Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

pred 19 urami, MiNa pravi:

Za serijo F je na razpolago tale komplet, za R serijo pa tale... Odklopiš starega in priklopiš novega in "voila"...

Se pa zna pojavit problem (na tehničnem pregledu) in tudi na cesti pri srečanju z "organi", ker zadeva ni homologirana, pri svetilih so pa kar sitni. Po odzivih na raznih forumih deluje "zeleo dobro".

Od novejših letnikov pa vprašanje, če pašejo konektorji...

Poseganje v električno instalacijo (cvikanje žic in izoliranje z izolirnim trakom) pa kar samo kliče probleme, ki se radi pojavijo, ko jih najmanj rabiš.

To je že predelava in ne več samo vpis. Ne okoli govoriti, ampak, če je izgled “originalen”, nihče nič ne teži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro.

Še vprašanje oz. vaše mnenje glede gum za GSA ... kolebam med Metzeler Tourance Next  in Pirelli Scorpion Trail 2. Vozim na easy, makadam zgolj "po nesreči". 

 

Hvala in lep dan 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, herbra pravi:

Dobro jutro.

Še vprašanje oz. vaše mnenje glede gum za GSA ... kolebam med Metzeler Tourance Next  in Pirelli Scorpion Trail 2. Vozim na easy, makadam zgolj "po nesreči". 

 

Hvala in lep dan 

sam se bi odločil za pirelli.Metzelerke se vozil na gsa in na nakedu pa niso zame.Metzeler je super guma v vseh pogledih, ampak pirelli enostavno nudi več oprijema, zakar je kašnga jurja prej za zamenjat.

Po testih pa spet po svoje, sam dam največ na svoj filing in lahko povem, da se gsa z  mitas odlično pelje,

 

Rezultat iskanja slik za reiseenduro reifen test

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Wakasaki pravi:

Po testih pa spet po svoje, sam dam največ na svoj filing in lahko povem, da se gsa z  mitas odlično pelje,

Terra force? ...mogoče naslednja izbira, ker tiste 80 (pozabil oznako) se niso ravno obnesle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, herbra pravi:

Dobro jutro.

Še vprašanje oz. vaše mnenje glede gum za GSA ... kolebam med Metzeler Tourance Next  in Pirelli Scorpion Trail 2. Vozim na easy, makadam zgolj "po nesreči". 

 

Hvala in lep dan 

Pirelli Scorpion 2 ali nova Trail Attack 3

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, herbra pravi:

Dobro jutro.

Še vprašanje oz. vaše mnenje glede gum za GSA ... kolebam med Metzeler Tourance Next  in Pirelli Scorpion Trail 2. Vozim na easy, makadam zgolj "po nesreči". 

 

Hvala in lep dan 

Glede na napisano Conti Road Attack 3 oz. Trail Attack 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 2. 2019 ob 8:02, vandrovec pravi:

Terra force? ...mogoče naslednja izbira, ker tiste 80 (pozabil oznako) se niso ravno obnesle.

Ja Terra force,res prej sem mel gor metzeler tourance in so mi Mitas boljše.Zaenkrat brez pripomb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Wakasaki pravi:

Ja Terra force,res prej sem mel gor metzeler tourance in so mi Mitas boljše.Zaenkrat brez pripomb

Enake izkušnje kot ti...

MET NEXT sem imel pred Terra Force pa so mi slednje bolj sedle...

Tudi obraba je primerljiva...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/22/2019 at 6:49 PM, MariborBMW said:

Enake izkušnje kot ti...

MET NEXT sem imel pred Terra Force pa so mi slednje bolj sedle...

Tudi obraba je primerljiva...

Hvala. Ste mi olajšali odločitev.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 2. 2019 ob 13:25, herbra pravi:

Hvala. Ste mi olajšali odločitev.

 

LP

In kaj bo/je padlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje dajete za menjalnik in katero olje za kotni prenos(kardan)?Ob prebiranju postov o oljih sem "diplomiral".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, alfie pravi:

Ob prebiranju postov o oljih sem "diplomiral".

Le zakaj diplomirat za tako enostavno stvar???

Pogledaš v uporabniška navodila za tvoje vozilo in naliješ olje viskoznosti, ki ga priporoča poizvajalec (v tem primeru BMW).

Če si z vprašanjem mislil proizvajalca ti povem (napišem), da nekateri  na medmrežju slišijo tudi "travo rasti" :devil:.

 

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, alfie pravi:

Katero olje dajete za menjalnik in katero olje za kotni prenos(kardan)?Ob prebiranju postov o oljih sem "diplomiral".

Veliko napisanega v tej in temi R1200GS.

