Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Kar se tiče FZ1 - motocikel je zasnovan bolj agresivno od cb1300 ali hornetke. V bistvu je ciljan na pol razreda višje. je pa cb1300 bolj klasičen motor, vsaj zame. No, tudi manjša je od FZ1, vsaj po prvem občutki, kolikor sem jo peljal. in če se ne motim (je že leto in pol, kar sem jo peljal), ima tudi menjalnik samo 5 prestav. Torej nekaj čisto drigega...

CB1300 manjša od FZ-1?! :? Kolikor sem sedel na obeh motorjih, se mi je ravno FZ-1 zdela zelo mini, celo manjša od Hornet900 :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB1300 manjša od FZ-1?! :? Kolikor sem sedel na obeh motorjih, se mi je ravno FZ-1 zdela zelo mini, celo manjša od Hornet900 :blink:

bi se strinjal da je Fz-1 manjša :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je mislil samo "ima nižji sedež"

FZ1 81 cm

CB 1300 79 cm

sicer pa ima FZ1 rahlo skromnejše gabarite kot CB 1300

FZ1:

21525 mm x 765 mm

CB

2220 mm x 790 mm

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hornet in fz1 sta približno iste velikosti medosna je pri obeh ista 1460

fz1 pa jaz ne bi primerjal z italijanskimi motorji, ker so samo dizajnerski hit drugače pa so totalni poden saj zame, jaz si ga ne bi kupil pa če je zadnji motor na svetu. Jamponski motocikli so zame zakon in nebi primerjal te yamahe z italjanerji ki so dokaj pokvarljivi in pa dragi servisi. Glede luknje na Yamahi pa se jo da odpravit al z vožnjo z večji obrati ali pa z raznimi dodatki(akrapovič). Saj takšno je moje mnenje pa brez zamere iz strani lastnikov italjanskih motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fz1 pa jaz ne bi primerjal z italijanskimi motorji, ker so samo dizajnerski hit drugače pa so totalni poden saj zame....

....z italjanerji ki so dokaj pokvarljivi in pa dragi servisi...

upam, da je to prvoaprilska šala k drgač :SS

Zdle si pa trofu u duše italjanskim navdušencem - ni kej!!! Ne vem, če kej spremlaš forum al pa sploh kar kol kjer teče beseda npr. o apriliah k ne vem, če so res tak podn - dokaj neutemeljeno se sliši iz tvojih ust - BOLI!!!!

bo treba enkrat pošten :beer2: , da se bo tole polegl.

Je pa fz1 zakon to pa ni kej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil cca 50 km čista poezija. Če bi še enkrat kupoval bi se iszto odločil. Motor je fenomenalen. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ,a je kdo razmišljal kako bi se dala pokazati informacija v kateri prestavi je menjalnik.

lp

Za cca 130 ojrov kupiš napravico, ki ti izračuna prestavo glede na obrate in prestavno razmerje. Majhna zadeva približno 20x20mm, montiraš na armaturko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cca 130 ojrov kupiš napravico, ki ti izračuna prestavo glede na obrate in prestavno razmerje. Majhna zadeva približno 20x20mm, montiraš na armaturko

a si prijazen pa poveš kje se kupi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si prijazen pa poveš kje se kupi?

Servis Štern jih je včasih prodajal se mi zdi, pa še yamahe servisirajo ... ti bodo znali zihr povedat.

zahtevaj Bineta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tele pilot road so ble original tud lani, in ja, z gotovostjo lahko trdim da so jajc in to ornk. :alien1:

Trde so ko 100 mater, jst sem naredil z njimi, posluš to, 14.500 km, pa še en tak blesav občutek ti skoz dajejo, bljak......

Zdej sem vzel pa Metzeler RoadTec Z6, fak, no to pa je hudo, to pa so gume kot se zagre, neprimerno boljši grip, velik lažje gre moped v ovinek, skozi celo zimo sem se vozil pri temp okol 0 pa je kr normalno držalo, močno priporočam....... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem a jih naj mam gor al jih naj, kar zamenjam. Če praviš, da so ti držale 14.500 in to pri 150KM, morajo bit pa res trde ko sto mater. Jaz sicer nisem naredu še dost kilometrov cca 70, ker mam motor šele 9 dni. Ker te gume ne poznam sm mislu da je krivo vreme(hladen asfalt), če pa vi pravte tud da so za en k..... po bo že držalo.

