Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

Nekaj variant...

Klic na najbližji  uradni servis, pripraviš cca 150€.

ebay.

Poiščeš "rokodelca", ki ti bo zadevo izdelal.

Izdelave se lotiš sam (DIY).

B0004563.png.5defdc38032847e2ae879ccfa5858f15.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Danes čisto slučajno:  ker je imel na registrski tablici idrijski grb, je v Idriji vsaj eden.   :worship:

IMG_7603.JPG.6d8e74fd47a1d701b38052a1aea89cda.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 16. 9. 2018 ob 21:03, Cletus pravi:

Ima kdo tole MRA zadevo na svojem motorju ( - 2013), je manj vetra pri višjih hitrostih? Pri mojih 185cm mi na najvišji poziciji nabija ravno v vizir in ni prijetno.

Si poskusil kako je na najnižji poziciji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Wakasaki said:

Si poskusil kako je na najnižji poziciji?

To moram še poskusit. Tako čez palec sodeč mislim, da bo ravno nekam v vrat ali malo nižje neslo. Če ne bo več vibracij bo bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MRA zadeva se super obnese! Kot je nastavljeno, spodaj na sliki, se lepo vidi na cesto čez povišek, veter gre točno v zgornje zračnike na čeladi, nabijanja in vibriranja ni več, če bo vroče pa se spusti zadeva in bo spet pihalo v čelado.

https://i.imgur.com/4QMNHZ7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vandrovec

akano.jpg.922b6e00df637c0550685e62b042eb11.jpg

evo, peljal vodno hlajeni GSA in nisem podlegel skušnjavi...ko sem presedel iz svojega stroja: položaj sedenja skoraj enak, isto višina, le krmilo je bilo morebiti za odtenek širše al pa drugače nastavljeno; agregat dela bp, nobenih presežkov, ne cuka in je prožen (greje v noge), menjalnik malo trd za ta cenovni razred, teža pa se čuti v ovinku napram mojemu, preveč gumbov & co po ročkah in armaturi. simpl za peljat, brez uvajanja takoj s prve voziš, udobje ok. skratka nobenih ultra presežkov, normalen motocikel, ki se lepo pelje in je dobro ergonomsko zasnovan. kardan bp, se ne čuti in to je to... in ga ni na nobenih moji listi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej k ni več bmw servisa v Lj je itak edino najbližja avtoval.

Rabim pokrovček ,ki košta 3 eure in se mi ne vozi do tja.

Prosil sem jih, če lahko pošljejo po pošti-seveda plačam v naprej ali po prevzemu,po njihovi želji-pa me ne šljivijo?Letos so me zadnjič videli na servisu.

Je kšna online štacuna za oem dele?

Hvala

 

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
On 4/19/2016 at 10:01 AM, gradbenik said:

Je pa vredno omenit da je tale kufer pomaknjen malo bolj nazaj kot original bmw centralni in je mogoce malo bolj neudoben za sopotnico. Malo je treba pomerit pa pogledat - priporocam. Je pa znanec ki ima original bmw centralec takoj ko je videl tale kovcek rekel da sploh ne ve zakaj je to vzel. Meni je veliko bolj prakticen. Je pa res da ce si sam je lahko tudi original dovolj. Meni je vazno da ima za 2 celadi.

 

kovček.JPG

Pozdravljeni.  Zanima me, koliko je tak GIVI kovček bolj pomaknjen nazaj ter, ali je dejansko to moteče za sopotnika(co). Za svojega GSA sem namreč že kupil tak kovček (58 l), pa sedaj, ko sem zasledil to informacijo, kolebam, ali naj kupim še ploščo za montažo, ali pa naj kovček prodam (vrnem, menjam) in kupim originalni BMW kovček. 

In še eno vprašanje:

Zaradi svoje višine planiram kupiti PUIG touring vizir, kot j na spodnji fotografiji. Prodajalec zraven ponuja še podporo nosilca za vizir, da se le-ta ob večjih hitrostih ne bi preveč zvijal oz. vibriral. Pa me zanima, ali ga kdo že uporablja in kakšne so izkušnje? 

Hvala.

podpora.JPG

vizir.JPG

Popravljeno . Popravil herbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, herbra pravi:

 

kovček.JPG

Pozdravljeni.  Zanima me, koliko je tak GIVI kovček bolj pomaknjen nazaj ter, ali je dejansko to moteče za sopotnika(co). Za svojega GSA sem namreč že kupil tak kovček (58 l), pa sedaj, ko sem zasledil to informacijo, kolebam, ali naj kupim še ploščo za montažo, ali pa naj kovček prodam (vrnem, menjam) in kupim originalni BMW kovček. 