Ena opcija

 https://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search?vehicleType=motorcycles-scooters-mopeds-quads-(atv)&manufacturer=bmw&model=r-series-(1974-)&modelType=r-1200-gs-adventure-0380-0390-(2008-2009)

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Jaz sem dal Motul 75W-140, ...še dela vse je pa res, da ni GSA je le GS :)

Že res da tako priše v navodilih in tudi jaz sem dolgo dajal noter 75W140.....potem pa sem zamenjal na 75W90. Menjalnik teče precej tišje in tudi precej lepše se pretika! Priporočam. Znamka olja nima veze, jaz recimo imam noter Liqui Moly. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam kolebam med Tourance/Tourance next in Terra Force.. Slednje so tudi cca 30 oz. 60 € ceneje/kpl.

Koliko km je za pričakovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

Že res da tako priše v navodilih in tudi jaz sem dolgo dajal noter 75W140.....potem pa sem zamenjal na 75W90. Menjalnik teče precej tišje in tudi precej lepše se pretika! Priporočam. Znamka olja nima veze, jaz recimo imam noter Liqui Moly. 

Imam povsem enake izkušnje.

Enkrat sem šel olje kupit kar na servis. In kaj so mi prodali?  75W90!

Očitno so tudi sami ugotovili, da ta gradacija bolj ustreza njihovemu menjalniku. Enako olje seveda uporabljam tudi v kotnem prenosu. En liter je ravno dovolj za oboje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, b-sprint pravi:

Tudi sam kolebam med Tourance/Tourance next in Terra Force.. Slednje so tudi cca 30 oz. 60 € ceneje/kpl.

Koliko km je za pričakovati?

Next meni ena izmed slabših pnevmatik . Priporočam Terra Force.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalaprava pravi:

Že res da tako priše v navodilih in tudi jaz sem dolgo dajal noter 75W140.....potem pa sem zamenjal na 75W90. Menjalnik teče precej tišje in tudi precej lepše se pretika! Priporočam. Znamka olja nima veze, jaz recimo imam noter Liqui Moly. 

V navodilih piše 75W-90 in sicer Castrol SAF XO.

Bi pa vprašal, na koliko časa oz. kilometrov se menja to olje, sam sem ga menjal predlani, letos bo 2 leti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, vandrovec pravi:

Bi pa vprašal, na koliko časa oz. kilometrov se menja to olje, sam sem ga menjal predlani, letos bo 2 leti?

To je bolj povezano s kilometrino kot z leti.

Olje v menjalniku in kotnem prenosu je ločeno od motornega olja (kot v avtomobilih) in se ne uničuje tako hitro, tako da je servisni interval nekje na 30.000 do 40.000km. Na čepu za izpust olja imaš tudi magnet, ki ujame morebitne mikro opilke. Eni menjajo zaradi lastnega dobrega občutka tudi na vsakih 10.000km, skupaj z rednim servisom, kar je sicer ok in tudi strošek ni nevem kakšen, ampak prave potrebe pa v resnici ni. 

Za info....v enakem intervalu se menja tudi jermen alternatorja - če je gor original! Jaz sem enkrat nataknil neoriginalnega in je počil po manj kot 20.000km. Tako da glede na mojo izkušnjo, priporočam vedno original jermen, ki stane se mi zdi okoli 19€ v Avtovalu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Next meni ena izmed slabših pnevmatik . Priporočam Terra Force.

Slabših? Ojoj, kaka deljena mnenja. Človek je res lahko zmeden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, b-sprint pravi:

Slabših? Ojoj, kaka deljena mnenja. Človek je res lahko zmeden.

Jaz nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, skalaprava pravi:

Že res da tako priše v navodilih in tudi jaz sem dolgo dajal noter 75W140.....potem pa sem zamenjal na 75W90. Menjalnik teče precej tišje in tudi precej lepše se pretika! Priporočam. Znamka olja nima veze, jaz recimo imam noter Liqui Moly. 

Mogoče samo v razmislek glede gradacije olja za menjalnik in kardan. Sicer gre za štirikolesnik ampak princip je enak. Imel sem BRP-ja (Rotax agregat in menjalnik), gnan preko gardana na zadnja kolesa. V začetku je proizvajalec zapovedal olje 75W-90...po nekaj letih so zadevo spremenili in sicer v priporočilo uporabe olja 75W-140. Ugotovili so namreč, da se olje v menjalniku zaradi bližine agregata in izpušne cevi segreva bolj kot je zaželjeno...enako je z zadnjim kotnim prenosom. Olje 75W-140 je namreč bolj "gosto" in še posebaj pri visokih temperaturah in obremenitvah nudi boljšo zaščito menjalnika in kotnega prenosa. Verjamem sicer, da ima kdo občutek, da se lepše menjuje pri 75W-90....ne pa zanemarit obrabe materiala pri olju, ki je ob visoki temperaturi bolj "vodeno".

Je pa res, da so štirikolesniki na terenu veliko bolj obremenjeni kot enosledniki in tudi hlajenje je slabše, saj je hlajenje s pomočja vetra praktično nično.

Kakorkoli...dobro je spremljat priporočila PROIZVAJALCA in NE prodajalca...ker ti prodajo, kar imajo pač na zalogi...morebitne težave pa itak krije uporabnik...na veselje prodajalca/serviserja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!