Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

pred 34 minutami, jskrablin pravi:

Točno to. Bi rad videl ono punco pobrat al pa vsaj prekucnit 250kg motorja, ki leži 'na glavo' v jarek. Po tem, ko si kakih 8ur na poti in dovolj utrujen da je vožnja naravnost po malo bolj razsutem makedamu problem. Na ravnem na joško naslonjen moped je enostavno pobrati.

Če ima kolesa pokonci ga enostavno zasučeš vodoravno za 180 stopinj, verjetno tudi 150 kg ni lažje pobrat v taki situaciji. Sem ga velikokrat pobiral, najtežje bilo, ko mi je ostala noga ujeta pod TDM, takrat sem rabil pomoč drugega, pod tem mi verjetno zaradi cilindrov še ni ujelo noge. Ja, sam imam motorje katerih ne šparam, lep primer je, kaj zmore lahko manjša punca, če se motorja privadi in jo ni strah ali se se ga boji položiti, opraskati...ke pa res da so to potovalni motorji, kateri ob zadostnem znanju zmoreji marsikaj, kar večina ne bo nikoli znala ali upala izkoristit. Za brezpotja so itak čisto drugačni motorji s katerimi je težje potovat in normalnih voženj je večinoma cestnih zato se bolj taku motorji prodajajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

S prve roke sem probal s tal na ravnem pobrati hondo hornet, bmw g650xmoto in tudi nazadnje gs adv.Res te spasijo cilindri,ker se ne uleže čisto na tla in ga je ga zato ni problem dvignit.

Nisem žgoljo nisem the rock ampak hornet s tal pobrat prvih 20cm,priznam sem mogu kr prdnt.

Pa da dodam še za "offroad", z pravim gumam mitas e10 al pa conti tkc80 se da fino peljat po brezpotjih.....kurc je edin k prideš do konca potke in je treba to kravetino obrnt tako rečeno na mestu....ja bolje da se takoj mal slečeš.

Samo moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Wakasaki pravi:

.kurc je edin k prideš do konca potke in je treba to kravetino obrnt tako rečeno na mestu....ja bolje da se takoj mal slečeš.

Zvrneš ga na cilinder, ga zasukaš okrog in dvigneš. Simpl. t2712.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Samo v vednost. Včeraj sem bil na Tehničnem pregledu v Trzinu. Na poti proti domu sem zapeljal v krožišče pri piramidi. Hitrost in vstop v ovinek sta bila BP. Potem pa zdrs prednje gume. Ga ni heroja, ki bi ga preprečil.

Sem rekel, da ne bom jokal, malo sem podrgnil, saj je Adventure, ajde še paše mu malo.

Na koncu sem bolj zaradi drugih šel na PP Domžale. Fajn policist, štiri krat me je vprašal če bom prijavil. Nisem, sem mu pa povedal, da so tudi policaji motoristi in da tam danes tudi on ne bi rešil.  Naj pregledajo. Mogoče pa se je kaj polilo. Je drselo ko sem pobiral motor. Z moto škornji.

Danes, jutri bo šel kdo z novim motorjem ali pa testnim od AS Domžale. Z odbitno franšizo. 

Potem pa bo jok. Brez zamere, da sem vam malo utrujal.

20220325_133333.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 3. 2022 ob 8:55, motom pravi:

Če bi šel kaj takega prijavljat na kranjsko policijo, bi še kazen dobil.

res je, neprilagojena hitrost 250 pa 3 pike.

Potem pa dalje debata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil nov pokrov, original.

Proti ostalim delom pravzaprav niti ni tako drag.

Starega bom obdržal, ga poravnal, zbrusil. Domnevam, da je aluminij, ga bom razlužil in ponovno eloksiral. 

Zaščito pa bom tudi probal pobrusiti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, MariborBMW said:

Kupil nov pokrov, original.

Proti ostalim delom pravzaprav niti ni tako drag.

Starega bom obdržal, ga poravnal, zbrusil. Domnevam, da je aluminij, ga bom razlužil in ponovno eloksiral. 

Zaščito pa bom tudi probal pobrusiti. 

Aluminij je, žal. Pri novejših je močnejša pločevina. Iščem levega in desnega, rabljena, lahko podrsana. 

Popravljeno . Popravil motolover
typo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, MariborBMW said:

Kupil nov pokrov, original.

Proti ostalim delom pravzaprav niti ni tako drag.

Starega bom obdržal, ga poravnal, zbrusil. Domnevam, da je aluminij, ga bom razlužil in ponovno eloksiral. 

Zaščito pa bom tudi probal pobrusiti. 

https://www.vibrafinish.si/eloksiranje/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!