Neki mi še povejte, ko se neki časa malo bolj konkretno voziš po ovinkih a je pol kaj boljš al še zmeri isto.

Se mi zdi da bi lahko na takšen motor, dali kakšno konkretno gumo(kakšno super corso al pa kaj podobnega), saj v končni fazi motor ne stane 5000eur.

Mislim da bom gume, kar zamenjal nebi rad, da bi zaradi 300 eur pobližje spoznal asfalt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet drugi so pa super zadovoljni s pilot road. Še sam po pameti stestiraj gume, pa če ti ne bo všeč, zamenjaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BANDIT1250: Hmmmm... ja, teli okusi za gume so različni, čeprav sem jaz kakšne pozitivne besede o pilot road slišal predvsem od lastnikov kakšnih FJR ali podobnih potovalnikov, ki so mal težji in je filozofija bolj umirjena potovalna vožnja, ne pa streetfightersko razmetavanje po ovinkih :devil:

Guma se mi je pa zdela isto tud če si dalj časa po ovinkih teral....

Sej sem tud jaz študiral da bi dal gor kako Diablo Corsa, sam huh kva pa vem, to je že pol bolj teritorij ko morš it na kako dirkališče sprobavat, da pol res vidiš potencial gum in motorja, za tele sfu**** slovenske ceste bi kvečjem rabu kake makadam gume :naughty:

Jst bi ti svetoval da še mal počakaš z menjavo da se mal otopli, pa če ti še takrat ne bodo všeč, pol pa sam dol z njimi.

Pa srečno. Pa seveda poročaj kako kaj. Upam da se kdaj kje srečamo pa kakšno konkretno rečemo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš popolnoma prav, ker še takšne gume nisem nikoli imel bom počakal na višje temparature, pa bomo pol videli kako bo. Bom poročal?

Drugače pa tudi jaz upam da se kje kdaj srečamo in gremo na drink :yea1:

Iz kerih koncev si Djamali, pa kakšno barvo bajka maš, pa a je N al je fazer, da bom vedu če se slučjno kje srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tele pilot road so ble original tud lani, in ja, z gotovostjo lahko trdim da so jajc in to ornk. :alien1:

Trde so ko 100 mater, jst sem naredil z njimi, posluš to, 14.500 km, pa še en tak blesav občutek ti skoz dajejo, bljak......

Meni so Pilot Road zdržale kakšnih 5500km, torej nič več kot Metzeler M3. Se pa strinjam glede slabega občutka ...

D.

PS: Je pa res, da ne na FZ1... :glare:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnikim fz1 nekaj me še zanima a je kdo med vami mogoče kaj spreminjal zadnji blatnik. Meni je namreč cel motor ful lep samo zadnji blatnik ga mal biksa. Ne vem, neki bi naredil z njim al bi ga zamenju al ne vem kaj, vem samo to, da originalnega nebi neki rezu al pa kaj drugega počel z njim, ker bi rad da, ko bom motor enkrat prodajal da je original. Dober, če je kdo res lepo uštimal originalnega bi mogoče tud to naredu, mal se sam bojim da bi celga zafuru.

Če ma kdo kakšno fajno idejo na dan z njo prosim. HVALA

P.S: Če ma kdo kakšo sliko takega modificiranega blatnika bi lepo prosu, da jo pripne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa itak čist blizu, pa itak ni važn kok je kilometrov, ko se bajkamo itak pozbiš kok je kilometrov jaz sem pa iz Šmartna ob Paki, če slučajno ne veš kje je to je 7 km izven Mozirja. Upam, da se res kje dobimo in rečemo kako po bajkersko. Itak takšnih motorjev ni v izobilju pri nas in misli, da ne bova imela problemov ko se srečava.

Je pa lepa tale tvoja fazerka ni kaj. :OK:

P.S:Komaj čakam na vreme, sedaj se počutim kot obsojenec na DOBU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi lahka kupu takšen zadnji del blatnika, ker bi rad starega pustu takšnega kot je, da ga pol ko bom motor prodaju lahko dam nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!