Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

BANDIT1250: Hmmmm... ja, teli okusi za gume so različni, čeprav sem jaz kakšne pozitivne besede o pilot road slišal predvsem od lastnikov kakšnih FJR ali podobnih potovalnikov, ki so mal težji in je filozofija bolj umirjena potovalna vožnja, ne pa streetfightersko razmetavanje po ovinkih :devil:

Khm, khm,

meni so "močno" priporočali Pilot road za mojo kravo. Zelooo izkušeni motoristi. Sem jih kupil, naredil skoraj 12000km in jih z veseljem zamenjal. In jih ne bom nikoli več kupil. Od teh Pilotk naprej vozim le še Z6B, sedaj K in to je to. Vzel bi kvečjemu kaj bolj športnega, gum, ki zdrsujejo brez razloga, ki me delajo nesigurnega,živčnega ali celo prestrašenega, takih gum ne bom več uporabljal.

Seveda se vsi odločamo po svojih možnostih in po svojih okusih.

Če bi si lahko privoščil še en motor v garaži, bi verjetno zelo močno razmišljal tudi o močnem agregatu, ki poganja vaše konjičke. Privoščite jim gume, ki so mu kos.

Glede na EMŠO se seveda tudi povsem dobro zavedam, da so CPP enaki za vse udeležence v prometu in da pri vožnji po predpisih ni prav dosti pomembno katere gume uporabljaš, a po omejitvah se verjetno vozite le po naselju.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je res zanimivo, kolega je na FZ1N v lanski sezoni vozil Pilot Road in bil izredno zadovljen, letos je že montiral Pilot Road 2. Pa tip žge ta svoj bicikel, da samo gledaš (pa ne naravnost, da ne bo pomote, gume pobrane od roba do roba). Pravi, da ni doživel zdrsa.

Drugi vozi FJR '06, dela čuda kilometrov, vseeno bolj umirjen (no, na ravnem že leti), najprej Pilot Road, zelo zadovoljen, potem menjal na Bridgestonke in šel nazaj na Pilot Road 2.

Zdaj pa vedi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo vidli jaz teh gum še nism uporabljal,mel sem ze vse mogoče od bridgestonk, dunlopk,pireli itd

Najbolj so mi ble všeč diablo super corsa so res špica saj zame.

Zdejle bom mal počaku na toplejše vreme pol pa gremo mal polagat na Marijo Reko pa bom vidu na čem sem, če bojo v kurcu jih bom takoj zamenju.

Sam ne vem kaj bi dal pol gor imate mogoče kakšen predlog, denar ni problem.

Zame je bila doslej najboljša (pireli super corsa) , kaj menite kaj naj dam gor. (rad bi slišal vaše izkušnje z določenimi gumami, odločil pa se bom itak sam)

P.S: Motor ne vozim na zelo dolge fure, ponavadi enodnevni izleti do 200 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo vidli jaz teh gum še nism uporabljal,mel sem ze vse mogoče od bridgestonk, dunlopk,pireli itd

Najbolj so mi ble všeč diablo super corsa so res špica saj zame.

Zdejle bom mal počaku na toplejše vreme pol pa gremo mal polagat na Marijo Reko pa bom vidu na čem sem, če bojo v kurcu jih bom takoj zamenju.

Sam ne vem kaj bi dal pol gor imate mogoče kakšen predlog, denar ni problem.

Zame je bila doslej najboljša (pireli super corsa) , kaj menite kaj naj dam gor. (rad bi slišal vaše izkušnje z določenimi gumami, odločil pa se bom itak sam)

P.S: Motor ne vozim na zelo dolge fure, ponavadi enodnevni izleti do 200 km.

Preberi svoj tekst, pa boš koj vedu, kaj kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kok si pa pumapate gum na fz1kah.