In še eno vprašanje:

Zaradi svoje višine planiram kupiti PUIG touring vizir, kot j na spodnji fotografiji. Prodajalec zraven ponuja še podporo nosilca za vizir, da se le-ta ob večjih hitrostih ne bi preveč zvijal oz. vibriral. Pa me zanima, ali ga kdo že uporablja in kakšne so izkušnje? 

Hvala.

podpora.JPG

vizir.JPG

Na obeh mojih motorjih ženi original pozicija ni ustrezala. Dodal sem vmesno ploščo in pomikal kovček naprej in nazaj - seveda z njo v sedlu. Zarisal in zvrtal nove luknje in rešitev je bila tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, herbra said:

 

kovček.JPG

Pozdravljeni.  Zanima me, koliko je tak GIVI kovček bolj pomaknjen nazaj ter, ali je dejansko to moteče za sopotnika(co). Za svojega GSA sem namreč že kupil tak kovček (58 l), pa sedaj, ko sem zasledil to informacijo, kolebam, ali naj kupim še ploščo za montažo, ali pa naj kovček prodam (vrnem, menjam) in kupim originalni BMW kovček. 

In še eno vprašanje:

Zaradi svoje višine planiram kupiti PUIG touring vizir, kot j na spodnji fotografiji. Prodajalec zraven ponuja še podporo nosilca za vizir, da se le-ta ob večjih hitrostih ne bi preveč zvijal oz. vibriral. Pa me zanima, ali ga kdo že uporablja in kakšne so izkušnje? 

Hvala.

podpora.JPG

vizir.JPG

Moja višina 193, uporabljam originalni vizir (z ojačitvijo) in dodatni Puig spoiler. Čeprav nerad, ampak moram priznati, da sta oba dodatka vredna svojega denarja. Pri vožnji v turbulentm okolju je (podprti) vizir relativno miren, turbulenca pa gre nad čelado.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi bil moteč, če je pomaknjen nazaj - kvečjemu naprej.

Jaz si lastim Givi 58l in sopotnico nikakor ne moti (naslona nisem montiral, ker sopotnica pravi da ni potreben). Original kovček mi je pa absolutno premajhen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, herbra pravi:

Pozdravljeni.  Zanima me, koliko je tak GIVI kovček bolj pomaknjen nazaj ter, ali je dejansko to moteče za sopotnika(co). Za svojega GSA sem namreč že kupil tak kovček (58 l), pa sedaj, ko sem zasledil to informacijo, kolebam, ali naj kupim še ploščo za montažo, ali pa naj kovček prodam (vrnem, menjam) in kupim originalni BMW kovček

Moja tud ni nikoli izjavila da jo moti...

Mam pa givi 58

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Wakasaki pravi:

Moja tud ni nikoli izjavila da jo moti...

Mam pa givi 58

Jaz imam isto :yea1: samo moti jo dodaten naslon in ga moram vedno odstranit. Ima raje direkt na Givi :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

Jaz imam isto :yea1: samo moti jo dodaten naslon in ga moram vedno odstranit. Ima raje direkt na Givi :kva2:

Ja jst sem tud brez,sva probala z naslonom pa ji ni blo to to....

Ja zgleda da bl sede direkt:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Wakasaki said:

Ja jst sem tud brez,sva probala z naslonom pa ji ni blo to to....

Ja zgleda da bl sede direkt:lol1:

Hvala vsem za odgovore ... bom probal kar s tem kovčkom, pa bo kar bo.

Lep dan vsem ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 9. 2018 ob 18:59, Snecer pravi:

@vandrovec.. in ga ni na nobenih moji listi...

...to pride z leti in verjetno nobenemu ni žal, da ga vozi :P,

samo eno preizkušnjo manj boš imel v življenju, če ga ne boš vozil...ker to je legenda  :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za serijo F je na razpolago tale komplet, za R serijo pa tale... Odklopiš starega in priklopiš novega in "voila"...

Se pa zna pojavit problem (na tehničnem pregledu) in tudi na cesti pri srečanju z "organi", ker zadeva ni homologirana, pri svetilih so pa kar sitni. Po odzivih na raznih forumih deluje "zeleo dobro".

Od novejših letnikov pa vprašanje, če pašejo konektorji...

Poseganje v električno instalacijo (cvikanje žic in izoliranje z izolirnim trakom) pa kar samo kliče probleme, ki se radi pojavijo, ko jih najmanj rabiš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!