Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Ima kdo za prodat spodnji bug spoiler, za fz1s, 2009.. Sem ga dobil poleg, ampak ni v dobrem stanju.. popraskan in popokan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če te morda zanima držalo tablice skupaj z lučko?

Jeklen, zaščita katohereza, mat črn prašno barvan.... z nastavki za žmigavce...

...močan (3mm jeklena pločevina), stabilen ... ne razpade od vibracij.

Nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

... če te morda zanima držalo tablice skupaj z lučko?

Jeklen, zaščita katohereza, mat črn prašno barvan.... z nastavki za žmigavce...

...močan (3mm jeklena pločevina), stabilen ... ne razpade od vibracij.

Nov.

Me zanima.. imas zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me od katerega letnika naprej imajo FZ1 ABS? Ali je bil opcijski ali serijski? Zanima me tudi kako deluje, ker na TDM 2005 deluje slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na stran 122, ko sem malo pisal o mojem abs-u, če se ti da.

V SLO je bil opcijski leta 2008 sigurno. Moped je bil 11.000 eur, z abs pa 11.500 (tole je napisano po spominu). Posledično jih je bilo pri nas malo oz. skoraj nič z abs-om.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zelo primitiven ABS prvih generacij. Dela zelo grobo... ko ga sprobaš, vleče črtice po cesti skoraj kot jih rišejo cestarski  malarji po sredini ceste  ... o.k... malo pretiravam... ampak je res zelo grob.  

Če ti kaj ta ABS blokira, odstraniš plastičen pokrov od modula...in pritisneš na tisti "tipki" spodaj, da premigaš ventilčka ...pa spet dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 6. 2022 ob 10:08, Zivnorc pravi:

To je zelo primitiven ABS prvih generacij. Dela zelo grobo... ko ga sprobaš, vleče črtice po cesti skoraj kot jih rišejo cestarski  malarji po sredini ceste  ... o.k... malo pretiravam... ampak je res zelo grob.  

Če ti kaj ta ABS blokira, odstraniš plastičen pokrov od modula...in pritisneš na tisti "tipki" spodaj, da premigaš ventilčka ...pa spet dela...

Se pravi enako kot na moji TDMki.

 

Tale FZ1 S mi je zelo zanimiv motor. Sproščena pozicija, močan štirivaljni motor. Vozim se zadnja leta res malo, ampak malo spremembe glede na dvovaljno TDM bi mi pasalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..verjetno ima podobno, če ne enako mehaniko ABSa...

 

..drugače je pa fz 1 lušten motor....

...malce lena mašina v spodnjih obratih....drugače pa brutalna.

Pozicija sedenja tudi o.k.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 6. 2022 ob 15:38, jetman pravi:

Zanima me od katerega letnika naprej imajo FZ1 ABS? Ali je bil opcijski ali serijski? Zanima me tudi kako deluje, ker na TDM 2005 deluje slabo.

ABS kot opcija je bil od letnika 2007 naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 6/22/2022 at 7:21 PM, Zivnorc said:

..verjetno ima podobno, če ne enako mehaniko ABSa...

 

..drugače je pa fz 1 lušten motor....

...malce lena mašina v spodnjih obratih....drugače pa brutalna.

Pozicija sedenja tudi o.k.

 

Tudi jaz tako razmišljam po dobrem letu vožnje s Fz1. Po eni strani mi je to odlično, ker se ne navija tako hitro in lahko mirno kruzaš, ko imaš polne čevlje ultra skoncentrirane vožnje. Po drugi strani bi pa bila sprememba na nekaj, kar da od sebe že pri nizkih vrtljajih dobrodošla, da ni treba zadevo navijati. 😃

Ima pa občutno več navora proti bivši Fazer 600 v nižjih obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

da se tu vprasam preden jih spet totalno razdrem in pogledam kaj je krivo za tole pokanje v videu..

Zadnjic jih razdru zgoraj, olje ven fedr ven vse nasravil in spet isto..

edin še un kovinski semering , ki je v utoru kromiranih vilc tak mal bl širok obroček, da bi tist delal tole..semeringi so novi, olje novo, fedr tut v pravih merah..Res ne vem kaj bi lahk blo?

IMG_6107.MOV

Brez naslova.png

1.png

Popravljeno . Popravil valerossi1000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 13 urami, gauloises pravi:

Je mogoče že kdo imel probleme z bencinsko črpalko da mu je kar med vožnjo crknila?

tema o fz1 že obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je v Ljubljani ali okolici kakšen lastnik FZ1 z ABS - om, ki bi mi pokazal določen priklop na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 6. 2023 ob 11:53, ankh pravi:

Ali je v Ljubljani ali okolici kakšen lastnik FZ1 z ABS - om, ki bi mi pokazal določen priklop na motorju?

Moj prjatu je pred kratkim zaradi varnosti odstranil ABS...ker mu je že parkrat odpovedal...oz. mu je skoraj blokiralo zadnjo zavoro.

To je storil zato, da se ne bi zgodilo kaj podobnega še s prednjo zavoro. Tega se nis pomnil sam...ampak po pogovorih z ljudmi, ki poznajo to zadevo.

Parkrat mu je stisnilo zadnjo zavoro in je uspešno "resetiral" ventil s tistim gumbom....enkrat pa ni šlo več in je padla odločitev o odstranitvi ABSa.

Nabavil nove hidravlične cevi...in prikop na direkt.

...kaj je vzrok odpovedi ABSa ne ve...se pa baje to kar dogaja.

Nočem nikogar strašiti...ampak ne bi bilo neumno vsake toliko aktivirati ABS na kakem makadamčku, da se ventili malo "premigajo" in da vidiš, ali ABS sploh dela ali pa da dela pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v ABS-u ampak v električni napeljavi, ki je drugačna od motorja brez ABS-a. Pri odklopu alarma in ostale napeljave, ki sem jo imel na motorju, mi je ostal "višek" določen kabel, ki ne vem kje je bil priklopljen. Moški del obstaja - ženskega dela ne najdem v bližini.

Na joutubu je drugače film, kjer je prikazan test ABS-a in nastavite le-tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!