Po navodilu, kjer piše 2,5 sprednja in 2,9 zadnja.

lp

Ankh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, lastnikom FZ 1 Fazer. Nekoliko se zanimam za nakup omenjenega motorja, pa me zanima kako je poskrbljeno za sopotnika. Ali sopotnik sedi dovolj udobno za vožnje po 300 km ali več? Ali se morda kdo vozi po dirkališčih, kakšne so vozne lastnosti, glede na vzmetenje, ki je serijsko? Trenutno vozim R6, pa me zanima ali FZ1 sploh pride blizu? Ter še eno manj pomembno vprašanje, kakšna je kaj normalna poraba pri vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sebastjan.bogataj predlagam, da prebereš celo temo. V njej boš našel odgovore na tvoja vprašanja.

FZ1 ni čistokrvni superšportnik kot njegov "kao brat" R1, je pa zato boljši za vožnjo v dvoje. Zame je odlična mešanica vsega kar želim od motorja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim da bi bil s tem motorjem zadovoljen, motor je dokaj lahek 194kg (za ta tip motorja).

Pa r6 moraš stalno navijat ko zmešan, da kam gre, ta motor pa ima lep navor 106Nm.

Jaz sem vozil že kar dosti različnih motorjev, res da ni R1 je pa odličen motor in z nakupom ne boš nič zgrešil, mislim da vsak dober voznik z lahkoto seveda s tem motorjem sledi r6, če ga celo ne prehiti. :yea1: (moje mnenje), je pa vse odvisno od voznika, kakšen je pa kakšna j.... ma.

Je pa na temle forumu kar dosti lastnikov, ki mislim da se bodo z mano strinjali.

Jaz osebno imam naked varianto, ki ti jo pa odsvetujem če ne maraš preveč vetra in pa če se boš veliko vozil v dvoje ima varianta z oklepom več prostora zadaj pa še držala ima za roke.

Moje mnenje BUY IT. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar prisel iz fure, naredil cca 150km.

Z eno besedo POEZIJA.

Prvi vtisi, če bi še enkrat kupoval bi se isto odločil, motor je kot bi ga kdo zame naredu.

Šele sedaj po cca 500km vidim da motor res ne moreš primerjat z kako hornetko900, niti z cb1300 in verjetno tudi ne z kakim drugim podobnim motorjem, meni na tem motorju odgovarja popolnoma vse.

Po prvih vtisih mislim da bo to prvi motor, ki bo nei časa ostal pri hiši in ne kot prej vsi ostali ki so šli od hiše po enem letu ali še prej.

Motor je zakon in upam da bom z njim lahko prevozil še veliko kilometrov. :OK:

Djamali če si gor na forumu, upam da se čimprej kje polovimo in gremo neki spit, pa kakšno po bajkersko rečt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa tank torba? A jo že kdo uporablja na tem motorju? Pozimi sem si v Louisu kupil majhno magnetno tank torbico in ta vikend ugotovim, da se ne drži. Na naležni površini preprosto ni dovolj ravnine.

post-139-1178138051_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam magnetno pa ne drži. Vak model tank torbe ima malo drugačno obliko detajlov, v katerih so magneti. Iščem točno primeren model, sam za to gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam magnetno torbo Givi in drži... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh .. jebi ga sad... to pa ne vem na pamet... kupu sm jo v znani ljubljanski trgovini z motoristično opremo na Leskoškovi... da naum delu preveč reklame... majo kr nekaj modelov... sam probat morš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam magnetno pa ne drži. Vak model tank torbe ima malo drugačno obliko detajlov, v katerih so magneti. Iščem točno primeren model, sam za to gre.

V Luisu sem kupil tank torbo HELD link:

http://www.louis.de/_2005b9670e9d1033da425...4&anzeige=0

Zadeva paše na tank od fazerke tako, kot da bi jo samo za FZ-1 delali :OK: PRIPOROČAM :OK:

Prednosti:

-vizuelno lepo paše na motor

-ne drsi tudi pri grobi vožnji

-dva magnetka lepo sedeta na stransko stranico rezervoarja, in ga lepo objameta

-ima zelo uporaben redal za EUR drobiž (cestnine)

lp,

tomo

PS Hvala za sliko FZ1 z akrapotom ;)

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem. Sedaj mi ne bo treba iskat.

P.S. ni panike za sliko. Prilagam še eno varianto, ter eno sliko Fazerke z oklepom. Ta oklep se mi dopade.

post-139-1178368363_thumb.jpg

post-139-1178368423_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!