, se tud na naših straneh najde. Se zlo nagibam k tej zadevi, v primeru kraje (premik motorja) dobiš na gsm sporočilo in lahko takoj ukrepaš.

http://www.globepoin...I-603_za_vozila .

Brezveze, saj motorjev neki ne kradejo več na veliko, pa tut kadar te ni blizu si vedno na preži in bližje in hitrejši kot pa ukrepanje z gsm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanimajo super ohranjene zlate rizomine nastavljive preklopne ročke naj se oglasi na PM.

So fenomenalne, super občutek pri uporabi, ampak ker sem si zamislil specifičen dizajn motorja, bodo k vsemu skupaj bolj šle črne ali v titan barvi. Tako da bom najverjetneje vzel ASV športne črne.

Kolko dinarja pa bi za to hotel :eek: ???Mogoče bi pa zakurle na moji r1 :hmm: !
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze, saj motorjev neki ne kradejo več na veliko, pa tut kadar te ni blizu si vedno na preži in bližje in hitrejši kot pa ukrepanje z gsm..

yeah right... statistiko si malo poglej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yeah right... statistiko si malo poglej

jebeš statistiko :l_01: , tam je veliko v igri zavarovalnina, motorjev v rangu 4-6k eurov zlo mal zmanjka, morda prednjačijo cestaki tam od 8k eurov dalje..

Kradlo se jih je na velko nekaj let nazaj, zdaj ko pa ima že vsak drugi motor pa nekako ne pride do izraza.Preštej koliko motorjev je naštel @Jose in napiši tu gor statistiko :evilgrin: ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pa čist fin motor je bil. kaj boš z nje naredu? helihopter?

Motor je že fin, sam to ne pomeni, da ne more ratat še bl fin :P Just wait and see :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ima kdo namen prodat športne fussrasterje za to yamahico?

Louis in Hein Gericke sigurno :OK: .

Pa še kakšen Ebay. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kaj čš cestaku za po cesti :) Mal dodelana Fazerca je dost bol primerna za to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala.. bom prečekiral.. kak je pa kaj z carino? 20% ne?

Druga možnost pa je, kupi nazaj CESTAKA :evilgrin:

...mhm sem te vido lani ko smo šli na furico bogih 300km, pa si se predčasno odločil nas zapustit in po "bližnjici" vsekal domov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh stvareh iz kitajske in podobnih držav je vedno tako, da lahko dobiš paket direkt domov, lahko pa ti ostane na carini in moreš plačat davek 20% (jaz sem iz kanade dobil en GPS sprejemnik direkt domov, en pa je ostral na carini, tako da sem davek plačal samo za enega - naročena sta bila skupaj, poslana pa v dveh paketih. Sem potem moral carinski pošti posredovat potrdilo od Ebay-a o plačilu, in od tega so odmerli davek). Zraven pa še plačaš obdelavo na carinski pošti in še enkrat poštnino po sloveniji. Skratka TE NATEGNEJO, KAK SI DOLGI IN šIROKI :l_01: .

M@dnes: mogoče sem pa moral malo preluftat lubico :evilgrin: . Po cesti OK, z fazerko po pisti pa :bum: . Ob naslednji priložnosti :beer2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahaha... ker avsrtijski ovinki niso dovolj odprti za tako dirkalno zverino ane.. po ravnini leti.. za po ovinkih pa ti je ta fazer nekam sumljivo ušel.. :boobies:

..mogoče pa res ni vse v motorju kot pravijo :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri naročanju izven EU gre tako:

Pošiljke do 150€ so oproščene carine.

Pošiljke do 22€ so oproščene DDV

Vse kar je več pač plačaš 20% DDV + carino (cca 4%, oz odvisno za kakšno stvar gre) na celotno vrednost paketa s poštnino vred

Zaračunajo ti tudi stroške carinjenja oz stroške postopka (tudi če carine še ni in se obračuna samo davek)

Poštnine ti kolikor vem ne smejo zaračunat, ker ti si že plačal poštnino od prodajalca do tvoje hiše. Ne bom pa tega trdil za 100%, bi se moral še enkrat pozanimat

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M@dnes: mogoče sem pa moral malo preluftat lubico :evilgrin: . Po cesti OK, z fazerko po pisti pa :bum: . Ob naslednji priložnosti :beer2: .

Sem že enkrat omenil.. Eno rundo bom vzel na Marof zraven Suzukija še Fazerko. Ima da gre vsaj 1.15 (s tapravimi gumami seveda) :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kaj pa na Fazerki rabiš dvignjene tačke? Saj si rekel, da na pisto ne greš več!! Pa še takrat, ko te povabijo z tujim motorjem, nočeš it, da morem sam po marofu zastavo Yamahe gor držat (saj jaz bi tudi doma :boobies::pos: , ampak moped je pa le zakon :wub: )

Seveda ni vse v motorju (PS: kaj ti moj nik nič ne pove o brzini na motorju :fight2: , :slap: )

Z hladnimi 211GP-jkami pač ne moreš vozit nevem kaj hitro, še posebej na kakšnem mokrem prelazu ti malo :eek: (kam sem te moral rinit :headbang: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat omenil.. Eno rundo bom vzel na Marof zraven Suzukija še Fazerko. Ima da gre vsaj 1.15 (s tapravimi gumami seveda) :)

seveda gre.. mogoče se res nagnit ne moreš tak kot s suzo ampak če se pravi pilot gor vsede sigurno pusti večino kafe recer cestakov zadaj..

Popravljeno . Popravil m@dness
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat omenil.. Eno rundo bom vzel na Marof zraven Suzukija še Fazerko. Ima da gre vsaj 1.15 (s tapravimi gumami seveda) :)

Tebi že barvna shema da vsaj sekundo prednosti na krog. :D

Če ne drugje, za šankom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat omenil.. Eno rundo bom vzel na Marof zraven Suzukija še Fazerko. Ima da gre vsaj 1.15 (s tapravimi gumami seveda) :)

Povej kdaj, da se prijavim v učno uro vožnje po Marofu z NAJHITREJšIMI :worship: . Jaz bom poskrbel takrat za :drunk: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kaj pa na Fazerki rabiš dvignjene tačke? Saj si rekel, da na pisto ne greš več!!

Zakaj? Zato ker je tiste inženirje ki so dizajnirali ta (pa še marsikateri drug japonski motor) za obesit za jajca! Naredijo zmogljiv motor z mašino od R1, 150KM, s solidnim okvirjem, ok žlajfi in vse skup, potem pa greš na malo bolj ovinkasto cesto in ti vse takoj pluži po tleh. Pa ko bi se dalo vsaj nastavit serijske tačke. Ne, tut to ne. Res ne razumem take dizajnerske logike.

Pogledaš recimo Aprilio Tuono, nobenega problema. Se usedeš gor in gasa do komolca, ne pa ognjemet isker za tabo pri prvem malce večjem nagibu kot pri serijskem fazerju!

Glede učne ure pa nobenega problema :D Nisem najhitrejši, sam če si tja okol 1.18 kolikor sem zasledil, potem vseeno lahko ponudim kakšen koristen nasvet :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!