Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
  1. Bmflar

Bmflar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• XTR
      Jaz menjam na 6.000 km. Motorno olje je ok tudi že odprto. Pri kvaliteti filtrov ni neke bistvene razlike, lahko uporabiš tudi Hiflo. Uporabi iskanje v tej temi... boš našel več podobnih primerov. Recimo...   
    • Scarabeo 500
      Današnja novica,  Obala polna turistov.  Kazalo je različne slovenske registracije - samo kraje (MS, LJ, CE...) brez številk. Pa kaj novinarji ne vedo ali mislijo, da smo toliko neumni, da ne vemo, da lahko imamo katerokoli oznako mesta. Samo toliko o vrednosti nekaterih informacij. Posledica tudi takšnega poročanja - verjetno prepovedan izhod iz hiše. Pa če ne bo delovalo? Kam bodo pa potem stopnjevali?  Zame je bil prenatrpan samo eden kader. 
    • MARE 65
      Popoldanski počitek...v naslednjem življenju si želim biti naš maček...
    • Snečer
      https://www.24ur.com/novice/slovenija/obala-in-bled-polna-gostov-zupanom-prekipelo-uvedite-ostrejse-ukrepe.html 37a člen in počistit ulice
    • jvalant
      Doma si in delas od doma? Takoj mi je jasno zakaj bi prekuzil vse... Obstaja en lep izrek: "Lead by example" ali Vodi z primerom. Zakaj si potem notri in delas od doma. Aja,  ti bi prekuzil druge? Jaz NE delam od doma, in mi lahko verjames, da  samo zamahnem z roko, ko poslusam zagovornike prekuzevanja in resitelje gospodarstva, ki ste lepo doma...  Vsem je jasno, da podaljsevanje v nedogled ni mozno. Ampak, tudi velike firme kot so Gorenje, itd (ki si po moje precej vecja gojilnica virusov in sejalnica virusov, ze zaradi velike kolicine delavce v zaprtih prostorih, ne pa par sprehajalcev in "jebivetrov") bi si po moje lahko privoscile 2-3 tedne kolektivnega dopusta,  med tem malo poskrbela za vec zascite, kako reorganizacijo, da bi po tem casu bilo delo varnejse... Ce bi se to zgodilo teden, dva nazaj, menim, da bi se s tem precej zmanjsalo prenos in tveganje. Nihce mi ne bo solil pameti, da sto, pesto, tisoc ljudi v zaprtih prostorih predstavlja manjso groznjo, kot pa sto, dvesto sprehajalcev na morju ali parku, ki niso na kupu. Ce bi podjetja storila to, verjamem, da bi se s tem precej pripomoglo k omejevanju. In skrajsalo cas epidemije. Enako velja tudi za manjsa podjetja, itd. Sam bi pristal na to, pa tudi ce bi mi sel dober del dopusta, zdaj ni cas za egoizem. Pac ne bo morja, ipd letos. (ga tko ali tko ne bo, verjetno). In posledicno, bi se skrajsal cas epidemije.  Veliko je faktorjev, ki lahko skrajsajo epidemijo. Drzanje ljudi v proizvodnji za vsako ceno ni ena od njih.  Ker se pa velika podjetja pozvizgajo, so pa precejsna potencialno nevarna obmocja, z veliko ljudi v halah itd, in to je idealno za hitro siritev bolezni. Kot npr, nogometna tekma v Bergamu, na takih prireditvah, so  sle stvaru zelo verjetno kljucno narobe. VSI, to pomeni mi sami, sportne prireditve, male in VECJE firme bi morale ukrepati. Tako pa niso, boleze se siri bolj tam kjer je vec ljudi, to nam je ze vsem jasno,  lovijo se pa sprehajalci itd...  res pametno!     Onega o koroni in gripi pa sploh ne bom komentiral....
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!